'Europeana'

Tai poliantinių ir arbatinių hibridinių rožių hibridai. Pirmosios šios grupės veislės išvestos XX a. antrajame dešimtmetyje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Europeana'

Standartinė Rūta » 14 Rgs 2010 18:48

(išvesta 1963 m., De Ruiter, tėvai 'Ruth Leuwerik' × 'Rosemary Rose', floribundinė)

Įsigytos keturi pirmamečiai sodinukai su pirmosiomis mūsų rožėmis 2006 m. vasarą iš tų pačių Elijošių. Įdomi rožė. Lapai turi purpurinio atspalvio, ypač pavasarį ir rudenį, kai žemesnės temperatūros. Lapai dideli, panašiai kaip AH, gana blizgūs, mėgsta pasiraukšlėti. Pastebėjau, kad lapai reaguoja į žemas temperatūras ir tada susiraukšlėja. Krūmas kaip floribundinėms užauga stambus, platus, į šalis išsklidusiomis gan aukštomis šakomis. Literatūroj (rusiškuose šaltiniuose) nurodoma, kad aukštis - 90 cm, bet pas mus tikrai aukštesnė :D
Žiedai pusiau pilnaviduriai, purpurinės spalvos, kuri, priklausomai nuo apšvietimo, atrodo arba purpuriškai-bordo arba "naglai" raudonos spalvos, ir pastaroji man nelabai patinka... :lol: Žiedai gana dideli 6-7 cm, gražios formos. Kai išsiskleidžia, matosi iš pradžių gelsvi, vėliau patamsėjantys kuokeliai. Žydi ilgai, žiedlapiai stebėtinai ilgai nenubyra. Atžydi gausiai ir žydi iki pat šalnų. Kvapas silpnas :|
Mano galva, nelabai atspari dėmėtumui ir kitoms ligoms. Nuo 'Icebergų' 2007 m. užsikrėtė netikrąja miltlige, rudeniop degligė prisimetė. Nuo to "gero" viena 'Europeana' vos Anapilin neiškeliavo, liko viena šakelė leisgyvė. Šiemet išliko, net žydėjo. Kitos nebuvo tada labai ligų priveiktos. Šiemet nelabai dėmėtligė ir miltligė puolė, bet didelių nuostolių nepadarė. Susidaro įspūdis, kad tai gana neatspari rožė. Na ir spalva man jos ne itin... Jaučiu keliaus ji iš pagrindinio rožyno kur nors tolėliau... :? Nors tėvams ji labai patinka, šiaip bendrame fone traukia akį...

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paskutinė nuotrauka iš 2007 m. vasaros. Dar nelabai didelė buvo, pirmame plane 'Bouquet Parfait'.
http://www.helpmefind.com/sites/rrr/pl.php?n=2670
http://www.rosebook.ru/form.php?sortID=748

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Europeana'

Standartinė Rūta » 09 Vas 2011 23:14

2010 m. vasara
Čia jau liūdna istorija... Jau apsisprendžiau, kad ši rožė man nereikalinga. Ir apsisprendžiau iš pavasario. Todėl - logiška būtų manyti - jau nebedariau kai kurių dalykų. Pavyzdžiui, neplėšiau velėnos aplink krūmelius, kaip tai dariau su visom kitom rožėm. Nežinau, ar tai galėjo tokią lemiamą įtaką, ar tai jau pačios rožės pajuto nemeilę, bet tikrai daug silpniau augo. Net, sakyčiau, silpniausiai iš visų. Nors purškimas ir tręšimas buvo kaip ir visom kitom. Užaugo tik gal kokius 40 cm. Žydėjo nedidelėm kekelėm iki pat šalnų, kaip ir iš antrosios nuotraukos matyti, nesirgo. Žiemai nedengiau.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į