Puslapis 112

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 14:25
Regina
Nesuprantu, ar jūs visos hektarus purškiat, tiek, kad viskas plaukia :?
Pasidariau 5 l čempiono, nupurškiau visas savo rožes ir dar liko

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 14:52
LoretaA
Aš žinau, Regina, kad esi baisiai taupi :D Aš taip nemoku, jeigu jau purkšt, tai kad šlapia būtų :D O jeigu rimtai, tai ant chemikalų pakuotės parašyta - 1 suaugusiam vaismedžiui (obeliai)- 1 kibiras purškalo. Pas mus, aišku, nesuaugę medžiai, bet įvairaus dydžio krūmai, kurių pas mane apie 250, tai neįsivaizduoju kaip su 5, na tebūnie 10 litrų apseiti.
Kai purškiau žole, tai taip pat, atsižvelgdama į rekomendacijas nepersistengiau :) Beje, naujasis purkštuvas purškia stambesniais lašai, tai daugiau ir chemikalų reikia |( , arba purškiant žolę reikėtų bėgioti :D

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 15:22
Regina
Aš juk suvalkietė, negaliu kibirais pilt :D :D :D

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 15:31
Virginija
Jeigu rimtai, tai manau, kad ko gero Koalos sode ne tik ką nors valgyti, bet ir vaikščioti pavojinga.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 16:29
LoretaA
Antose, o Jus matėte, kur aš purškiau |( ten neauga niekas valgoma - tai kiemas, kuris šiemet vienos pienės ir visi patvoriai nuo kaimynų, kur dilgėlės, garšvos, apyniai ir dar visokios gėrybės. O rožių aš nepurškiu "Čempionu", o purškiu vario trąša. O, kad Jums dar baisiau pasirodytų, tai žolę aš dar ir tręšiu vieną kartą per sezoną (užtai daržovėms nelieka (xixi) )ir jeigu labai sausa (nelyja koks mėnuo) aš ją dar ir laistau :)

Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 04 Geg 2011 18:51
Virginija
koala rašė:Antose, o Jus matėte, kur aš purškiau |( ten neauga niekas valgoma - tai kiemas, kuris šiemet vienos pienės ir visi patvoriai nuo kaimynų, kur dilgėlės, garšvos, apyniai ir dar visokios gėrybės. O rožių aš nepurškiu "Čempionu", o purškiu vario trąša. O, kad Jums dar baisiu pasirodytų, tai žolę aš dar ir tręšiu vieną kartą per sezoną (užtai daržovėms nelieka (xixi) )ir jeigu labai sausa (nelyja koks mėnuo) aš ją dar ir laistau :)

Aš išsakiau savo nuomonę ir labai tikiuosi, kad visgi yra ir rožininkių, kurios galvoja taip pat ar bent susimąstys.
Kas ten pas pas Jus - kažkoks ligų ir kenkėjų festivalis? O kur tie 45 l nuodų dingsta? Suyra? O kur dingsta tada?
Kažin kodėl kone kas trečias turi kokią nors alergiją, kodėl panašiais skaičiais prognozuojamas nevaisingumas? Ir kodėl kasdien žemėje išnyksta (neatmenu skaičių) kažkiek augalų ir kitų gyvų sutvėrimų?
Neesu šventa ir kartais nupurškiu rožes. Žaviuosi Jūsų darbštumu, meile rožėms, bet sodininkavimo būdu - tikrai ne. Ir nesvarbu, kur Jūs purškėte, mėgėjiškam sode naudoti tokius chemikalų kiekius - nedovanotina.
Ir ar turime tokią teisę prieš gamtą ? Nebent negalim be to išgyventi.

