Auginkime rožes ekologiškai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Sau 2014 17:44

Pilnaviduriai sinavadai tokie pat imlūs miltligei, kaip ir paprastieji. Bet kaip jau rašiau, jei gerai tręšite, netrūks drėgmės, tai ir miltlige nesigs. O jei pirmieji miltligės židiniai pasirodė, na negailėkite stipraus alaus. Tikrai- nupurškus miltligė dingsta. Aš taip krūminius astrus nuo miltligės gelbėju.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 01 Bal 2014 06:40


Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 01 Bal 2014 07:41

Įdomu. Kai kuriuos tikrai buvo priskirusi blogiečiams.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 01 Bal 2014 08:33

Aha, aš irgi galvojau, kad nematodai blogai. Gal tik vazonuose trukdo, kaip ir sliekai.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Nijola » 01 Bal 2014 09:59

aš visų šių vabalų sode turiu |( ir kas tada toliau ? nematoidai visada buvo blogai |( jei aš teisingai žinojau |(

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 01 Bal 2014 10:01

Maldininko tai tikrai nėra.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Nijola » 01 Bal 2014 14:25

Dausa rašė:Maldininko tai tikrai nėra.
:D Maldininkas pas mani vienais metais buvo darbe, atsiradęs :D 4-tame aukšte ant palanbės :D, baisiai keistas padaras :D man jis visai negražus, Vytautas biologams pridavė :D tai kad reššššškias visus turėjau ar turu :D kas ten žino ko ten yra tame sode :D jei po teisybei vabalų ir visų šliaužiojančių nemyliu :P

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 03 Lie 2015 09:38

Klausimas ne tik turintiems stiprius nervus ir vis dar bandantiems auginti rožes ekologiškai:

Pažįstama, kuri augina penkias rožes, sakė, kad sėkmingai nupurškė amarus iš pirmo karto skystu muilu su tulžim (yra tokio pirkti). Tulžis turėtų užmušti ir grybines ligas, kiaulės tulžies spiritiniu antpilu (lygtai) gydo sunkias žaizdas, vad. turi baktericidinį poveikį - čia gal Lelijėlė tiksliau pakomentuotų.

Gal kas turite patirties su tulžim sode?

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 03 Lie 2015 14:36

O kam purkšti 5 rožes? Juk galima pirštais apčiupinėti, jei nėra kam tų amarų suvalgyti. Aš savo dešimties šiemet net neaprinkinėju, nes boružių lervos badauja. Jeigu purkščiau, tai ir joms į burnas muilo privaryčiau.
Sode su tulžim reikalų neturiu, bet dukrai girdžiau kiaulės tulžies kapsules. Taip išeina, kad kažką jos skrandyje marinau? Kai žmonėms kasos uždegimas, tada gydytojai skiria tokius papildus. Gal tulžis, kaip ir muilas ,,nuriebalina" amarus?
Man neatrodo, kad purškimą muilu galima vadinti ekologišku sodininkavimu. Juk nepaliekam gamtai tvarkytis pačiai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 03 Lie 2015 15:49

Na, ta mano pažįstama tik sąlyginai pažįstama - ji mano dantų gydytoja, tad jai patarinėti nelabai drįstu.

Dausa, iš kur turite tiek boružių, kad jos net badauja!!! Šįmet pas mane l.daug skorpionmusių (jei neklystu).

Gamta smarkiai "pasitvarkė" mano rožyne - dar tokio grambuoliukų antplūdžio neregėjau. Jų rinkimui būtų reikėję skirti atskirą etatą. Labiausiai nukentėjo Rote Krimrose, kurią pavasarį apsukau apie keturis kuolus, ypač viršutiniai lapai - liko tik lapų skeletai. Tai tiek apie geriečių ir blogiečių pusiausvyrą.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 04 Lie 2015 12:35

Gal boružės nugirdo, kad planuojam statyti vabzdžių namelius, tai prisidaugino į priekį. Pačių boružių daug nesimato, bet jų lervų visur randu.
Dar ir auksaakių labai daug magnolijos žieduose svaiginosi. Matyt žiemą nesušalo.
Geriečių ir blogiečių (žmonių klasifikuojamų) pusiausvyra jau keletą metų gėlynuose prie namų nusistovėjusi. Seniau būdavo man per daug šliužiukų ir sraigiukų. Atsivežiau rupūžyčių, bet nerandu, gal kaimynų katės nusinešė. Turiu vieną varlę (o gal ji mane turi), tai jau keletą metų nebarstau moliuskocido kieme, kad neprivalgytų apnuodytų sraigių. Bet jau antri sausi metai, tai šliužai nekankina mano melsvių. Užsuka kartais į kiemą (viduryje miesto) ir šitas smalsutis:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 8156027122
Tikiuosi, kad su varle nesusitiks.

