Balkone auginamos rožės

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 01 Bir 2011 11:08

Super <3 Pirmoje nuotraukoje tikrai 'Perle d'Or'. Irene labai panaši į Gruss an Aachen (jeigu gerai parašiau- tingiu ieškoti kataloge pavadinimo (xixi) )

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 01 Bir 2011 12:39

Ačiu, Koala :) Dabar ramu, kad neapsirikau :B

Nijola

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Nijola » 01 Bir 2011 12:49

Gražus mažas rožių sodelis ;) <3

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 01 Bir 2011 19:47

Labai gražūs žiedai (flower) (flower) (flower)
Kaip gera dabar balkone sėdėt :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 02 Bir 2011 08:33

Regina, balkone dabar ten ne tik sėdėt, bet ir stovėt vietos nėra :D Visur vazonai, nes dalis rožių turi keliauti į kitą balkoną, kurį dar reikia paruošti. Man atsisėst vietos tik ant slenkstuko :D O mažas rožių sodelis neabejotinai bus - ateityje, kol kas dar tik gražūs žiedai :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 02 Bir 2011 19:23

Mano The Dark Lady tokia pat - pavytusiais lapeliais, bet leidžia naujus šoninius ūgliukus su pumpurėliais. Du pirmieji pumpurėliai gražiai storėja :) Tai gal jos tiesiog toks būdas būti su pavytusiais lapais?
Noble Antony šiandien nupjoviau visas tris šakas, nes jos visos buvo "aklos". Liko trys 10 cm šakelės
St. Swithun auga normaliai, keturios gražios pusmetrinės šakos, bet žiedpumpurių dar nesimato.
Captain Christy viena šaka metrinė, kitos truputį trumpesnės, bet jokių pumpurų dar nematau. Jei ji taip augs, tai man reikės prasikirst skylę pas viršutinius kaimynus (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 03 Bir 2011 06:33

Neturėtų "kapitonas" taip išmojuoti, nes ūgį tik 1,2 nurodo. Mano "dirvinis", nors ir labai varganai po žiemos atrodė, dabar yra pumpuruotas. Gal taviškui reikia patrumpinti tas ištįsusias galūnes :? Aš tik garsiai mąstau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 03 Bir 2011 06:43

Todėl ir sodinau balkone tą Kapitoną, kad ūgis tik 1.2 :D :D :D . Ir man kilo mintis nurėžt tas šakas, bet vis tikiuosi nors pirmą žiedelį pamatyt, o tada jau pjaučiau labai negailestingai

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 06 Bir 2011 14:56

Nesugalvoju, ką daryt su tuo Captain Christy daryt - ar nukelt ant grindų ir toliau augint, nes dabar iki lubų liko nepilnas sprindis, o jokio pumpuriuko dar nesimato.
Ar man jį žiauriai - kokius tris ketvirtadalius - nukirpt?
Ir kirpt gaila, ir nors vieną žiedą norėtųsi pamatyt. Be to, gal daugiau šakų išleistų, dabar tik trys yra

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 06 Bir 2011 15:50

Kirpk. Nuo šiol būsiu negailestinga ir kirpsiu viską, kas nepanašės į krūmą ar mažą krūmelį. Tai va, per žiemą nušalo iki žemės paviršiaus Phyllis Bide. Išaugino tris šakas, kaip ir pas tave apie metrą ar panašiai ir aš jomis labai džiaugiausi. Ir atėjo vėjas ir išlaužė dvi iš jų - kas liko :( Manau, kad šią rožė praradau :(

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė vilmis » 07 Bir 2011 08:56

Greitai augantys ūgliai nėra tvirtai suaugę su senesne mediena dėl to stipresnis vėjo gūsis ar neatsargiai palenkus lūžta. Jei paliksit augti tai tik pailginsit krūmo formavimosi procesą. Trumpinti - vienareikšmiškai. Bus dar tų žiedų. Geriau pirma tvirtesnis krūmas suauga, o tada jau džiugins ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 07 Bir 2011 19:18

"Captain Christy" prieš egzekuciją
Paveikslėlis
... ir po jos. Reikėjo nurėžt ir dvi kitas šakas, bet gi labai gaila iš karto taip žiauriai pasielgt :(
Paveikslėlis
Šalia - jau seniau apipjaustytas "Noble Antony" nerodo jokio noro leist naujus ūglius
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 10 Bir 2011 08:03

Skleidžiasi "The dark Lady" (vienintelė iš keturių mano balkoninių išauginusi pumpurus :( )
Ne tokios spalvos tikėjausi. Pumpuras ryškios ciklameno spalvos, gal kiek tamsesnis. Tai išsiskleidęs žiedas bus dar šviesesnis. Įsivaizduoju, kad panašios spalvos turėtų būti "Noble Antony", bet pastaroji stirkso nugenėta be žiedų ir be šakų :( Negaliu palygint.
Gal kas augina "The dark Lady"? Aš tik nuotraukose ją mačiau - spalva tikrai ne tokia

