Puslapis 11

'Old Port'

Parašytas: 13 Kov 2012 21:20
DaliaRaimonda
"Old Port" nėra panaši į floribundines rožes. Dideli žiedai (apie 11 cm.) ant žiedstiebių pražysta po vieną,tik kartais po kelis. Patys žiedai net savo forma daugiau panašūs į senąsias rožes. Ši rožė tai tarsi derinys seno ir naujo. Žiedai Centifolia rožėms būdingos formos, tačiau sodrai violetinė spalva yra sutinkama tik pas modernias rožes. Žiedas pilnai prikimštas didelių žiedlapių, nebijančių lietaus. Tad, nepriklausomai ar lyja, ar vėsus oras- žiedai skliedžiasi be problemų.
Ryškūs žiedai, tamsios lapijos fone, gerai matosi iš toli. Rožė gausiai ir ilgai žydi visą vasarą iki šalnų. Kvapas švelnus.
Tačiau šią rožę vasaros metu reikėtų apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Galima ją sodinti pusiau pavėsyje, kad ryškai violetiniai žiedai neišbluktų. Pas mane jai šesėlį sudaro šalia augantis medis reta lapija. To pilnai pakanka, rožė puikiai išlaiko savo sodrą spalvą viso žydėjimo metu.
Krūmas vidutinio aukščio apie 100cm., tvarkingai augantis, gražiai apsilapojęs. Lapai matiniai. Krūmo plotis apie 80 cm. Rožė labai atspari ligoms.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Re: 'Old Port'

Parašytas: 01 Kov 2016 14:01
DaliaRaimonda
Paveikslėlis

Re: 'Old Port'

Parašytas: 01 Kov 2016 14:37
Esmiralda
Labai graži! <3 <3 <3
Ir labai panaši į mano auginamą Heidi Klum - ir žiedo forma, ir spalva. Net pažiūrėjau internete gal ši rožė turi kelis vardus :)

Re: 'Old Port'

Parašytas: 02 Kov 2016 08:36
DaliaRaimonda
Geras pastebėjimas Esmiralda. Ne veltui jos panašios :) Pasirodo, kad 'Heidi Klum' yra išvesta kryžminant 'Old Port' ir 'Barkarole'. Tik 'Old Port' krūmas yra aukštesnis ir šiek tiek platesnis už 'Heidi Klum'. Bet žiūrint nuotraukose atrodo, kad tai ta pati rožė :)

Re: 'Old Port'

Parašytas: 02 Kov 2016 14:11
Esmiralda
Ir Heidi Klum labai skaniai kvepia, o kaip Old Port?

Re: 'Old Port'

Parašytas: 02 Kov 2016 15:27
DaliaRaimonda
Old Port kvapą viena mano giminaitė įvardino, kaip citrinos su cukrumi :) Aš neskiriu taip subtiliai kvapų, man rožės kvapas būna "senovinio tipo" arba paprasčiausiai rožė kvepia ir tiek.