Kokie grambuoliukai ėda lapus? Ar bronzinukai? Jų šiemet gal tik porelę mačiau, maniau, kad jie baltų žiedų mėgėjai. Kai gavau plastikinę kompostinę, panaikinau kompostynus duobėse (turiu išsikasus tokias tranšėjas, kurias kaitaliodavau, vienais metais kompostynas, kitais prieš žiemą iškasdavau ir sukraudavau į duobę 6 zonos augalus su vazonais). Tai grambuoliai ir grambuoliukai matyt dar nerado naujosios arba dar neužaugo jų lervos. Senosiose komposto duobėse rasdavau labai daug bronzinukų lervų.
Dar raštuotieji auksavabaliai vadinami grambuoliukais, bet jie retoki svečiai:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 4070892098

Jokios pusiausvyros nėra sodininkų bendrijoje, ten kurkliai karaliauja. Prieš daugelį metų sodininkai išnaikino kurmius. Bičių šiemet irgi sode nematėm. Aplink mėgėjai purkšti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 04 Lie 2015 14:04

Štai šitie grambuoliukai -
https://lt.m.wikipedia.org/wiki/Grambuoliukai" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Lot. Anomala dubia - žiedinis grambuolys.

Gaila, nemoku įdėti nuotr. iš savo telefono, kaip jie sutūpę ant lapų ir juos ėda.

Šiuo metu jų antplūdis praėjęs ir pirmą kartą galiu pasigrožėti žydinčia Celeste.

Jų broliai japoniniai vabalai (abu prikl. Amomalini grupei) nusiaubia ištisus derlius. Iš pradžių maniau, kad ir maniškiai yra jap.vabalai.

Įdomiausia, kad nei kilnodama mulčą, nei judindama žemę daug lervų nerandu, nei didžiųjų grambuolių, nai mažųjų.

Apie vabzdžių namelį vis pagalvoju, bet niekaip neprisiruošiu. Be to aplink pilna šakų krūvų, ganyklos, tai nežinia, ar man jų reikia.
Paskutinį kartą redagavo Gema 04 Lie 2015 14:11, redaguota 1 kartą(us).

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 04 Lie 2015 14:06

Beje, man rašo, kad nėra ryšio, kai noriu atsidaryti nuorodą apie geruosius vab. iš '14 01 01.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 04 Lie 2015 21:12

Ir man nuorodos neatidaro, net prisijungus prie Google Pliuso. Kai prieš kokį mėnesį pertvarkė, tai ir savo nuotraukų nemoku iš tos galerijos parodyti neprisijungusiems.

Mažųjų grambuoliukų turbūt ir lervos mažesnės, sunkiau įžiūrimos. O didžiųjų ir bronzinukų maitinasi gilokai, maždaug per kastuvą ir giliau, vien judinant žemę nesimatys.
Mano mėtas kartais valgo sodiniai grambuoliukai. Maniau, kad tokio stipraus kvapo niekas be žmonių nenorės, sodindavau tarp įvairių gėlių kaip insekticidinius augalus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 05 Lie 2015 06:56

Ir aš kai kur tarp gėlių ir rožių turiu mėtų, bet bijau jas paleisti po visą sodą!

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 05 Lie 2015 10:20

Aha, greitai jos išplinta. Įkasu su vazonais, bet reikia prižiūrėti, kad iš jų neišliptų.
Yra lepesnių mėtų, kurias galima būtų auginti prie dengiamų rožių. Bet jeigu grambuoliukai ir mėtas griaužia, tai nuo rožių nenubaidys.

Vabzdžių namelius šiemet pasiryžom gaminti, nes daugiau jokių minčių Kalėdų dovanoms. Gyventi vabaliukams lyg ir yra kur - seni mediniai namai, šakas neturiu kur dėti, tai kol kas krūvoje. Bet reiks renovuoti namą, tai iš anksto gyvenamą plotą tenka ruošti. Tik klausimas, kaip viename name geriečiai ir blogiečiai gyvens. Gal kaip žmonės daugiabutyje, visokių kaimynų pasitaiko.

