Pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 03 Bal 2011 20:05

koala rašė:Tada, o pas jus jau žemė atitirpusi, kad rožes pilnai atidengėte.
Aš tai vakar visą dieną atidenginėjau, o šiandien per 2 valandas :D , kai išlindo saulė ir pakilo vėjas, uždengiau vėl - tik vienu sluoksniu.
Ne neatšilusi,koks skirtumas ar supelys ar saulė nudegins ;) :) Žiūrėjau meteo ,lietus,sniegas ,(balandžio pabaigai iki -9)nieko joms neatsitiks. Jei nori gyventi tegul kabinasi :).Anksčiau kai nudenginėdavau rožes net ir minties nebuvo žiūrėti ar atitirpus žemė ar ne .Laiko nėra taip denginėti. Tegul prie manęs derinasi ,o ne aš prie jų , paskiau dar išmandrės :) Savaitei dingstu šilumon,nebuvo iš ko rinktis :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 03 Bal 2011 20:23

Arijana, gal Tuscany Superb dar išsprogs. Mano atrodo taip:
Paveikslėlis
Pakirpau galiukus, jie žali. Manau jai viskas gerai :) Niekada daugiau nepilsiu ant kojų durpių, jeigu joms nėra vilties išlikti sausoms - po durpėmis pilnai išgyveno tik ištvermingiausios, kitų dalis šakų pajuodo, kai tuo tarpu aukščiau šakos visai niekuo nedengtos - žalutėlės.
Suskilo ir atsiknojo oda visų šakų vienintelės rožės "Marysa". Neįsivaizduoju kame priežastis. Kai kurioms rožėms pelės nuėdė tik pumpurus. Iš pradžių net nepastebėjau - šakos žalios, bet kažkaip keistai nei kiek pumpurai nepabrinkę - pasirodo jų beveik ir nėra. Jau daug kur pradeda ryškėti infekcinis nudegimas. Nevadas ir Marguerite Hilling buvau apsukusi pergaminu, nuo vienos Nevados pergaminą vėjas nunešė - deja ji nušalo. Yra rožių nušalusių iki žemės paviršiaus. Jeigu pelės šaknų nebus nuėdusios, žiemojimui parašyčiau 3 su pliusu. Praeitais metais buvo 1 :) Žodžiu, dar mokytis ir mokytis :)

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 03 Bal 2011 21:28

Nepamirškit, kad dažnai galikų šakos buna rusvos, jei jums atrodo kad ji negyna pabandykit kaip Loreta sako pakirpti ir žiūrėti ar yra žalumo, dažnai ruda ar rausva spalvos dar nereiškia kad jos nušalę.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rasa » 04 Bal 2011 06:39

koala rašė:Niekada daugiau nepilsiu ant kojų durpių, jeigu joms nėra vilties išlikti sausoms - po durpėmis pilnai išgyveno tik ištvermingiausios, kitų dalis šakų pajuodo, kai tuo tarpu aukščiau šakos visai niekuo nedengtos - žalutėlės.
Loreta, man dar kartą patvirtinote mano teoriją :) . Nes aš manau, kad šlapios durpės yra prasta danga rožėms. Aš visuomet rožes, ir kai kuriuos kitus augalus, užpilu keliais kibirais komposto ar daržo žemės. virš kaupo, aišku, nušalą, tačiau kaupe šakos švarios ir gražios. Pavasarį tik išsklaidai žemes aplinkui ir vsio :D (nors su savo darvinistiniu požiūriu į rožių dengimą tikriausiai neturėčiau dalinti patarimų labiau patyrusiems (xixi) :$ )
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 04 Bal 2011 06:56

Taip, Rasa, kur buvo žemėmis apkaupta - viskas liuks, o po durpumis (devil)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 04 Bal 2011 07:09

Vakar skaičiau rusų forume, kad dauguma jau iš viso atsisako apkaupimo, jei dengia šiltnamiukais.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 04 Bal 2011 07:11