O argi negražus saulės žiedas - pienė, argi niekada nesinori nusiskinti, o nužydėjusį - papūsti ir prisėti aplink :)

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 19:17
LoretaA
Man, Antose, saulės žiedas gražus, bet nužydėjęs ne. Ir aš neturiu tiek laiko, kad galėčiau išravėti visus tuos nužydėjusių saulės žiedų palikuonis, kurie sklendžia debesimis ir sėjasi, sėjasi ir sėjasi. Aš nespėju jų šimtų šimtus ravėti iš gėlynų, daržo, pievos. Pas mane visada ir visur pilna pienių. Pažiūrėkit, kas liko iš tarybinių laiku dobiliukų pievų - pienės, pienės ir pienės. Karvės ir tos tokios žolės neėda. Nesiruošiu teisintis, nepurškiu chemikalais obelų, kriaušių, netręšiu nei vaismedžių nei vaiskrūmių, nei daržovių, o pievą purškiau ir vėl kitais metais purkšiu.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 19:30
Regina
Aš apskritai nusiteikus prieš herbicidus. Nenaudoju jų nei sode, nei darže, nei gėlyne, nei juo labiau pievoj. Todėl visą vasarą turiu darbo. Neužilgo pas mane viskas geltonuos, bus labai gražu (flower) (sun) Paskui vyrai viską nušienaus ir pienių kaip nebūta :) Bet jos labai gyvybingos - vėl išaugins naujus žiedus, paskui bus daug pūkelių <3
Turiu ir dilgėlių :) - verdu sriubą :), ir garšvų - šitos man labiausiai nepatinka, bet tegu auga, o kur kliudo - raunu.
Mačiau vieną sodą, labai tvarkingą, kruopščiai prižiūrėtą. Kažkuo jis man pasirodė labai keistas, nenatūraliai sterilus. Paskui supratau - jame nėra nė vienos žolytės. Klausiu šeimininkės, kaip ji sugeba taip prižiūrėt savo daržą. Pasirodo, ant kiekvienos žolytės su švirkštu užpurškia herbicido.......
Visą kitą chemiją naudoju labai saikingai. Gal iš šykštumo :D :D :D , gal iš tingumo, o gal iš principo :) Net pati gerai nežinau ;)

P.s.
Manau, kad tema apie įvairiausios chemijjos naudojimą ar nenaudojimą, ekologišką (arba ne) savo sodo, gėlyno, sodybos priežiūrą labai reikalinga ir rožininkams. Negalim savo rožių izoliuot nuo aplinkos. Įdomus būtų ir kitų požiūris į šiuos dalykus.
Bet ši diskusija temoje apie darbo įrankius visai ne vietoj. Gal moderatoriai galėtų diskusiją perkelt į naują temą.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 19:47
LoretaA
Regina, aš su tavim pilnai sutinku. Ir pas mane pievoje pilna visokiausios žolės ir pienių pilna, ir samanų (tos tai man iš vis viršūnė - myliu jas. Už namo šiaurinėje pusėje tai pūkiniai samanų patalai). Bet nenoriu, kad liktų tik pienės ir nieko daugiau. Nepatinka ir man herbicidai ir jokio sterilumo pas mane nėra - visur kyšo ir dilgėlės, ir garšvos, bet negaliu sau leisti jose paskęsti - nors šiemet jau esu paskendusi |( .

P.S. Pavadinimą reikia temai sugalvoti :)

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 04 Geg 2011 20:06
Virginija
Loreta, kiekvienas turi savo požiūrį, gerai, kad nepurškiate vaismedžių, vaiskrūmių, mat iš Jūsų entuziastingo pasakojimo aš susidariau įspūdį, kad purškiate visus 250 krūmų :)
Kai aplink žydi tiek rožių, kokia smulkmena tos pienės pievoj...
O man susidarė įspūdis, kad dabar, kai Lietuvoje daug nedirbamos žemės, nešienaujamų pievų, pienių žydi tikrai mažiau.
Garšvos ir man nepatinka, bet šiemet valgiau...garšvų salotų ir pasakysiu, kad -skanu :) Tada sužinojau, kad ir sriubą galima iš jų virti, žodžiu, visi augalai - gamtos dovana. O apyniai ne tik naudingi, bet irgi labai gražu.
Aš purškiu rožes mažai, nes tiesiog nespėju, o gal tingiu :) Bet jeigu kažkas purškia dažnai, tai ar ne geriau purkšti dažnai dilgėlių ar asiūklių antpilu (aš purškiu, bet ne taip dažnai, kaip reikėtų), kas turėtų padidinti atsparumą ligoms (čia ir dilgėlės pravers :) ).

