Auginkime rožes ekologiškai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 11 Geg 2012 13:34

Regina rašė:Įsivaizdavau save, taip skalbiančią savo rožes, pasidarė labai juokinga :D :D :D (dance) (dance) (dance)
Sutinku, kad būdas efektyvus :)
Aš suprantu Ritą, mat pernai panašiai "skalbiau" zyboldo obelaičių gyvatvorę. :) Tikrai buvo efektyvu, panaudosiu ir rožėms. Dabar tikiuosi, kad ateinantis lietus nuplaus tuos amarus (rain), didesnes kolonijas tiesiog nubraukiau ranka.
Pernai aš dar vieną "įdomesnį" metodą taikiau: atsitiktinai netoliese pievose pastebėjau daug boružių, tai jas gaudžiau ir pernešinėjau ant savo rožių, gyvatvorės, vaismedžių. Atrodžiau įdomiai :D , bet tikiuosi, kad padėjo. Šiemet nemačiau nei vienos vietinės boružės, išskyrus vieną lenkišką, kurią parsivežiau kartu su raganėm (kažkas taip pat rašė, kad ant raganės rado boružę).

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 12 Geg 2012 10:57

Apžiūrėjau ryte rožes - amarai sveiki gyvi, žaliuoja toliau (purškiau ketvirtadienį vakare) (mad) Neveikia preparatas???

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 12 Geg 2012 20:47

O kuriuo purskei? As padariau visu triju preparatu misini, tai kol kas viskas gerai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 13 Geg 2012 06:38

Kokiom proporcijom darėt? Aš purškiau Konflic 30 ml į 10 litrų

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 14 Geg 2012 22:17

Tokiom dalim kaip sake saulius, bet visu po porcija i viena kibira. Purskiau ne tik rozes. Ir ju kaimynus taip pat.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 15 Geg 2012 06:42

Dale, nesupratau (stupid) - tai gavosi trys porcijos viename, tris kart stipresnis purškalas?
Aš vakar dar kartą susiskambinau su p. Surviliene, tai ji dar nurodė, kad ypač veikia nuo amarų Zikara (na, bet gi nenusipirksim mes visų tų preparatų! :? ). Ir sakė, kad maišyt juos visus tikrai galima, o proporcijos turi būti tokios, kad neviršyt bendro preparato kiekio vandeny.
Vakar pasidariau purškalą - po 1 ml kiekvieno iš trijų į litrą vandens (0,3 % koncentracija). Purškiau, tiksliau maudžiau kiekvieną ūglį, ant kurio buvo amarų. Privargau, nes vis pasilenkus, bet sunaudojau tik 4 litrus tokio purškalo. Iš pradžių bandė ant rankų įsitaisyt uodai, bet kuo toliau purškiau, kuo šlapesnės darės mano rankos, tuo uodų buvo vis mažiau. Matyt jiems nepatiko mano kvapas :D

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 15 Geg 2012 21:37

Aciu uz patarimus, nesvaistysiu gero per daug. Man kazkodel musu preparatai patinka :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 16 Geg 2012 06:53

liūdnai konstatuoju, kad mano amarų ir bendras mišinys nepaveikė (tai negi iš tikro reik tris kart stipresnę dozę pilt - tai auksinės rožės pasidarys :? )
(swearing)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 16 Geg 2012 07:12

Aš taip pat buvau labai naivi - galvojau dilgelių pas mane marios, pasidarysiu trauktinukės ir prasieisiu. Kai jų (amarų) dar buvo palyginus nedaug, pasidariau, prasiėjau, o kai atvažiavau po poros dienų, atrodė, kad nuo tos trauktinukės jie pasidaugino (xixi) Taigi griebiau Fastaką ir dar kartelį prasiėjau - vakar tik ant vieno krūmo mačiau - gal kartais jį nenupurškiau |(
Ekologija, aišku, skamba gražiai, bet ...

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 20 Geg 2012 20:47

Kol kas gyvenam be amaru, truputi isskyniau lapsukio paveiktu lapu ir vel nupurskiau. Busiu tik po dvieju savaiciu -paziuresiu, ka rasiu....ziedu pumpuru labai daug, ar ju neuzpuls amarai, bus matyt.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 21 Geg 2012 07:14

Stebuklai Dalės rožyne (yes)
Aš šeštadienį trečią kart nupurškiau rožes dabar jau tokiom proporcijom (matot, kokia aš optimistė, grąsinuos grąsinuos, bet chemijos dar neimu, dar vis kažko tikiuosi.... :D) - 3/3 Oleargan, 2/3 Konflic, 2/3 Canelys.
Sekmadienio vakare dalis amarų atrodė apspangę, dalis judriai judino kojytes. Neatlaikė nervai ir dalį Louis Odier ūglių išmaudžiau su Fairy, nes atrodė, neliks rožės, visą tie bjaurybės suės.....

