Balkone auginamos rožės

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 12 Geg 2011 07:35

vilmis rašė:Ne tik balkoninėms, bet apskritai vazoninėms rožėms reikės atskiros temos :P
Taigi turim temą apie rožes vazonuose http://www.roziudraugija.lt/forumas/vie ... ?f=54&t=92" onclick="window.open(this.href);return false; ;) O apie balkone auginamas rožes užvesim temelę - juk tai gana specifiška.

Klausimukas auginantiems rožes balkone - kaip dažnai jas purškiat vandeniu? Kai šalta buvo, tai, aišku, nepurškėm, bet dabar jau gal reiktų. Maniškis balkonas yra rytinis, tai saulė ryte ten gerai duoda. Prieš išeidama į darbą nupurškiau, kad per dieną turėtų drėgmės, bet ar nenudegs lapai (na kaip kad nepurškiam lauke augančių saulėtą dieną) - ar per stiklą jau nepavojinga?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2011 09:11

Nežinau ar teisingai mąstau, bet nemanau, kad per stiklą gali būti mažesnis nudegimo pavojus. Kadangi rožes rekomenduojama laistyti anksti ryte arba vėlai vakare, aš purkščiau ir netgi daryčiau dušą, rožėms auginamoms rytiniame balkone, vėlai vakare. Jeigu jos būtų auginamos pietiniame ar pietvakarių balkone - anksti ryte |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 12 Geg 2011 09:19

Tai va, ir man kilo įtarimas dėl šiandieninio rytinio purškimo... |( Vakar purškiau vakare, ir toliau taip darysiu.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė vilmis » 12 Geg 2011 11:54

Hm.. Garsiai mąstau: rytinė rasa yra natūralus dalykas ir augalai nenudega. Čia rašo, kad stiklas beveik nepraleidžia ultravioletinių spindulių tai nudegti lapams kaip ir nėra šansų (bandit) Purškimas vakare nėra gerai, nes sudaromos sąlygoms augti grybams (kas sąlygos grybinių ligų išplitimą) - rožių lapai nespėja nudžiūti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2011 11:59

Rasa yra vakarinė, kurią iš ryto galima vadinti rytine :) Tą galiu drąsiai rašyti, nes dažnai iki vakarinės rasos iškritimo nespėju nupjauti žolės ir darbus tenka atidėti ... Nebent kai ilgai tęsiasi sausra, vakare rasa ir neiškrenta.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 12 Geg 2011 12:01

Na ir aš garsiai pamąstysiu. Vakaras vakarui nelygu - pavakare apie 18-19 val. tai normaliai dar nudžiūti spės. Neketinu purkšti sutemus :D Juk vakare irgi būna rasa... O rytinė rasa nudžiūva anksčiau negu saulė visa jėga plieskia. O gal klystu? |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2011 12:11

Kažkur girdėjau (ar ne tuose rusiškuose filmukuose, kuriuos Rūta įdėjo rudenį), kad rožių poros (nežinau kaip jos vadinasi :$ ), vakare užsidaro ir joms drėgmė ne taip jau labai ir kenkia. Žymiai prasčiau yra šlapinti rožes dieną, kai tos poros atsivėrusios :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė vilmis » 12 Geg 2011 12:33

Rusai omenyje gal turi žioteles.. Tik nelabai suprantu ką bendro turi fotosintezės procesas ir purškimas vandeniu.
Na, pabandysit purškimus vandeniu vakare/ryte ir matysit po kurio laiko kaip geriau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2011 12:51

Čia ne dėl fotosintezės, o dėl to, kad įstiklintame balkone, kaip ir patalpoje, labai sausas oras - to rožės nemėgsta.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 13 Geg 2011 11:52

Gal ir kvailas klausimas, bet man jis neduoda ramybės – dėl laistymo. Kadangi daugiabučio ketvirtame aukšte nėra galimybės pasisemti vandens iš tvenkinėlio ar prisirinkti lietaus vandens, tenka laistyti iš vandentiekio - o jis juk chloruotas. Ar nesikaups dirvoje chloras - per kiek laiko jis išgaruoja? Ar būtinai reikia laikyti vandenį talpose, kad išgaruotų chloras prieš laistymą? Kaip darote auginantys rožes balkone ar kambaryje?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė vilmis » 13 Geg 2011 12:08