Smagu, kad šiame forume kažkas ir savaitgalį leidžia. Anksčiau net neverta būdavo įsijungti, visi tik darbo metu rašydavo.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 05 Lie 2015 10:56

Vieni darbo metu prirašo, kiti savaitgalį perskaito ;)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 05 Lie 2015 11:53

Tada parodysiu savo gražuolę pusiausvyros sergėtoją:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 8032514690
Toje vandens talpoje, kur ji vasarą gyvena, nebūna uodų lervų. Kituose kubiluose maždaug kas dvi savaites reikia keisti vandenį. Išeina pasivaikščioti tarp vazonų, tai gal ir šliužiukus aprenka.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 05 Lie 2015 13:10

Man telefonas atidaro bendrą nuotraukų albumą.. reikės per kompiuterį vėliau pasižiūrėt :)
kiek kenkia aplinkai fungicidai?

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 05 Lie 2015 14:35

Jeigu ką, tai ten varlė, šiuo metu paskutinė nuotrauka albume.

Nežinau, kiek kenkia, reiks dukrą ištardyti, jeigu jau mokėsi. Jei fungicidas mums netinkamus grybelius naikina, tai ir visus kitus turėtų. Bet kaip ekologiškai nepurškiant rožyną nuo ligų apsaugoti, neįsivaizduoju. Kai mano kelios, tai galiu nuskinti nepatikusį lapą, jei būtų. Nuo parko ąžuolų atneša vėjas miltligės sporų, bet mano ąžuoliukai maži, tokiu metu ,,nulapinami", atauga sveiki nedideli lapai. O viena rožė monstrė kažkada apėjo miltlige, kai gavo mėšlo. Bet tai buvo vienintelis kartas, kai radau to ,,aukso", daugiau gauna trąšų su suskaičiuotu NPK. Rudenį nepalieku lapų, tai neturi iš kur ligos plisti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 05 Lie 2015 15:14

Varlių ir rupūžėlių turiu užtektinai.

Miltlige pernai ir užpernai viena angl.rožė labai sirgo, šįmet švarut švarutėlė, kol kas. Daug priklauso nuo oro sąlygų. Tris kartus kaip rekomenduojama, purškiau žaliuoju muilu, porą - senokai pirktu Biokal, porą kartų - senokai pirktu EM5.

Nežinia, kokį poveikį turėjo. Amarų ant naujų ūglių visvien yra, kai kurios truputį serga dėmėtumu (dvi trys senov. stipriai).

Bet tie vabalai ir cikados!

Žiedinių grambuolių šiųmetinis antpuolis, manau, išskirtinis.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 05 Lie 2015 15:38

Bet tokius kietasprandžius net purškalas neįveiktų. Reikia pažinti priešą. Net nežinau, kurioje mitybinėje grandyje jie. Matyt kažkur daug prisiperėjo, oras skraidymui geras. Paukščiai turėtų juos lesti. Net didžiuosius grambuolius kirai ir žuvėdros labai gražiai ore gaudo.
Ar anksti ryte negalima jų apsnūdusių nupurtyti ant kokios paklodės? Sodinius grambuoliukus panašiai iškomandiravau į savartyną, ten varnos ir kirai išrūšiuos. Daug mirčių ant mano sąžinės.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 05 Lie 2015 16:39

Kiek jų nurinkdavau (kai turėdavau laiko), suberdavau savo vištai į vandenį ir ji mielai sulesdavo.

Kalbant apie tulžį: pasidairiau po internetą. Mane labiausiai domino priešgrybinis poveikis. Yra atlikta tyrimų ir nustatyta, kad tulžies rūgštys naikina žmogaus grybelius: piengrybį, nagų grybelį ir pan. Deda į vaistus, kad neatsirastų grybas.

Ar veikia rožes puolančius grybus vargu ar kas tyrinėjo - tokių duomenų neradau, tad belieka eksperimentuoti patiems.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 05 Lie 2015 17:39

Atsiprašau, sumaišiau vaistus žmonėms. Kur rašiau, buvo kasos fermentai.
Tulžis turėtų stipriai ,,nudeginti", nežinant dozių. Jei žmogaus organizmas išskiria pliūpsnį tulžies į skrandį apsinuodijus, kad greičiau išviduriuoti negerą maistą, tai gležnas gėles turėtų stipriai veikti.
Bet jei dantistė sėkmingai nupurškė, tai gal galima naudoti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 05 Lie 2015 21:12

Vaistai su tulžim dar duodami cholesteroliui mažinti.

Skelbti atsakymą

Grįžti į