Kambaryje auginamos rožės

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 12 Geg 2011 13:32

koala rašė:Čia ne dėl fotosintezės, o dėl to, kad įstiklintame balkone, kaip ir patalpoje, labai sausas oras - to rožės nemėgsta.
Štai dėl šios priežasties aš savo darbe patalpoje auginamą rožę jau antra diena „išleidžiu į kurortą“ - pastatau ant palangės prie atviro lango, ir beveik visa rožė atsiduria lauke - lapeliais geria saulės šviesą ir natūralų oro drėgnumą. Man regis, jai tai patinka (sun)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Regina » 12 Geg 2011 13:36

Rūta rašė:
koala rašė:Čia ne dėl fotosintezės, o dėl to, kad įstiklintame balkone, kaip ir patalpoje, labai sausas oras - to rožės nemėgsta.
Štai dėl šios priežasties aš savo darbe patalpoje auginamą rožę jau antra diena „išleidžiu į kurortą“ - pastatau ant palangės prie atviro lango, ir beveik visa rožė atsiduria lauke - lapeliais geria saulės šviesą ir natūralų oro drėgnumą. Man regis, jai tai patinka (sun)
Tai kad drėgnumas už lango 33% - beveik kaip Sacharoj (sun)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 12 Geg 2011 13:50

Čia jau purkštukas didžiausiu draugu patampa :) Bet ne visada bus kaip Sacharoj (rain) :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2011 14:05

Regina rašė:Tai kad drėgnumas už lango 33% - beveik kaip Sacharoj (sun)
Vėlgi išdrįsiu paprieštarauti (ir kas man čia užėjo :D ). Lauke drėgnumas keičiasi, ko tikrai negalima pasakyti apie drėgnumą kambaryje. Įdedu nuorodą, kurioje aiškiai matosi kaip kinta drėgnumas per parą: nuo 93 iki 29 procentų per parą.
http://www.meteoprog.lt/lt/fwarchive/Ukmerge/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Regina » 12 Geg 2011 14:23

Koala, nepriekabiauk :D :D :D
Drėgnumą parašiau šiam momentui pažiūrėjus gismeteo.ru :D :D :D

Nijola

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Nijola » 13 Geg 2011 07:07

:D galima ir kambaryje pasistatyti hidrometrą ir tiksliai žinoti koks drėgnumas patalpos :D
Noriu pasakyti kad kambaryje ar balkone augančias rožes dažnai purškalioti nesveika ;) jei per dažnai bus arba pastoviai drėgni lapai neišvengsit grybinių ligų, ir labai greitai :))
mano pastebėjimais (jie žinoma menki) bet reik atkreipti dėmesį kokia rožė auga kambaryje :) senovinės rožės išvis nepakenčia - nemėgsta kambario mano pastebėjmais joms tai nepriimtina. Floribundinės kartais gerai jaučiasi bet gali taip nutikti kad po žydėjimo numiršta |( nežinau kol bet dvi taip pas mane pasielgė. AH jei yra žemaūgės visai gerai jaučiasi bet labiau myli vėdinamas patalpas, bet vėlgi reik atsirinkti veisles. Pakol kas mano pastebėjimais geriausiai jaučiasi kambaryje kinietiškos rožės, jos pakenčia sausesnį orą (bet ne prie radiatoriaus) žydi gausiai, nesirgo kenkėjų nebuvo (šią savaitę jau iškeliavo į lauką) :))
Vienas iš svarbiausių aspektų norin auginti rožes kambaryje tai leisti rožei pailsėti ir nors truputį gauti šaltuko tai yra rožę namo nešam sausio pabaigoje galima vasaryje žiedų sulauksite po mėnesio :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė vilmis » 13 Geg 2011 11:12

Tai reiškias rožėms kaip ir vaismedžiams (kažkada skaičiau rusų autoriaus knygą apie sodą ir daržą namuose) šaltukas suaktyvina fiziologinius procesus ir po to jos pražįsta.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 23 Geg 2011 21:09

Mano darbinė rožytė, įšaknydinta iš mažos plonytės šakelės :)

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Tadas » 23 Geg 2011 21:23

Čia ta pati kur rodėte? Gražuolė (flower)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 23 Geg 2011 21:57

Taip, Tadai, ta pati :) Tik tada ji buvo per sprindį.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Jūratė » 24 Geg 2011 06:21

Rūta, kokia gražuolė tavo rožė!!!!!! Labai labai <3 (bravo)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Regina » 24 Geg 2011 06:31

Laaaaaaaaabai graži <3 (flower) (sun)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 24 Geg 2011 06:36

Kokie nuostabūs žiedai <3

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 24 Geg 2011 08:34

Jeigu bus norinčių, vėliau galėsiu aprūpinti įšaknydintais auginėliais :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Aistė » 24 Geg 2011 08:58