Orchidėjininkų forume buvo diskusija dėl vandentiekio vandens ir buvo kalbėta, kad chloro nebelieka kol jis atkeliauja iki namų (išgaruoja). Plačiau apie vandens kokybę ir dezinfekciją čia
Aš kambarinius augalus laistau palaikytu vandeniu, o lauko (taip pat ir vazonus su rožėmis stovinčius lauke) tiesiai iš čiaupo, nes neturiu tokios didelės talpos vandeniui laikyti. Jei vanduo labai kietas tai po ilgesnio laiko gali dirvožemis per daug užkalkėti. Bet ar labai greitai prikalkėja pas tave arbatinukas?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 13 Geg 2011 12:10

Na pakalkėja, bet nebaisiai...

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė vilmis » 13 Geg 2011 12:19

Tuomet gali drąsiai laistyti. Aišku jei yra galimybė vandenį palaikyti nuo vieno laistymo iki kito tai gal ir geriau (o tą kur prie dugno išpilant lauk - nusėstų kažkiek kalkių), bet ir esamoje situacijoje tavo rožės turėtų džiaugtis turėdamos tokią rūpestingą šeimininkę :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2011 12:27

Rūta rašė:Gal ir kvailas klausimas, bet man jis neduoda ramybės – dėl laistymo. Kadangi daugiabučio ketvirtame aukšte nėra galimybės pasisemti vandens iš tvenkinėlio ar prisirinkti lietaus vandens, tenka laistyti iš vandentiekio - o jis juk chloruotas. Ar nesikaups dirvoje chloras - per kiek laiko jis išgaruoja? Ar būtinai reikia laikyti vandenį talpose, kad išgaruotų chloras prieš laistymą? Kaip darote auginantys rožes balkone ar kambaryje?
Rūta, aš kaip senyva moteriškė (kuri +- be kompleksų, bent jau tokių, kad man jau negėda nešti nesuvyniotą keptuvę) lietaus vandens su kibiriuku nueičiau prie kokio pastato su lietvamzdžiais - jeigu toks yra. Daugiaukščiai su sutapdintu (be mums įprasto kaimiško šlaitinio stogo ) stogu, turi vidinę lietaus nuvedimo sistemą ir lietvamzdžių gali ir neturėti, reikėtų ieškoti namo su šlaitiniu stogu. Žinoma, jeigu tai svarbu |( . Galvoju, kad laistymui nelabai, o štai kokiam vienkartiniam savaitiniam dušui - rožėms visai patiktų :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 13 Geg 2011 12:38

Tai kad pas mus aplinkui visur stogai plokšti ir lietvamzdžių visam rajone nematyti (no) Aš jau galvojau, reikės penkialitrį bambalį pasiimti nepatingėt prie Neries nusileisti miesto centre (prie Žaliojo tilto) ir prisisemti :D Na kokius du penkialitrius, ar tris - vienam ar dviem laistymams jau ir bus. O rožių gerklės plačios, vandens daug prašo...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2011 12:55

Iš Neries miesto centre, geriau nesemti :( Netgi ir lietaus vanduo tiktų ne tas pirmasis, o kai lyja bent jau valandą. Nes pirmasis vanduo būtų labai užterštas visokiomis kietosiomis dalelėmis ir net neįsivaizduoju kuo |(

Nijola

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Nijola » 13 Geg 2011 14:26

Rūta važiuoji iš kaimo tai ir parsivešk namo kelis bambalius vandens, kas ten yra pas jus šulinys ar prūdas??? jau taip bus geriau ;)

Loreta ar dažnai vaikštai su petelnia gatvėmis :D :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2011 14:43

Nevaikštau, čia tik vaizdingumo dėlei :D . Žiemą pasikasu ir nešuosi namo sniegą tirpinti. Žodžiu, nesigėdiju keistų užsiėmimų :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 13 Geg 2011 15:26

