Puslapis 12

'Alchymist'

Parašytas: 13 Gru 2011 11:56
Aistė
1956 metais Kordes išvesta laipiojanti rožė. Stipri, gaji rožė. Žiedai dideli, dažniausiai kekėse. Labai graži , bet deja žydi tik kartą. Jeigu žydėtų pakartotinai, greičiausiai būtų mano mėgstamiausia. Pas mane nesirgo, gal tik apatiniai lapukai, jeigu ir truputuką daugiau :) tai nepastebėjau. Lapai žali (xixi) tai yra šviesiai žali, neblizgūs. Išauga iki 2-3 metrų. Kad trijų metrų galiu tai patvirtinti. Tiesa tik kelios šakos išaugo tokios didelės. Koala neduos sumeluoti, kad tai tikrai didelė rožė. Jai reikia daug vietos. Manau neteisingoje vietoje ją pasodinau ir jinai neišaugs iki maksimumo, bet manau vistiek atskleis viską ką sugeba.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: Alchymist

Parašytas: 13 Gru 2011 12:50
LoretaA
Norėčiau paprieštarauti dėl žiedų kekėse. Sakyčiau ne kekėse, bet per visą šakos ilgį kasose (xixi) Beje, rusų forume skaičiau, kad tai rožė kurį neskuba žydėti, net trečiais metais žydi tik pavieniais žiedais. Ji pas mane keturi metai, du metus reikėtų atmesti (pirmus - tik pasodinta, trečius - nušalusi), ir tai, pirmais metais po pasodinimo žydėjo gal kokiais 7 žiedais, visiškai nušalusi - 5, o šią vasarą tūkstančiais (čia man taip atrodo (xixi) ) žiedų. Pas mane ją vieną iš pirmųjų kiekvienais metais apipuola voratinklinės erkės ir šiemet rudenį jį buvo plikutėlė. Gal vieta nėra labai tinkama, nes netoli žilvyčių gyvatvorė, o gal, tiesiog, bloga priežiūra. Šios rožės žiedai iš tiesų nebijo nei lietaus, nei saulės, tik juos labai graužia įvairaus plauko vabalai. Man labai patinka šios rožės žiedų forma - primena senovinių arbatinių rožių (sun)
Išaugs ji iki to maksimumo - kiti augalai turės pasitraukti, o ji tikrai augs tiek kiek jai reikės. Aš kiekvieną vasarą gaudau ilgiausias šakas, kurios kėsinasi užgrobti visą rožyną :D

Re: Alchymist

Parašytas: 13 Gru 2011 18:59
LoretaA
Štai toks "pumpurynas" ir tokio "pumpuryno" keli kvadratiniai metrai. Iš dalies galima sakyti, kad kekėse, bet kadangi pražysta visa plokštuma kaip siena, tai atskirų kekių aš ir nematau - nieko panašaus į "Crown Princess Margareta".
Paveikslėlis

Re: Alchymist

Parašytas: 13 Gru 2011 19:11
RožėDD
koala rašė:Štai toks "pumpurynas" ir tokio "pumpuryno" keli kvadratiniai metrai. Iš dalies galima sakyti, kad kekėse, bet kadangi pražysta visa plokštuma kaip siena, tai atskirų kekių aš ir nematau - nieko panašaus į "Crown Princess Margareta".
Paveikslėlis
O čia tai beeent... (like) ($)

Re: Alchymist

Parašytas: 13 Gru 2011 19:36
Rita
Pas mane ši rožė pasodinta šį rudenį,vis abejojau ,ar sodinti,nes žydi vieną kartą,bet po visų liaupsių nebeiškenčiau ir įsigijau :) man atrodo,kad gavo pačią geriausią vietą kiek beįmanoma-ties namo kampu rytų-pietų pusėse,visiškai viena ,aplink nei vienos rožės,galės plėstys,kiek tik panorės.Žiūriu į Koalos Alchymistą ir užsisvajoju,negi ir pas mane kada nors taip galėtų būti? <3 Nuostabi rožė,vis grožėdavausi Nijolės namų puošmena,dabar Koalos... (flower)

Re: Alchymist

Parašytas: 15 Gru 2011 20:47
Gulbe
O kiek laiko ši stebuklinga rožė žydi? Kai jau žydi rimtai, t.y. po 4 metų? :) O kai nužydi, ir jei neserga, ar graži lapija, ar reikia kažkuo užstoti? Kaip toleruoja dalinį pavėsį?