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 21 Geg 2012 17:47

nieko negaliu pasakyti, kas bus toliau. turiu kita beda- karkvabalius, siemet antpludis baisinis, medziai liko vsai be lapu...isklelm 26 inkilus, bet jau matyt per velai.

o nuotraukytes is mano sodybos kvieciu paziureti i mano facebuka---susiveskite dale satkauskiene. nekeliu i foruma, nes man kazkaip neiseina taip ilgai man su jom zaisti, jas mazinanat.gal ateity...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 21 Geg 2012 19:05

Dale, turiu Jus nuliūdinti, inkilai nepadės, nebent juose apsigyventų šikšnosparniai ... :(

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 21 Geg 2012 21:06

Siksnosparniai? :) o kuo jie gali man padeti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 22 Geg 2012 04:48

Skraidančius karkvabalius gaudo ir jais maitinasi tik šikšnosparniai, paukščiai jų nelesa. Žemėje esančias kirmėles mielai lestų paukščiai, bet jie jų nemato, nebent jus nuolat artumėte dirvą.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 28 Geg 2012 06:55

Šį sezoną, kai galybė kenkėjų, aš vėl auginu (kol kas, kol nesibaigė kantrybė :D ) rožes ekologiškai. Naudoju žalio muilo tirpalą, dilgėlių ištrauką, vakar atsivežiau perpuvusio karvės mėšlo. Amarai labai gausiai puola vieną rožę - Rosarium Uetersen. Kadangi ji auga prie terasos, po virtuvės langu, tai visad po akimis ir begamindama laiko turiu ją apvalyti. Rožė sukrovė labai daug pumpurų, tai gelbėju iš visų jėgų :) Pjūklelis darbuojasi visur, ne tik rožių krūmuose (devil) Pastebėjau, kad labiau puola senovines rožes (Celeste, Leda) ir, jau kelintą sezoną, erškėčio hibridą Darts Defender.
Svyrančio maumedžio "kasas" tiesiog masiškai užpuolė kažkokie vabalėliai, jau sugalvojau purkšti visus augalus cheminėmis priemonėmis, bet... panaršiau internete apie jas, jų veikliąsias medžiagas ir nusprendžiau, kad man labiau gaila ne savo laiko, apgraužtų augalų, bet bičių, paukščių, ežių, boružių... :) Visų jų yra apylinkėsi ir sode apsilanko, dar laksto vaikai. Kaip žinodamos boružės jau kitą dieną nutūpė maumedį ir kuo puikiausiai "valo" jį nuo kenkėjų. Darbo tikrai turi, nes vieną dieną jau bovo švarutėlis, po dienos jau vėl yra kenkėjų, tiesa mažiau ir boružės darbuojasi. Kol galimybės ir laikas leidžia (aišku, ne kasdien), apeinu rožes, augalus ir rankomis aprenku tuos kenkėjus, purškiu minėtom ištraukom.
Tiesa, vakar pastebėjau, kad skruzdės jau pradeda amarus nešioti ant zyboldo obelaičių gyvatvorės. Pernai jų tikrai buvo daug, kantrybę 30 metrų amarų buveinė neblogai bandė (yes) Bandysiu atsilaikyti ir šį sezoną, nors tikrai nelengva, tampo tie kenkėjai liūtą už ūsų :D

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 28 Geg 2012 19:48

Vakar kaip rik bendravau su drauge, kuri augina daug geliu. Is jos ,kaip ir is jusu isgirdau , kad pagrinde amarus uznesa skruzdeles, kurios minta saldzia ju sunka.
Taigi man patare naikinti mazasias juodasias skruzes darzeliuose - po akmenim vis pakelti isbaksnoti, issklaidyti besiformuojancius skruzdelynus, pilti ant skruzdelynu kavos tirscius- tai jas naikina.

Gal jus zinote dar kokiu budu , aatsikratyti juodosiomis nedraugemis?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Regina » 28 Geg 2012 19:53

kol kas aš žinau tik vienintelį būdą - nusipirkti turguj iš bobutės tokį geltoną švirštą su žele tarakonams naikinti ir užlašint to gėrio skruzdėm ant takų.
Jokie kiti būdai iki šiol nepadėjo. Galit nevargt ardydama jų skruzdėlynus, tos darbštuolės labai greitai juos atstato. Kol skruzdėlyne nebus sunaikinta motinėlė, tol visas darbas bus bergždžias.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 28 Geg 2012 22:49