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 10 Bir 2011 08:14

Bandau įtarti, kad nėra teisingai pasirinktos rožės balkonui, nes praktiškai visos (su labai nedidelėmis išimtimis iš Alb-ų ar galic-ų grupės) mano rožės gautos iš Serbijos, žydi ar turi daug pumpurų. Jos dar nepasodintos į gruntą ir kol kas vargsta vazonuose, bet gryname ore. Dėl veislės neatitikimo, kol kas nieko negaliu komentuoti. Aš taip pat užsakiau "The Dark Lady", bet per jų daugumą dar neapžiūrėjau - gal dar ir nežydi |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 10 Bir 2011 08:25

Labai tikėtina, kad neteisingai pasirinktos |( , nes kai staiga kilo noras augint rožes balkone :D rožės jau buvo užsakytos. Reikėjo rinktis iš jų. Pasirinkau tas, kurios turėtų būt mažiausios ir žydėtų pakartotinai. Dėl gryno oro nėra taip blogai - balkono langai visada pilnai atidaryti, vėjas kedena šakas, lietų aš padarau. O tiesioginės saulės mažoka - tik ryte maždaug iki 12 val.
Kad augina aklus ūglius - tai, manau, ne balkonas kaltas. Bet kodėl auga gražios šakos ir neaugina žiedų - klausimas...

Nijola

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Nijola » 10 Bir 2011 09:03

Regina rašė:Labai tikėtina, kad neteisingai pasirinktos |( , nes kai staiga kilo noras augint rožes balkone :D rožės jau buvo užsakytos. Reikėjo rinktis iš jų. Pasirinkau tas, kurios turėtų būt mažiausios ir žydėtų pakartotinai. Dėl gryno oro nėra taip blogai - balkono langai visada pilnai atidaryti, vėjas kedena šakas, lietų aš padarau. O tiesioginės saulės mažoka - tik ryte maždaug iki 12 val.
Kad augina aklus ūglius - tai, manau, ne balkonas kaltas. Bet kodėl auga gražios šakos ir neaugina žiedų - klausimas...
Aš manau čia tos nutukusios šakos kurias reik trumpinti tregždaliu kodėl jos taip elgiasi nežinau, bet taip elgiasi kiek auginamos rožės grunte tiek vazonuose .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 10 Bir 2011 09:17

Nijole rašė:
Regina rašė:Labai tikėtina, kad neteisingai pasirinktos |( , nes kai staiga kilo noras augint rožes balkone :D rožės jau buvo užsakytos. Reikėjo rinktis iš jų. Pasirinkau tas, kurios turėtų būt mažiausios ir žydėtų pakartotinai. Dėl gryno oro nėra taip blogai - balkono langai visada pilnai atidaryti, vėjas kedena šakas, lietų aš padarau. O tiesioginės saulės mažoka - tik ryte maždaug iki 12 val.
Kad augina aklus ūglius - tai, manau, ne balkonas kaltas. Bet kodėl auga gražios šakos ir neaugina žiedų - klausimas...
Aš manau čia tos nutukusios šakos kurias reik trumpinti tregždaliu kodėl jos taip elgiasi nežinau, bet taip elgiasi kiek auginamos rožės grunte tiek vazonuose .
Kad tos šakos visai "kūdos", tik ilgos ir be žiedų.
Jei būtų nutukusios, tai seniai būčiau nupjovus :D Bet vistiek pjausiu

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 10 Bir 2011 09:21

Ir man nepanašios į nutukusias |( Nutukusios, tai būna beveik trigubai storesnės už normalias.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Tadas » 10 Bir 2011 09:24

Ar nepašalusios?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 10 Bir 2011 09:30

Tadas rašė:Ar nepašalusios?
Kai Petrovičius atsiuntė, jau geras pavasaris buvo :D

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Tadas » 10 Bir 2011 09:34

O tai pas jį negalėjo pašalt :) Kiek pas savę pastebiu krumas gražus ir akli ugliai (čia ne Petrovičiaus rožės). Nukirpus šaką ir pakarpius ją ,vietomis viduriukas rudas.Neišpeša ji iki žiedo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 10 Bir 2011 09:41

Keista, kad rožės dar nenori krauti pumpurų? Aš tik pasodinusi griebiausi visokių jų gaivinimo ir puoselėjimo priemonių - gal kokius keturis pirmuosius kartus laisčiau su japonišku gaivikliu, „Deflanu“ ir „Humistaru“ iš Kemiros – pirmasis augimo skatintojas, antrasis - dirvožemio gerintojas. Gal dėl to maniškės apsipumpuravo? Bet juk ir pas Tave jos gerai augo ir išaugino dar ir kokias šakas. Šiaip tikriausiai rožės pačios pasirinks laiką žydėti, tikriausiai jos nori sustiprėti, ir tai normalu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 10 Bir 2011 12:37

Štai tokia The Dark Lady pražydo balkone. Negaliu kokybiškai nufotografuot, bet spalva daugmaž tokia, gal net šviesesnė. Nekvepia. Žiedas nedidelis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 10 Bir 2011 12:45

Nežiūrėk į tą žiedo didumą - kitais metais gali būti ir visai dideli. Mano Ceciles Brunner žiedai šiemet, lyginat su pernai padvigubėjo, nors aš jai vazoną sumažinau trigubai (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 10 Bir 2011 12:49

Regina, bet kuriuo atveju rožė labai graži <3 Koala, nuraminai, aš irgi tikėsiuosi kai kurių rožių didesnių žiedų :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į