'Double Delight'

Išvestos kryžminant Hybrid Perpetuals su arbatinėmis (Tea) rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

'Double Delight'

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Kov 2012 20:49

Kartais "Double Delight" apibūdinama, kaip plakta grietinėlė su tarkuotomis citrinos žievelėmis ir užpilta aviečių sirupu. Ši rožė tikrai verta tokio palyginimo, nes matydami tokį desertą jausime ir jo kvapą. Tad, drąsiai uostykite šią rožę ir svajokite apie desertą, arba valgydami desertą prisiminkite šią nuostabią rožę.
Žiedai įdealios klasikinės, tik AH rožėms būdingos, formos, labai stipriai kvepiantys saldžiais vaisais, kvapas išliekatis ilgai. Žiedas (apie 14 cm.) skleidžiasi lėtai vis keisdamas savo spalvą. Žydėjimo pradžioje žiedas būna baltas su gelsvu atspalviu prie centro, ir raudonu pakraštėliu žiedlapio išorėje. Kuo daugiau saulės (daugiau UV spindulių), tuo daugiau raudonos spalvos atsiranda besiskleidžiančiame žiede. Žiedai puikiai laikosi nuskinti, tačiau kambaryje nebeįgauna daugiau raudonio, nes kambaryje nebegauna UV spindulių. Tad, priklausomai nuo oro (saulės, drėgmės) netgi dirvožemio, keičiasi ir žiedų spalva. Kuo mažiau saulėtų dienų tuo žiedai turės mažiau raudonio. Raudonio mažiau bus, jei rožė augs rūgščioje dirvoje, tuomet rožė turės daugiau ružavo ir balto atspalvio žiede. Sakoma, kad pas šią rožę niedada nebūna dviejų vienodų žiedų.
Pati rožė auga labai gražiu 90- 120 cm. aukščio krūmu. Krūmas status, bet turintis nemažai šoninių žydinčių šakelių, tad žydi visas krūmas, o ne tik jo viršus. Krūmas platokas apie 85 cm.
Nuo ilgesnio lietaus ant žiedų atsiranda maži rausvi taškeliai, bet kadangi rožė žydi beveik be pertraukų, senus su dėmelėmis žiedus pakeičia nauji. Kartais antroje vasaros pusėje atsiranda lapų dėmėtumas. 2010 m. vasarą per didžiausius 30 C karščius rožė įgavo dar nematytą raudonį. Tokius žiedus man teko matyti pirmą kartą (tai matosi antroje nuotraukoje).
"Double Delight" rožė išvesta A.E. ir A.W. Ellis 1977 m. Amerikoje Tėvai: Granada ( Lingquist 1963 m.) x Garden Party ( Swim 1959).
1985 m. "Double Delight" pateko į gražiausių rožių dešimtuką. Iki šių dienų įvairiose parodose ji pelnė 32 apdovanojimus.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 'Double Delight'

Standartinė Gina » 12 Lie 2013 13:32

Paveikslėlis Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į