Pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 28 Kov 2011 13:20

Tikrai taip - žydi tik antramečiai :) Bet dėl to ji man dar gražesnė :) - kuo ilgiau lauki, tuo nuostabesni žiedai atrodo.

Vartotojo avataras
pikta voverė
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 16 Sau 2011 13:46

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė pikta voverė » 28 Kov 2011 18:49

Ačiū merginos,rožininkai tikrai operatyvūs ir nepavydūs <3 (dance) <3

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 28 Kov 2011 19:12

Dar labai ankstyvas pavasaris, gerokai per anksti daryti galutines išvadas apie rožių žiemojimą, bet vis dėlto pasidalysiu, ką pamačiau po rožių dangom. Apskritai vaizdai nenuvylė, nors teko matyti ir pašalusių rožių pajuodusiom šakom. Kokios to priežastys, kol kas sunku ką pasakyti. Visas vaizdas išryškės, kai galutinai nudengsim - ar tai veislių neatsparumas, ar tai tos, kurios gulėjo arčiausiai šiltnamiukų viršaus ar dar kas. Bet net ir tos pajuodėlės turi žalių šakų, jeigu tik jos sėkmingai išsilaikys, arba prie pagrindo žalia. Vis dėlto daugiausia mačiau gražių, žalių rožių, kai kurios atrodo kaip vakar uždengtos.

Kai kur patys šakas išlaužėm dengdami, tą aš ir jaučiau, kai dengėm, bet ne visada pavykdavo sukontroliuoti smarkuolį tėtį... Kadangi šiltnamiukai buvo tvirti - čia jau ačiū tėčiui - jie niekur neįlinko, neužgriuvo rožių ir dar papildomai neišlaužė. Manau, medinės konstrukcijos vertos dėmesio, nors gal ir kiek imlu laiko.

Dar mačiau pelių vaišių likučius - tik tai buvo ne rožės, o nuodų maišeliai. Švariai išvalgyti! Kokia laimė, kad tada padėjom nuodų, į kiekvieną didesnį šiltnamiuką po kokius 3, į mažesnius po 2 iš abiejų galų, o į kiekvieną bent po vieną. Karti praėjusių metų patirtis!.. Dabar manau, kad reikia tų nuodų gerai prikrauti, gal net daugiau negu aš dėjau - kad vėliau apsilankiusios pelės taip pat rastų vaišių. Tiesa, ir eglišakiai buvo skirti pelių nosims atbaidyti.

Dar pastebėjau, kad smeigai iš vielos pavasariop linkę nebe taip tvirtai laikyti - dirva atšyla, patyžta, smeigai lengvai išsitraukia. Stiprūs pavasariniai vėjai, kokie siautė šį ankstyvą pavasarį, gerokai patraukė smeigus, teko papildomai sutvirtinti kraštus lentom, plytgaliais ir akmenimis. Tikriausiai būtų prasminga iš rudens papildomai svoriais kraštus sutvirtinti, ypač jeigu neplanuojama iki pavasario lankytis prie rožių.

Su šakėmis pašalo gylio nematavau, bet saulėkaitoje smeigai į žemę gerai lindo. Kur ilgai laikosi šešėlis, ten dar ne per centimetrą neatitirpę, tik tokiose vietose nėra rožių. Pelėsio ant rožių nemačiau, bet mačiau - keistas daiktas - pelėsio smarkiai apimtą eglių šaką. Visus šiltnamiukus išvėdinau abu galus atidariusi, tik vienur kitur negalėjau atplėšti akmenų dėl įšalo. Nors jie ir taip vėdinasi, vėjas praeina, bet ir toks rimtesnis išvėdinimas nepakenks. Susidarė įspūdis, kad dar anksti kalbėti apie visišką atidengimą.

Džiuginantys vaizdeliai

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Ne tokie džiuginantys vaizdeliai

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Bendri vaizdeliai

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 28 Kov 2011 19:21

Smagu skaityti, kad vistik bendras vaizdelis pas visus neblogas (yes) Kur ne kur pašalusio, bet po 2009-2010 metų šitokios nuotraukos kelia nuotaiką tikrąją to žodžio prasme (sun)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 28 Kov 2011 19:47

