Pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 01 Bal 2011 10:09

Visoje mūsų sodyboje yra priemolis, o maždaug 60–70 cm gylyje kai kur jau beveik vien molis. Žodžiu, sunki dirva. Kol kas tokių padžiūvusių šakų pas save nepastebėjau (tfu tfu tfu...).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2011 10:28

Kaip po žiemos atrodo nežinau, bet rožių šakos pas mane masiškai džiūsta vasaros antroje pusėje. Mano atveju, manau, tai nieko bendro neturi su gruntu, o priežastys pažeistos šaknys arba netgi jų nebuvimas. Tokios rožės per žiemą teoriškai, turėtų visai išdžiūti. Pažiūrėsiu, kaip yra iš tikrųjų |(

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 01 Bal 2011 10:41

koala rašė:Kaip po žiemos atrodo nežinau, bet rožių šakos pas mane masiškai džiūsta vasaros antroje pusėje. Mano atveju, manau, tai nieko bendro neturi su gruntu, o priežastis pažeistos šaknys arba netgi jų nebuvimas. Tokios rožės per žiemą teoriškai, turėtų visai išdžiūti. Pažiūrėsiu, kaip yra iš tikrųjų |(
tu visiškai teisi, bet tu šneki apie ligas arba apie kenkėjus, aš noriu iškelti klausimą kaip skiriasi rožių žiemojimas, smėlingame lengvame grunte ir sunkiame molingame grunte. Geriausia būtų lyginti viename krašte augančias rožes tik skirtinguose gruntuose, jau prie kokių temp. apšala rožės, vėlgi gal geriau šnekėti apie nedengiamas rožes, man įdomu ar rožės augančios smėlingame grunte yra jautresnės šalčiui -žiemojimui ar ne ????
jei ieškant priežasčių kodėl rožės šaka padžiuvo tai viena iš priežasčių galėjo būti kai lenkta žiemoti buvo pažeista, galėjo po durpėm pelės apgraušti, galėjo jau iš rudens buti padžiūvusi, daug kas galėjo.

Dar noriu pridurti kad praeitą žiemą 2010 metais mano taip saugomų ir auginamų vazonuose rožių šakos padžiuvo, viskas neišgyveno reikėjo nugenėti, o kelios rožės visiškai numirė, nes užsitesęs šaltis jas džiovino, vazone nedaug žemių - aš tokias padariau išvadas nenušalo bet sudžiuvo :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2011 10:59

Šiandien atidenginėti rožes pasakiškas oras, jeigu atitirpusi žemė. Bet kai rytoj būsiu kaime, tai kažin ar bus toks oras ir todėl aš baisiai bijau rožes atidengti, kad šakos nesudžiūtų. Nes tiek per žiemą prisiskaičiau apie džiūvimą, bakterinį nudegimą - tai dabar siaubas ima :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 01 Bal 2011 11:27

Mes šį savaitgalį į kaimą nevažiuojam, tai paprašiau tėvų, kad vakarop atidengtų rožes. Plėvelę dėl viso ko paliksim šalia ir šiltnamiukų neardysim, nors šakas jau ištiesim, nupjausim prilenkiančias virves. Pas mus atrodo jau senokai žemė atitirpusi, kur saulė šviečia, jau seniai nėra sniego. Tikiuosi, viskas bus gerai... Tada kitą savaitgalį važiuosim genėti ir purkšti.

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 01 Bal 2011 11:58

taip išdžiūvimas labai didelė problema, aš dar taip mastau jei vėlgi žemė lengva greitčiau išeina pašalas ir greičiau žemė pradžiūna, ir jei ilgai laikoma danga pro kurią nepatenka drėgmė tai gali padžiūti, ir dar durpės taip pat surenka drėgmę |( ar taip gali būti ??
Loreta nebijok atidengti -viskas bus gerai, nebūtinai visos bėdos bus tavo darže, žinoma neišvengsim kai kurių dalykų, bet visumoje aš tikiu, kad pas tave kuo puikiausiai viskas bus ;)

aš šiais metais pirmą kart prilenkinėjau, ne visas, bet mačiau, kad po danga jos jau išsprogusios arba sprogsta, man tas nepatinka, ir dar nežinau kaip su jomis bus, bet vėlgi jei viskas gerai, jos anksčiau turėtų pražysti, tai gal irgi pliusas ??? |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 01 Bal 2011 12:22

