'Leopold Ritter'

Kilusios iš gausiažiedžio erškėčio (R. multiflora). Pirmosios veislės išvestos XIX a. pradžioje Europoje.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Nijola

'Leopold Ritter'

Standartinė Nijola » 13 Spa 2010 08:05

na auginu Leopold Ritter ir daug žinau apie ją :D :D viską, beveik :D
kelios nuotraukos
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
nežinau kas vidurinei nuotraukai nutiko :( kai atsidarau pas save normali, kai ikraunu į talpykla kažkokia ne tokia :( )

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Leopold Ritter'

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2010 08:05

Jūratė rašė:Nijole, :P geriau papasakokit kas nors apie Leopold Ritter. Sodinsiu ją paradinėj vietoj tarp kitų senovinių. Tiek mažai mes turim info apie ją! ir ne tik mes, ir pasauly mažai apie ją šneka. Ką - niekas neauginat???
Iš to ką mačiau šiemet - pasodinau ją užkištą, o ne paradinej vietoj. Žiedai velniškai bijo saulės - išsiskleidė ir iškart apdžiūvo, ot ! Tai pasodinau tokioj vietoj, kur saulė nesvilina ir kur į ją pažiūrėti reikės specialiai ateiti.

Nijola

'Leopold Ritter'

Standartinė Nijola » 13 Spa 2010 08:38

koala rašė:
Jūratė rašė:Nijole, :P geriau papasakokit kas nors apie Leopold Ritter. Sodinsiu ją paradinėj vietoj tarp kitų senovinių. Tiek mažai mes turim info apie ją! ir ne tik mes, ir pasauly mažai apie ją šneka. Ką - niekas neauginat???
Iš to ką mačiau šiemet - pasodinau ją užkištą, o ne paradinej vietoj. Žiedai velniškai bijo saulės - išsiskleidė ir iškart apdžiūvo, ot ! Tai pasodinau tokioj vietoj, kur saulė nesvilina ir kur į ją pažiūrėti reikės specialiai ateiti.
Augi, per sezoną užauga gal iki pusmetrio, nėra labai plati augina gal kokias penkias šakas (dabar jau nepamenu). Žiedo spalva dydis man labai gražūs kvepia, bet kaip sako Loreta karštomis vasaromis kaip buvusi apdeba žiedai. Žydi ant šakų viršūnių, kas man nelabai patinka, kažkol mažai augina šonines šakeles. Pirmas žydėjmas nebuvo pas ją labai gausus, nes kaip sakiau ji augina žiedus ant viršūnių. Mėgsta sirgti dėmėtlige ir priklausomai nuo salygų gali greitai likti be lapų. Žiemas atlaiko iki -26 šalčio nedengta, - 30 nušala iki žemės, po praėjusios žiemos nušalo iki žemės atsiaugino šiais metais iki 1.7m aukščio, bet žiedas buvo gal vienas. Tiesa žydi pakartotinai taip pat negausiai kaip ir pirmą, jei nenugenėsi peržydėjusių žiedų augina uogas bet pakartotino žydėjimo galima sakyti (no) (yes) vat taip su ja, uogos nebūna ryškiai raudonos daugiau žalios arba šviesiai gelsvos.
Iš Gešvindo mano auginamų rožių sakyčiau tai nėra geras egzempliorius aš paradinėje pusėje geriau sodinčiau Erinnerung an Brod` visais atžvilgiais pranašesnė rožė, ir dar yra viena kuri visgi neišgyveno šaltos žiemos bet ji tikrai verta auginti nes kai žydi nesimato lapų toks gausus žydėjimas, labai graži labai- tai Futtacker Schlingrose . Kaip aš tave nuliūdinčiau bet Leopold Ritter paradinėje vietoje nesodink tada jau geriau Simpati tai kai žydės tai švies iš toli ir grožis bus nerialus.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

'Leopold Ritter'

Standartinė Jūratė » 13 Spa 2010 09:00

supratau :| Labai labai ačiū už pastabas. Erinnerung an Brod jau ten yra, šalia jos žada būt Maiden's Blush (per atstumą), o toliau galvojau apie Leopoldą... ir kur jį man dabar dėt?.... Toj vietoj man reikia kokios nors labai augios sveikos stiprios rožės ne AH formos žiedais, bala nematė tegul nekartoja žydėjimo, bet žydi pakankamai ilgai. Jei nieko geriau nesugalvosiu, sodinsiu kitąmet antrą Mme Isaac Pereire ir vargsiu su dengimu (o taip nenoriu to daryt).

