Auginkime rožes ekologiškai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 03 Rgp 2012 07:18

net neabejoju, kad ta visa chemija yra grynas nuodas (devil) , bet purškiau ir purkšiu... :( Po šių metų bandymo su ekologiniais preparatasi, dėl įvairių priežasčių supratau, kad be chemijos neapseisiu. Mes chemijos tikrai labai daug gaunam, tikrai per daug (kiek prisikvepuoju darbe kasdien prie kopijavimo aparato, aš net tyliu) , tačiau labai svarbu viską naudot su saiku. Pati mačiau, kaip viena moteriškė pirko Actara nuo kolorado vabalų. Pardavėja jau kelinta kartą jai aiškina, kad sodo sklype augančiom bulvėm užteks dešimties litrų purškalo, o ji sako - man duokit tris... Tikėkimės, kad ji kaimynėm pirko, o ne viena visus tris pokelius sunaudojo... :|

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 03 Rgp 2012 09:44

Jūratė teisi, be cheminių preparatų rožės tikrai neparodo viso savo grožio, kartais net ir nuvilia. (:| man atrodo, kad chemijos pramonė labai daug ko neviešina, jei rašo "manoma, kad gali sukelti...", tai darau prielaidą, kad tyrimais įrodyta ir tikrai sukelia. Be abejo, daugybė kenksmingų veiksnių mūsų aplinkoj. Jei sužinai ko vengti, kodėl nepasistengus? Čia tik mano nuomonė, artimoj aplinkoj mačiau, kiek reikia valios ir jėgų kovojant su ta "amžiaus rykšte".

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 04 Rgp 2012 21:27

As issiverciau iki sios dienos sia vasarą be chemikalų.
Rožes gavo daug mėšlo, dar papildomai ivairiu naturaliu trašų iš parduotuvių...
Purškiau 2 kartus cinamonu kvepiančiais galbut natūraliais purškalais. Iš 85 rožių vienai teko nuskinti lapus, kad panaikinti grybą, amarai kartais atrodė, kad aš juos purškalais ne naikinu, o maitinu... Bet po joninių viskas susitvarkė-amarai dingo, rožės žydi po šiai dienai-pirmametes pleška , gražu žiūrėti.

Mano rožynai pilni kvapių augalų-lavandų, serenčių, metų, medetkų, pankuolių, nasturtų, bazilikų......visus prieskonius skinu tiesiai iš rožynų...


Dar prisisminiau- Laistau rūgusiu pienu...' pavasarįrauginau dilgeles....


Šiandien ryte fotografavau žiedus...bičių pulkai-ant vieno ežiuolės žiedo pamačiau net tris... Boružės irgi dažni svečiai, laumžirgiai skraido.... Vabaliukų pasaulyje tikrai jaučiamas pagyvėjimas.

Buvo keli momentai vasarą, kai jau galvoju stversiu kokią chemiją ir kad nupurkšiu...bet kam to reikia,ne parodai augalus auginu-sau.
U

Na kas bus rudeniop, pamatysiu...gal senų lapų deInfekciją vario sulfatu ir padarysiu...nežinau.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 05 Rgp 2012 10:45

Penktadienį nupurškiau raugintu skiestu karvės mėšlu, santykis 1:10. Po dviejų parų dėmėtumas atrodo kuriam laikui nustojo plist. Mėšlo ištrauka kad ir silpna, bet visgi trąša, tai klausimas iki kada ją ir dilgėles galima naudot?
Vario sulfatu keli metai rudenį purškiu vaismedžius, serbentus, dabar ir rožes. Šį pavasarį rožes dar nupurškiau Champion'u. Išvada- neaišku, kiek tai padeda nuo grybinių ligų. Susidarius palankiom sąlygom jos vistiek puola. Rudenį ir vasarą visada išrenku, išskinu pažeistus lapus, kas manau yra efektyvi priemonė ligoms pristabdyti. Kriaušių rūdims tai tikrai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 05 Rgp 2012 10:47

Mna kažkada Kairėnų rožininkė sakė, kad rožes paskutinį kartą tręšti reikia liepą.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 05 Rgp 2012 10:56

Taigi, ir LRD seminaruose sakė, kad iki liepos vidurio. Todėl ir pasimetimas su tų ištraukų naudojimu rugpjūtį.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Virginija » 06 Rgp 2012 19:13

