Auginkime rožes ekologiškai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 28 Lie 2011 06:51

bulvienojai labai gerai - yra šito gėrio :) Ačiū!

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 02 Kov 2012 05:29

Kas darote dilgėlių ar kitų augalų trąšas, kaip geriausia nukošti, kad galima būtų tuo skysčiu purkšti? Man nesigauna, tada laistau, bet labai daug išsilaisto perniek.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 02 Kov 2012 07:19

Gema, o jus žiūrėjote Tado įdėtą filmuką? Ten aibės patarimų sodininkavimo klausimais. Apie dilgėles nebuvo, bet buvo apie avių mėšliuką. Tiesa, jus to gėrio taip pat turit į valias. Tai štai, toks patarimas kaip panaudoti jau gerokai panaudotas pėdkelnes. Manau ir dilgėlėms tiks, ne tik mėšlui. Prikimškit pėdkelnes dilgėlių ir pamerkit jas į vandenį. Mirkykit tiek kiek reikės, o paskui tiesiog ištraukit. Kad gerai gėris išsiplautų aš vis pakaišiočioj prieš galutinai ištraukiant :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 02 Kov 2012 08:28

O, geras! Turiu vargo su savo ryšiu, tie filmukai man gana ilgai kraunasi, daug laiko sugaištu, tai ne visus ir pažiūriu. O į kurią temą jis įdėjo?

Avių mėšlo turiu per akis, taip pat karvės, ožkos, paukščių. turėjome ir arklio, bet nebe, jam per mažai pas mus darbo.

Beje, avies spyros nenudegina augalų, galima vieną tiesiai į vazonėli įdėti. Tik reikia žinoti,a r avis sveika, ar ją profilaktiškai nukirmėlina (dehelmentizuoja).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 02 Kov 2012 11:04

Štai tas filmukas:
http://video.mail.ru/mail/valewell/522/699.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Beje, jis labai tinka šioje temoje, nes praktiškai viskas, ką siūlo naudoti tręšimui, priežiūrai ar kitiems dalykams, yra ekologiniai produktai, ar tiksliau tai kas jau panaudota - atliekos :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 02 Kov 2012 14:15

Ačiū ačiū (flower)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė mamaviete » 04 Bal 2012 10:33

Siandien Zalioje stoteleje, Kaune, aptikau gan idomiu produktu linija :) HOBBY. kadangi nieko apie juos nebuvau girdejusi, o pardavejos irgi niek negalejo papasakot-pasiemiau viena OLEORGAN- kenkeju prevencijai, vietoj neemazalio. Dabar va ilindau i visagali interneta - suintrigavo.Jei ka domina ekologines priemones (o sie produktai sertifikuoti Ekoagros ) - http://www.nsb.lt" onclick="window.open(this.href);return false; , po to - produktai, o dar po to - ekologinis ukis (xixi) . Pasirinkimas nemazas , issistudijuosiu - ir tada jau , manau, apsiginkluosiu :D Si vasara bus eksperimentu vasara!

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 04 Bal 2012 11:15

Reklama labai nebloga, o kokia kaina? Parašykit kokio dydžio pakuotę "pasiėmėt" ir kiek ji kainavo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Rūta » 04 Bal 2012 11:43

O, tikrai, aprašymai atrodo įkvepiantys. Tik mane, kaip ir Loretą, domintų kaina :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė mamaviete » 04 Bal 2012 11:44

Oleorgan 30ml kainuoja 19,99lt, ruosiant tirpala 0,15% -nupurksime 2 arus, o 0,3% -6 arus (10 ltr vandens- 10ml tirpalo). Kiti buteliukai irgi pan kainavo, gal poros litu skirtumai buvo, ir ju vitrinoje buvo kokiu 6 rusiu tikrai. Is info ju puslapyje, matyt, kad didesnio ispilstymo taroje Litagroje turetu but, o tada ir kaina zenkliai mazesne butu. Manau, kad pabandysiu naudoti ir rozems, (nevisoms, zinoma) ne vien tik darzovems :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 04 Bal 2012 11:49

0,15 % koncentracija yra mažesnė nei 0,3 % ir ji skiriasi tik du kartus. Matomai kažkas blogai išvertė turėtų būti 0.3 % - 2 arams, o 0,15% - 4 arams.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Rūta » 04 Bal 2012 11:55

Ši linija kažkuo panaši į BalticAgro profesionalių modernių produktų liniją. Kurie geresni, tikriausiai būtų galima pasakyti tik išbandžius. Tik tiek, kad šie prieinami laisvai, o prie profesionalių BalticAgro produktų reikia per pažįstamus priėjimo ieškoti :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė mamaviete » 04 Bal 2012 12:04

Tai va ir man tos koncentracijos sukele itarima, bet ant pacios pakuotes tai parasyta, kad kiekio uztenka 2 arams. As primeciau, kad gaunasi pigiau, negu neemazalis, kuri naudoju - jo kiekis 5 litrams kainuoja jau apie 7 litus

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 04 Bal 2012 12:20

Mano priemonė nuo amarų - zylės. Kainuoja tik maistas žiemą ir laikas vasarą, skirtas jų ganymui (daug drąsesnės, kai šalia būnu, tada katinai nesiartina).
Gražu žiūrėti, kai jos vaikus vedžioja ir pilnais snapais semia amarus. Tada niekaip nekyla ranka kažkuo purkšti. O dar bitės ir kamanės iki tamsos duodasi po žiedus.
Nuo grybelinių ligų tikiuosi, kad saugo visokie česnakai.
Bet mano vienai rožei tenka ,,armija" apsauginių. Pvz. 'Golden Showers' apsodinta iš priekio 2 rūšių česnakais, iš šonų kelerios mėtos, užnugaryje garbanota bitkrėslė.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 04 Bal 2012 12:29