Iš ties, Rūta, labai smagu. Kai esi kruopšti, tai ko gero vienintelė iš mūsų ir padėjai nuodų - šaunuolė (like) O aš vis dar mokausi ir mokausi.
Kas dėl atidengimo, ir man kaip ir tau, susidarė tas pats įspūdis, kad dar anksti. Aš net specialiai pažiūrėjau, kada "pasigyriau" pernai atidengtomis rožėmis - tai buvo balandžio 7 diena. Nors kiek pamenu, pavasaris buvo ankstyvesnis, nežiūrint į labai šaltą žiemą. Savaitgalį mano vandentiekis dar buvo užšalęs, vadinasi rožes atidengti tikrai dar anksti :D Juokas juokais, bet faktas, kad žemė įšalusi :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 28 Kov 2011 20:02

Tai kad aš irgi iš savų klaidų mokausi - aiškiai prisimenu, kaip įspėjot, kad pernai dėčiau nuodų, bet aš gi nepaklausiau, nes prieš tai niekada su pelėm bėdų neturėjau. Ir ką gi - apgraužė, bjaurybės, vieninteles sėkmingai peržiemojusias rožes (laipiojančias, kurias buvau prilenkusi).

Timka

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Timka » 28 Kov 2011 21:59

Sigita rašė:
pikta voverė rašė:Sigita ką galėtumėt dar papasakoti apie Celeste,koks krūmas,kaip žydi ar patinka,planuoju įsigyti būtų malonu išgirsti atsiliepimus (makeup)
Auginu neseniai, žiedų dar nemačiau, nors pasodinta 2009 m. rudenį, nežinau, ar šios rožės žydi tik antramečiai ūgliai, ar manoji kažkodėl nenorėjo žydėti. Auga puikiai, nereikli. Man patinka melsvai žali (pilkšvi) lapai. Jei atmintis manęs neapgauna, rudenį krūmas būna pilkai violetinis.
Auginu Celeste keli metai, man labai graži rožė, gražios formos krūmas, pilkšva lapija, švelnaus rausvumo žiedai, kvepia, kadangi atspari šalčiams, aš jos niekada ir nedengiau. Ir 2009-2010 m. žiemą nušalo visų ilgų šakų viršūnės, kurios buvo išlindę virš sniego, todėl pernai žydėjo vos keletas žiedų. Per vasarą šakos ataugo tokio pat dydžio, kaip ir buvo apie 150 cm. Vėl žiemai nedengiau, matysim kaip išgyveno nušalo vėl ar ne.

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 29 Kov 2011 08:48

Timka rašė:
Sigita rašė:
pikta voverė rašė:Sigita ką galėtumėt dar papasakoti apie Celeste,koks krūmas,kaip žydi ar patinka,planuoju įsigyti būtų malonu išgirsti atsiliepimus (makeup)
Auginu neseniai, žiedų dar nemačiau, nors pasodinta 2009 m. rudenį, nežinau, ar šios rožės žydi tik antramečiai ūgliai, ar manoji kažkodėl nenorėjo žydėti. Auga puikiai, nereikli. Man patinka melsvai žali (pilkšvi) lapai. Jei atmintis manęs neapgauna, rudenį krūmas būna pilkai violetinis.
Auginu Celeste keli metai, man labai graži rožė, gražios formos krūmas, pilkšva lapija, švelnaus rausvumo žiedai, kvepia, kadangi atspari šalčiams, aš jos niekada ir nedengiau. Ir 2009-2010 m. žiemą nušalo visų ilgų šakų viršūnės, kurios buvo išlindę virš sniego, todėl pernai žydėjo vos keletas žiedų. Per vasarą šakos ataugo tokio pat dydžio, kaip ir buvo apie 150 cm. Vėl žiemai nedengiau, matysim kaip išgyveno nušalo vėl ar ne.
Labai įdomi patirtis, gal galit plačiau aprašyti kur auga jūsų rožės ? gal žemuma, gal vandens telkinys netoli ? nes įdomu, ši rožė pas mane niekada neapšalotaip smarkiai kaip jūs aprašot, tai ir norisi sužinoti smulkiau :)

