Pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2012 13:59

Regina rašė: O dabar vaizdas toks :)
Šiukšlynas taip sakant (xixi) Pas mane žymiai žymiai didesnis šiukšlynas, tai net nefotkinu. Tiesą sakant tai fotiką pamiršau, o norėjau nufotografuoti Rosa Glaucą pilną uogyčių, kurias vėl reikės karpyti (devil)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 19 Kov 2012 14:06

Loreta, paprašyčiau švelniau (swearing) :D Man visai gražu :D :D :D , todėl ir rodau (daugiau neturiu ką rodyt (xixi) )
O pasirodo, su ta Glauca vieni rūpesčiai, gal be reikalo ketinu sodint |( (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2012 14:10

Juokiasi puodas, kad katilas juodas :)
"Nepergyvenk", tau Glaucos uogas stirnos ir zuikiai nugrauš |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 19 Kov 2012 14:13

Ačiū, Loreta, tu tikra draugė, paguodei :D :D :D man iš karto ramiau pasidarė (xixi)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rasa » 19 Kov 2012 14:21

Pas mane tai zuikiai šiemet pas R.glaucas nesilankė :) bet aš nekarpysiu tų uogų, pačios turėtų nubyrėti.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Paukštukas » 19 Kov 2012 16:25

Siaubinga (devil) vėtra su lietumi nudenginėja rožes pilnu tempu. Išėjau "gaudyti" agrodangos, dar prireiks kitąmet :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Kov 2012 16:33

Tikrai vėjas siaubingas (devil) . Nuėmiau polietileną, nuėmiau virves tai vėjas pradeda nudenginėti rožes ir pas mane. Vinys puikiai laiko, bet per šuns padarytas skyles vėjas "atseginėja" kai kuriuos sujungimus (devil)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Kov 2012 07:33

Pažiūrėjau oro prognozes Kaune ir pradedu nudenginėti rožes. Dabar kelios apniukę dienos kaip tik labai palankios tokiems darbams. Lengvas lietutis, apsiniaukę, neleis rožėms nudegti saulėje. Kiek pastebėjau, tai po agrodanga pas mane šalčiau nei lauke. Ta danga visur su didžiausiomis skylėmis tikrai nebeatlieka šiltnamiuko funkcijos. Kaip nekeista, bet po juoda agrodanga dar pilnai žemė įšalusi, ten kažkoks "sibiras". Gal, kad toje pusėje saulės spinduliai tik kelias valandas pašviečia. Nenoriu jūsų suklaidinti, bet nudenginėsiu tik kur įšalas pilnai išėjęs. "sibirą" paliksiu vėlesniam laikui (xixi)

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė dale » 21 Kov 2012 17:50

As ana savaitgali nudengiau visas rozes... Ryt vaziuoju i sodyba , paziuresiu kaip jos laikosi.
Matau daug diskutuojate apie tai, kad saule gali pazeisti pumpurus , sakeles... Kaip tai pamatyti? Gal turite nuotrauku?

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė kukushka » 21 Kov 2012 19:37

Negaliu savo akimis patikėti, bet panašu, kad pagaliau išvysiu savo ramblerio žydėjimą, visos šakos žalios žaliutėlės daugiau nei per metrą - toliau neatidenginėjau, Reine des Violettes irgi visa žalia - abi žiemojo tik patiestos ant žemės ir kojomis apkauptomis (dance) O dauguma anglių - tik palenktos prie žemės ir sniegu apklotos per žiemą irgi žaliuoja, nemažai pumpurėtų (sun)

Bet kol kas tikrai nenudenginėsiu, dar ne visur ir sniegas pas mane nutirpęs.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Kov 2012 19:53

dale rašė: saule gali pazeisti pumpurus , sakeles... Kaip tai pamatyti? Gal turite nuotrauku?
Nuotraukų neturiu, bet jei jau kai kurios rožių šakos sudžius- vadinasi per anksti nudengei.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 21 Kov 2012 20:33

Šiandien nuėmiau nuo tuneliukų viršutinę agro dangą, bet net ne iki galo, nudengiau iki pusės, kad ir lietučio truputėli gautų. Ant žemės visur palikau gulėti plevelę. Visos rožės pabudusos, turi nemažus pumpurus,kai kur jau pradeda leist lapelius. Anglės pirmutinės. Abrahamas turi nedidelius lapukus. Visos rožės peržiemojusios labai gerai, tik Angelos kelios šakelės parudavusios, bet net nesuprasi nuo ko, greičiausiai nebuvo sumedėjusios ir tiek, nes jos viduryje krūmo. Ištiesų laksčiau po sklypą su dideliausia šypsena :D Net vyras klausė ar tikrai viskas su manim gerai :D Tai teko parodyti pakėlus agro, kaip rožės atrodo <3 Tikiuosi ir toliau viskas bus gerai, neišlįs kažkas negero :)

Vienintelė nepatiko man Moonlighth. Jinai žalutėlė, bet ant kamieno daug :? rudų, gal juodų taškelių |( Nelabai supratau kas čia (drunk) Ai ir ant vienos rožės pastebėjau paraudusias šakas. Toks jausmas,kad nudegė saulėje, bet tą tuneliką pirmą kartą šiandien pravėriau :?