Ir man panašiai atrodo - lyginant kainos ir kiekio santykį, kad galima pasigaminti pačiam purškalo, bent jau nuo amarų.
http://www.lzuu.lt/nm/l-projektas/ekologinisukis/76.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Čia prirašyta begalė augalų, bet užtektų ir pagrindinių (dažniausiai pasitaikančių): česnakų, pienių, dilgėlių, bitkrėslių.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė mamaviete » 04 Bal 2012 13:26

Kad gali pats pasigaminti daug ka - sutinku, tik kad nevisada speju :) Oleorgano instrukcijoje raso, kad purksti kas 5-10 dienu! Ir dar orus turi pataikyt :) Mano galva, tai reiktu purskimus kaitaliot , paivairint , nes net cheminiu preparatu vienodu istisai nerekomenduoja naudot - pripranta tie kenkejai prie ju. Tik bijau, kad mano ekologija baigsis, kai pamatysiu tuos riebius viksrus rozese (xixi) va ju - tai negaliu pakest (mad)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 04 Bal 2012 17:55

Oho, Dausa, kaip jums taip pavyskta prisijauktinti! Žiemą irgi rodos beriu, bet taip nepavyksta :D

Man atrodo, kad paukščiams nuo katinu labai gerai turėti pasisodinus gudobelių (tų, iš kurių paprastai visi gyvatvores sodinas ir po to apleidžia, su ilgais spygliais), katinai ten neįiliptu ir paukščiukai laimingi perėtų. Aš gudobeles sodinu kur tik galiu specialiai paukščiams, man jos labai gražios, formuoju kaip medelius, ne krūmus. Dar labai jaunos.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 04 Geg 2012 12:36

Norėčiau įsigyti kažką iš tų bio preparatų iš čia http://nsb.lt/index.php?s_id=109&lang=lt" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
ne tik rožėm, bet ir sodui purkšti. Bet kadangi po 30 ml yra labai brangu pirkti, radau kas prekiauja po litrą - tai tie patys jų atstovai Litagra ir dar yra Lit-koop http://litkop.lt/lt/trasos/kainorastis/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; (jie prekiavo pernai, dabar spec. užsakinėtų). Litagros atstovas paklaustas apie litro kainą, sakė, kad kainuoja apie porą šimtų (+/- 10 proc. gali būt netikslus), kainą dar tikslintų, jei konkrečiai užsakyčiau konkretų produktą. O tam kooperatyve kainos gerokai mažesnės.
Dėl šių preparatų kalbėjau su p. dr. Elena Surviliene ir be kitų klausimų klausiau ar galima tuos preparatus laikyt ir naudot kelis metus, sakė, jei tik neperšals žiemą - jokių problemų. Tai gal kas kooperuotusi į bendrą pirkimą pvz. Oleargan ir Canelys (šį labai gyrė E. Survilienė)? Dar būtų labai gerai Konflic.
Galima būtų padalint preparatus pvz į buteliukus nuo mineralinio, tai gan tiksliai atsimatuotų ir kaina būtų gera.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 04 Geg 2012 12:47

Jeigu tiek nebrangiai atseina - perkam :) Tik, ko gero, jau reikėjo būti nusipirkus ir šį savaitgalį purkšti. Bet vis tiek perkam - gal kitam sezonui bus, jeigu šį sezoną jau negalėsim naudoti, nes būsim chemiją panaudojusios. Pas mane amarų kolonijos ir visi, kaip taisyklė, ant silpnų augalų.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 04 Geg 2012 13:10

E. Survilienė apie sodų purškimą sakė taip: nepabijot pirmą purškimą nupurkšt kokiu Deciu (sakau, taip ir padarėm - prieš skleidžiantis žiedams nupurškėm Deciu), sako labai gerai, o toliau žiedlapiams byrant ir vėliau (nuo vaisėdžio (šitas bjaurybė pernai visas slyvas suėdė (devil) )) purkšt taip bio...
Tai, vadinas, nieko tokio, kad pradžioj purškėm chemija.

Ar daugiau niekas nesikooperuotų? |( Man kiekvieno tų preparatų ne daugiau trečdalio litro reiktų, dar geriau - ketvirtadalis ;) :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Rūta » 04 Geg 2012 13:18

Aš taip pat mielai kooperuočiausi :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Regina » 04 Geg 2012 13:47

Jūrate, ir aš kokį ketvirtadalį paimčiau

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 04 Geg 2012 13:53

tai jau po ketvirtį ir išeina :D
kokių preparatų jūs norėtumėte?
E. Survilienė patarė pamaišyt - kartą purkšt Oleargan, kartą Konflic. O Canelys gyrė ypač nuo erkių (net tų, kur žmones kanda), kt. kenkėjų ir kaip puikią profilaktiką nuo grybinių ligų. Tai ką užsakinėt?
Ir aš manau, kad gal bandom per tą kooperatyvą (gal pigiau būtų?), tik bėda, kad jie pristatytų į Kauną, nors gal ir ne bėda, prašyčiau, kad tėtis nuvažiuotų paimt.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Rūta » 04 Geg 2012 14:01

Jūrate, Tu jau domėjaisi, esi įsigilinusi, ką pasiūlysi, prie to ir prisidėsiu :)
Na dėl atsiėmimo tai, jei tavo tėčiui tai sudarytų papildomų problemų, tai juk ir maniškius galėtų paimti, o paskui grįždama iš kaimo atvežčiau į Vilnių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Regina » 04 Geg 2012 14:04

Aš tą patį, ką ir jūs :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į