Timka

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Timka » 29 Kov 2011 11:02

Mano Celeste auga Panevėžio rajone, Naujikų kaime, 13 km į Kupiškio pusę. Pasodinta kiemo šiaurinėje pusėje, iš šiaurinės pusės už kelio yra šioks toks miškelis, tad kažkiek vėją pristabdo. Šalia Celestės pasodintos Ritausma ir Nevada (jos neapšąla). Mūsų sklypas aukštai, apie 2 metrus aukščiau nei kiti sklypai, todėl tikrai drėgmė nesilaiko. Tiesa toje pat šiaurinėje pusėje už miškelio yra kaimynų kūdra, na tiksliau varlynas, jis maždaug už 60 metrų. Tad gal tai turi įtakos, net nežinau.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Paukštukas » 30 Kov 2011 21:47

koala rašė:Tikrai taip - žydi tik antramečiai :) Bet dėl to ji man dar gražesnė :) - kuo ilgiau lauki, tuo nuostabesni žiedai atrodo.
Pačiu laiku sužinojau tokią informaciją. Supratau, kad turėsiu šiai gražuolei paieškoti kitos vietos, nes pasodinau rudenį beveik prieš pat terasą (ten planuoju mix rožyną su daugiamečiais).
Vėl galvosukis, rikiavimas laukia, nes ir daugiau rožių pavasariui užsakyta (xixi)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė zebenkstiejka » 31 Kov 2011 13:01

Atidengiau savo rožes antradienį. Nors sniego dar vietom pas mus yra nemažai. Dabar galvoju, gal ir paskubėjau, bet nelabai norėčiau tikėt, kad būtų dar šalčių su -10C; taipkad, tikiuosi, rožėms nepakenks. Tik užmečiau po porą eglišakių nuo saulės.
Rezultatai tokie:
Angliškos rožės (jų pas mane tik pora krūmų) buvo gausiai užpiltos durpėm, ant viršaus kalnas eglišakių, ant viso to pastatyti "nameliai" iš trilinkos agrodangos, ant namelių viršutinio trečdalio dar uždėta celofano. Nepaisant viso triūso ir gan šiltos žiemos, nušalo iki apkaupimo (smoke) matyt sekančiais metais (jei dar auginsiu angliškas) tik užžersiu durpėm. Ilgesnės šakutės nugraužtos pelių, nuodų nedėjau.
Visos kitos rožės buvo užžertos durpėm ir gausiai užklotos eglišakiais. Kol kas visos atrodo lyg ir gerai, juodų šakų nemačiau. Tik vienos rožės, "Bijou des Prairies", kurią visą buvau prilenkusi prie žemės ir užklojusi eglišakiais, stiebai nors ir visai žali, bet keistai pasiraukšlėję, atrodo lyg padžiūvę ar pavytę.. kas tai galėtų būti? Na jos šakų galus pagraužė pelės, bet prie pagrindo nesimato kad būtų nugraužta.. giliau durpių nejudinau nes dar įšalas, ar gali būti, kad ji tiesiog nuėsta prie šaknų, todėl pasiraukšlėjusi? Kolkas, kol šakos atrodo žalios, gal palaukti, negenėti?
Paveikslėlis
Burboninės, kurioms buvo statytas "namelis" su celofanu ant viršaus, sveikos ir žalios per visą ilgį, tik ant poros lapų buvo pelėsio. Labai aiškiai matosi, kad durpės pas tas rožes, kurios buvo nameliuose su celofanu, yra sausos ir birios. Vadinasi, tikrai nuo drėgmės apsaugo šis būdas. Kitur, kur dengta tik eglišakiais, durpės sušalę į ledą.
Tikrai netiesa, kad "pelių nosytės" bijo eglišakių (xixi) (no)
Paskutinį kartą redagavo zebenkstiejka 31 Kov 2011 13:29, redaguota 1 kartą(us).
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 31 Kov 2011 13:03

Paukštuk. rikiuoti rožes geriau dabar, kol rožės dar neatkeliavę (smoke)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 31 Kov 2011 13:21

Žebenkštiejka, labai keista, kad angliškos nušalo iki apkaupimo – prilenktos :| Kiek pamenu iš nuotraukos, tu tiek daug eglišakių buvai prikrovusi, dar agroplėvelė ir šitiek sniego... Kažkas kito čia atsitiko. Gal sušuto? |(

Su genėjimu tikrai dar neskubėk, kai pradės ūgliukus leisti, tada ir bus aišku, kas peržiemojo, kas ne. O jei neaišku, gyva ar ne, geriau palaukti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 31 Kov 2011 14:47

Kiek skaičiau rusų forume, pasiraukšlėjimas nieko gero nežada, paprasati tom šakom jau kaput :( Dar rusų rožinikės tas pasiraukšlėjusiai skubiai kerpa iki nesusiraukšlėjusios vietos, tada pavyksta išsaugoti nors dalį šakos. Aš pati nežinau - tik daug skaičiau per žiemą.
Dėl angliškų nušalimo, aš kaip ir Rūta labai abejoju - ko gero per daug visko buvo ant rožių |(