Bet šiaip esu labai patenkinta, rudeninė investicija tikrai atsipirks žiedais <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 21 Kov 2012 20:43

DaliaRaimonda rašė:
dale rašė: saule gali pazeisti pumpurus , sakeles... Kaip tai pamatyti? Gal turite nuotrauku?
Nuotraukų neturiu, bet jei jau kai kurios rožių šakos sudžius- vadinasi per anksti nudengei.
Nebūtinai. Sudžiuvimas, nereiškia sudegimo. Kai rožių žievė sudega, šakos gali ir nesudžiūti. Džiūsta dėl kitų priežasčių, kokių - nežinau |(
Tipinis sudegimo pavyzdys. Nuotrauka praeito pavasario. Beje, ši rožė ir išsprogo, ir žydėjo.
Paveikslėlis

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė mamaviete » 22 Kov 2012 12:01

Jau ir as , manau , si savaitgali atidenginesiu po truputi rozes :) Keleta tuneliuku paploninau jau praeita savaitgali.Kaip elgtis su atidengtom? Ar iskarto istraukti tuos prismeigimo kablius, jei jie jau atsile bus? Ar palikti dar rozes savaitei prilenktas?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 22 Kov 2012 12:09

Aš dar nieko negaliu pasakyti, ką darysiu savaitgalį |( Jei bus saulė tokia, kaip šiandien tai nė kalbėt nėra ko apie atidengimą. Man kažko atrodo, kad viskas dar per anksti – medžių, krūmų pumpurai dar nelabai juda, dar tik kovas įpusėjęs. Žodžiu, nieko negaliu pasakyt, viskas priklauso nuo to, kaip man nuvažiavus į kaimą viskas pasirodys :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė mamaviete » 22 Kov 2012 12:18

|( Kur cia tokia saule? Pas mane , kaune , tai rukas dar tik tik sklaidosi... Aisku, jei plieks saule, tai bent jau agrodanga paliksiu ant roziu. :) Jeigu dar isvis ja rasiu po pirmadieniniu vetru :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Gema » 22 Kov 2012 12:22

Gal jau galima žiemai prikastas rožes į vazonus perkelti, jeigu jos iš žemės lengvai išsiima? Ir pridengti eglių šakom ar agrop. nuo saulės spindulių?

Kovo gale ir bal. pradžioje naktimis rodo minusą, ir nors tos tolimesnės prognozės vis keičiasi, bet minusiuko naktimis vis vien matyt bus.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 22 Kov 2012 12:27

Visi jau apie tai rašė, dar ir aš parašysiu. Pirmiausia žiūrim ar atitirpusi žemė, po to ar šviečia saulė ar debesys, dar pažiūrim ką prognuozuoja artimiausiom dviem dienom ir priimam sprendimą :) Praeitais metai atidengiau porą rožių sulapojusių - nieko joms neatsitiko. Tiesa, jos tuos lapus užsiaugino po vienguba agrodanga. Vis praeidama pažiūrėdavau į lapus, bet saulė trugdė atidengti, kol galu gale nekreipdama dėmesio į saulę atidengiau. Kadangi šaknys pilnai dirbo - tai jos net nepajuto pasikeitimo ;)
Jeigu išsiima, žinoma sodinkit į vazonus, arba tiesiai į dirvą, jeigu galima duobę iškasti.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 22 Kov 2012 12:56

Kaip jau sakiau kitoj temoje, kad nuėmiau agro nuo žemės,o palikau viršutinę ant tuneliuku, kurios manau nebeskubėsiu nuiminėti :) Na čia jau žiūrėsim vėliau. Dar tik norėjau pasirodyti kaip atrodo pavasaris mano rožyne :) Keletas foto.
Louise Odier,neapšalo net rožės galiukai, kurie nebetilpo į tuneliuką. Pati rožė virš 2 metrų aukščio :)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Lagūna, taip pat apie 2 metrus,irgi neapšalo nei galiukai :) Priekyje matosi nedideli krūmai Eulalia Beridge (spėju, kad pavadinimą neteisingai parašiau :$ )
Paveikslėlis Paveikslėlis
Mažiau ar daugiau visos rožės su pumpurais
Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis
Bendras vaizdas :)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Rožyno pavasariniai gyventojai :) Antroje nuotraukoje mano minėtoji raganė, tai yra jos pumpurai :?
PaveikslėlisPaveikslėlis



