Aloha

Šios grupės rožės išvestos pakartotinai kryžminant smulkiažiedes laipiojančias (Hybrid Multiflora ir Hybrid Wichuriana) su arbatinėmis hibridinėmis, floribundinėmis ir kitoms grupėms priklausančiomis rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Aloha

Standartinė Virginija » 01 Vas 2012 11:34

Aloha - vijoklinė rožė (Kordes, 2003). Didelė (iki dviejų m aukščio) tvirta rožė, žydinti įvairiaspalviais abrikosiniais senovinio stiliaus kvepiančiais žiedais. Pumpurai oranžiškai raudoni, o ir besiskleidžiantys žiedai nevienodos spalvos, tai krūmas atrodo įvairiaspalvis.
Pas mane pasodinta 2007 metų rudenį, iš Sibirkos. Jau pirmais metais išaugino ilgas šakas, kurias rudenį dengdama nulaužiau. Nuotaikingos spalvos žiedai man visada patiko, bet tik praeitą vasarą krūmas žydėjo iš tiesų gausiai ir praktiškai nepertraukiamai. Kadangi kituose šaltiniuose rašo apie gausų žydėjimą, tai pas mane galbūt kažko trūko.
Labai sveika rožė, gražūs blizgantys lapai. Stiebai stori, nelankstūs. Nors prisilenkia nedaug, pridengta žiemoja gerai (HMF nurodo 6 zoną, rosebook -5-tą).

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Virginija 03 Vas 2014 19:54, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aloha

Standartinė LoretaA » 01 Vas 2012 12:24

Gal būt ir aš kada nors šią rožę pamilsiu, jeigu ji išgyvens šią šaltą žiemą, nes man susidarė įspūdis, kad ji labai neatspari šalčiui.Nors jeigu pas jus žiemoja gerai, tai ir pas mane turėtų panašiai žiemoti |(
Įdedu jau senai rodytas nuotraukas, bet, kad naujesnių neturiu, nes visą šią vasarą ji gaivaliojosi ir vis tiek nelabai gyva nuėjo žiemoti.
Kas nors kartą matė šios rožės žiedus gyvai, tikrai niekada jų nesumaišys su jokios kitos. Darau tokią išvadą: šios rožės privalumas - išskirtinumas.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Aloha

Standartinė Regina » 01 Vas 2012 13:02

Kol turėjau - labai patiko. Nors buvo dar visai jauna, žiedų parodė nedaug, bet man jie buvo labai gražūs. Neišgyveno po šaltosios žiemos. Neišdrįsau sodint dar kartą, juo labiau, kad prilenkt jos neįmanoma. Dabar galvoju, kad gal net ne žiema buvo kalčiausia, o pelės, nes prie tos namo sienos man net vasarą augalus nugraužia (mad) Kai išroviau, tai šaknų negausiai buvo :( Gal reikėtų dar kartą surizikuot ;)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aloha

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2014 18:19

Vis dar bandau įžvelgti jos žavesį - įtariu, šiai rožei reikia laiko "įsisiūbuoti". Štai ir Antosė rašė, kad tik į ketvirtus metus žydėjo gausiai. Maniškė persodinta, vadinasi, dar mažiausiai metai, o gal net du išsibraukė iš jos gyvenimo. Kas tikrai nepatinka - skleidžiasi ir praktiškai vos ne tą pačią dieną byra. Saulė jos žiedų nekepina, jeigu toks jos būdas - teks atsisveikinti.
Paveikslėlis[Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aloha

Standartinė Virginija » 05 Vas 2014 20:38

Aš tai nesugebu sužiūrėt, kiek žydi kiekvienos rožės žiedas, bet tikrai iškart byrėti negali, nes būtent tuo ji ir ypatinga, kad žiedų spalva keičiasi.
Jau minėjau kitur, kad savašaknė Aloha pas mane įaugo ir gausiau žydėti pradėjo anksčiau, tačiau dabar pagalvojau, kad visgi ji auga geresnėje žemėje ir auginukas nebuvo niekur persodintas. Abu krūmai auga saulėkaitoje.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Aloha

Standartinė Regina » 05 Vas 2014 21:19

Man ji labai, labai patinka <3 Dar ir dabar prisimenu ir gailiu, kad neišliko.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Aloha

