'Nevada'

Hybrid Moyesii veislės išvestos kryžminant pagrindinę rūšį su įvairių grupių rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

'Nevada'

Standartinė Regina » 27 Spa 2010 13:20

Išvesta 1927 m. ispanų selekcininkų. Turėtų užaugti 150-200 aukščio ir tiek pat pločio krūmas su grakščiai linkstančiomis šakomis. Nurodoma 4 atsparumo šalčiui zona, todėl rekomenduojama auginti šiaurinėje Skandinavijoje. Taigi, tinkama ir mums. Niekada nedengiau, žiemojo be problemų. Bet ši šalta žiema ir jai buvo labai sunkus išbandymas. Smarkiai apšalo. Didesnę dalį didelių šakų išpjoviau iki pat žemės, todėl žydėjo labai menkai, visą vasarą stengėsi pasiekt prarastus gabaritus, sparčiai augo ir dabar jau tokia pati, kaip pernai.
Aš pasodinau 2007 m. pavasarį kartu su "Marguerite Hilling" (iš Sibirkos) ant nederlingo kalnelio. Gal todėl pirmais metais paaugo labai nedaug, antrais vaizdas buvo jau geresnis. Krūmas auga palyginti lėtai tiek į aukštį, tiek į plotį. Antrais metais ji buvo maždaug 80 cm aukščio ir panašaus pločio. Trečiais metais Nevada užaugo didžiulis 2 m aukščio ir pusantro metro pločio krūmas. Tai labai daili, stipri ir ištverminga rožė. Krūmas labai tankiai šakotas, šakos bordo spalvos, gražiai atrodo žiemą balto sniego fone, be dyglių. Smulkoki tankūs, matiniai, šviesiai žali lapai. Nors šaltiniuose ir nurodomas nedidelis atsparumas ligoms, bet pas mane ji neserga visai. Nepastebėjau, kad pultų amarai, tiesa, kirminai graužė. Beveik iš kiekvieno lapo pažastėlės auga trumputė šakelė, besibaigianti žiedu. O žiedai tai jau tikrai nepaprastai gražūs. Pumpurai rausvi, smaili. Pirmieji žiedai būna rausvi, vėliau visiškai balti, tuščiaviduriai, geltonų kuokelių viduriukas atsainiai nusagstytas dideliais žiedlapiais. Rudenį atšalus orams žiedai vėl įgauna rausvą spalvą, kartais net gana ryškią. Žiedai didžiuliai, kaip delnas. Gaila, kad nekvepia. Pražysta labai anksti - birželio pradžioje ar netgi gegužės gale. Tai vienas iš gausiausiai žydinčių krūmų. Po ypatingai gausaus pirmojo žydėjimo vėliau visą vasarą po truputėlį žydi. Ji su Marguerite Hilling pas mane pražysta pirmosios, todėl pavasarį sulaukia daugiausia dėmesio. Pilnai sužydėjęs krūmas labiau baltas, negu žalias. Labai skani zuikiams ir stirnoms (devil)
Kai kurie žiedai man panašūs į droviai nuraudusį mergaitės veidelį :$

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Timka

Re: 'Nevada'

Standartinė Timka » 06 Sau 2012 16:32

Parodysiu ir savąją Nevadą
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Nevada'

Standartinė Aleksandra » 06 Sau 2012 17:01

Timka,kaip grazu :) O kiek laiko ji pas Jus auga?

Timka

Re: 'Nevada'

Standartinė Timka » 06 Sau 2012 17:21

Pasodinta 2009 rudenį ir žydėjo antra vasara. Tikrai labai nuostabi rožė <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Nevada'

Standartinė LoretaA » 15 Sau 2012 18:30

Kitokia "Nevada".
Paveikslėlis

Timka

Re: 'Nevada'

Standartinė Timka » 15 Sau 2012 23:08

Tikra gražuolė, mėgsta ji šposus krėsti daugiau į rudenį ir nusispalvinti rausvai :) Čia gal taip ir yra? |(

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: 'Nevada'

Standartinė mamaviete » 16 Sau 2012 09:11

Na ir grozis! Balta NEVADA - nuostabi, bet ta rausvoji... Stovi ji man pries akis (flower) Vakar jau uzsidegiau- galvoju, puolu uzsakinet, nelaukiu rudens, betgi stirnos ir zuikiai (:| Ko gero, teks tenkintis jusu nuotraukomis...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Nevada'

Standartinė LoretaA » 16 Sau 2012 11:31

... ir vabalai :(
Šiandien aš jau jų nesodinčiau :(
Nuotrauka pavasarinė ir įdėta ne dėl spalvos, o dėl to, kad rožė dar miega (neprasiskleidusi) - tai 5-ta valanda ryto :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Nevada'

Standartinė Regina » 16 Sau 2012 14:53

Pas mane vabalai ją graužė ne daugiau, nei kitas rožes. Vienais metais kirminai buvo užpuolę, sudorojo beveik visus lapus (bug)
O zuikiams ir stirnoms ji tikrai labai patinka - ateina pasmaguriaut visais metų laikais (tikiuosi, kad repelentai bent kiek apsaugos, kitokios priemonės neveiksmingos).
Bet ar dėl to reikėtų jos atsisakyt :? Gal pas mamavietę tų vabalų visai nebus ;)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: 'Nevada'

Standartinė mamaviete » 16 Sau 2012 15:03

Kol roziu nedaug- tai ir tu vabalu nekazinkiek, bet jau teko su jais susipazint ir isitikinau, kad ju nurinkimas - ne pats maloniausias darbas (mad) . Jie pas mane buvo pamege Eglantyne- tai tikrai sunku buvo iskrapstyt

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Nevada'

Standartinė LoretaA » 16 Sau 2012 15:08

Jeigu žiedus matau dvi - tris dienas, tai kam man jos reikia :? Į jos vietą galiu pasodinti kitokius augalus - žydinčius ar ne, kurių žiedų vabalai neėda. Pavyzdžiui, puslenio žiedų neėda, o jeigu ir ėda - to nesimato :) Negalvokit, ne rožę peikiu, tik negaliu į tokį "grožį" ramiai žiūrėti. Beje, vietos tai jos daug užima |(
Kai augo pirmus metus, jokie vabalai neėdė, dabar daug rožių, daug žiedų , tai ir "svečių" gausiai prie stalo susirenka.
Vienodai su Mamaviete parašėm :) - net galvojau, kad tai mano prenešimas (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Nevada'

Standartinė Jūratė » 14 Rgp 2012 09:11

Tikėjausi iš šios rožės daugiau |( , gausiai žydinčios kaip pas Reginą ar Timką nemačiau dar, nors pasodinta 2010 rudenį. Gal reikėtų dengti žiemai?
Žydi nuolatos, bet labai negausiai, vienas kitas žiedas
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Nevada'

Standartinė LoretaA » 14 Rgp 2012 09:18

Kokia graži vieno žiedo nuotrauka :)

Timka

Re: 'Nevada'

Standartinė Timka » 14 Rgs 2012 21:20

Aš tikrai ja džiaugiuosi <3 Nedengiu aš jos visai ir net nelenkiu :)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į