Gal reikėtų mums atskiros temos "Rožių žiemojimo rezultatai", kurioje rašytume apie konkrečias rožes su pavadinimais, kaip ir kuo buvo dengta ar nedengta, kokioj vietoj auga (vėjas, užuovėja, saulė, pavėsis), ar buvo visa po sniegu, ar prilenkta, ar apkaupta, kuo apkaupta ir pan., kokioje Lietuvos vietoje auga. Iš komentarų matyti, kad pas augintojus ta pati rožė labai skirtingai peržiemojo. Gal vėliau iš tų pastebėjimų galėtume kažkokias išvadas, apibendrinimus padaryt. Kodėl 4 zonai priskiriamos rožės nušalo, nors ir sniego buvo daug ir labai didelių šalčių lyg ir nebuvo

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 04 Bal 2011 07:13

Dėl šlapių durpių sutinku - labai blogai. Bet vienais metais bandžiau kaupt daržo žeme ir man visai nepatiko - rezultatas buvo toks pats

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 04 Bal 2011 07:16

Rūta rašė:Vakar skaičiau rusų forume, kad dauguma jau iš viso atsisako apkaupimo, jei dengia šiltnamiukais.
Po šiltnamiukais aš niekuo ir nekaupiau (kai kurias be mano leidimo kurmiai apkaupė :D ) - viskas čiki :)

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 04 Bal 2011 07:22

Regina rašė:Dėl šlapių durpių sutinku - labai blogai. Bet vienais metais bandžiau kaupt daržo žeme ir man visai nepatiko - rezultatas buvo toks pats
mano sodo žemė, nežinau kodėl, bet netinkama kaupimui, kažkada kaupiau -buvo tas pat, gal lengvesnė žemė arba maišyta su smėliu geriau, čia tik šeip pamastau, nesakau, kad geriau, nes pati nebandžiau |(

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 04 Bal 2011 07:39

Noriu pasidalinti dar vienu rožių dengimo būdu.Aš visas rožes kaupiau durpėmis ir dengiau šiltnamiukais/kaip jau anksčiau rašiau./Kelioms pritrūko agroplėvelės,o vyrui nervų"su tom tavo rožėm...",o dar kaimynas pasiūlė eglišakių,tai aš padariau taip:prilenkiau vijoklines rožes,kurios augo prie tvoros, po apačia storai paklojau eglišakių,ant viršaus taip pat uždengiau eglišakiais ir uždėjus viengubą juodą žemės mulčiavimo plėvelę"prikaliau" vinimis prie žemės.Peržiemojo puikiai,kai atidengiau negalėjau atsidžiaugti,dar pakvipo čiobreliais taip pat žaliais,nes šalia augo.tai buvau tokia laiminga...Nežinau,gal ,kad prie tvoros gulėjo ir saulė ne taip įkaitino tą juodą plėvelę,bet tikrai buvo viskas gerai ir dengti buvo vienas juokas :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 04 Bal 2011 07:45

Vakar nudengiau didžiąją dalį rožių (liko tik tos, kurios dar sniege ir lede), o šiandien saulė po žemę ritinėjasi.... nudegs viskas (swearing)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 04 Bal 2011 11:19

Regina rašė:Gal reikėtų mums atskiros temos "Rožių žiemojimo rezultatai", kurioje rašytume apie konkrečias rožes su pavadinimais, kaip ir kuo buvo dengta ar nedengta, kokioj vietoj auga (vėjas, užuovėja, saulė, pavėsis), ar buvo visa po sniegu, ar prilenkta, ar apkaupta, kuo apkaupta ir pan., kokioje Lietuvos vietoje auga. Iš komentarų matyti, kad pas augintojus ta pati rožė labai skirtingai peržiemojo. Gal vėliau iš tų pastebėjimų galėtume kažkokias išvadas, apibendrinimus padaryt. Kodėl 4 zonai priskiriamos rožės nušalo, nors ir sniego buvo daug ir labai didelių šalčių lyg ir nebuvo
Labai gera mintis! :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 04 Bal 2011 11:21

Dalias Raimonda, ar pastebėjai kokį skirtumą tarp tų rožių, kurioms ant šiltnamiukų viršaus klojai paprastą polietileno plėvelę, ir tų, kur klojai su burbuliukais. Jei kiti turite tokios patirties, taip pat prašau, pasidalykite :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 04 Bal 2011 11:44

