Puslapis 11

'Perle d'Or'

Parašytas: 23 Sau 2011 15:22
LoretaA
Išvesta Joseph Rambaux, Prancūzija, 1875 m.
Rožė atsisiųsta ir Petrovic Roses. Ją numačiau auginti vazone, nors dydis HMF nurodomas 0,9 - 1,8 aukščio ir iki 0,9 m pločio. Nemanau, kad ji galėtų pasiekti bent jau panašius matmenys Lietuvoje. Vis tik tai "China" grupės rožė ir kokio ji bebūtų ištvermingumo žiema, negalvoju, kad pavyks visas išaugusias šakas pilnai išsaugoti. Tiek kiek šią vasarą užaugino, man pilnai užtenka. Jeigu dar sutankės, bus ir visai šaunu. Jaučiu silpnybe šios grupės rožėms ir jeigu mane "užkabina" rožės veidelis vartant kokį katalogą, labai dažnai tai būna "China" grupės rožės. Dažniausiai tai netaisyklingais ir truputį netvarkingai išsidėsčiusiais žiedlapiais rožes, keičiančios spalvą.
Rožė auginama vazone ir visai neblogai jame jautėsi. Vazonas panašus į šiukšladėžę: siaurokas apie 30 cm aukščio. Kai sodinukas sulapojo, tręšiau kiekvieno laistymo metu skystomis trąšomis. Žiedai nedideli, nuo švelnios persikinės iki beveik baltos, kartais su rožiniu atspalviu, kvepia. Kiekvienas šios rožės žiedas skirtingas. Šią vasarą nesirgo.
Pirmasis žiedas 2010 06 19:
Paveikslėlis
O čia jau normalus žydėjimas, kurio teko laukti beveik mėnesį, po pirmojo žiedo išsiskleidimo.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Rugsėjo antra pusė:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
O tai 2010 spalio 10 d. rožės žiedai. Vazonas pastatytas prie pat namo ir čia jo šalnos nepasiekia, nors aplink visas kiemas būna baltas.Tai gali būti dar viena priežastis, paskatinanti nors kelias rožes pasisodinti į vazonus, :) ir vasarą pailginsime porą mėnesių ;)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Perle d'Or'

Parašytas: 26 Sau 2011 10:31
Rūta
Įspūdinga rožė! Tikiuosi ją gavusi iš Petrovičiaus auginti vazone :) O kur ji žiemoja su vazonu?

Re: 'Perle d'Or'

Parašytas: 26 Sau 2011 10:45
LoretaA
Žiemoja lauke, kaip ir kitos kurios pasodintos į žemę. Virš vazoninių rožių yra padarytas tuneliukas, vazonai įkasti į žemę. Aplink vazoną svarbu nepalikti oro tarpų ir vazoną reikia įgilinti šiek tiek daugiau negu sulig kraštais, viršų užpilti žemėmis. Bet aš neužkasu šakų visiškai, kaupo jokio nedarau. Tiesiog kiek įgilinau tiek ir žemės ant viršaus užpyliau. Auginant balkone, teks šiltinti kitaip. Reikės kokią dėžę susiorganizuoti, po vazonais padėti putoplasto, apkamšyti iš visų pusių gal glamžytu popieriumi, gal kokiais skudurais ar sena sunešiota agrodanga. Tikrai galima ką nors sugalvoti. Ir nepamiršti karts nuo karo palieti ar sniego uždėti, nes nuo perdžiūvimo gali žūti :(

Re: 'Perle d'Or'

Parašytas: 30 Geg 2011 07:02
RožėDD
Kaip peržiemojo ši Jūsų rožė?
Nuostabi... lengva, švelni, dinamiška - įdomi.

Re: 'Perle d'Or'

Parašytas: 30 Geg 2011 07:21
LoretaA
Peržiemojo gerai.

Re: 'Perle d'Or'

Parašytas: 30 Geg 2011 07:43
RožėDD
Tik vieną krūmelį turite? |(

Re: 'Perle d'Or'

Parašytas: 30 Geg 2011 07:54
LoretaA
Vieną.

Re: 'Perle d'Or'

Parašytas: 01 Vas 2013 19:54
LoretaA
Birželis.
Paveikslėlis
Rugpjūtis.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Perle d'Or'

Parašytas: 27 Rgp 2014 16:41
LoretaA
Nuo praeitos vasaros gyvena grunte. Iki to laiko, ne mažiau 3 metų, gyveno vazone. Kai nebūna apgraužta didelių ar mažų vabalų, t.y. labai retai, atrodo nuostabiai.
PaveikslėlisPaveikslėlis