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 05 Geg 2011 07:23
Nijola
Dovilės rašytas straipsnis http://roziudraugija.lt/straipsniai/aug ... iskai.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tai ir temą taip pat pavadinsiu
Pašau išsakant nuomones neužsipulti viens kito, o taktiškai išdėstyti savo požiūrį, tai aštri tema :D

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 05 Geg 2011 07:30
Regina
Man rodos, kad aš nieko neužsipuoliau :( labai stengiuosi būt taktiška...

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 05 Geg 2011 07:42
Nijola
Aš ir nesakau kad užsipuolėt, bet norėtūsi daugiau šioje temoje paskaityti ne apie tai kas daugiau ir kiek naudoja chemikalų, o kita pusė, kad tam nepritaria.
Gerai, kad nepritaria, prašau pateikti alternatyvas ką daro kitaip, mokinkt kitus kaip elgtis kaip išvengti vienų ar kitų pikdžolių savo sode.
Negi dabar sakysi aš pritariu ekologijai ir nieko nenaikinu ir sėdi apaugęs pikdžolėmis |(
Reik šnekėti kaip pradėti ūkininkauti ar sodininkauti ekologiškai, kaip pasirinkti rožių veisles, kokius augalus auginti, kuo tręšti augalus, kokius vabalus prisivylioti, kaip elgtis :)
Dėkit straipsnių nuorodas, pamokymus kaip tai daryti, dalykitės iformacija ir patys domėkitės, taip platinsit ekologišką sodininkavimą.
O gal dar pasidomėkite kas yra bioenergetinis sodininkavimas :D gal ir tai jus sudomins ;)

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 05 Geg 2011 08:27
Reda
antosė rašė: ... tai ar ne geriau purkšti dažnai dilgėlių ar asiūklių antpilu (aš purškiu, bet ne taip dažnai, kaip reikėtų), kas turėtų padidinti atsparumą ligoms (čia ir dilgėlės pravers :) ).
Antose, ar galėtumėt papasakot plačiau apie tuos atpilus ir kaip/kiek juos naudojat?

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Parašytas: 05 Geg 2011 10:12
Virginija
Reda rašė:
antosė rašė: ... tai ar ne geriau purkšti dažnai dilgėlių ar asiūklių antpilu (aš purškiu, bet ne taip dažnai, kaip reikėtų), kas turėtų padidinti atsparumą ligoms (čia ir dilgėlės pravers :) ).
Antose, ar galėtumėt papasakot plačiau apie tuos atpilus ir kaip/kiek juos naudojat?

Visi receptai tikriausiai yra Teorinos knygose, o gal ir kitose.
Problema yra tai, kad panaudoti chemikalus yra paprasčiau (ar ne todėl mes nieko nedarom dėl savo sveikatos, o pasitikim vaistais :( ).


Paprasčiausias antpilas iš dilgėlių.
2-3 dilgėles su visais lapaisir šaknimis užpilti kibiru vandens ir išlaikius parą (ne daugiau trijų) purkšti, taip pat galima ir laistyti. Manau, kad tai galima daryti kas savaitę. Bet gal ir ne taip sunku išpurkšti nei sau, nei aplinkai nekenksmingą skystį. Šis antpilas ar ištrauka tinka tiek kenkėjams(amarams)naikinti, tiek augalų stiprinimui (šiuo atveju, purškiant dažnai, atrodo reikėtų jį skiesti, bet tiksliai nežinau kokiu santykiu).
Dar geriau maišyti dilgėlių ir asiūklių (šį pagaminti sudėtingiau) antpilus.

Pernai pirkau fitosporiną (tai mikrobiologinis preparatas), skirtas ligų profilaktikai, bet reikia purkšti kas dvi savaitės. Iki vasaros pabaigos neišlaikiau, todėl rudenį kai kurios rožės sirgo.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 05 Geg 2011 12:07
Rūta
Antose, įdomi Jūsų patirtis. Pasidalykite ir čia, šioje temoje, ne tik per až, juk šaltiniai nėra tiek svarbu.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 05 Geg 2011 20:54
Virginija
Tos patirties turiu ne tiek daug. Jei tinka rusų kalba, štai ko gero beveik pilna informacija (nuorodos negaliu įdėti, nes neturiu):

Естественные способы усиления растений
С болезнями и вредителями роз можно бороться биологическими методами. В продаже уже появилось много соответствующих препаратов. Однако Вы сами можете приготовить отвар или настой и успешно его использовать. Ниже мы приводим несколько подобных рецептов.