Skruzdes tikrai pastovi, neišnaikinama problema. Vejoje jei ištrypei kokį skruzdėlyną, tai kitoj vietoj atsirado... Šiemet mano sklype labai daug skruzdėlių(mad) Aš taip pat pilu kavos tirščius ant skruzdėlynų, jų takų. Trumpam laikotarpiui padeda, tačiau nerekomenduoju to daryti ant trinkelių, akmenų, nes kurį laiką š... spalva lieka ;) Aplink pamatus, trinkelėse toliau nuo vejos ir augalų, periodiškai pralieju karštu vandeniu. Taip pat kuriam laikui išnyksta. Vienais metais pirkau Shetellig parduotuvėj tokius miltelius. Jie skirti patalpoms, rašo, kad nenaudoti arti vandens, augalų. Bėriau aplink pamatus, nes jau buvo pradėję į namus eiti. Dingo, bet taip pat kuriam laikui (mėnesiui-dviem), ir paliko labai negražiai atrodančią, geltoną tų miltelių košę. Matyt susimaišo jie su jų rūgštimi ir išbrinksta. Mama patarė vaikų šlapimu palaistyti. Kol naktipuodį naudojom, bandžiau. Kuriam laikui padeda. Kaip nekeista, kvapo nebuvo, gal kad vaiko šlapimas.
Padariau išvadą, kad nėra tokių priemonių, kurios su visam skruzdes išvytų. Į tas pačias vietas mėgsta sugrįžti.
Beje, vieną vazone augantį augalą skruzdės jau buvo užkariavę, žemėse tarp šaknų matėsi takai ir kiaušiniai. Išnešiau kuo toliau už tvoros ir kračiau, valiau. Viena kita vis tiek ropojo. Tuomet pamerkiau augalą į kibirą su vandeniu ir praplautu pieno butelio turiniu su šiek tiek užsilikusio pieno. Skruzdės tikriausiai nuskendo, bet aš dar sumąčiau, kad joms tikriausiai nepatinka kitos rūgštys, nei jų (kavos tirščių, pieno, šlapimo...) Nežinau, ar tame yra tiesos ;) Kažkas rašė, kad pieno rūgštys skatina naudingų grybelių veiklą dirvožemyje, aktyvina dirvą, tai aš dabar visada praplauto pieno butelio turinį išlaistau aplink augalus :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Rasa » 29 Geg 2012 05:47

Skruzdėms nepatinka viskas, kas turi stiprų kvapą. Kavos tirščiai tikrai veiksmingi, skruzdes iškrausto, tačiau tikrai nenaikina. Tiesą sakant, nemanau, kad jas apskritai įmanoma išnaikinti - jos vis kraustosi į kitą vietą, ir tiek. Iš vazonų jas iškraustyti lengva, panardinant vazoną pilnai į vandenį kuriam laikui
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 29 Geg 2012 07:15

jei nėra šalia augalų, skruzdelyną išnaikina verdantis vanduo. O kavos tirščiai man padeda tik kovot su skruzdėm vazonuose, šiaip papylus jų ant žemės - nesuveikia

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Geg 2012 16:23

Ant zemes reikia pilti malta kava, tirsciai jau ne tokie aromatingi.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 29 Geg 2012 17:10

Ar netaps nuo kavos jos dar žvalesnės?
Padeda COMPO priemonė prieš skruzdes. Toks brangus ,,cukriukas".

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė RožėDD » 30 Geg 2012 12:06

Šiaip tai man toks klausimas ramybės neduoda. Vis svarstau, ką reiks daryti ir nuo ko pradėti kai mano rožes kas nors kada nors pradės niokoti.
Taigi klausimas, o kas būtų su jomis, jei niekuo nepurkščiau? Tiesiog, leisčiau natūraliai tiems gyviams prasieiti? Ar niekas nebandė perlaukti to laikotarpio?
Atmetu žinoma krambuolius. Ir tai pagalvojau, kad gal laistant kokiu kalio permanganato tirpalu jie sunyktų, plius žiedams tinka.

Kažkaip man atrodo, kad per daug tos chemijos naudojat - ir rudenį, ir pavasarį, ir dar vasarą. Nuo nuolatinio skatinimo žydėti galbūt jos ir nusilpsta...?

Tai tokie tie mano samprotavimai, kurie neduoda ramybės ir dieną, ir naktį (:| (xixi)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Geg 2012 12:23

Nuo pjuklelio ir lapsukio gali nepurksti. Bet tada turi nupjauti pažeistus pjuklelio rožių stiebus. Nieko tokio, kad žiedų sulauksi mėnesiu vėliau. Nuo lapsukio turi nurinkti visus susisukusius lapus, jei ne, per tas uzsuktas viršūnes gali žiedų ir ilgiau nematyti. O vat miltlige ir lapų demetumas rožes tikrai pribags... Bet juk yra normaliu ekologiniu produktu. Kodel jus jų neisbandote? Nuo lapų demetliges buvo dar vienas produktas, kurio mes nuzsisakinejome. Ir latviai turi. Tai purskite jais.

Skelbti atsakymą

Grįžti į