Mme Isaak Pereire ir vienam gabaliukui angliškų teko tokia laimė - ant agrodangos buvau užklojus tą su burbuliukais. Nenušalo. Bet nenušalo ir tos, kur buvau užklojus paprastą polietileną :) Nenušalo ir tos, kur buvo tik agrodanga užklotos :)
Tiesa, dvi ar trys viršuj buvę Mme I.P. šakos lietėsi su danga. Tos šakos juodos, nors ant dangos buvo sniego sluoksnis. Nežinau, ar galiu daryt tokią išvadą, kad turi būt oro tarpas tarp šakų ir dangos. Kitų rožių šakos irgi su danga lietėsi ir nieko

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Bal 2011 18:02

Beveik visas rožes dengiau šiltnaniukais. Pradžioje ant rožių užpyliau šiek tiek durpių (kitamęt nebepilsiu, nes tikrai šiltnamiukuose esančioms rožėms to nereikia). Po to du sluoksniai lengvai užmestos agrodangos. Tada ant šiltnamiukų karkaso užtempta agrodanga ir visur dar ant viršaus pakavimo polietileno plėvelė su oro tarpeliais. Vienas angliškas rožes uždengiau tokia mėlyna didesniais oro tarpais plėvele. Manau ji ne pakavimui skirta, o augalų apsaugai. Ji daug platesnė, atrodo brangesnė. Bet man ji labai patiko. Rožės po ją išsilaikė klasiškai. Nors ir po paprasta pakavimo plėvele (su oro tarpais) išsilaikė puikiai. Bet ją teko su lipnia juosta durstyti, net 3x. Mat mano rožynai platūs. Sudūrimai atlaikė puikiai. Dar vienas pastebėjimas. Visus rožynus dengiau pakavimo polietilenu nepalikdama tarpo nuo žemės, o viename palikau. Dabar kitiems metams dengsiu viską be jokių tarpų, skirtų kvėpavimui. Geriau anksti pavasarį truputį praplėšti sudurimus, kad kvėpuotų rožės. Negu, žiemą šaltis "kvėpuoja" į šiltnamiukus. Aklinai per žiemą uždengtoms rožėms nieko nenutiko. Tik jau kovo pradioje pašvietus saulei reikia pradėti vėdinti.
Seniau rožes dengdavau pergaminu. šiemet taip pat tas pačias rožes dengiau, bet jo tiką met atsisakysiu. Juk kiekvieną pavasrį jį suplyšusį išmeti, o rudenį perki vėl. Labai neekonomiška.
Šiandiena visą dieną genėjau rožes. Rožių peržiemojimu esu labai patenkinta :) .

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Arijana » 04 Bal 2011 18:53

koala rašė:Arijana, gal Tuscany Superb dar išsprogs. Mano atrodo taip:
Paveikslėlis
Pakirpau galiukus, jie žali. Manau jai viskas gerai :) .
mano panašiai atrodo,tik apačia apie 15-20cm žali stiebai. Tai man linksmiau, jei gyvos šakos :) .O žievė atpleišėjo pas mano Leonardo da Vinci-buvo apkauptos durpėmis, kitų tik apkauptų dar labai neknisiojau, nes sušalę dar durpės.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Paukštukas » 09 Bal 2011 18:10

Klausimas iš naujokės varpinės: (call)
Ar vėl pridengti rožes, jei per šias vėjuotas dienas aprudo Leda, Angela, Rose de Resht kelių šakelių galiukai (kokie 2 cm)?
Pasodintos rudenį, žiemojo po durpių kaupais ir keliais eglišakiais. Atidengus, atrodė gerai, ypač Angela žalia buvo. Pas mus LABAI vėjuota vieta, rožes kiek užtoja lanksvų gyvatvorė. Pavasaris taip pat ateina vėliau, nei kitur Vilniuje, dar ir šiandien lopinėliai sniego pievų daubose matosi.

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė zebenkstiejka » 09 Bal 2011 20:04

Turiu tokį klausimą. Keletas rožių smarkiai pagraužta pelių, palei žemę visos šakos daugiau mažiau paragautos, nei vienos nėra sveikos. Toliau viršuje šakos atrodo visai žalios, brinksta pumpurai. Nors tarkim pusė stiebo šono yra su nugraužta žieve :( Ar viską nukirpti nepaisant to, kad kol kas atrodo gerai, ar galima bandyti palikti..
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 11 Bal 2011 07:53