Nijole, „išsprogusios arba sprogsta“ - ką turi galvoj? Ar lapukai jau skleidžiasi, ar dar tik ūgliai auga?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 01 Bal 2011 12:31

Rūta rašė:Nijole, „išsprogusios arba sprogsta“ - ką turi galvoj? Ar lapukai jau skleidžiasi, ar dar tik ūgliai auga?
Šeštadienį ant kelių savo rožių mačiau jau nemažus lapukus

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 01 Bal 2011 12:37

Regina rašė:
Rūta rašė:Nijole, „išsprogusios arba sprogsta“ - ką turi galvoj? Ar lapukai jau skleidžiasi, ar dar tik ūgliai auga?
Šeštadienį ant kelių savo rožių mačiau jau nemažus lapukus
taip taip lapukai |( |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 01 Bal 2011 12:42

Paskambinau į hidrometereologijos stotį ir sužinojau, kad Kauno rajone vakar galutai iš dirvos išėjo pašalas. Vadinasi, galima atidengti rožes nesibaiminant, kad žemė dar suledėjusi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2011 12:46

(xixi) Nesupyk Rūta, bet nebuvo ta stotis pas mano brolį kieme, ten pašalas tikrai neišėjęs :) Gal reikėtų sakyti daugelyje vietų, o ne visur.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 01 Bal 2011 12:47

Na, žinoma, reikia ir į savo kiemą pasižiūrėti :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 01 Bal 2011 16:47

Aš jau po didelių darbų. Visas rožes nudengiau. Tik oras vien rožėms geras, šilta ir lietus beveik visą laiką lijo. Jaučiausi kaip Anglijoje :D . Buvo labai bjauru šlapią dangą nuiminėti. Teks ryt ją tiesti ir džiovinti ant pievelės. O rožės visos gyvos, sprogstančios jau. Žinaoma kai kurios jau su mažučiais lapeliais, bet gerai, kad tokių nėra daug, tik viena kita. Tikėjausi baisenį vaizdą pamatyti, nes galvojau, kad tie pavasariniai sniego luitai bus labai sulaužę rožes. Bet nulūžusios tik kelios šakos (iš rudens nei vienos lenkdama nenulaužiau tai truputį sniegas pasidarbavo.
O pelės tai vienoje vietoje apartamentus 5* buvo įsirengę (hit) Rožių negriaužė, nes šalia lesyklos grūdų nemenkas pasirinkimas ir taip buvo. Bet ten, šiltnamiuke, taip smagiai laiką leido, po kokiomis 6 rožemis tokie keliai padaryti (mad) (mad) . Nažinau, rožės gyvos kol kas, bet kas ten po jų stiebais su šaknimis padaryta negaliu įsivaizduoti (mad) . Agrodanga gerame plote lizdamas supėšyta, eina sau tos pelės...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 01 Bal 2011 18:18

DaliaRaimonda rašė:eina sau tos pelės...
O tu joms vaišių kitais metais - su mumifikuojančiu efektu... (drunk)

Šiandien teko važiuoti Molėtų link, tai kai kur dar sniego yra, ypač miškeliuose, ten tai tikrai dar pašalas laikosi. O kur jo nėra, šiandien tikrai buvo gera diena atidengti. Maniškiai taip pat atidengė. Dar šiandien užsakiau iš staliaus įrankių to augimo skatintojo - laistysiu, ir dar vieną profesionalų japonišką sekatorių. Dabar jau ir sesuo genės - juk seminare Nijolė pamokė :D