Re: Alchymist

Parašytas: 15 Gru 2011 22:34
Nijola
Gulbe rašė:O kiek laiko ši stebuklinga rožė žydi? Kai jau žydi rimtai, t.y. po 4 metų? :) O kai nužydi, ir jei neserga, ar graži lapija, ar reikia kažkuo užstoti? Kaip toleruoja dalinį pavėsį?
Dalinį pavėsį toleruoja beveik visos rožės, bet reik nepamiršti ir tai, kad visgi daliniame pavėsyje rožės mažiau žydi, rožė sulės gerbėja.
Alchymisto lapija tanki ir graži, lapai šviesiai matiniai, bet antroje vasaros pusėje (rugpjūtis) ji visgi suserga dėmėtlige iš 10 balų duočiau apie 7/8 ir pas mane ją puola voratinklinė erkutė. Pridengti kitu augalu nelabai įsivaizduoju nes ji gigantė. Pas Loretą pirmame plane kitos rožės.

Re: Alchymist

Parašytas: 18 Gru 2011 16:30
Virginija
Pas mane pasodinta daliniame pavėsyje, žydi neblogai. Kadangi pasodinta prie terasos, nužydėjus, priekį uždengia nauji sveiki ūgliai. Šiaip nėra ligota, aš vertinčiau panašiai kaip Nijolė.

Re: Alchymist

Parašytas: 25 Vas 2012 13:29
kukushka
O tas dalinis pavėsis tai kiek valandų? Priminkit neišmanėlei :$

Beje, ar įsivaizduojate Alchymist ant gelsvos spalvos namo sienos? Nepranyktų žiedai? Ar lapija sudaro žiedams foną?

Re: Alchymist

Parašytas: 25 Vas 2012 14:13
Virginija
Pas mane pasodinta vakarinėje terasos pusėje, tai saulė atsiranda tikrai vakarop, niekada valandų neskaičiavau :)
Čia ne itin gera nuotrauka, bet gal susidarysit vaizdą. Nuotraukoje vaizdas iš terasos pusės, čia turbūt dar trumpiau saulė būna. Kaip ir nelabai permatoma. Daugiau žydi iš kitos pusės. Aišku, saulėje gal žydėtų gausiau.

Paveikslėlis

Re: Alchymist

Parašytas: 25 Vas 2012 14:23
LoretaA
O kaip šakas iš to tinklo išnarpliojate |( , kai reikia žiemai prilenkti ? Kai mačiau grožėjausi ir tiek, dabar kai pamačiau, kad jos nardo kiaurai, truputį baisoka pasidarė, apie tai pagalvojus.
Kukushkai : galima įsivaizduoti ir ant gelsvos sienos, bet ... geriau būtų kitos spalvos. Tiesa, lapų ši rožė turi daug, tik kai žydi nelabai jie matosi |( Sieną galima ir perdažyti :) Dabar taip dažoma gabalais, kaip šešėliai atrodo - man visai gražu. O koks jūsų namas?

Re: Alchymist

Parašytas: 25 Vas 2012 14:36
Virginija
Nėra taip jau sudėtinga ištraukti, šakos juk lanksčios :) Bet dabar nėra tinklo ties rože, tik horizontalūs "špalieriai". Šiemet nežinau, kaip atrodys, nes pernai daug šakų išgenėjau, jau paseno.

Re: Alchymist

Parašytas: 25 Vas 2012 15:13
Gema
kukushka rašė:O tas dalinis pavėsis tai kiek valandų? Priminkit neišmanėlei :$
Teoriškai min 4 val., o jeigu taip vadinamas "dappled shade", kai skysta laja, tada gal kitaip, gal pas ką taip auga? Žr. temoje Rožė pavėsiui.

