Rožių tręšimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Pušaitė » 05 Bal 2012 08:23

Aš, kaip dirvos mikroorganizmų aktyvintoją, laistymui naudoju raugintą pieną, o kartais pilu ir parduotuvinį kefyrą (žinoma visa tai skiedžiu vandeniu). Pernai kefyriuku laisčiau savo rožes. Rožės buvo pirmametės, bet augo tikrai puikiai. Raugintas pienas ar kefyras - puikiausias biostimuliatorius, nereikia pinigų mėtyti ;) .

Taip pat dirvos mikroorganizmų aktyvinimui galima patiems pasidaryti visokias giras ir tai kur kas pigiau, o ir rezultatas analogiškas, kaip naudojant Bioluxo ar EM1.

Giros gamybai naudojamas priplėkęs šienas (esmė šieno lazdelė, ar ta lazdelė yra matosi kai paėmi priplėkusio šieno kuriame turėtų būti tarsi toks baltas pelėsis, sujudinus dulkėti baltom dulkėmis ) + vanduo + mielės + cukraus (gali būti ir uogienė :D ) + oras. Paprastai į talpą su vandeniu reikia visa tai sudėti ir įstatyti akvariumo aeratorių. Aeratorius būtinas tam, kad vyktų aerobinis procesas. Tiksliau, kad vyktų rūgimas, o ne puvimas. Labai svarbu: ši gira turi skaniai kvepėti, o ne smirdėti ! Jeigu smirda - reiškia supuvo, pilkite lauk, efekto nebus. (Tiesa aš pati tų girų nedarau, neturiu tiems žaidimams laiko, man gerai ir raugintas pienas)

Visi tokie dirvos aktyvatoriai (tame tarpe ir raugitnas pienas) veikia tol kol drėgna dirba. Jeigu po mulčiu dirva išdžiūsta bakterijos žūva. Todėl būtina parsirūpinti storu mulčio sluoksniu ir vis kaišioti pirštą ir tikrinti ar žemė drėgna, ar bakterijos gyvos, o gal reikia laistyti. Deja, man nenumarinti bakterijų irgi ne visuomet pasiseka, kankina nuolatinis mulčio stygius.

Ir, žinoma, negalima naudoti jokios priešgrybelinės chemijos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 05 Bal 2012 08:28

Negalima sakyti, kad pienas nieko nekainuoja, nebent savo karvutę turite :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Gema » 05 Bal 2012 08:36

Aš turiu ir karvutę, ir ožką, ir šieno (rock)

Tai kiek to saldaus ar rūgštaus pieno pilti? Jis per daug dirvos neparūgštins? Nors visur rašo, kad rožėms patinka šiek tiek rūgšti žemė.

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Pušaitė » 05 Bal 2012 08:47

paprastai būna, kad šeimyna neišgeria, pienukas surūgsta, pasensta. Tuomet visą tą gėrį ne į kriauklę, o į laistytuvą ... ;)

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Pušaitė » 05 Bal 2012 09:48

Tai kiek to saldaus ar rūgštaus pieno pilti?
Paprastai laistymui naudoju rauginto pieno produktus (deja neišvardinsiu kokios ten bakterijos ar kefyro grybeliai veikia) bet paprastai visi rauginto pieno produktai ženkliai aktyvesni (prisiminkite TV reklamą su bifido bakteriomis :D ). Raugintas pienas reikalingas tik tam kad "būtų užvestas variklis" , o paskui esant gerom sąlygom (drėgmei ir orui) reikalingos dirvos bakterijos atsiranda ir dauginasi pačios. Esmė kad būtų pakankamai mulčio, drėgmės ir prieitų oras (t.y. nesuplakta žemė). "Teisinga" aktyvi dirva po lietaus turėtų kvepėti mišku.

O pilu aš kaip išeina, kiek to rūgusio pieno lieka namie, na apie 300 ml laistytuvui. Galima gal ir daugiau. Tik tiek, kad tą raugintą pieną siūlau gerai suplakti, nes ant mulčio lieka rūgpienio gabalėlį ir kai mūsų šuo išlekia į lauką imą kapstyti tas kefyru sulaistytas vietas...

Šieno lazdelė irgi labai gerai. Siūloma įvairių receptų.
Dedu ištrauką iš straipsnio:
„ Labai aktyvus organikos svaidytojas yra bakterija – šieno lazdelė. Šių bakterijų daug priplėkusiame šiene. Tokį šieną 15–20 minučių pavirinkite vandenyje, kiekvienam litrui skysčio pridėję po šaukštą kreidos. Šieno lazdelės virimo temperatūroje ne žūsta, o virsta sporomis. Indą uždenkite ir pastatykite šiltoje vietoje. Po kelių dienų vandens paviršiuje susidarys plėvelė – tai jau suaktyvėjusios bakterijos. „Suvalgiusios“ visas prieinamas maisto medžiagas, jos vėl virsta sporomis ir nusileidžia ant dugno.

Tokiu nuoviru laistant kompostą, organinės medžiagos suyra sparčiau.