Отвар из полевого хвоша
Он укрепляет ткани растения и хорошо помогает против мучнистой росы, ржавчины и пресловутых красных паутинных клещиков. Приготовление: в деревянный или пластмассовый сосуд положите 1 кг свежих или 150 г высохших полевых хвощей и залейте 10 л холодной воды. Оставьте все это настаиваться на 24 ч. Затем, прикрыв крышкой, проварите на медленном огне в течение 30 мин., чтобы выделилась кремневая кислота. Затем снимите крышку и дайте остыть. Процедите и перелейте в деревянный или пластмассовый сосуд. Для опрыскивания отвар разводят водой в соотношении один к пяти.
Использование: для профилактики опрыскивают все растение в особенно жаркие дни до наступления зноя (тогда действие отвара наиболее сильно). Дополнительно корни также поливают отваром. При необходимости процедуру через несколько дней повторяют.
Важно: отвар сохраняет свои свойства только в течение двух недель. При начинающемся брожении отвар используют только для полива (для этого 1 л отвара разводят в 10 л воды).
Наш совет: не держите отвар в металлической посуде, так как кислота разъедает ее.

Настой из крапивы
Является хорошей подкормкой и усиливает сопротивляемость растения. Благодаря этому наружные ткани растения становятся крепче, что лучше предохраняет его от вредных насекомых. Приготовление: 500-700 г свежей или 200 г сухой крапивы кладут в деревянную емкость и заливают 5 л холодной воды. Дают настояться в течение 14 дней. Ежедневно перемешивают, пока не начнется брожение. Для того чтобы ослабить запах брожения, добавляют немного буровой муки. Процеживают. При использовании разводят водой в соотношении 1:10. Другой способ: делают вытяжку из настоя крапивы.
Смесь оставляют настаиваться только 12-24 часа (не более 3 дней). То есть, не доводят до брожения, а используют сразу же.
Использование: настой используют для полива, и опрыскивания листьев. Для борьбы с тлей растение опрыскивают неразбавленной вытяжкой настоя крапивы. Примечание: в специализированных магазинах можно приобрести порошок крапивы. Наш совет: смешайте отвар хвоща и настой крапивы - тогда их действие усилится.

Мыльный раствор
Его используют для борьбы с тлей.
Приготовление: берут 150-300 г чистого жидкого мыла и разводят его в ведре с 10 л горячей воды. Остужают. Использование: опрыскивают растение неразбавленным раствором.

Мыльно-спиртовый раствор
Приготовление: 200 г жидкого мыла растворяют в горячей воде и разводят в 10 л горячей воды. Затем добавляют 300 мл денатурированного спирта и смешивают.
Использование: этот раствор используют для опрыскивания растений.

Биологические средства борьбы с грибковыми заболеваниями
Те, кто не захочет "возиться", могут приобрести соответствующие готовые средства в специализированных магазинах. Однако при покупке необходимо обратить внимание на то, какое действие оказывают они на окружающую среду.
Наиболее надежные: концентрат из хвоща. Благодаря содержащейся в нем кремневой кислоте повышает сопротивляемость роз грибковым заболеваниям. Препараты с лецитином, приготовленные из сои, могут использоваться избирательно при поражении настоящей мучнистой росой.
Слабо воздействующие на окружающую среду: препараты, содержащие смачивающуюся серу. Они приготовлены на основе измельченных трав, таких как крапива, хвощ, лук, водоросли, или пылевидного кремнезема, а также 24-процентной смачивающейся серы. Они используются для борьбы с ложной мучнистой росой и черной пятнистостью листьев. Однако опрыскивание препаратами, содержащими смачивающуюся серу, наносит вред также и полезным животным, таким как хищные клещики - естественные враги паутинных клещиков.
Важно: препараты, содержащие медь, также помогают в борьбе с грибковыми заболеваниями. Однако они вредно воздействуют на окружающую среду, поэтому не рекомендуется применять бордосскую жидкость (или медно-извест-жовый раствор) и медную Хлорокись.