Re: Alchymist

Parašytas: 25 Vas 2012 18:05
kukushka
Namas tinkuotas - gelsva spalva, na, ir pamatas a la alyvinės spalvos. Ta siena rytinėje pusėje, ten saulės yra iki ~12-13 valandos. Ech, reikia pagalvot apie geresnę vietą Alchymist'ui.

Re: Alchymist

Parašytas: 25 Vas 2012 19:04
Rita
O man atrodo rytinė pusė pati geriausia rožėms <3
O dėl netinkančios namo spalvos,galėsit" Alhymistui"pagelbėti pasodinę violetinę raganę,juk tikriausiai užsisakėte :)

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 07:01
LoretaA
Alchymist - as vienodai gerai auga ir rytinėje ir pietinėje pusėse - saulės jis nebijo. Drąsiai galit sodinti prie namo sienos - pamačiau kokios ji spalvos, ši rožė tikrai puikiausiai matysis. Kaip sako Rita, jeigu dar pasodinsit raganę - bus tikrai gražu. Be to kadangi jis žydi tik vieną kartą, tai saulės jam užteks, nes bus pirmą vasaros pusė, pakartotinai žydinčioms rožėms salės trūksta rytinėje pusėje.

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 07:17
Gema
Loreta, kodėl saulės trūksta rytinėj pusėj pakartotinai žydinčioms?

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 07:41
LoretaA
Jeigu rožė pasodinta prie sienos, tai pirmąją vasaros pusę saulė švies apie 6 ar net 7 valandas, o antroje vasaros pusėje saulės bus tik iki kokios 11 valandos - vėliau ir pradės šviesti. Bent jau mano atveju taip yra - kaimynų namas už kokių 10 -13 metrų, tai kol ji pakyla virš to namo, dar porą valandų praeina. Turiu rytinėje pusėje pasodintas rožes - pakartotinai žydinčios, praktiškai tampa vieną kartą žydinčiomis. Jeigu rožė būtų nuo namo sienos per 3 ar 5 metrus, tada saulės būtų žymiai daugiau, bet tada ją kepintų ir pietinė saulė.

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 08:05
Gema
Vadinasi, renkant rožei vietą reikia pasižymėti, kur ir kiek šviečia saulė. Arba paaukoti pakartotinį žydėjimą, jeigu būtent toje vietoje reikia rožės :B .

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 08:14
Rita
Gema,Loreta sakė nelabai tinka,kai pakartotinai žydinčios rožės prie pat sienos pasodintos,o,jei per atstumą-gerai,pas mane žydi puikiausiai,apsipylę žiedais (flower)

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 12:14
kukushka
Ačiū už patarimus (flower)
Taip, gautų Alchymist'as į kompaniją porą raganių, "Romantika" ir "Blue Angel" ("Blekitny Aniol"). O kiek jam vietos reikėtų palikti į plotį, jei jį vėduokle ant sienos formuočiau?

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 12:39
LoretaA
Priimkim, kad šakos išaugs iki 3 metrų ilgio, tai maždaug 4 - 5 metrų iš viso reikėtų. Į abi puses nuo kamieno apie 2 ar 2,5 metro. Ir tai tikrai ne per daug :)

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 15:34
Gema
Rita rašė:Gema,Loreta sakė nelabai tinka,kai pakartotinai žydinčios rožės prie pat sienos pasodintos,o,jei per atstumą-gerai,pas mane žydi puikiausiai,apsipylę žiedais (flower)
Štai kokia svarbi kiekviena smulkmenytė. Ačiū, Rita :)

Re: Alchymist

Parašytas: 26 Vas 2012 15:56
Virginija
Na, Loreta rašė -"per 3- 5 m", tai tada jau negalim sakyti, kad tai pasodinta pusiau pavėsyje, tai bus - pasodinta saulėje :)

Re: 'Alchymist'

Parašytas: 07 Bir 2012 12:07
Jūratė
Pasodinta 2009 metų vasarą, bet pirmi metai matau tokį "pumpuryną" :D
Paveikslėlis
Jau dabar džiaugiuos nelaukdama, kada tos kasos pražys :)