Paukštukas rašė:Jūratė teisi, be cheminių preparatų rožės tikrai neparodo viso savo grožio, kartais net ir nuvilia. (:|


Na, tikrai taip nėra, pirmasis žydėjimas dažniausiai būna "sveikas", tik šiemet ypač anksti pasireiškė ligos. Be to, rožių atsparumas ligoms labai nevienodas. Sibirkos rožynas žada surinkti atsparių rožių kolekciją. Betgi nereikėtų iš rožių laukti kažkokio "sterilumo" ar tobulumo, tai toks pats augalas kaip ir kiti. Ir kiekvienais metais jos atrodys kitaip. Pvz., šiemet kai kurios rožės žydi kitaip nei pernai (pernai - nuolat, šiemet daro ilgą pertrauką), be to, sakyčiau, labai greit nužydi, bent jau pas mane.
Paskutinį kartą redagavo Virginija 07 Rgp 2012 08:17, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Nijola » 07 Rgp 2012 07:58

antosė rašė:
Paukštukas rašė:Jūratė teisi, be cheminių preparatų rožės tikrai neparodo viso savo grožio, kartais net ir nuvilia. (:|


Na, tikrai taip nėra, pirmasis žydėjimas dažniausiai būna "sveikas", tik šiemet ypač anksti pasireiškė ligos. Be to, rožių atsparumas ligoms labai nevienodas. Sibirkos rožynas žada surinkti atsparių rožių kolekciją. Betgi nereikėtų iš rožių laukti kažkokio "sterilumo" ar tobulumo, tai toks pats augalas kaip ir kiti. Ir kiekvienais metais jos atrodys kitaip. Pvz., šiemet kai kurios rožės žydi kitaip nei pernai (pernai nuolat, šiemet daro ilgą pertrauką), be to, sakyčiau, labai greit nužydi, bent jau pas mane.
Va dėl ilgos pertraukos tarp žydėjimų aš taip pat pastebėjau, seniau šiuo metu antras žydėjimas jau būdavo įsibėgėjęs 0 šią vasarą jis dar vis kaupiasi.
Įdomu ar tai karščiai įtakoja ?
Tarp kitko Iceberg CL pražydo :D ant viso gigantiško krūmo viena žiedų kekė tai 3 žiedukai nus negali sakyti kad nežydi pakartotinai :D ir labai daug aklų ūglių.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Virginija » 07 Rgp 2012 09:49

O pas mane kai kurios jau staigiai antrąkart nužydėjo, kitos tikrai kaupiasi. Jau rašiau, kad žydi Alchymist, visai neblogai antrąkart žydi Nevada (jei nekreipt dėmesio į pusplikes šakas), Marguerite Hilling.
Purškiau tik vienąkart Effectorium. Sibirkos Mindaugo straipsnis mane paveikė, nes nevisada pats susimąstai, ką darai, turbūt insekticidų tikrai nenaudosiu. O ir sergančias rožes bandysiu iškelti, kaip rusės sako, "už tvoros" :D . Visiškai pritariu Paukštukui, kad reikia pasistengti, reikia pagalvoti ir apie vaikus, ir apie anūkus.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 07 Rgp 2012 10:59

Pritariu Antosei, kad ta pati rožė kitais metais gali visai kitaip atrodyti. Pvz., Lavender Dream pernai jau buvo dėmėta kaip reikiant, šiemet - sveika, kaip ir Ballerina. Kaip jau minėjau labiau serga pernai sveikos išbuvę rožės, yra etatinių sirgalių.
Nuo kenkėjų visą laiką (keli metai) purškiu tik muilu, pelenais. Iš tiesų labai gausu bičių ir kitokių vabalėlių. Tik, aišku, bitės ir boružės nenaikina amarų tokiais tempais, kaip chemija. Smagu stebėti, kaip zvimbia bitės šalavijuose, katžolėse ir kai kuriose rožėse. Beje, šiuo metu mano sode antra amarų atakų banga. Aišku, po lietaus kažkiek jų nusiplaus.
Ir dar vienas pastebėjimas, tik ne apie rožes, nors ir apie ekologiją: puiki priemonė naikinti kriaušų rūdis yra tiesiog pakenktų lapų išskynimas/iškirpimas. Geriau to proceso nevilkinti ir neužleisti, nes kuo toliau, tuo laikui imlesnis darbas. Šiemet po keliolikos dienų nebuvimo namie pusė dienos su kopėčiomis karpiau pažeistų dviejų kriaušių lapus :D Praėjus dviem savaitėms vakar išskyniau kokius tris naujus užsikrėtusius, bet jau neplinta taip masiškai. Anksčiau visada skindavau tik pasirodžius dėmelėms, tai taip ilgai darbuotis dar nebuvo tekę.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 07 Rgp 2012 11:08

