Puslapis 11

'Golden Wings'

Parašytas: 27 Rgs 2010 17:38
LoretaA
Selekcininkas Roy E. Shepherd, JAV, 1956 m.
Tėvai: Soeur Thérèse x (R. spinosissima var. altaica (Willd.) Rehder × Ormiston Roy)
Šios rožės dydis :aukštis 1 iki 2 m x plotis 1,2 iki 1,8 m - taip nurodo HMF (aš truputį suapvalinau).
Šalčiui atsparumo zona nurodyta 4.
Auginu antrą vasarą ir ji tokių matmenų toli gražu nepasiekė - jos išmatavimus, kaip ir daugelio kitų rožių ,labai pakoregavo žiema. Krūmo forma nėra tvarkinga. Šakos nei ilgos, nei svyrančios, sakyčiau laužytos- jeigu galima taip išsireikšti ir kietos - primena AH, bet ne stačios. Žiedai dideli, švytintys kompensuoja prastoką krūmo išvaizdą. Tiesa, ankstyvą vasarą labai puolė visokio kailio vabalai. Nebuvo ši rožės apsipylusi žiedais, kaip būna 'Nevada', bet po keletą žiedų skleidėsi visą vasarą, žydi ji ir dabar. Aš retai karpiau nužydėjusius žiedlapius, nes pastebėjau, kad ji augina labai gražias erškėtuoges. Žiedų spalva nuo labai šviesios geltonos iki dramblio kaulo, visiškai balti jie nebūna. Man labai patinka šios rožės kuokeliai - nežinau kas gražiau ar žiedas su žiedlapiais ar tik kuokeliai :lol: Net apdžiuvę žiedai mano akims nepraranda dekoratyvumo. Turiu 3 šios rožės krūmus ir du serga raudonjuodžiu dėmėtumu, tie patys sirgo ir pernai, o vienas kaip ir pernai, taip ir šiemet - sveikas. Visos nuotraukos, išskyrus kuokelių (ši rugsėjo vidurio), vakar dienos. Paskutinėje nuotraukoje su 'Tea Clipper'.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
P.S. nežinau ar ten kur reikia įdėjau šią rožę, nes ji ne senovinė, tik rožių grupė priskirta senovinėms :roll: Perkelkite, prašau, jeigu nepataikiau.

Re: 'Golden Wings'

Parašytas: 07 Lap 2010 21:03
LoretaA
Paveikslėlis
Štai ir derlius nunoko :)

Re: 'Golden Wings'

Parašytas: 11 Lap 2010 11:54
Jūratė
ar ji tiktų į kompaniją Nevadai ir Marguerite Hilling ? (ne visai šalia sodinant, bet netoliese)

Re: 'Golden Wings'

Parašytas: 11 Lap 2010 12:12
LoretaA
Bent kol kas, ji pas mane nedidelė, netgi galima sakyti maža. Mat anos dvi žymiai atsparesnės šalčiui. Tai, kad paskui neatrodytų mamka+papka+malenkij ja (xixi) Šios visai kitokio sudėjimo krūmas (krūmelis). Žiedų dydis panašus, o ar žiedų spalva tinka - tai čia kiekvieno skonio dalykas. Man ji gražiai atrodo su Austino geltonom pilnavidurėm rožėm.

Re: 'Golden Wings'

Parašytas: 27 Rgs 2011 17:26
LoretaA
Daugumas deda žiedų nuotraukas, o aš dėsiu uogų. Šiemet labai mažai karpiau peržydėjusius žiedus, o nuo "Golden Wings" nenukirpau nei vieno, tai dabar pas mane marios uogyčių. Skirtingai nuo žiedų jos ilgaamžės (xixi) ir šiuo metu laiku atrodo nuostabiai :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Golden Wings'

Parašytas: 27 Rgs 2011 17:40
vilmis
Ir gerai, kad nekirpai - puikiai atrodo uogos ir pavieniai žiedai.

p.s. kas per krūmas šalia Golden wings raudonais lapais? (visus kitus aplinkui pažinau, o šito ne)

Re: 'Golden Wings'

Parašytas: 27 Rgs 2011 17:57
LoretaA
Raudonlapė - azalija :)