Puslapis 11

Ornament de la Nature

Parašytas: 15 Kov 2013 19:10
LoretaA
Labai graži prancūzinė rožė. Ir visai ji ne 6 USDA šalčiui atsparumo zonos, taip apie ją ir nerašo. Rašo : USDA zone 6b through 9b (default - t.y. "nenustatyta") . Prie visų rožių, kurių atsparumas šalčiui nenustatytas yra toks pats užrašas. Dengiu taip kaip ir visą "galiorką" - ant atramų sutręšusios, plonos, dvigubos agrodangos paklodės. Po bendru uždengimu žiemoja 8 ar 10 rožių.
Labai gėda, bet šiemet nėra jos nei vienos nuotraukos ir nežinau kodėl, nes ir žydėjo puikiai, ir nesirgo, ir užaugo galingai. Pamenu, kai žolę pjaudavau, tai po šakomis, nuo saulės nebuvimo, jau net pievos neliko. Vadinasi, tikrai, labai daug šakų. Nėra ji aukšta, guli išsidraikiusi į visas puses ir užima nuo tos vietos kur pasodinta nemažiau kaip vieną metrą, vadinasi skersmuo bus 2 metrai. Žinau, kad jos net neparišau, nes buvo per daug darbo. Pavasarį reikės praretinti, likusias, jeigu spėsiu, kažkiek pakelsiu nuo žemės.
Nuotraukos 2011 metų. 2012 m. rudenį krūmas buvo maždaug tris kartus didesnis.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Re: Ornament de la Nature

Parašytas: 15 Kov 2013 19:22
Regina
Ačiū, Loreta :* Pasižymiu, kad reikia norėt :) Tiesa, kokio maždaug dydžio žiedai? Palygink su kurios nors rožės žiedais
Dabar dar, jei gali, parašyk apie D'Aguesseau, Ohl ir Oeillet Parfait. Ir su galikom šiam kartui man užteks :)

Re: Ornament de la Nature

Parašytas: 15 Kov 2013 19:31
LoretaA
Apie Oeillet Parfait jau parašyta, žiūr. žemiau (xixi) .

Re: Ornament de la Nature

Parašytas: 15 Kov 2013 19:35
Regina
A, tiksliai (xixi) Lyg ir žiūrėjau pirma, bet kažkodėl nemačiau, akys aptemo :D

Re: Ornament de la Nature

Parašytas: 15 Kov 2013 19:51
LoretaA
Žiedai nedideli, gal 6 ar 7 cm skersmens. Kas įdomiausia, jie kiekvienais metais būna kitokie, kartais labai tvarkingi, susukti ir suklostyti, o kartais pasišiaušę ir išsidraikę. Spalva, taip pat, varijuoja nuo labai šviesios rožinės į alyvinę iki intensyvios alyvinės. Jie nebūna rožiniai - barbiški. Ši rožė pagal žiedų spalvą labai tiktų su Rosos Glaucos lapais.
Čia sena nuotrauka, ji ir prie R.G. yra - pro Rosos Glaucos šakas prasišviečia Ornament de la Nature (apačioje). Nuotrauka prasta, apkarpyta, bet man labai patinka joje esančios spalvos :$ .
Paveikslėlis

Re: Ornament de la Nature

Parašytas: 15 Kov 2013 20:03
Regina
Aha, labai gražu ir nuotrauka, ir spalvos :)

Re: Ornament de la Nature

Parašytas: 15 Kov 2013 20:21
LoretaA
Radau šių metų nuotrauką - tik buvo pradėjusi žydėti. Žiedų kaip ir nesimato, ale užtai matosi kaip atrodo krūmas (dance) . Nei vyras, nei aš pjaudami pievą jos nesaugojome - tai vienas, tai kitas ką nors nurėždavome. Rudenį šis krūmas padvigubėjo - tankumo prasme.
Paveikslėlis

Re: Ornament de la Nature

Parašytas: 15 Kov 2013 20:27
LoretaA
Paveikslėlis