Gal ir neblogai auginti rožes ekologiškai ir visai niekuo nepurkšti: susitaupo ir laikas, ir pinigai. Tik sunkiai įsivaizduoju kaip rožes auginti ekologiškai mažame kiemelyje, kur krūmas prie krūmo. Aišku, galima sodinti 10 rožių ir bus panašiai, kaip viename hektare 150 rožių.
Šiemet mano rožės labai serga, tiesiog baisiai. Kai kurios atsiaugino visus naujus lapus, kai kurios stovi juodais lapais. Pasakysit: tai nusiskabyk tuos lapus. Ir nusiskabyčiau, tik laiko labai nerandu, nes lapų begalė, o aš tik viena. Mano rožynas kaip ir padalintas į dvi dalis, viena prie namo, kita už tvarto. Užtvartinė pusė labai ligota, o prie namo kai kurios neturi nei vieno juodo taškelio ir nėra numetusios nei vieno lapo. Visai nesuprantu kodėl, juk ir dengiau žiemai tuo pačiu metu ir nuėmiau uždengimus kartu. Apie dengimą užsiminiau, nes kirba tokia mintis, kad šilta labai ilgai buvo po to kai uždengiau, o jos buvo su lapais , tai ir įsisiautėjo ligos. Beja viena iš šiam laikui apsoliučių sveikuolių "Fisher and Holmes", pernai ji augo užtvartinėje sklypo dalyje ir buvo plikutėlė. Panašiai su "Louise Odier": užtvartinėje pusėje pusplikė, prie namo beveik visiškai sveika. O Lilli Marleen iš viso tapo gigantė, pamatavau specialiai 1,32 cm ir taip pat nei vienos dėmelės ant lapų. Gal už tvarto rožėms - karalienėms ne vieta ? (xixi)
Tiesa, tarytum ligų būtų maža, pamačiau ant rožių voratinklinių erkių ir mintyse tyliai pasakiau: kaip jus norit taip ir ginkitės, aš neturiu jėgų jus nupurkšti dar ir nuo šios bjaurasties. Keistas dalykas - voratinklinės erkės, bent jau tiek kiek mačiau, išnyko pačios.
Po šio pastebėjimo kyla tokia mintis, o gal iš tiesų nieko daryti nereikia - pačios išsigydys.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 07 Rgp 2012 11:10

Jeigu kriaušaitės jaunos, tai taip :D

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 07 Rgp 2012 13:33

Penkiametės kriaušės, ūgio apie 3 metrus. Taigi, kad nors ir nesunkus, bet laikui imlus, neįdomus darbas skabyt tuos lapus, vaikai nenori :D Bet kaip ir rašiau, gyvenant vietoj, bent kas tris dienas jas apžiūrint, įmanoma sumažint laiko sąnaudas iki minimumo. Per kelis metus pastebėjau, kad jau rugsėjį nebesusidaro nauji rūdžių židiniai.
Suprantu tuos, kas neturi laiko su ekologija terliotis. Darbo skabant lapus dideliuose rožynuose tikrai daug ir laiko atima. Man kuo toliau tuo labiau taip pat kyla noras imt ir purkšt. Bet va, perskaitai apie veikliąsias medžiagas, tą info dar vyrui "ištransliuoji" ir nusprendi dar pakentėt be chemijos.
Dar vienas klausimas tiems, kas yra atsisakę linkusių sirgti rožių: kur jas dedate? Gal ir juokinga, bet ar kažkas kitas priglaudžia, ar kitur sodinate, ar tiesiog išmetate? Atrodo svajoji, sodini, rūpiniesi, o paskui - į kompostą :? :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 07 Rgp 2012 13:35

Ne į kompostą, bet į pečių ;)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 07 Rgp 2012 14:25

Į kompostą gal ir galima būtų, jeigu jis laistomas mikrobiologinias tirpalais? Ten gal atsirastų kas susidoroja su tom rūdim? :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė LoretaA » 07 Rgp 2012 14:36

Nesupratau, ar trūksta ką dėti į kompostą, kad dėti sergančius augalus ?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Rgp 2012 14:47