Labiausiai gailiuosi,kad kai buvo prieš kelis metus seminaras apie rožių genėjimą neteko sudalyvauti ;( Ankščiau žiema apgenėdavo iki apkaupimo, tai nereikėjo sukti galvos dėl genėjimo :( Praeitais metai apgenėjau kaip mokėjau :$ Bet šiemet |( Kiekvienai metai rožių vis daugiau, šakų vis daugiau, o ar teisingai aš ja geniu,neturiu žalio supratimo (swearing)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 22 Kov 2012 13:19

Puikus vaizdas (like)
Ketvirtoje nuotraukoje akivaizdžiai matosi ką galima išgenėti iki kelmo - senas ir pažeistas šakos :) ir dar nepatikusias, nes jų kalnas.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Kov 2012 18:50

Viskas aš švenčiu pavasarį (dance) , žinoma jei žiema vėl neateis (xixi) . Visas rožes atidengiau (įšalo pas mane nebėra). Kai po pietų išlindo saulutė dar buvo likę nuimti apatines dangas pagrindiniame rožyne. Tai darbus pratęsiau tik saulei už namo užlindus. Bet tų darbų žiauriai daug buvo. Ir dangą sulankstyti ir vielas suraišioti. O "atnarplioti" prilenktas rožes buvo vienas malonumas. Visos rožės išsilaikė puikiai. Ir šuo nedaug išgulėjo... praktiškai tik vieną AH atrodo nulaužė visiškai. Kadangi šiemet visi tuneliukai buvo su didelėmis skylėmis, mano rožės tik pradėję sprogti. Pernai jau su lapeliais buvo.
Kas labai nustebino- šiemet nenušalo nė vienas nesumedėjęs ūglis. Tingėjau rudenį juos nukirpti, dabar visiškai sveiki dar su lapeliais. Bus įdomu stebėti, kaip jie elgsis toliau, nes tokių atvejų dar neteko man sutikti.
Ir mano vijoklinės rožės išsilaikė puikiai (dance) . Dengiau ekspermentuodama: dviguba juoda agrodanga ir sniegas. Kai pranešė apie -28C supanikavusi užmečiau dar nedaug eglių šakų. ir vėl sniego. Bet kitamet dengsiu dviguba agrodanga (vėl juoda, nes ten žiemos ir ankstyvo pavasario metu saulės nerasta) ir polietilenu. Nebenoriu stresuoti žiemą (xixi)
O dabar sėdžiu nusikalusi su taure raudono vyno ir pasakoju jums (xixi)

Paveikslėlis

Džiaugiuosi, kad pagaliau šuo nebetrukdo dirbti, o tai rudenį, dengiant rožes, teko jį uždaryti, nes vis už agrodangos stengdavosi pagriebti :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 22 Kov 2012 19:04

Kaip smagu skaityt, kad pas visas viskas gerai <3 (flower) (sun)
DaliaRaimonda, pavydžiu baltu pavydu, kad tavo rožės šalia ir gali darbuotis, kada tik panorėjus :)
Labai gražus padėjėjas, galima ir nesurast tarp agrodangų :D
O aš šiandien visą dieną svajojau, kaip man dabar būtų gera kaime ką nors naudingo nuveikt (dance)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė vilmis » 22 Kov 2012 19:14

O mano rožės lapoja. Ne visos tokios - kitos lėtapėdės, pamažu.
DaliaRaimonda: būtu šaunu jei "pagalbininkas" išmoktų agrodangą gražiai suvynioti :D
Prikabinti failai
rozes lapai.jpg

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 22 Kov 2012 19:18

Vilmi, ar nereikėtų kai kurias šakeles pakarpyt, ar man tik taip atrodo?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Kov 2012 19:56

O Regina kokia pastabi :D . Tikrai matosi, kad lauko darbų pasiilgote (xixi) .
Vilmi- negalima mums tokių nuotraukų rodyti (devil) "užpavydėsime" rožių su lapeliais :D Ryt tik penktadienis, daugelis dar visą darbo dieną dirbs, o tik šeštadienį galės pamatyti savo peržiemojusias rožes. Tu gali pagalvoti, kiek dar teks kentėti, kol tos rožės bus kaip pas tave (žinoma, kad čia šutka :) ) Manau tu pirmas parodysi ir šios rožės žiedus :)
Ech, kaip gera buvo šiandiena dirbti, šilta pagaliau, saulytė šviečia....tikras pavasaris, net sriukę liemene pakeičiau :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į