Kodėl Dovilė apie Leopoldą rašo "Labai atspari šalčiams bei ligoms. Žiemoja nedengiama"?...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Leopold Ritter'

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2010 09:09

Ligų aš jos nepastebėjau, o jeigu išlaiko - 26, tai galima sakyti nedengiama ... buvo iki praeitos žiemos. Dabar mums atrodo, kad visada tokios žiemos buvo, bet kol kas tai vienintelė per 30 metų |( Gal dabar jau visos tokios bus, tai Leopoldą teks dengti.
Vieną kartą žydinti nostabi rožė "Complicata" - pavadinimas iš atminties, tai nežinau ar teisingai parašiau. Ir lapija ir krūmas kaip reikiant, na vienu žodžiu - super (sun) Jeigu niekas šaknų nenuės, kitais metais turėtų įspūdingai atrodyti.

Nijola

'Leopold Ritter'

Standartinė Nijola » 13 Spa 2010 09:11

gal būt todėl, kad mes abi kartu ją tuo pačiu atsisiuntėme ir tais metais nebuvo tokių žiemų kaip praėjusi ir ji puikiai augdavo nedengta :( tai ir gaunasi kad mes patys tik įgaunam augindami praktikos, o visur kitur rašo kad ji labai atspari :( čia ir vyksta paieškos ramblerių kuriuos galėtume auginti LT nedengtus.
Kaži ar mes rasim nedengiamų vijoklių kuriuos galėtume auginti :(

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: 'Leopold Ritter'

Standartinė vilmis » 14 Spa 2010 18:37

Išmėginsim visas vijoklines ir rasim ;) O jei nerasim patys sukryžminsim ką nors ir turėsim :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Leopold Ritter'

Standartinė LoretaA » 07 Lie 2011 18:04

PaveikslėlisPaveikslėlis
Auga pusiau pavėsyje, bet vis tiek žiedai įsigudrina nugeibti. Žemė šioje vietoje superinė, nežiūrint į tai augina labai plonas šakas, kurios, kaip bebūtų keista, be atramos puikiausiai išlaiko žiedus. Šakų nesakyčiau, kad mažai, bet jos kūdos, o ir lapų skystokai, tai krūmelis permatomas. Dabar apie 1,5 m aukščio. Kol kas, aš jos reprezentacinei vietai tikrai nerekomenduočiau, bet tik antra vasara pas mane - gal dar sužibės :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Leopold Ritter'

Standartinė LoretaA » 07 Lie 2011 20:31

Radau pačiame "gražume" :D
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Leopold Ritter'

Standartinė LoretaA » 16 Rgp 2011 17:29

Vieno žiedo fotosesija :D Teisybės dėlei, reiktų pasakyti, kad per "pakartotinį" žydėjimą buvo net 4 žiedai (xixi), bet kiti nebuvo tokie gražūs |(
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Leopold Ritter'

Standartinė Jūratė » 23 Sau 2014 13:27

Paklausius patarimų, nepasodinau jos paradinėj vietoj, ir gerai (sodinta 2010 m. rudenį). Rožė graži, įdomi, viskas su ja gerai, ir sirgt nelabai serga, bet tikrai linkus bijot tiesioginės saulės. Žiemoja prilenkta ir apdengta vienu agro dangos sluoksniu, išsilaiko visa iki šakų galiukų. Augi. Labai gražiai atrodo su uogom (pernai dalį uogų nukarpiau, dalį palikau, gražiai krūmas atrodė rudeniop)
2012 gegužėPaveikslėlis
2012 birželisPaveikslėlis Paveikslėlis
ir keletas žiedų iš arčiau Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į