Отвар, настой полыни
Он используется для борьбы с тлей, гусеницами и ржавчиной и усиливает сопротивляемость растений.
Приготовление: 300-500 г свежей травы или 30 г сушеных листьев полыни заливают в деревянном чане 10л холодной воды.
Настаивают : 14 дней, пока не начнется брожение. Одну часть отвара смешивают с десятью частями холодной воды.
Использование: для полива и опрыскивания листьев.
Другой вариант: полынь заливают холодной водой, настаивают в течение 24 часов (в течение 3 дней), не дожидаясь брожения. Эту вытяжку используют весной.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 05 Geg 2011 21:12
Tadas
Kas liečia rožes purškiau ir purkšiu chemikalais taip kaip parašyta jų instrukcijoje :) Ir tai nepavyksta atsikratyti nei ligų nei kenkėjų. Ekalogija -dilgėlės ,pienių šaknys,pelenai , vabalai...... kai turėsiu daug laiko reiks užsisimti :)

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 05 Geg 2011 23:03
Aistė
Reikia ir man parašyti šia. Praeitais metais purškiau pavasarį Championu, ir tai manau, kad labai silpnu, palyginus su šių metų. Po to pasigaminau dilgelių trąšų. 1kg dilgelių užpilu 10 litrų vandens. Turi pastovėti ne mažiau kaip dvi berods savaites, tiksliai nepamenu, bet tikrai suprasite kada, nes žiauuuuuuuriai smirda. Pastovėjusį šitą marmalą reikia skiesti 1ltr dilgelių antpilo x10ltr vandens. Taip laisčiau laisčiau laisčiau iki tol kol raskadavau dilgelių, kas pasirodo nėra taip lengva. AIšku iškarto palaisčius sode kvapas nėra labai geras, tad laistydavau vakare, iki ryto išsigaruodavo. Laistydavau viską, ir rožes ir šiaip gėles kurios pasitaikydavo pakeliui (smoke) Link ko lenkiu, nežinau ar tai padėjo, bet amarų buvo -ymiai mažiau, ligos puolė, bet ne tiek smarkiai. Dabar tiksliai nepamenu bet berods dar karta purškiau vasaros begyje actara ir efctoriumi, es kabinosi demėtumas ir kažkokios kirmelės buvo užpuolusios, bet dabar bijau prisimeliuoti bet tikrai ne daugiau vieno karto :? Ir kiek pastebėjau toks dilgėlių antpilas rožėms labai patikdavo. (sun) Vienintelę klaidą manau padariau, kad rudenį patingėjau (už tai save graužiu iki šiol (bandit) ) papurkšti chempionu.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 06 Geg 2011 06:43
Nijola
Praėjusią vasarą rožių niekuo nepurškiau, nes planavom šventę "Tegu viskas pražysta rožėmis" ir rožių žiedų reikėjo maisto gaminimui :) kokie pastebėjimai.
Jau liepos mėnesio pradžioje beveik visos modernios rožės sirgo. Vienos daugiau kitos mažiau, liepos viduryje kai kurios visai plikos buvo, tame tarpe ir sentifolia rožių grupės rožės. Senovinės rožės: alba imlesnė dėmėtligei negu galikos, damaskinės greičiau suserga negu galikos :D kitos grupės senovinių labai įvairiai daugiau nuo veislių priklauso. Bet aš jau po žydėjimo senovinių rožių nepurškiau jokia chemija. Modernias liepos viduryje purškiau efektoriumi, nes ko gero ligos būtų įsisiautėjusios. Naturalių priemonių apsaugai nuo ligų ir kenkėjų negaminau |(
Mano požūriu ekologiškai auginti rožes daug sudėtingiau, daugiau reik skirti laiko ir t.t.Cemija greičiau viską sustabdo, bet ...
Šiais metais mono rožės purkštos tik čempionu, ko gero taip ir liks, nes vėl (jei viskas eisis gerai) darysim šventę, distiliuosim rožių žiedus (makeup) tai, kad auginsiu rožes ekologiškiau :D bet šiais metais žadu daryti mirkalą iš dilgėlių |(
Maistui naudojamoms rožėms tręšimas bus tik vienas -dabar ankstyvas pavasarinis. Tręšiu visas tik vieną kartą, liepos mėnesį patręšiu pakartotinai žydinčias rožes dar kartą, senovinių rožių netręšiu.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 06 Geg 2011 06:50
LoretaA
Kažkodėl niekas nerašote kaip su piktžolėmis kovoti ekologiškai. O juk dėl to to ši tema ir atsirado ... |(