Standartinė Aistė » 05 Vas 2014 21:26

Na jinai tikrai nenubyra tuoj pat, bet žydi žiedas tikrai neilgai. Aš tiesiog manau, kad pas Loreta yra daug senovinių, ir kitokių rožių, kurių žiedai laikosi labai ilgai. Tai kelių dienų žiedo nubyrėjimas ją varo į neviltį. Ar teisingai mastau? Aš kai daug tokių rožių turiu, turbūt pripratau :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aloha

Standartinė Virginija » 05 Vas 2014 21:27

Regina rašė:Man ji labai, labai patinka <3 Dar ir dabar prisimenu ir gailiu, kad neišliko.
Vasarą pabandysiu padauginti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Aloha

Standartinė Regina » 05 Vas 2014 21:29

antosė rašė:
Regina rašė:Man ji labai, labai patinka <3 Dar ir dabar prisimenu ir gailiu, kad neišliko.
Vasarą pabandysiu padauginti :)
:*

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aloha

Standartinė LoretaA » 06 Vas 2014 06:32

Aistė rašė:Na jinai tikrai nenubyra tuoj pat, bet žydi žiedas tikrai neilgai. Aš tiesiog manau, kad pas Loreta yra daug senovinių, ir kitokių rožių, kurių žiedai laikosi labai ilgai. Tai kelių dienų žiedo nubyrėjimas ją varo į neviltį. Ar teisingai mastau? Aš kai daug tokių rožių turiu, turbūt pripratau :)
Į neviltį žiedų byrėjimas manęs tikrai nevaro (xixi) , nes kaip ir rašėte - žiedų pakanka. Yra daug tokių rožių - erškėčių, kurios skleidžiasi ir byra, bet jos turi ir kitų privalumų, ne vien tik žiedo grožį. Šios rožės išskirtinis privalumas žiedo spalvos kitimas, kurio niekaip nepagaunu. Ateinu iš ryto - dar neprasiskleidė, ateinu per pietus - prasiskleidė, bet negaliu fotografuoti, saulė per ryški, ateinu vakare - ups, nebėr. Akimis tarytum ir matau kokia ji graži vidudienį, bet kaip tai užfiksuoti :? . Gal ir perdedu, gal sekančią dieną po išsiskleidimo nubyra. Faktas, kad neturiu nei vienos nuotraukos su prasiskleidusių žiedų puokšte. Gal būt jai geriau augti rytinėje pusėje, nes kol nebuvo išrauta ir persodinta, man pavyko užfiksuoti tokią puokštę, kuri tą pirmąjį sezoną buvo vienintelė - nuotrauka aukščiau. Pamenu, kad anoje vietoje, žiedai nemažiau trijų dienų laikėsi. Dabar ji patupdyta po kaimynų vyšnia - po pietų jos saulė nekepina, bet žydėjimu kol kas nelepina.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Aloha

Standartinė LoretaA » 22 Spa 2015 17:38

Fotosesija - trijų dienų darbas (žinoma ne nuo ryto iki vakaro (xixi) ).
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Aloha

Standartinė Jūratė » 23 Spa 2015 11:19

Įspūdinga, tikrai išskirtinė rožė ir nuotraukos!

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Aloha

Standartinė Rudenelis » 24 Spa 2015 11:06

Kaip gerai, kad neatsisveikinot su ja kaip žadėjot - dėl žiedų byrėjimo. O gal ji šiek tiek pakeitė savo būdą ir laikosi jau kokias 3 dienas? Kaip bebūtų , tai nuostabi rožė. Visada grožėjausi, o neturiu tik dėl to, kad panašaus charakterio (atspalvio, nelankstumo, žiedų nelaikymo) turiu Arabia ir Westerland. Be abejo, puikios nuotraukos, su ryškiais žiedais, su paslėptu fonu( taip smalsu kas ten tolumoj). Ačiū už įdėtą darbą ir parodytą grožį. Ir labai norisi pamatyti visą krūmą :) .

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Aloha

Standartinė Ignas » 24 Spa 2015 16:41

LoretaA rašė:Fotosesija - trijų dienų darbas (žinoma ne nuo ryto iki vakaro (xixi) ).
Labai graži rožė ir foto puikios (like)
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Skelbti atsakymą

Grįžti į