Astrid Gräfin von Hardenberg

Šiai grupei priskiriamos labai vešlios, krūmu ar plačiai augančios rožės, žydinčios pakartotinai ir netinkančios jokiai kitai modernių rožių grupei.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Kov 2013 21:56

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Krūminė rožė "Astrid Graffin von Hardenberg" išvesta Hans'o Jurgens'o Evens'o 1997 m. Vokietijoje. Plačiajai visuomenei pristatyta 2001 m. (Tantau). Kitose šalyse rožė parduodama "Nuit de Chine" pavadinimu.
Keista, bet ši tikrai gražiais žiedais rožė augintojus suskirstė į dvi barikadų puses. Na, nebūtų jos pavadinime žodžio grafienė, gal ji būtų mažiau keista ir įnoringa. Žinoma čia aš juokauju...Vieni šia rože žavisi ir atleidžia jai jos trūkumus, kiti- yra visiškai priešingos nuomonės ir galvoja, kad ji, tik dėl keletos nedidelių pliusų, neverta užimti vietos rožyne. Bet tie kurie ja žavisi tikriausiai nesusiduria ar per retai susiduria su šios rožės kaprizais.
Tai ką skaičiau apie "Astrid Graffin von Hardenberg" įvairiuose pasisakymuose.
Šios rožės pliusai: nuostabi žiedo forma būdinga tik senovinėms rožėms, tamsūs aksominiai bordo spalvos žiedlapiai atrodo labai prabangiai, šios rožės kvapas stiprus ir kerintis, didelis atsparumas miltligei, bei rožių dėmėtligei. O siaurokas rožės krūmas manau yra kur kas geriau už išsidraikiusį.
Minusai: kartais žiedai bijo lietaus ir jie supūna. Dėl visiškai neaiškių priežasčių išsilydo besiskleidžiantys žiedai, rožės žydėjimas nėra per daug gausus. Taip pat rožė tarp žydėjimų daro pertrauką.

PaveikslėlisHosted on Fotki

Tai tokie komentarai nuolat girdimi iš dviejų barikadų pusių.
Aš kol kas esu toje teigiamoje augintojų pusėje. Rožė pas mane auga jau 3 metai (t.y. prieš tris metus buvo pasodintas 2-metis sodinukas). Tačiau kalbant apie šią rožę niekas nenurodo kokiame grunte ji auga. Dažniausiai tik pabrėžiama saulėta vieta ar ne. Bet norint suprasti dėl kokių priežasčių tie žiedai kartais "išsilydo" turėtume atkreipti dėmesį ir į daugiau faktorių. Kokia buvo žiema, kaip dengta buvo rožė (ar ji gavo šalčio ar peržiemojo šiltai), kokiame grunte ji auga, kaip tręšiama ir ar pakankamai drėgmės buvo grunte jai augant ir t.t. Kodėl reikia tiek informacijos? Nėra aišku ar tas išsilydymas yra virusinis susirgimas ar tai auginimo sąlygų ypatumai. Iš tikro tai gal net neverta tiek dėmesio ir analizės skirti rožei, juk galima pasisodinti kitą gal būt kažkiek jį ją panašią.
Bet man ši rožė labai graži, tik vienas žydėjimas per tuos tris metus buvo "išsilydęs". Tačiau, pamačiusi jau netaisyklingus pumpurus, nieko nelaukiau ir nukarpiau visus juos iki pirmojo tikrojo lapo, tarsi rožė būtų jau peržydėjusi. Po kiek laiko rožė vėl išaugino naujus žiedus, jie jau buvo tvarkingi. Sekančiais (2012) metais visas žydėjimas buvo labai gražus. Gal būt ir liūtys nesutapo su žydėjimu, nepastebėjau supuvusių žiedų.

PaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė Rūta » 14 Kov 2013 22:27

