'New Dawn'

Išvestos iš kvapiojo erškėčio (R. wichuraiana).

Moderatorius: Rūta

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

'New Dawn'

Standartinė vilmis » 11 Rgs 2011 21:40

Net keista, kad niekas nekalba apie "New dawn". Aš ją "atradau" (tiksliau mačiau labai dažnai auginamą) pernai Danijoje. Tad nieko keista, kad pavasarį įsigijau tris stiebines (taip vadinamas "kaskadines" - paskiepytas 1,4 m aukštyje). Iš pradžių pasodinau vazonuose, bet nuo birželio pabaigos perkėliau į dirvą. Žydi praktiškai be pertraukos. Pirmiejo žiedai buvo netipinės formos, bet nuo rugpjūčio skleidžia normalius. Lapus pažeidžia dėmėtligė.
Auginant stiebines rožes svarbu geri kuolai. Aš naudoju plastikines lazdeles. Tik kol kas neatrandu tinkamos virvelės parišimui - po lietaus ir vėjų gūsių randu rožes išvartytas. Kol jaunos ir kamienai lankstūs tai vėl atlenkiu, bet po metų kitų gali ir nulūžti.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'New Dawn'

Standartinė Jūratė » 11 Spa 2011 12:46

po praėjusios žiemos nušąlo iki apkaupimo (žiemojo prilenkta, bet neuždengta), ataugo platus retas krūmas, šakų nemažai užsiaugino. Gana sveika. Žydėjo visą vasarą, gal ir darė kokią pertrauką, bet labai neilgą. Žydi lig šiol :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: 'New Dawn'

Standartinė Vilma_K » 12 Spa 2011 07:13

Maniškės tik šiemet pavasarį sodintos, visai smagiai po truputį žydi visą sezoną. Beveik neserga, manyčiau dėl to, kad auga atskirai nuo visų kitų rožių, kitoje namo pusėje. Kol kas dar neįsigalėjo, tai tokios žemutės liaunutės - bandysiu žiemai prilenkinėti, o kitais metais įtaisysiu kaimynę - raganę.

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'New Dawn'

Standartinė Aleksandra » 04 Sau 2012 20:31

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

per ziema visiskai apsala,nepridengta,bet per vasara atauga iki 2 metru :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'New Dawn'

Standartinė LoretaA » 02 Lie 2012 20:24

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'New Dawn'

Standartinė Regina » 02 Lie 2012 20:28

Puikus krūmas <3 Ir kaip aš iki šiol dar neturiu šios rožės |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'New Dawn'

Standartinė LoretaA » 02 Lie 2012 20:36

Baisiai spygliuota ir priešinasi kai reikia dengti, gal kiek mažiau nei "Laguna", bet panašiai. Nors visi sako, kad jai tinka bet kokios sąlygos, vis tik saulėje ji žymiai gausiau žydi.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'New Dawn'

Standartinė Rita » 03 Lie 2012 05:45

Aš negaliu apsispręsti dėl šios rožės grožio :)
Šįmet ji tokia galinga,kad neįmanoma praeiti,"kabinėjasi" kaip nerimtuolė,žiedas nuostabus,bet jau taip greit nubyra,kad visą laiką po krūmu balta,kaip po jazminais,kai baigia žydėti.Nežinau,kovoju,kaip su savo hortenzija,geniu šakas,kur trūkdo praeiti,ar ten graži šaka ar ne :D Nebėra išlaikyta jokių atstumų su ragane,nors auga pusiau pavėsyje,bet sentimentai dideli-man ji asocijuojasi su vaikystės kvapniais pilnavidūriais erškėtėliais,turbūt vėl sodinčiau,jei netekčiau |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'New Dawn'

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Lie 2012 07:19

Ją reikia sodinti kur niekas nevaikšto :D . Nes tikrai, visada praeinant pro šalį pagriebs už drabužių ar plaukų (xixi) Prie mano tėvų namo ji visada išauga iki 2m x 3m. ir tai tik vienas krūmas. Net ją vieną sodinant pilnai už tenka nemažam plotui užimti. Man ji taip pat labai graži, kažkokius sentimentus sukelianti :)
Nuotrauka kažkada rodyta "RSF"
PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'New Dawn'

Standartinė Aistė » 04 Lie 2012 12:04

Pas 5 New dawn prie terasos auga :D VYras vis bamba, kad priekabiauja jos prie jo :D Liepiau nesikabinti, ir džiaugtis, kad bent jau jos priekabiauja :P O jeigu rimtai, šiuklynas po jomis truputuka nervuoja, bet visos rožės meta žiedus daugiau ar mažiau. Naujesnių neturiu nuotraukų, bet įmesiu kelias, kurios buvo prieš geras kelias savaites darytos. Šiandien padarysiu daugiau nuotraukų <3 jeigu lietus liausis |(

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'New Dawn'

Standartinė LoretaA » 04 Lie 2012 12:39

Jėzau, kokia ideali tvarka - net pavydas ima žiūrint :$
Pas mane "Baltoji naujoji aušra" tuoj sužydės - žiūrėsim kaip ji pasirodys, krūmas jau nemenkas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'New Dawn'

