Puslapis 11

'White New Dawn'

Parašytas: 12 Rgs 2012 17:20
LoretaA
HMF rašo, kad tai L.E. Longley (JAV, 1949)išvesta rožė, kryžminant New Dawn ir Lily Pons, kiti šaltiniai teigia, kad tai New Dawn sportas. Man visai nesvarbu ar ji pati, be pagalbos tokia "gimė", ar kas padėjo, svarbu, kad tai labai sveika ir nuostabiai žydinti rožė. Nemoku parodyti ją tokią, kokią mačiau, nors ir daug fotografavau.
Šakos ir lapija identiški New Dawn, baisiai spygliuota, auginasi ilgiausias šakas, jeigu jos nepakeltos, šoninės šakos auga ne ką trumpesnės už pagrindines. Sunkoka šią rožę gražiai parišti. Guli dabar visos šių ir praeitų metų šakos krūvoje, kitais metais kabinsiu ant sienos, jeigu pajėgsiu. Pavasarį neatrodė labai patenkinta, matomai pašalo tik po agroplėvele, nes sniego prie namo dažniausiai nebūna. Žydėjo nuostabiais baltais į žalsvumą žiedais.
Pirmos dvi nuotraukos liepos pradžios, dvi sekančios rugsėjo pradžios. Kad įsivaizduotumėt koks jos dydis: langas yra 1,3m, tarpas tarp langų apie 2 m su trupučiu.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: White New Dawn

Parašytas: 13 Rgs 2012 06:33
Rita
Nu Loreta,sužavėjot <3 Gyvenau jau ramiai užsisakius pas Sibirką,ko labai norėjau ir tai truputį su baime,ar betilps,o ką dabar daryti?Nuostabi rožė,o,kaip atrodo,ar vakarų pusėje ji augtų :D

Re: White New Dawn

Parašytas: 13 Rgs 2012 07:00
LoretaA
Kurioje pusėje pasodinta, augimui, manau, didelės įtakos neturi, didesnė įtaka žydėjimo gausumui - gal kiek menkiau žydėtų. Pas mane ji rytinėje pusėje. Palikiminė New Dawn pasodinta šiaurinėje pusėje, dar šešėlį meta ir drėgmę bei "maistą" atima milžiniška eglė ir tai auga. Tiesa, žydi, lyginant su augančią atviroje vietoje, ženkliai mažiau.

Re: White New Dawn

Parašytas: 13 Rgs 2012 07:32
Rita
Ačiū :)

Re: White New Dawn

Parašytas: 13 Rgs 2012 07:47
Rūta
Nuostabi rožė <3 Aha, jeigu nuotraukos rugsėjo, vadinasi, žydi pakartotinai, o ir pumpurų nemažai, vadinasi, pakartotinai žydės gan gausiai. Tai rimta konkurentė 'Cl. Iceberg', kuris, nors ir labai augus ir pirmą kartą labai gražiai žydi, bet su pakartotiniu žydėjimu bent jau pas mane ne viskas gerai.

Re: White New Dawn

Parašytas: 13 Rgs 2012 08:35
LoretaA
Kas auginat New Dawn, žinote, kad žiedlapiai švariai nukrenta patys. Šios rožės taip pat. Aišku, ant žemės pusnys, bet jas galima susiurbti, ar su grėblių išgrėbstyti, o galima ir palikti. Tiesą sakant, kai pirkau, nesitikėjau, kad ši rožės bus tokia graži. Ir einant metams, ji tik gražėja, ne taip kaip mes (xixi)

Re: 'White New Dawn'

Parašytas: 03 Spa 2013 16:21
LoretaA
Labai gaila, bet šiemet vabalai "atrado" ir šią rožę - nelabai yra ką rodyti. Nuostabų "kopūstą", augantį rožės papėdėje, iškasiau - man buvo gerai, bet jam šį vieta nelabai patiko.
Paveikslėlis

Re: 'White New Dawn'

Parašytas: 04 Spa 2019 10:29
Esmiralda
Loreta, kaip sekasi su šia rože? Draugė ieško 8 vijoklinių baltų rožių ant 4 arkų. Nori pakartotinio žydėjimo. Kažin ar rekomenduoti šią rožę? Ar pavyktų ją ant arkų užlaipinti?

Re: 'White New Dawn'

Parašytas: 04 Spa 2019 11:09
LoretaA
Jos šakos ir pati analogiška New Dawn, bet aš ją išmečiau, nes susirgo rūdimis. Dabar rūdis pas mane problema ir didelė - daug rožių išmetu. Pas ką rožių nedaug - gali bandyti auginti. Kitą vertus man daug labiau patinka "Summer Memories". Gal tokių ilgų šakų neužsiaugins, bet ir sveikumu ir žydėjimu nepralenkiama balta rožė.

Re: 'White New Dawn'

Parašytas: 04 Spa 2019 11:13
Esmiralda
Gaila ;(
O Summer Memories tikrai neatsidžiaugiu. Jei dar ir kvepėtų kaip angliška, būtų išvis viena geriausių rožių.

Re: 'White New Dawn'

Parašytas: 04 Spa 2019 11:17
LoretaA
Negaila :) O dėl antros dalies pilnai sutinku (sun) .