Šieno lazdelė turi ir kitą privalumą – padeda išvengti patogeninių mikrobų. Šios bakterijos išskiriami antibiotikai sunaikina daugelį žinomų ligų sukėlėjų, tarp jų ir tokį baisų kaip fitoftora (bulvių maro sukėlėjas)“ (šaltinis http://www.valstietis.lt/Pradzia/Patari ... er-pusmeti" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;)

Aš nematau prasmės tuo nuoviru laistyti kompostą, geriau – augalus.
Bet viso to esmė, kad dirvoje reikia sudaryti tinkamą aplinką aerobinėms bakterijoms veistis, o jos jau pačios padarys savo darbą ir pasirūpins augalais.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Gema » 05 Bal 2012 10:02

Ačiū labai (flower)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 25 Bal 2012 14:07

Kada planuojate tręšti rožes?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 25 Bal 2012 14:29

kai gerai sulapos

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Aistė » 25 Bal 2012 15:32

:) Pas mane rožės apsilapojusio. Pasiskaičiau, kad praėjusių metų žinutes, tai tręšėme irgi panašiu laiku, palauksiu savaitėlę ir manau tręšiu :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Bal 2012 17:50

Gali jau dabar tręšti. Tokie karščiai ateina, kad jos nespėsime nė mirktelti, kaip sulapos ir paaugs :)

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Pavasaris » 26 Bal 2012 06:36

Aš jau patręšiau bulvių trąšom. Gal per anksti, nežinau ?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 26 Bal 2012 08:35

Dar palauksiu. Vakar telefonu bandžiau išsiaiškinti savo rožių sulapojimo lygį ir susidariau įspūdį, kad tręšti mineralinėm trąšom dar truputį ankstoka. Žinoma, kai kurios rožės apsilapoti jau ir po dangom suspėjo, bet, mano galva, dar vis tiek nepakankamai jų vegetacija įsibėgėjo. O šiaip, žinoma, kiekvienas turim elgtis apsižvelgdami į savo individualias aplinkybes :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Virginija » 26 Bal 2012 09:30

Pavasaris rašė:Aš jau patręšiau bulvių trąšom. Gal per anksti, nežinau ?
Bulvių trąšos nėra greit tirpstančios, tai ir per anksti negali būti. Reikėjo tręšti amonio salietra ar karbamidu, ar gerai tirpstančiomis kompleksinėmis trąšomis. Aš manau taip pat, kaip ir rusų "didžiosios rožininkės'- Surina ir Teorina, pirmas tręšimas -pumpurams sprogstant, kaip ir kitiems augalams. bet kiekvienas bando savaip.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 26 Bal 2012 11:16

Antose, vertingas Jūsų pastebėjimas dėl tręšimo laiko. Vadinasi, nereikia skubėti. Dar noriu paklausti, kokias trąšas Jūs naudosite šiam pirmajam tręšimui.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė LoretaA » 26 Bal 2012 11:44

Kiek supratau iš Antosės žinutės - reikėjo skubėti, parašyta: "pumpurams sprogstant", o pas kai ką jau lapai žaliuoja :) Čia turimos galvoje azotinės trąšos amonio salietra ar karbamidas.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Virginija » 26 Bal 2012 11:50

Aš jau patręšiau amonio salietra.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rita » 26 Bal 2012 12:00

Aš patręšiau granuliuotom paukščių trašom prieš didijį lietų,rožės akyse šoktelėjo per kelias dienas <3

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 26 Bal 2012 12:19

Aišku, supratau. Supainiojau lapų „pumpurus“ ir žiedų „pumpurus“ :D Vadinasi, maniškės pačiu laiku gavo trąšų kokteilio, kuriame sočiai buvo ir azoto junginių.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Virginija » 26 Bal 2012 12:48

Bandysiu ir aš organinėm dabar tręšti, bet labai daug darbo (:|

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Pavasaris » 21 Rgp 2012 06:49

Sveiki,
Ar jau pradėjot rožes tręšti rudeninėmis trąšomis ? Jeigu taip, tai kokiomis ? Bijau paveluoti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 21 Rgp 2012 06:55

Aš nepradėjau ir, panašu, kad ir nepradėsiu :D Niekad netręšiau rudeniui, nors kiekvienais metais vis ruošiuosi...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Jūratė » 21 Rgp 2012 06:58

Regina, o kiek vasara treši? nes dabar žiedų jūra, pas mane gal tik trečdalis ar mažiau nusmato būt (vis dar viskas pumpurų stadijoj, tik Louis Odier ir Reines de Violettes žydi negausiai ir tuoj baigs)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Regina » 21 Rgp 2012 07:04

Patręšiau vieną kartą vasaros pradžioj ir viskas.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Gema » 21 Rgp 2012 13:27

O kokios tos rudeninės trąšos turi būti? Ką jos konkrečiai skatina?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių tręšimas

Standartinė Rūta » 21 Rgp 2012 13:39

Rudeninės, kuriose nėra azoto arba jo labai mažai. Kalis ir fosforas, sakoma, skatina medėjimą, padeda geriau pasiruošti žiemai.

Skelbti atsakymą

Grįžti į