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 06 Geg 2011 07:12
Regina
koala rašė:Kažkodėl niekas nerašote kaip su piktžolėmis kovoti ekologiškai. O juk dėl to to ši tema ir atsirado ... |(
Su piktžolėm aš tik ekologiškai kovoju - savo dviem rankytėm :D :D :D
Kitaip ir nekovosiu. Na paskykit, kaip herbicidų pagalba pašalint pienę iš rožės krūmo vidurio?
Labai neblogai nuo nepageidaujamų piktžolių saugo mulčiavimas nupjauta žole (nors gal kai kam tai kelia pasibjaurėjimą), tuo pačiu ir pasitręšia ir dirvožemis pasigerina. Šitas būdas turi vieną trūkumą - tokiuose plotuose labai mėgsta darbuotis kurmiai.
O dėl visokių antpilų, nuovirų, raugų naudojimo - pritariu, sutinku, bet pati neturiu tam nei laiko, nei galimybių, nei jėgų aplakstyt su laistytuvu tokius plotus(:|

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 06 Geg 2011 07:27
LoretaA
O taip, šį būdą ir aš žinau :D ir ji nuolat naudoju kai reikia pašalinti piktžoles iš gėlynų - rožynų. O iš kitų plotų kaip ?
Beje, nuo miltligės padeda raugintos - skiestos karvių š. srutos, tik ... nežinau ar tai ekologiška |( ir estetiška :D

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 06 Geg 2011 07:59
Rūta
Pas mus labai daug garšvų, kurios plečiasi kaip kokios nelabosios. Neįsivaizduoju, kokiom priemonėm, ir kokių pastangų reikalaujančiais būdais būtų galima ekologiškai atsikratyti tų piktžolių... Gamtai neįdomūs mūsų sodininkavimo planai, o piktžolės todėl ir piktžolės, kad geriau už kitus augalus prisitaikiusios išplisti, įsitvirtinti nepalankiomis sąlygomis, kai kiti augalai nesugeba išgyventi. Žodžiu, sunku sodininkams su gamta kovoti |(

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Parašytas: 06 Geg 2011 08:24
Nijola
Su pikdžolėm iš rožynų kovoju tik rankų pagalba |( atvirai nežinau chemijos pikdžolėms, bet jos yra, ir mano plotai sakyčiau "labai dideli " ko gero gėda būtų naudoti cemiją. Pievutėje užsisėja įvairių pikdžolių, kai kurias paraviu į kitas numoju ranka |( arba dažniau pjaunu žolę, prasčiausiai aš nekovosiu su tuo toks mano sprendimas.
Iš rožės krūmo pienę galima pašalinti ir chemikalais - rondapu teptuko pagalba patepus pienės lapus :D taip daro žmonės, aš ne (drunk)
Garšvai nepadeda jokia chemija, viską bandžiau nieko nepadėjo (kai dar rožių nebuvo). Yra vienas būdas, tai kur auga garšva storai mulčiuoti arba uždengti kažkokia danga iš po kurios nepraauga, neprasikala, arba pastoviai ravėti.
Man atrodo visi darbai sode priklauso nuo žmogaus būdo charakterio, jei jį nervina arba jam nepatinka tai ką mato jis tai keičia arba kovoja, ir tai daro kaip sugalvoja/randa būdus, labai svarbu kiek tam turi laiko.
Man atrodo ekologija dabar daugiau madinga, ant bangos :D
Noriu pasakyti kad aš už ekologiją, bet mano keisu požiūriu jei laikysiesi rekomendacijų tai ne taip ir kenksi gamtai, nes kai paskaitau apie cemiją beveik prie daugumos parašyta _tinka ekologiškam ūkininkavimui |( suprantu taip- laikaisi dozių nelabai ir pakenksi.