Paukštukas rašė:Klausimas iš naujokės varpinės: (call)
Ar vėl pridengti rožes, jei per šias vėjuotas dienas aprudo Leda, Angela, Rose de Resht kelių šakelių galiukai (kokie 2 cm)?
Pasodintos rudenį, žiemojo po durpių kaupais ir keliais eglišakiais. Atidengus, atrodė gerai, ypač Angela žalia buvo. Pas mus LABAI vėjuota vieta, rožes kiek užtoja lanksvų gyvatvorė. Pavasaris taip pat ateina vėliau, nei kitur Vilniuje, dar ir šiandien lopinėliai sniego pievų daubose matosi.
Apdengti, jei rožės jau buvo nudengtos ir aprudo jau neturi reikšmės jų žaluma neatsistatys jei vėl pridengsit, nenuimpit dar apkaupimo jei vėjuota mažiau džiovins.
zebenkstiejka rašė:Turiu tokį klausimą. Keletas rožių smarkiai pagraužta pelių, palei žemę visos šakos daugiau mažiau paragautos, nei vienos nėra sveikos. Toliau viršuje šakos atrodo visai žalios, brinksta pumpurai. Nors tarkim pusė stiebo šono yra su nugraužta žieve :( Ar viską nukirpti nepaisant to, kad kol kas atrodo gerai, ar galima bandyti palikti..
žiūrint kiek ir kaip apgraužta, jei tik truputį grebžtelta galima palikti ir stebėti, o jei smarkiai lieka tik baltas kamienas tokias šakas reiks kirpti. kartais rožės sprogsta turėdamos energijos pačioje žalioje šakoje, jei vėliau neaugs lapukai ar pradės vysti reik tokias šakas iškirpti, stebėkit.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 11 Bal 2011 08:31

Žebenkštiejka, jei nesmarkiai apgraužta galima stiebus per visą ilgį užpurkšti sodo tepalu - štai šiuo: http://www.kompostas.lt/index.php?page= ... &Itemid=64 Pernai aš taip išgelbėjau apgraužtas laipiojančių rožių šakas, nes būčiau visai žiedų nemačiusi. Žinoma,tai tik paliatyvinė priemonė, šakos sveikos jau nepasidarys, kitą sezoną jas vis tiek reiks šalinti, bet šį gali žydėti. Suprantama, į tas pažeistas vietas reikia dėmesingiau žiūrėti, nes ten lengviau patenka ligų sukėlėjai. Bet tai tik tuo atveju, jei šakos nėra labai pažeistos ir jas išpjovus neliktų sveikų šakų, kurios žydėtų. Žodžiu, kaip visa kur, reikia žiūrėti pagal situaciją. ;)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 13 Bal 2011 14:41

Arba man paranoja, arba mano rožėms truksta jau vandens |( Ar įmanomas toks variantas :? Vakar sodinant paliejau ir šalia esančias, tai vanduo taip greitai susigėrė, kad net nepastebėjau... O kasant duobes matosi, kad dirvožemis pakankamai sausas (drunk)

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 13 Bal 2011 14:56

aistejukas rašė:Arba man paranoja, arba mano rožėms truksta jau vandens |( Ar įmanomas toks variantas :? Vakar sodinant paliejau ir šalia esančias, tai vanduo taip greitai susigėrė, kad net nepastebėjau... O kasant duobes matosi, kad dirvožemis pakankamai sausas (drunk)
Nemanau kad paranoja, viskas priklauso nuo grunto. Lietaus nelabai ir buvo, jei matot sodinant, kad gruntas sausas būtina lieti, o jei jaunos rožės tai ir kitoms neprošal vanduo. Rožės nemėgsta perdžiuvusios dirvos kaip ir užmirkimo.

Nijola

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 14 Bal 2011 06:02

aistejukas rašė: Pastebėjau, kad ir stiebų galiukai padžiuvę, tai manau galima spėti, kad tai vandens trūkumo pasekmė.
Visų rožių stiebų galiukus genim pavasarį, nugenim 10-15cm jei tik šnekant apie stiebų galiukus, galima daugiau pagal situaciją. taip paskatinsit rožę augimui. Taip pat rožių stiebų galiukai gali būti pašalę, padžiūvę kad nesumedėjo, juos gūtina nugenėti.

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė dale » 14 Bal 2011 14:08

oi, turbut biusiu prisidirbusi :( jau nukirpau pasalusias sakeles iki pumpureliu praeita savaitgali savo pirmaziemems rozems.kas dabar bus?

Skelbti atsakymą

Grįžti į