Sergančių augalų tikrai nereikia ten mesti.
Loreta, manau ligoms neturi didelės įtakos, kaip dengti rožes žiemai, su laoais ar be. Mano rožės buvo dengtos be lapų, nurinkti visi žiedlapiai ir nukritę lapai, rožės iš rudens nupurkštos vario prieparatais. Atrodė viskas vos ne kaip operacinėje :D . Ir ką, dabar rožės serga (devil), žinoma ne visos, bet linkę sirgti tai dabar auga be lapų (devil) . Taip pat, kaip ir pas jus rožės pasidalinę į dvi grupes. Vienoje namo pusėje- sveikos, kitoje- kai kurios serga. Aš vis žadu auginti jas ekologiškai, bet vis neapsikentusi griebiuosi chemijos. "Candit'as" man nepatiko. Kol rožės nesirgo vos pamačiusi kelias dėmeles, nupurškiau juo profilaktiškai. Iki tam tikro laiko atrodė, kad viskas gerai, purškiau du kart, bet dabar rožės serga. Jaučiu purkšiu kažkuo stipresniu ir nuo pavasario naudosi tik ekologiškas priemones, kad ir kelis kartus teks jomis purkšti, bet bent jau nesinuodysiu |( .

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Paukštukas » 08 Rgp 2012 09:11

Dėl sergančių augalų ar jų dalių sunaikinimo, tai neseniai turėjau tokią nemalonią situaciją :$ Visur juk apie sergančius augalus rašo, kad pažeistas šakas, lapus ar pan. reikia sudeginti. Aš labai tiesiogiai tai priėmiau, sukroviau krūvelę ir padegiau kriaušių lapus su rūdimis, dar ir rožes ta proga apskabiau. Kaip tik buvo po lietaus, ramu, galvojau gaisras neplis ;) Du mūsų kvartale gyvenantys žmonės mane įspėjo, kad Vilniuje laužų deginti negalima (vienas jų tiesa dėl dūmų atėjo). Pati esu mačiusi, kaip žmonės aplinkui ką nors padega, galvojau ir aš taip darysiu, o pasirodo tikrai negalima. Savivaldybės psl. radau ir taisykles, kuriose du deginimą liačiantys punktai: negalima be leidimo Vilniuje deginti laužų ir draudžiama deginti medžių šakas, lapus. Taigi, kaip Loreta labai taikliai parašė, belieka pečius, mano atveju - židinys ar šašlykinė:)
Aišku, deginimas labai tiesiogiai susijęs ir su ekologija, juk dūmai teršia, kur dar išsiskiria šiluma ir t.t., viską suprantu. Vienas iš tų įspėjusių mane kaimynų patarė užkasti. Gal tai ir išeitis?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 13 Rgp 2012 09:29

ne visai į temą, bet pagal paskutinę žinutę. Visi esam pastebėję, kaip per akciją "Darom" rūksta laužai ir niekas dėl to nesuka galvos. Mano draugė tą dieną buvo išvažiavus, o grįžus sekmadienį puolė tvarkyt aplinką, ne savo, o viešą, nes kaimynai išvakarėse nė piršto nepajudino. Užkūrė laužą ir netrukus prie vyro, kuris nė kiek nesitraukė nuo ugnies ir ją kontroliavo, privažiavo policijos automobilis (ar viešosios tvarkos pareigūnų) ir išrašė baudą virš šimto litų (sakė, kad kažkas iš tų pačių kaimynų paskambino, tik jie konkrečiai neišdavė kas) ....

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Dausa » 15 Rgp 2012 15:17

Manau, kad laužai mieste draudžiami ne tik dėl gaisrų pavojaus, bet ir dėl žmonių ,,dusinimo". Ne tik nuo automobilių nėra kuo kvėpuoti, bet dar rūkančių ar ,,tvarkingų" kaimynų. Gyvenu privačių namų rajone, tai žiemą išsivėdinti negalima nuo kūrenančių anglimis dūmų, vasarą - nuo amžinųjų šašlykininkų, rudenį - nuo supertvarkinguolių. Kiti dar geriau daro - ekologiškai išverčia lapus, nupjautą žolę ir pūvančius obuolius parke.
Ekologija mieste man vis labiau pradeda nepatikti (kaimynų). Visiems reikia uostyti jų mėšlą arba dilgėlių raugą, dar ,,nuramina", kad čia jokios chemijos. Man turbūt būtų geriau, jei purkštų chemikalais ir tręštų ne natūraliomis trąšomis, jų kvapas greičiau išsisklaido.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Gema » 15 Rgp 2012 15:38

Užjaučiu, Dausa. Kur tankiai gyvena žmonės, nors ir koks komfortiškas savas būstas, nors ir koks geras rajonas, bet vis vien labai priklausai nuo kitų. Plius mūsų kultūros bendras lygis dar apyžemis, nepriklausomai nuo išsialvinimo ir pajamų dydžio. Užtat ir apsigyvenau pusiau vienkemy, nes didelis gyventojų tankis man darėsi nebepakeliamas.

