Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Bal 2011 13:31

Dengiau su burbuliukais. Paprasto polietileno neturėjau. Dar toks pastebėjimas. Yra polietileno su burbuliukais melsvos spalvos. Jis storesnis, platesnis ir žinoma brangesnis. Tai kelias angliškas rožes augančias prie namo sienos dengiau juo ir tik "vienu aukštu" gal dvigubos ar trigubos agrodangos.Rožės taip pat išsilaikė puikiai. Bet ten prie sienos ir taip šilčiau būna.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2011 12:56

Noriu paklausti, kaip pas visus, kurie augina Nevada ir Marguerite Hilling jos peržiemojo ? Turiu galvojo dideles, o ne praeitą rudenį ar praeitą pavasarį pasodintas |(

Nijola

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Nijola » 02 Geg 2011 13:04

koala rašė:Noriu paklausti, kaip pas visus, kurie augina Nevada ir Marguerite Hilling jos peržiemojo ? Turiu galvojo dideles, o ne praeitą rudenį ar praeitą pavasarį pasodintas |(
Mano Nevadą suėdė kaimynė ožka, Marguerite Hilling peržiemojo sunkiai gal 30-40cm nuo žemės, nebuvo dengta.
Drysčiau daryti išvadą kad norint užauginti didelias šias rožes jas reik dengti |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Regina » 02 Geg 2011 13:08

Nevada peržiemojo labai gerai, nukirpau maždaug sprindžio ilgio kai kurių šakų nušalusius galus ir išpjoviau senas, bet kažkodėl negyvas šakas. Liko labai gražus, taisyklingas maždaug 150 cm aukščio krūmas. M.Hilling atrodo prastokai, bet ji ir vasarą nelabai augo, smarkiai atsiliko nuo Nevados, tikriausiai nespėjo gerai sustiprėt. teko daug šakų pašalint. Abi auga šalia, abi buvo nedengtos.
Dar vienas keistas dalykas. Labai prastai žiemojo Ritausma. Vieną krūmą mažiau išgenėjau, o kito pusę teko išpjaut.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2011 13:22

Nijole rašė:Mano Nevadą suėdė kaimynė ožka, Marguerite Hilling peržiemojo sunkiai gal 30-40cm nuo žemės, nebuvo dengta.
Drysčiau daryti išvadą kad norint užauginti didelias šias rožes jas reik dengti |(
Ir pas mane panašiai. Na, ožka nesuėdė, bet nuo vienos "Nevados" vėjas nuplėšė pergaminą - liko kaip ir sakai kaip pas tave Marguerite Hilling apie - 30 cm (dar nenugenėjau). Nuo kitų dviejų sesių, vėjas pergamino nenunešė - reikės nugenėti gal trečdalį, gal kiek mažiau. Visos buvo maždaug mano ūgio, gal kiek didesnės |( Ir man rods, kad jas reikia bent pavynioti.
O štai pas Reginą neblogai. Ir suprask žmogau :?
Apie Ritausmas, Hansas net nekalbu - jų neliko visai. Dabar galėsiu tik praeito pavasario nuotraukas atsiversti ir pasriubauti :( - buvo neabejotinai gražiausias mano sodo kampelis pavasarį, kol dar nežydėjo rožės.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Jūratė » 02 Geg 2011 13:30

na nieko sau, pas mane Ritausma kaip saldainis atrodo...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rūta » 02 Geg 2011 13:41

Ritausma jau keleri metai pas mane negražiai elgiasi. Kažkodėl pavasarį labai prastai atsprogsta, o jei pasprogsta, tai ir apmiršta pumpurai. Nežinau, ką rasiu po savaitės nuvažiavusi, bet tas vaizdas, kurį mačiau prieš savaitę, man nepatiko. Kol kas nesuprantu, ar čia dėl žiemojimo, ar dėl ko kito taip vyksta.