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 01 Bal 2011 18:24

DaliaRaimonda rašė:Aš jau po didelių darbų. Visas rožes nudengiau. Tik oras vien rožėms geras, šilta ir lietus beveik visą laiką lijo. Jaučiausi kaip Anglijoje :D . Buvo labai bjauru šlapią dangą nuiminėti. Teks ryt ją tiesti ir džiovinti ant pievelės. O rožės visos gyvos, sprogstančios jau. Žinaoma kai kurios jau su mažučiais lapeliais, bet gerai, kad tokių nėra daug, tik viena kita. Tikėjausi baisenį vaizdą pamatyti, nes galvojau, kad tie pavasariniai sniego luitai bus labai sulaužę rožes. Bet nulūžusios tik kelios šakos (iš rudens nei vienos lenkdama nenulaužiau tai truputį sniegas pasidarbavo.
O pelės tai vienoje vietoje apartamentus 5* buvo įsirengę (hit) Rožių negriaužė, nes šalia lesyklos grūdų nemenkas pasirinkimas ir taip buvo. Bet ten, šiltnamiuke, taip smagiai laiką leido, po kokiomis 6 rožemis tokie keliai padaryti (mad) (mad) . Nažinau, rožės gyvos kol kas, bet kas ten po jų stiebais su šaknimis padaryta negaliu įsivaizduoti (mad) . Agrodanga gerame plote lizdamas supėšyta, eina sau tos pelės...
Tikrai oras siandiena palankus buvo atidengti, bet as susilaikiau. Pabijojau kad rytoj saule gali sakutes nudeginti (sun)
O be to dar kai kur durpiu kaubureliai susale. Mano dengimas - durpes ir eglisakes :) berods visos gyvos, tik labai ilgos sakos virs dangos pasalo :B
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 01 Bal 2011 22:40

Aš vieną dalį rožių nudengiau, tai gal galėjo būti ir geriau, yra išlaužytų yra pašalusių, nesumedėję šakos nušalusios, bet visumoje aš patenkinta Icegerg CL gyvas gražus (tikiuosi ir toliau taip bus), o vat formalus rožynas dar žiemoja ten dar sniego ir įšalo yra tai ten ir neliečiau nieko.

Pasidalinau su vyru savo mintimis apie grunto išvedžiojimus jis sako, kad aš teisi ir neteisi :D teisi, kad lengvesniame grunte įšalas gilesnis ir t.t. bet sako nuo to rožė neturėtų nušalti |( Jis pasiūlė pasidomėti ar tikrai Timka (tikiuosi teisingai užrašau vardą) ir aš auginame tą pačią rožę :D :)

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Ignas » 02 Bal 2011 12:44

Pas mane smėlingas dirvožemis, bet niekad nebuvo taip kad rožė ar jos šakos išdžiūtų per žiemą (vietovė - Žaliakalnis, Kaune). Šiemet žiema buvo švelni palyginus su 2009 metų žiema, ir visos rožės peržiemojo puikiai. Šiandien kiek galėjau atidengiau, bet žemė dar sušalusi ir prilenktos rožės dar dalinai įkalintos. Keli pastebėjimai: senovinės išsileikė labai gerai, galikų nedengiau peržiemojo gerai, L.D. Braithwaite jau kelinta žiemą nedengiu visiškai, išsilaiko labai gerai iki pat šakų galiukų (auga prie pietinės namo sienos). Astrid Gräfin von Hardenberg pirmametės sodintos vasarą išsilaikė gerai, bijojau kad nušals nes pamiršau jas uždengt, bet gerai kad daug sniego buvo :) Nustebino 'Mme Isaac Pereire' - labai gerai peržiemojo prilenkta, net senieji lapai nesušalo ir jau išsprogę pumpurai. Tiesa dengiau kompostine žeme (užpyliau po kelis kibirus ant kiekvieno krūmo), užmečiau eglišakių toms kurių šaknos neprisilenkė ar buvo išlindusios virs uždengimo. Tik nežinau ar palikti papildomą žemę kuri liko nuo dengimo, nes durpes seniau nurinkdavau o dabar tik paskirsčiau kiek atitirpusius kauburius, bet jaučiu reiks nuimtis perteklių ? Nes pas mane rožės ir taip giliau pasodintos (taip kaip čia rašoma) :?
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 02 Bal 2011 17:04

Tikrai oras siandiena palankus buvo atidengti, bet as susilaikiau. Pabijojau kad rytoj saule gali sakutes nudeginti (sun)
O be to dar kai kur durpiu kaubureliai susale. Mano dengimas - durpes ir eglisakes :) berods visos gyvos, tik labai ilgos sakos virs dangos pasalo :B[/quote]