Timka

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Timka » 31 Kov 2011 21:43

Atidengiau vakar ir aš savo rožes, buvo prilenktos ir užklotos lapais. Visos šakos žalios ir gražios, matosi gražūs pumpuriukai, tik rožių "Bijou des Prairies" viena šaka ir "Amadeus" dvi šakos, nulaužtos nuo sunkaus sniego kai buvo atšilę, o paskui sušalo į ledą ir tikriausiai per smarkiai buvo prispaustos sniego svorio. Rožes dengiu taip jau kelinti metai: šaknis užpilu durpėmis, o paskui užkraunu medžių lapais, nes aplink eglių nėra, o be to, kaip ir gaila draskyti šakas. :$ Bet viena bėda ir iš kur šiemet tiek tų prakeiktų pelių! Ir matau ne pas mane vieną, jos žiemojo. Niekada pas mane jų nebuvo, o dabar beveik prie kiekvienos rožės pagal šaknis po 2-3 skyles! Visa pieva tuneliukais išvaryta. Todėl galvoju, šakos tai žalios, o kaip ten su šaknelėmis. (smoke) Bet dar, koks geras jausmas apima, kai nosį prikišus prie rožių šakelių, matau mažulyčius bundančius pumpuriukus, na taip gera, kad nemoku apsakyti. <3

Timka

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Timka » 31 Kov 2011 21:51

Tiesa, Nijole, šiemet Celeste atrodo kitaip, atrodo gyvos šakos, (ne juodos, kaip buvo pernai). Tikriausiai -26 ji neišsigando, o va pernai pas mus buvo -32, tai tikriausiai jai buvo per šalta.

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 31 Kov 2011 22:34

Timka rašė:Tiesa, Nijole, šiemet Celeste atrodo kitaip, atrodo gyvos šakos, (ne juodos, kaip buvo pernai). Tikriausiai -26 ji neišsigando, o va pernai pas mus buvo -32, tai tikriausiai jai buvo per šalta.
Džiaugiuosi, kad rožės gražiai peržiemojo, ir džiaugiuosi dėl celestės ji labai graži, bet man vistiek keista, aš jos nedengiu, bet 2010m žiemą pas mane, mono kieme žemiausia temp. -34 buvo ir jos apšalo tik viršūnėlės šakų, praėjusią vasarą puikiai žydėjo, ko nepasakyčiau apie šale augančią Alba maxima.
Dar noriu paklausti koks pas jus gruntas?
Aš dar savo rožių nenudengiau, rožyne dar daug sniego, tik buksmedžiai išlindo, mano pievelėje dar žemė įšalusi |( tikiuosi lietus ištirpins sniegą |(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 01 Bal 2011 07:51

Nijole rašė:
Timka rašė:Tiesa, Nijole, šiemet Celeste atrodo kitaip, atrodo gyvos šakos, (ne juodos, kaip buvo pernai). Tikriausiai -26 ji neišsigando, o va pernai pas mus buvo -32, tai tikriausiai jai buvo per šalta.
Džiaugiuosi, kad rožės gražiai peržiemojo, ir džiaugiuosi dėl celestės ji labai graži, bet man vistiek keista, aš jos nedengiu, bet 2010m žiemą pas mane, mono kieme žemiausia temp. -34 buvo ir jos apšalo tik viršūnėlės šakų, praėjusią vasarą puikiai žydėjo, ko nepasakyčiau apie šale augančią Alba maxima.
Dar noriu paklausti koks pas jus gruntas?
Aš dar savo rožių nenudengiau, rožyne dar daug sniego, tik buksmedžiai išlindo, mano pievelėje dar žemė įšalusi |( tikiuosi lietus ištirpins sniegą |(

Nu bet kaip skirtingai vistik. Pas mane įšalo nebera jau seniai, o sniego yra tik už namo, kur tikras pavėsis ir niekados nebūna saulės.

Vakar nurinkau dalį eglišakių, dalį dar palikau, bet šaindien planuoju nurinkti ir kitus, tik klausimukas, ar jau nebepakenks saulė rožėms? Ar jau nebenudegins? Nes šiandien ir ryt bus dargana, o va sekmadienį žada saulėtą dieną (sun) Ar rožės dažniausia nudegina tada kai buna dar sniego?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 01 Bal 2011 08:22

Labai noriu pasiklausti dėl rožių atidengimo.Kadangi šiandien žada visą dieną lyti ir rytoj iki pietų,nebežinau ,kaip elgtys.Man atrodo,kad toks oras labai tinkamas atidengimui,bet žinau,kad atidengus reikia tuoj pat nupurkšti vario preparatais,o purkšti galima tik sausas ir kai nenusimato ilgėliau lietaus.Galėčiau laukti šeštadienio popietės,bet juk sekmadienį numato didelį atšilimą.Ar nepakenktų,kad kokią dieną pastovėtų atidengtos,bet nenupurkštos?
Kaip geriau pasielgti?Atidengti pas mane jau būtina,o šiaip paliksiu dar lankus ir,jei atvės, užmesiu plėvelę.