Visą vakarą ieškojau savo šios rožės nuotraukų, bet neradau... O juk tikrai fotografavau tuos baisius apipuvusius pumpurus... Gal ir gerai, kad neradau, nereiks šiurpinti po tokių nuostabių Dalios Raimondos nuotraukų. Žodžiu, aš atstovauju tai kitai barikadų pusei :D
Pas mane ši rožė auga jau treti metai ir per tuos metus temačiau kelis gražius žiedus (ir tai su išlygom, nes didžiausių apatinių žiedlapių krašteliai vis tiek buvo parudę). Jau rašiau ne kartą apie šios rožės bėdas savo sode, tai gal ir pasikartosiu. Būna daug pumpurų, stambių, gražių – bet jie pas mane neišsiskleidžia – arba supūva, pasidengia pelėsiu ir nulinksta, arba tarsi išdžiūva ir parunda, tarsi tamsius išorinius žiedlapius saulė suskrudina ir nebėr kaip žiedui išsiskleisti. Tiesą sakant, nelabai ir pati suprantu, ar dažniau būna supuvimas, ar sudegimas, bet žiedų tai ir nėr... Bet man tai nepanašu į vadinamąjį susilydymą (bent jau pas mane), kuris, pvz., 'Falstafui' būdingas. Ten tai jau tikras susilydymas, o čia, sakyčiau, tiesiog neišsiskleidimas.

Dirva priemolis, gana derlinga, šalia augančios rožės klesti ir gausiai žydi. Vieta saulėta, gal jai labiau patiktų pusiau pavėsis...

Į komposto krūvą jos mesti kol kas neketinu, neturiu tokios mados, jei tik nepatinka, tai ir mesti, gyvas gi daiktas... Niekada nebandžiau karpyti iš anksto tų blogų pumpurų, nukarpydavau, kai jau tikrai įsitikindavau, kad nieko nebus. Gal vertėtų pabandyti. Be to, kaip sakiau, gal ji labai neatspari puviniui, reikėtų dažniau nupurkšti „Previkuru“, ypač lietingu laikotarpiu. Šiaip rožė sveika, augi, išsiskleidęs žiedas karališko grožio ir aristokratiškumo, tarsi švytintis iš vidaus. Taigi pasistengti jai padėti verta. Žodžiu, pagyvensim, pamatysim :)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė Gina » 28 Bir 2013 21:23

Man ji labai patinka: l.sveika ir žydėjimo metu atrodo dieviškai. Tiesa, būna metų, kai lietingas oras supūdo žiedus, bet juk tada žydi kitos.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė Aistė » 05 Lie 2013 00:00

Labai myliu rožes :D bet šitos neaaa (no) Pas mane jinai jau tikrai ne vieni metai, bet žiedų taip ir nemačiau |( Meluoju, mačiau... supuvusius :D Nors Nijolei sakiau, kad turbūt esu per daug skūpa ir rožių nemetu, bet šitai turbūt reikės padaryti išimti :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Lie 2013 05:35

Aiste, ir šiemet jos žiedai pas tave puvo? Juk lietaus per daug nebuvo |(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė Aistė » 05 Lie 2013 09:20

DaliaRaimonda, vistiek apipuvo, nors ir lietaus mazai gavusi. Tiesa mačiau keliais žiedeliai daugiau, bet tikrai ne taip įspūdingai kaip pas Gina |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Lie 2013 12:01

Įdomu kurioje vietoje pas Giną ši rožė auga |( . Manoji pasodinta saulėtoje vietoje, saulė nuo ryto iki vakaro plieskia, tai per karščius šios rožės greitai sudžiūna. Na, kelios dienos ir viskas.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė D. Rita » 05 Lie 2013 19:08

Smagu, vėl girdėti DaliaRaimonda (dance) gaila tik, kad retokai be parašote (xixi) . Norėtusi dažniau Jūsų aprašymus skaityti, mokate labai gražiai ir išsamiai aprašyti (flower) .
Ši rožė pas mane tik pirmi metai, bet labai džiaugiuosi aksominiu žiedu kuris keičiasi. Susidarė įspūdis lyg tai pats žiedas būtų iš dviejų spalvų. Išoriniai žiedlapiai vos nejuodi, o į žiedo vidurį lygtai šviesėja. Tikrai žiedas atrodo įspūdingai, turint omenyje, kad aplamai tokių tamsios spalvos rožių nėra daug. Pas mane žiedas nenupuvo tik galėtų ilgiau žydėti, bet gal reikėtų įvertinti lauke tvyrantį karštį (xixi).

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Lie 2013 07:54

Ačiū, ačiū... Didelis karštis labai sutrumpina visų rožių žydėjimo laiką. Šiemet staigiai pavasario viduryje prasidėjusi vasarą sutrumpino pirmąjį rožių žydėjimą. Rožės greitai peržydėjo.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Astrid Gräfin von Hardenberg

Standartinė Ignas » 30 Spa 2013 09:52

Puiki rožė - žiedai dideli, kvepia ir puikiai žiemoja nedengta (bent jau Kaune), su ligom irgi neturi problemų.
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Skelbti atsakymą

Grįžti į