Na siandiena neistveriau ir nuemiau eglisakes. Oras tikrai palankus. Bendras vaizdas toks - anglishkos rozes zalios tik po durpemis, viskas kas virs parudave (bet gal kiek atsporgs?), floribundines taip pat. Labai nustebino 'Laguna' - visos sakos buvo kiek prilenktos ir apristos eglisakemis, taciau visos sakeles zalios! (sun) Pakvipo pavasariu....... :D
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 03 Bal 2011 16:05

Labai noriu Jūsų patarimo.Man reikia persodinti dvi rožes/poskiepis virš žemės paviršiaus,reikia pasodinti gyliau/,nežinau,kas geriau,ar dabar persodinti,ar palaukti,kol susprogs šakelės? :$

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 03 Bal 2011 16:15

Rita rašė:Labai noriu Jūsų patarimo.Man reikia persodinti dvi rožes/poskiepis virš žemės paviršiaus,reikia pasodinti gyliau/,nežinau,kas geriau,ar dabar persodinti,ar palaukti,kol susprogs šakelės? :$
Jeigu tik įmanoma iškasti duobę, t.y. jei žemė jau neįšalus, galima persodinti. Ir tikrai nereikia laukt, kol išsprogs. Kuo anksčiau - tuo geriau.
Stengtis iškast su kuo didesniu žemės gumulu, tai rožė nieko net nepajus. Gerai palaistyt (nesvarbu, kad žemė drėgna). Patrumpint šakas ir pridengt nuo saulės

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 03 Bal 2011 16:21

Vakar atidengiau pilnai rožes .Galima sakyti 50x50.Kelios nuotraukos.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Dabar sode dar toks vaizdelis ir kai kurios rožės dar lede. Ir kodėl aš bulvių neauginu? :)
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 03 Bal 2011 16:33

Tadai, kiek aš sugebu įžiūrėt, tai vaizdelis labai neblogas :) Kelios nulaužtos, kelios pajuodę šakos - baika :) Jokių pelių pėdsakų neįžiūrėjau :) Labai gražiai žalios šakos
O sniego pas tamstą tikrai dar labai daug - šiaurė ;)
Beje, su bulvėm irgi vargo būna :D :D :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 03 Bal 2011 19:34

Tada, o pas jus jau žemė atitirpusi, kad rožes pilnai atidengėte.
Aš tai vakar visą dieną atidenginėjau, o šiandien per 2 valandas :D , kai išlindo saulė ir pakilo vėjas, uždengiau vėl - tik vienu sluoksniu.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Arijana » 03 Bal 2011 19:36

Aš irgi atidengiau savo rožes. Labiausiai džiaugiausi Louis Odier, S. d.Doc. Jamain, Alchymist- jos sveikos iki šakų galiukų. Kartu po patalais su alchymistu buvo Crown Pr. Margar.- visa juoda, gal atžels. Velchenblau 50 X 50, bet džiaugiuosi, kad žiedų bus (pernai nemačiau nei vieno), o kartu gulėjusi Ballerina šiaip sau , labai šiaip sau. M. Pierre Ogier rudenį uždengiau silpnutę, abejojau ar ištemps-ogi ištempė, reiks lepinti, kad sustiprėtų :) . Ai dar- šalia atskirai (bet vienodai) užklotos 2 Reine des Violettes- viena 100proc sveika, kitos likę apie 30-40proc.
O tos, kur nedengtos- nukentėję: apšalo stipriai ir mano gražuolė Belle Isis, ir tuscany superb, ir Gefylt, ir Flamentanz, jau nekalbant apie angliškas. Durpių dar nenuėmiau-sušalusios dar, bet pakrapščiau-po durpėm šakelės žalios.
Iš esmės šiais metais vaizdas neblogas, bent jau galų gale radom puikų dengimo būdą :) . Ir pasidarė aišku, kad mano krašte, kur auginu rožes, nedengiamų kaip ir nėra (centifolia, Versicolor iki sniego ribos pašalusios).

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 03 Bal 2011 19:45

Ačiū,Regina labai,aš visą dieną ėjau ratais apie tas rožes ir vis knietėjo persodinti,bet prisiverčiau nugalėti norą ir geriau pasiklausti.Dabar rytoj po darbo griebsiuos sodinti.

Skelbti atsakymą

Grįžti į