'Polarstern'

Išvestos kryžminant Hybrid Perpetuals su arbatinėmis (Tea) rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

'Polarstern'

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Kov 2012 20:50

Iš kitų baltų AH rožiųi "Polarstern" išsiskiria savo žiedlapiais. Besiskleisdami jie grakščiai užsilenkia sudarydami žiede aštrius kampus. Gal būt dėl tokios žiedlapių formos ji ir buvo pavadinta "Poliarine žvaigžde". Žiedas baltas, prie pat pagrindo turintis šiek tiek žalsvai gelsvo atspalvio. Žiedai iki 13 cm., atsparūs lietui, kas nėra dažna tarp baltų rožių. Rožė žydi gausiai visą vasarą, žiedai ilgai išsilaiko nenuvytę. Rožės žiedas su ryškiai išreikštu kūginiu centru. Labai karštomis vasaros dienomis "Polarstern" žiedai pilnai atsiveria ir pasimato geltoni piesteliai ir kuokeliai. Šios rožės žiedas nuostabus ir kerintis visose žydėjimo stadijose, nuo pat pumpuro iki pilnai prasiskleidusio žiedo.Tačiau ši rožė nekvepia.
Krūmas stiprus, aukštas, (90- 120 cm.) gal tik šiek tiek siaurokas (70- 90 cm.). Bent jau pas mane jis siauras apie 70 cm. Lapai tamsiai žali, matiniai. Rožė atspari ligoms.
Atsparumas šalčiui: 6 zona
Rožė išvesta Mathias Tantau, jaunesniojo 1982 m. Vokietijoje. Kiti šios rožės pavadinimai "Evita"-JAV, "Polar Star"-Anglijoje, "Stella Polare"- Italijoje.
Įvairiose tarptautinėse parodose ši rožė pelnė net 13 apdovanojimų. Vienas iš svarbesnių- 1985 m. Britanijos Karališkoji Rožių Draugija šią AH rožę išrinko "Metų rože".

PaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: "Polarstern"

Standartinė Rita » 13 Kov 2012 08:19

Nepaprastai graži,dievinu tokias rožes,būtinai šįmet įsigisiu,jei tik bus.Nesuprantu kodėl,bet pernai Elijošius man labiausiai išgyrė baltą rožę John F.Kennedy,aišku ji taip pat labai graži-balta su žalsvu atspalviu,nuostabi žiedo forma,bet jau "Polarstern"žiedo grožis nenusakomas <3 <3 <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į