O čia truputį apie ekologiją - ar kas naudojote tokį dalyką kaip bio-pesticidus - http://pigu.lt/namu_remontas/sodas/pesticidai" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Rūta » 16 Rgp 2012 08:53

Gema rašė:O čia truputį apie ekologiją - ar kas naudojote tokį dalyką kaip bio-pesticidus - http://pigu.lt/namu_remontas/sodas/pesticidai" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Mama kažkuriuo iš jų purškė pomidorus nuo maro – sakė, super, labai padėjo.

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė dale » 16 Spa 2012 20:57

Mano reziume apie oeorgan, canelys ir conflic.


Roze sia vasara tresiau tik organinem trasom, laisciau vandeniu pamaisytu su pienu, truputi pabarsciau pelenu( kam kliuvo kam ne), raugiau dilgeles.

Purskaiu tik anksciau isvardytais ekologiniais putskikliais. Pirmiausia baigesi oleorgan, po to canelys.

Kaip atrode rozes - kartais taip,, kad amarus atrode , kad dauginu, o ne naikinu. Tai buvau puolusi i abejones, nurinkinejau po truputi rankomis, bet rozems isizydejus jie pranyko. Mano asmenines isvados - ekologiniai preparatai yra prevencines priemones, uztat reikejo purksti is anksto, o ne kai pasirodo amarai, ar ligos pozymiai.

Del parudavusiu lapu( suprantu tai buvo grybas) is 80 rozyciu tesirgo kokios max 5 , 2 - stipriai, nuo ju nuskyniau 99 proc lapu, tai po to buvo viskas tvarkoje.


Kokia pasikeitimai - vabaliuku atsiradimas - rudeni jau amaru nerinkau, nes macaiu kad ant pumpuru su amarais darbuojasi boruzes, tai si savaitgali jau vaziuosiu pas rozes , pasakysiu ar gerai padariau, jei bus like pumpuru.


Isvadoje , man sios priemones pasiteisino. Jurate, jei surinktume vel perkanciu kompanija, ar galetume kreiptis vel del urminio kiekio pirkimo?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė Jūratė » 17 Spa 2012 06:43

reikia pasitart su vyru, kokia jo nuomonė, bet įtariu, kad galiu parduoti savo pirktus preparatus. Panaudojau keletą kartų, nuo bendros sumos reiks kažkiek nuskaičiuot, bet daugiau jų nenaudosiu. Taip, kad man jų laikyt nelabai apsimoka. Bet dar atsiklausiu šeimininko, gal jis kitos vis tik nuomonės...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Auginkime rožes ekologiškai

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Spa 2012 08:40

Aš šiemet mūsų įsigytų priemonių taip ir nepanaudojau. Atrodo purškiau neekologiškomis priemonėmis (Canditu) prevenciškai kai rožės dar nesirgo. Bet deje, rožės vis tiek susirgo. Tuomet vėl purškiau, bet atrodo tas Candit'as nė velnio nepadėjo. Ir daugiau nieko nebedariau... Pavažinėjusi po Prancūziją rudenį pamačiau, kad visur tos rožės atrodo vienodai (xixi) Ar pas juos, ar pas mus- visur su ligos pažeistais lapais. Man susidarė toks įspūdis, kad kai pernai naudojau "Biolux' ą" mano rožės buvo sveikesnės. Aš vis žadu nenaudoti chemijos, bet vis vasaros viduryje su ja prasidedu, kai tik pradeda sirgti rožės (xixi) . Dabar su ja prasidėjau ankščiau, tipo profilaktiškai. Bet tas pats š... - rožės serga. Tai nebematau tikslo tikrai ją naudoti. Purškiant ekologiškais produktais bent mažiau "nesąmonių" prisiuostysiu. Beje, atsparios ligoms rožės tikrai neserga :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į