Manau norinčių visada atsiras :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Regina » 24 Geg 2011 08:59

Jeigu tinkama gyvent balkone (ne kambary), tai norėčiau ;)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 24 Geg 2011 09:15

Manau, kad tinkama, o ko gi jai balkone būtų blogai, jei ir kambary išgyvena. Žiedų spalva iš tiesų nėra tokia „nagla“, truputį daugiau vyno atspalvio, nepavyko vykusiai nufotografuoti. Išsiskleidęs žiedas kvepia ne per stipriai, bet maloniai, rožiškai :) Pabuvę žiedai pablykšta - įgauna daugiau violetinio atspalvio. Greičiausiai tai kokia nors kinietukė su truputį „rambleriškais“ polinkiais.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė vilmis » 24 Geg 2011 10:11

Gražūs žiedai. atrodo, kad rožė nori į lauką pabėgti - taip per langą persisvėrus :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 24 Geg 2011 11:56

Vilmi, tai ji jau ir pabėgo (bandit) :D Pastačiau su padėklu po langu ant žolytės (flower)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 27 Bir 2011 18:41

Grįžau į darbą po dviejų savaičių ligos. Pasirodo, mano rožė visą tą laiką buvo nelaistyta :( Net stebėtina, kaip ji išvis išliko. Buvau palikusi ją koridoriuje ant palangės, atskirai kolegei nepasakiau, bet, regis, tai ir taip savaime suprantama... Na kitiems, kurie pro šalį vaikšto, irgi neatėjo į galvą palieti, nors visi džiaugėsi ir stebėjosi, kokia graži buvo ta rožė. O dabar viena šaka visai pavytus, ją nukirpau, bet jau ir taip ją kirpti reikėjo, nes nužydėjo. Lapai kažkokie negyvybingi, apnikta amarų, o apatinėj lapų pusėj lyg tokių labai smulkių šviesių trupinėlių yra. Voratinklio lyg nėra, bet kas tai galėtų būti? Gal tripsai? Žodžiu, paliejau, nupurškiau, aptvarkiau, jei reiks purkšiu kuo nors, kaip nors atgaivinsiu...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 27 Bir 2011 19:27

Gerai, kad nors pati pasveikai :*
Gali būti ir voratinklinės, labai jau panašiai aprašymas skamba |( Jeigu tiek ilgai nelieta, neblogai būtų visą vazoną į didelį indą su vandeniu pamerkti kokiai dešimčiai minučių, nes laistant daug vandens išbėga kiaurai, kai taip išdžiuvę |(
Ale ot kolegė ...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Rūta » 27 Bir 2011 19:53

Taip taip, kai palaisčiau, tai kaip kiaurai viskas ir išbėgo. Ryt merksiu su visu vazonu. Ačiū už patarimą :) - nežinojau :$

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė klevo lapas » 20 Kov 2013 12:04

rašėte, kad miniatiūrinės rožės išgaunamos jas paveikiant chemijos preparatais...
na bet labai jau man pagailo vienos tokios suvytusios baltažiedės, buvo nukainuota iki kelių litų,
suspaudė širdį ir nusprendžiau našlaitę priglaust. išsodinau iš 100 ml vazono, patręšiau, ir dabar lauksiu.
man buvo nematyta, „ne maximinė“, va tokia neva http://www.rosa.dk/infinity-rose.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ar esat kas turėję?

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Dausa » 20 Kov 2013 12:51

Nebūtinai. Kai kurioms gal ir naudoja repelentus, bet kiek auginau, tik viena balta pasiekdavo pusmetrį. Čia ji bebaigianti žydėti, gal net 60 cm:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 1430273874
Kitos būdavo sprindžio/pusantro aukščio. Matyt priklauso nuo veislės. Tiesa, aš jas sodinu lauke.
Šita aitriai ryškios spalvos, kad net nesileidžia fotografuojama, kartais pasiekia 30 cm:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 9038648786
Žiemai dengiu kaip AH. Trūkumas, kad jų amžius trumpesnis, nei kitų. Gal todėl, kad savašaknės. Pas mane išgyvena maždaug 10 metų.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kambaryje auginamos rožės

Standartinė Regina » 20 Kov 2013 13:08

Kiek tas miniatiūrines esu pati sodinus į lauką ar mačius pas kitus pasodintas, tai visos jos užauga visai nemažos, metro nepasiekia, bet pusmetrį laisvai. Ir žiedai būna gerokai didesni, negu tame vazonėlyje. Kambary augint neverta, bent jau man iš to nieko nesigavo. gal balkone :?

Skelbti atsakymą

Grįžti į