Standartinė Jūratė » 04 Lie 2012 12:49

Aiste, ar teisingai supratau - New Dawn į krūmai susodinti? Kai suaugs, bus masė žiedų ir gražių blizgančių lapų. Labai graži rožė, nors tradicinės AH formos žiedai nėra mano mylimiausi, bet kai rožė taip gausiai žydi ir yra tokia didelė viską galima atleist :)
Maniškė praeitą žiemą žiemojo tik užklota keletu eglišakiu, visiškai be sniego (prie namo toj vietoj visad sniega nupučia) ir labai mažai patyrė nuostolių, nors po užpraeitos žiemos buvo likę tik poros sprindžių ilgio stabarėliai. Jei pavyks išsaugot šių metų krūmą ateinančiai vasarai, turbūt skelbsiu ją mano mylimiausia <3 :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'New Dawn'

Standartinė LoretaA » 04 Lie 2012 13:16

Ne "į", bet penki (xixi) - aš taip supratau |(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'New Dawn'

Standartinė Aistė » 04 Lie 2012 13:43

Taip taip, visos 5, keturios standartinės, o viduryje įtūpdžiau raudonąją :) tik va amžius jų skirtingas, vienai jau 4 metukai, kitai 3, o kitos berods praeitais metais pasodintos pavasarį |( jeigu gerai pamenu. Tai visos skirtingos dar, nes nei ūgiu nei "smūgiu" nepanašios. Tarp jų dar ir 4 raganės, bei rasakilos. Nežinau kaip atrodys suaugusios rasakilos, nes dabar labai jos menkai atrodo, nes mažytės, bet laikas parodys :)

Įdomiai rožės atrodo ,lipa ant terasos, žiedlapiai mėtosi ant stalo po geresnio vėjo, romantika :D

Koala, čia pas mane ideali tvarka? Ne, tik ne pas mane :D tik ne šiemet, nes jau ir pasilenkti sunku, ir nusiravėti neišeina tiek kiek noriu (no) Na teisinga buvo kažkieno pasakyta, kad rodom tik tai kas gražu ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'New Dawn'

Standartinė Jūratė » 04 Lie 2012 13:56

LoretaA rašė:Ne "į", bet penki (xixi) - aš taip supratau |(
taip ir rašiau, tik kitom kalbom :P :D Per skubėjimą nepažiūrėjau, kad klaviatūroj šriftas nepakeistas :$

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 'New Dawn'

Standartinė Gina » 05 Rgs 2012 09:00

O man ji nepatinka ir tramdau save, kad neištrenkčiau lauk. Pas mane pasodintos dvi prie pergolės. Jau pasiekė 2 m aukštį, labai sveikos, lapuotos. Bet: žydėjo labai negausiai, kažkokia blyški ir žiedas nubyra per 1 dieną. Galima sakyti beveik ir nemačiau jos žydinčios, vien tik žalias krūmas. Jei ir liks žiemai, tai tikrai nenuiminėsiu nuo pergolės, tegu pati bando išgyventi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'New Dawn'

Standartinė LoretaA » 05 Rgs 2012 09:38

Kiek metų auginat šią rožę? Ar po antros vasaros jau mesit lauk? Duokit jai laiko - juk tai vijoklinė ar laipiojanti (niekaip neatsimenu :$ ). Pirmiausia ji subręsta, po to nuostabiai žydi. Taip, žiedai laikosi neilgai, bet tris savaites tikrai galima grožėtis, nes jų begalė :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'New Dawn'

Standartinė Jūratė » 26 Kov 2014 09:05

Maniškė pasodinta 2009 m. pavasarį. Kasmet daugiau ar mažiau apšąla, tad auga labiau į plotį, nei į aukštį. Ilgų šakų per vasarą niekad nėra linkus užsiauginti.
Radau 2012 m. nuotraukas:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'New Dawn'

Standartinė DaliaRaimonda » 26 Kov 2014 09:41

Jūrate, jei ji pas tave per žiemą nenušaltų šakų, būtų lygiai tokia pat gigantė. O aš turiu ją šiemet išsikelti į savo sklypą. Vietą jau esu numačiusi, tik nežinau, kaip ta senutė atlaikys persodinimą |( .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'New Dawn'

Standartinė Jūratė » 26 Kov 2014 10:14

Tikiu, kad būtų gigantė (yes) Bet niekaip nepavyksta išsaugoti tų šakų, nemažai vis pasikarpo. Bet man ir taip patinka :)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 'New Dawn'

Standartinė Alinda » 05 Bir 2014 10:55

Mano trečiametė ruošiasi žydėjimui. Per žiemą pavyko išsaugoti visą šakų ilgį, tai dabar vos telpa ant tvoros atsiremti.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'New Dawn'

Standartinė Jūratė » 05 Bir 2014 12:01

Vajetau! kur išsprogusios akys????
trečiametė?????
nerealu <3 Pas jus viskas taip auga????

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 'New Dawn'

Standartinė Alinda » 05 Bir 2014 12:16

Tikrai ne viskas :) ,kas neauga tai nedemonstruoju (xixi)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'New Dawn'

Standartinė Aistė » 05 Bir 2014 12:52

Maniškės šiemet. Čia yra du krūmai :)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'New Dawn'

Standartinė LoretaA » 05 Bir 2014 12:58

Turbūt šiemet New Dawn metai, nes lygiai toks miškas ir pas mane :) Kaip tik reiks nukarpyti peržydėjusias (:| Atrodo tiek mažai šakų palikau |( .

Skelbti atsakymą

Grįžti į