Užtat noriu pasidžiaugti kita rugoza. Buvo tokia istorija su Zaiga. Tėvai vieną krūmelį iškasė, norėjo persodinti, bet kažkas jiems ten sutrukdė, tai ir liko krūmas beveik tiesiogine prasme padėtas ant žemės su menku žemių gumulu. Kai aš atvažiavau, žemė jau buvo sušalusi į ragą. Na jau atsisveikinau su ta rože, maniau viskas jai... Žiemą vis užmesdavau sniego ant tų stabarėlių, o gal... Ir ką jūs manot - pavasarį paaiškėjo, kad ji gyva, ir netgi po kokį sprindį ar pusantro liko stiebų. Nors tai praktiškai atrodo neįmanoma - neiššalo rožė, su visom šaknim likusi žiemoti žemės paviršiuje.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Regina » 02 Geg 2011 13:49

Nevada ir M.Hilling pas mane auga ant kalniuko visų vėjų pagairėj. O keisčiausia, kad net ir žvėrys jų nesuėdė - visada būna pačios skaniausios (devil)
Mano Hansa visai nenukentėjo.
Iš visų mano turimų tik vienintelė Laguna nenušalo nė milimetro, išliko žali, nesudžiūvę pernykščiai lapai. Kai kurie ir iki šiol nenudžiūvo, gyvi ir dabar :) Tiesa, Louise Odier taip pat visiškai nenušalo, tik pelės porą šakų smarkiai pagraužė

Timka

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Timka » 02 Geg 2011 14:08

Nevada auginu treti metai, o Marguerite Hilling antri, auga Panevėžio rajone, peržiemojo nedengtos puikiai. Nevadai trečdaliu nukirpau dvi pašalusias šakas, kurios buvo iš rudens naujai išaugusios ir nespėjo sumedėti, o Marguerite Hilling visa gyva iki pat galiukų. Hansa ir Ritausma taip pat šiemet gražios, tik pavasarį pakarpiau viršūnėles, ant kurių kabėjo pernykščiai nespėję išsiskleisti pumpurai ir uogos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė LoretaA » 02 Geg 2011 14:13

Ritausmas ir Hansas nepriskirčiau prie žiemojimo aukų (parašiau apie jas, nes Regina užsiminė) - tai prasidėjo vasaros viduryje. Viena Hansa vasaros pabaigoje jau buvo sudorota visiškai iki žemės, kita galutinai žuvo per žiemą, tas pats ir su Ritausmomis |(

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Arijana » 02 Geg 2011 15:10

Mano Nevada didelė, mano ūgio, nenušalo visai, labai gerai peržiemojo; t.p. ir Margarita h., nors pernai ši sunkiai po žiemos atsigavo. Abi žiemojo visai "plikos" (nei kauptos, nei dengtos).

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Tadas » 03 Geg 2011 20:29

Ritausmą norėjau jau pagal katovskį ,bet šian žiurau pradėjo sprogti .Šiais metais kažkaip navadnai jos elgiasi(rožės).Permai Rene A. buvo pirmoji o šiais smagiai vėluoja ,nors sveika kaip ridikas. Pirmauja Flamen.. jau ugliai kokiu penkiolika cm. Bet priėjau išvados pas mane nedengiamų rožių nėr.Nors rašo kad tokia ar tokia zona .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Regina » 03 Geg 2011 20:38

Pas mane pirmauja angliškos. Ne visos vienodai. Sunku spręst, kurios iš prigimties greitesnės, nes ne visos vienodai nugenėtos. Atrodo, kad greičiausiai auga tos, kurių buvo likę po centimetrą. Didžiausia buvo Pat Austin.
Nustebau, kad Nevada ir M.Hilling tik vos vos sprogsta. juk jos pas mane žydi pačios pirmosios.
O dėl nedengiamų - tai nežinau. Nedengtos buvo tik Flamentanz, Nevada, M.Hilling, Aicha, Ritausma, Hansa ir Alba Maxima. Visas teko pagenėt.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Tadas » 03 Geg 2011 20:53

Nežinau kaip pas kitas(us) ,pas mane šiais metais labai degligė pakoregavo rožes .džiaugiausi kad kai kurios išliko visu ūgiu,bet teko smagiai apgenėti,nors ir purkštos buvo.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Rita » 04 Geg 2011 08:00

Nežinau,kokia liga serga mano "Baroc",trys iš keturių dvimetrinės šakos patamsėję,išsprogo tik pačios viršūnės,o visi stiebai pliki.Ketvirtoji šaka,žemiausia gal kokių 70cm visa žalia,sprogsta visu ūgiu.Ką patartumėt man daryti,gal jau pjauti tas šakas,ar dar palaukti,taip gaila :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė LoretaA » 04 Geg 2011 08:08

Nuotrauką įmeskit - pažiūrėsim. Jeigu tik viršūnė sprogsta - yra problema kažkur žemiau. Tas vietas ir reiktų nufotografuoti, o ne sprogstančią viršūnę.