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 01 Bal 2011 08:48

Mano nuomone, atidengti šios darganotos dienos pats tas, pati grįžus po darbo atidenginėsiu :) ir matysiu kaip atrodo, nupurkšti nupurkšiu vėliau, gal kitą savaitę, nemanu, kad nudengus iškart užpuls liga, vario preparatais purškiam pavasarį profilaktiškai, tai pristabdo grybinių ligų vystymąsi, mano nuomone vėlu purkšti kai jau lapai yra lapinėje dalyje vystosi greičiau grybinės ligos, aš taip suprantu. Nors čempionu purškiau rožes ir sulapais sirgt pradėjo birželyje, vienas nepatogumas buvo nudažyti lapai bet ligą pristabdė.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 01 Bal 2011 09:06

Ačiū labai ,Nijole,tokį atsakymą aš ir svajojau gauti,dabar dirbsiu ramia sąžine,oi.kaip noriu dirbti,greičiau tas darbas baigtusi :D (dance)

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 01 Bal 2011 09:18

Rita rašė:Ačiū labai ,Nijole,tokį atsakymą aš ir svajojau gauti,dabar dirbsiu ramia sąžine,oi.kaip noriu dirbti,greičiau tas darbas baigtusi :D (dance)
pamiršau, gal patikslinsiu, purškiu čempionu po genėjimo ;)

tiesa dėl tų pavytusiu šakų, toks reiškinys labai dažnai pasitaiko kai rožes augini vazonuose, žiemoja patalpoje ir trūksta drėgmės.
man atrodo čia taip pat, tai rožei trūko drėgmės ji viską išnaudojo, bandyčiau gausiai dabar palaistyti, nors tokioms šakom labai mažai šansų išlikti sveikoms.
Mano išmastymais ir prisiminus rudenį jis atrodo buvo pakankamai sausas?, augalas neprikaupė drėgmės ir žiemos metu padžiūvo. taip dažniau gali nutikti lengvuose gruntuose.
koks pas jus gruntas ?

Timka

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Timka » 01 Bal 2011 09:42

Nijole rašė:
Dar noriu paklausti koks pas jus gruntas?

Visos mano rožės auga grunte: apie 50cm juodžemis, o po juo žvyras.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 01 Bal 2011 09:53

Ačiū labai,Nijole,purkšiu ir aš čempionu po genėjimo. :$

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 01 Bal 2011 10:02

Timka rašė:Nijole rašė:
Dar noriu paklausti koks pas jus gruntas?

Visos mano rožės auga grunte: apie 50cm juodžemis, o po juo žvyras.
Noriu pamastyti jei aš neteisi sakykit. Labai įdomus faktas gruntas, galima daryti išvadas(gal ir anksti ), kad sunkiasneme grunte priemolyje geriau žiemoja rožės negu smėlingame, nes lengvi gruntai greičiau išdžiūsta greičiau peršala, taip pat ir visos trašos greičiau išsiplauna. Tai gal galima galvoti, kad auginant rožes lengvuose gruntuose reik stropiau dengti |( netgi tas kurios yra deklaruojamos nedengiamos. Žinoma lengvi gruntai greičiau atšyla išeina pašalas, bet ko gero tada iškyla padžiūvimo grėsmė, nes vėlgi visas vanduo tėsiog dingsta. tai reiškias (vėlgi galvoju) jei rožė auga smėlingame grunte jei žiemos temp. -26 jau labai pavojinga, kai pas mane priemolyje - 34 rožė puikiai peržiemojo, įdomus faktas pamastymui sodinat rožes, renkantis ar verta atkreipti dėmesį į temp. skirtumą ?
labai Įdomu ar gali kas nors prisidėti ir palyginti tas pačias auginamas veisles smėlingame grunte ir augančias priemolyje ar yra skirtumas žiemojime ??
kaip buvo dengtos ir t.t.

Skelbti atsakymą

Grįžti į