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Reda » 04 Geg 2011 15:32

Pavasariui įsibėgėjant jau galiu daugmaž aprašyt maniškių žiemojimo rezultatus:
saviškes (auga Telšių raj.) praėjusią žiemą prilenkinėjau ir tuos "tiltelius" dengiau eglišakiais, dar kaupiau su durpėmis maišyta kompostine žeme. Nors, kaip iš pradžių man atrodė, eglišakių turėjau nemažai, bet vistiek jų pritrūko visoms rožėms, šiltnamiukus daryt jau nebebuvo laiko, o ir medžiaga jiems nepasirūpinau iš anksto :( Kai kuriuos "tiltelius", kuriems pristigo eglišakių, apdengiau tiesiog zuperiniais maišais, tais senoviškais bulviniais, nežinau kaip juos teisingai pavadint. Dengiau paskutinę dieną-vakarą prieš užsningant ir užšalant, o atlydžių per žiemą kaip ir nebuvo, tad jie nespėjo įmirkt, sušalo tiesiog padengti sniegu. O jau pavasarį skubėjau juos nudengt, kad įmirkę nesupūdytų rožių (jau buvau radus po jais ir papelijusių nenukritusių iš rudens rožių lapų). Pasakysiu tik tiek, kad tuos maišus naudojau tik iš nevilties, kaip laikiną dalyką, kad tik kuo uždengt, maniau, vėliau pakeisiu juos kokia nors kita danga, tačiau po tiek daug iškritusio sniego, nenutirpusio visą žiemą, jie taip ir liko iki pavasario. Daugiau neberizikuosiu, nors negaliu sakyt, kad nepasiteisino, tik gal tada reikėtų tuos maišus pačius dar kažkuo apdengt, kad jie neperšlaptų, liktų sausi.
1 vieta: puikiai peržiemojo pavasarį sodinta Charles de Mills, visas krūmas lanksčių iki bemaž 170 cm siekusių šakų, žalut žalutėlė, dar taip gerai peržiemojusios rožės nebuvau turėjusi. (dance) Buvau šakas prilenkusi ir l. stropiai dengiau eglišakiais. Puikiai atrodo ir po nudengimo, be praradimų. Ta pati istorija su Mm. Isaac Pereire, Levander Dream, Louise Odier, Winchester Cathedral, Mary Rose (va, pastarosios 3 žiemojo prilenktos dengtos tik tais zuperiais maišais). Puikiai peržiemojo visai nedengta, tik apkaupta Aicha ir nei dengta, nei apkaupta Marguerite Hilling (bet ji dar mažute, pavasarinio sodinimo, šakų ilgis - apie 50 cm.).
2 vieta: New Dawn White, prilenkta, dengta su eglišakiais, ilgas šakas išsaugojo, bet praėjus savaitei-dviem po nudengimo prireikė šiek tiek apgenėt, parudavo galai, gal nespėjo gerai sumedėt, o dar ir lyg degligės požymių buvo. Dar viena No Name, gauta palikimo su sodyba, žydinti tik ant antramečių šakų, kas vasarą užsiaugindavusi ilgas šakas, o žiemą jas prarasdavusi. The Pilgrim, New Dawn, Rose de Recht, Leonardo de Vinci, Souvenir du Dr. Jamain (2 vnt. - viena gerai, o antra - visai šiaip sau - nušalo iki apkaupimo, nors auga visai šalia viena kitos) - visos prilenktoss, po maišais.
Daugiau vietų nebeskirsiu, likusios su didesniais-mažesniais nuostoliais, nudengus atrodė neblogai, o po kurio laiko teko jau nemažai trumpint, pvz. Falstaff, New Dawn Red, Lilli Marleen, Summer Song, Graham Thomas, William Shakespeare 2000, Rosarium Uetersen, ir dar kelios.
Katastrofos: Gloria Dei, net iškasiau ją, nes maniau, kad įdrėkęs maišas ją supūdė, tačiau, pasirodo, sprogsta nuo skiepo, bet vistiek žadėjau kitur ją perkelti, jei rodys kokią gyvybę. Veilchenblau ir vėl nušalo iki apkaupimo, bet pati kalta - nes žiemojo nedengta, tik apkaupta komposto-durpių mišiniu. Eulalia Berridge - kasmet praranda šakas iki apkaupimo, nors šį kartą dengiau prilenktą eglišakiais.
Tai tiek kol kas pastebėjimų.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Geg 2011 18:07

Tadai, jūs savo rožes, prieš uždengiant iš rudens, ar purškėte vario prieparatais? Kodėl taip klausiu? Aš savo rožes iš rudens visas nupurškiau ir uždengiau. O vat kitame skype augančias- nespėjau. Pavasarį mano visos sveikos ir gražios, deje tos nepurkštos- visos buvo žiauriai nugenėtos vien dėl degligės (ar kažko panašaus). New Dawn vėl teko nukirpti užvakar iki žemės. Bet vėl nauji ūgliai auga. Aš net nežinau ar galima būtų tokią seną rožę iškasti ir persodinti :? :?

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Arijana » 04 Geg 2011 18:29

Mano Velchenblau atidengta atrodė puikiai, bet po 2 sav. nugenėjau beveik iki žemės, viena šaka liko abejotinos kokybės, taip kad nežinau dengti ar ne ją- geriausiai išsilaikė tą šiltąją žiemą (gal 2007 ar 2008 m.), pamenat, kai žiemos nebuvo, tik dargana. O mano floribundinėm (bad birnbach, bonica, swany, iceberg, pepita, caramela, gerbruder grim) išvis neteko nei durpių, nei prilenktos nebuvo, tiesiog palikau ir viskas, tai nušalę iki sniego ar žemės paviršiaus ir kuo puikiausiai želia, beje, panašūs rezultatai būdavo ir kaupiant, skirtumo žymaus tikrai nėra. Aišku, drąsu šitaip palikti rožes, bet netyčia gavosi-tuo kartu visų nespėjau uždengti, o po to per sniegą neberadau ką dengti.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Tadas » 04 Geg 2011 18:50

DaliaRaimonda rašė:Tadai, jūs savo rožes, prieš uždengiant iš rudens, ar purškėte vario prieparatais? Kodėl taip klausiu? Aš savo rožes iš rudens visas nupurškiau ir uždengiau. O vat kitame skype augančias- nespėjau. Pavasarį mano visos sveikos ir gražios, deje tos nepurkštos- visos buvo žiauriai nugenėtos vien dėl degligės (ar kažko panašaus). New Dawn vėl teko nukirpti užvakar iki žemės. Bet vėl nauji ūgliai auga. Aš net nežinau ar galima būtų tokią seną rožę iškasti ir persodinti :? :?
Deja nepurškiau :( užtai dabar gaunu :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Geg 2011 19:27

Tad gal ne be reikalo sakoma purkšti ir rudenį ir pavasarį |(

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Tadas » 04 Geg 2011 20:07

Faktas kaip blynas kad reik purkšt ir rudenį ir pavasarį.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė Jūratė » 05 Geg 2011 06:59

pas mane Louis Odier sprogsta nuo pažemės ir toliau tik viršūnės. Vidurys šakų (dvi šakos po maždaug 1,3 m.) plikas. Kol neparašė Rita, net nesusimąsčiau, kad kažkas negerai. Vakar temstant jau apžiūrėjau šakas, jos be pažeidimų, ta prasme nejuoduoja, ne violetinės ar pan. Greičiausiai pumpurus bus pelės nuėdusios per žiemą. Reiks dienos šviesoj labiau panagrinėt.
Nors pelių žala būtų čia kažkaip be logikos - kai rožės šakos buvo prilenktos, tai kaip tik artimiausios vietos pelėms pasiekt ir buvo pažemė ir šakų viršutinė dalis (prispausta prie žemės viela), nes visa kita buvo pakilę puslankiu... O gal ta atsikišus rožės dalis tiesiog gavo daugiau šalčio, todėl ir nesprogsta, nors žievė gražiai žalia? |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė LoretaA » 05 Geg 2011 07:11

Pas mane nemažai tokių šakų, kur pelės tikslingai pumpurus išgraužė. Šakos, kaip ir sakai žalios, ale sprogti tai nėra kam :( Kur liko bent keletas pumpurų , šakas palikau. Žiūrėsiu kas iš to išeis. Jeigu tai būtų pakartotinai žydinčios rožės - nukirpčiau, daugelis maniškių, deja, tik vieną kartą žydinčios ir jų žiedų aš dar nemačiau. Norisi nors vieną, kitą pamatyti, o tada galima ir šnai ...

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kaip peržiemojo rožės? 2010/2011 m.

Standartinė opera » 18 Geg 2011 20:01

Pasidalinkit patirtimi,kaip dengiate Alchymist'ą? Maniškiai abu nušalo iki apkaupimo. Buvau užpylusi durpėmis ir stačius apvyniojusi keliais sluoksniais agroplėvelės.

Skelbti atsakymą

Grįžti į