Nu bet kokios jūs visos rūpestingos rožių šeimininkės (like)
Paskaičiau ir man gėda pasidarė - nei aš purškiu, nei kokio ypatingo vandens ieškau :(
Laistau kaip ir visas kambarines gėles paprastu vandeniu iš čiaupo. Tiesa, tas vanduo pas mane stovi kokią savaitę plastikiniuose buteliuose (jei nepamirštu prisipilt (xixi) ). Per tiek laiko chloras tikrai išgaruoja, na o dėl kalkių - ką jau padarysi, yra kaip yra

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 13 Geg 2011 16:20

Nu va, Regina, sakai - bloga šeimininkė - o kokią savaitę leidi vandeniui nusistovėti. Aš tai to nedarau :$ - užtat ir susirūpinau |( Laistau iš čiaupo, tiesa, į šaltą vandenį įpilu karšto virinto vandens, kad vanduo būtų drungnas, ne ledinis. Čia aš pati taip sugalvojau - greitas būdas gauti reikiamos temperatūros vandenį, bet tikriausiai tai abejotinos kokybės būdas :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rita » 13 Geg 2011 19:23

Rūta,nesikankink dėl nieko,viskas gerai,ką Tu darai.
Visai neseniai jau buvo kelios laidos per televiziją,kurių metu aiškino apie geriamą vandenį Lietuvoje,o Vilniuje yra pats geriausias, kadangi jis imamas iš požeminių upių ir jį galima naudoti maistui be jokių filtrų,tiesiog iš krano gerti ir nei kiek nebijoti,jis net geresnis už vandenį ,parduodamą buteliuose.Tai štai,ką Jus turite-patį brangiausią dalyką,gerą vandenį tiesiog iš krano.Rožytės turėtų buti sveikos ir laimingos :) Aš labai skiriu didelį dėmesį vandeniui,name turim gerus filtrus,prie virtuvės krano-kitą filtrą vandeniui,kuris reikalingas gaminti maistui ir gerti,seniai nebeperkam vandens ir šis yra skaniausias,bet pats geriausias vanduo yra tirpsnio vanduo,mes su vyru jau daugybę metų tokį geriam .Ji pasigaminti labai lengva ir visoms reklamuoju ir labai nuoširdžiai siūlau.Prisipilkite plastmasinius butelius vandens iš krano ir per naktį palaikykite šaldytuvo kameroje,sušals/keičiasi vandens struktūra,jis pasidaro minkštas ,yra labai naudingas žmpgaus organizmui/.Ryte išsiimkite,per dieną atšils,o,kai grįšite iš darbų,galėsit gerti kiek tik norėsit ir rožytes palaistyti.Pas mus visada pilna kamera ir padėklas ant spintelės butelių (finger)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Jūratė » 13 Geg 2011 19:49

Ritos paskutinis žodis/gestas labai įtikinamai nurodė naudot tirpsnio vandenį :D (angel)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rūta » 14 Geg 2011 00:11

Bet vis dėlto, kaip smagu pradėti kalbą bet kuriuo klausimu - visi tikrai turi kuo pasidalyti, ir pačiam dar visokių minčių kyla :)

Rita, tirpsmo vanduo gerti tikrai puiku, ir rožėms patiktų, tikrai gera mintis.
Regina, į tuos butelius galima įmesti dar po saujelę šungito - bus šungitinis vanduo, o tai rožėms turėtų irgi labai patikti. Mano mama visas kambarines gėles šungitiniu vandeniu laisto - klesti.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Rita » 14 Geg 2011 18:43

Taip,Rūta,geras dalykas tas pasikalbėjimas :) Aš visai buvau užmiršus apie tą šungitą,labai buvom susižavėję,kai tik apie jį sužinojom,tačiau greit man jis atsibodo,kadangi man labai nepatiko tas apsistatymas stiklainiais,buvau jauna jokiomis jo galiomis netikėjau,pakyčių ant saves nemačiau ir jau ruošiausi jį išmesti,bet anyta patarė nors gėles palaistyti,jeigu nenoriu gerti,Ir ,atsimenu ,negalėjau patikėti,kaip jos atsigavo.Tikrai dabar eisiu į turgų gal gausiu pas bobutes ar ,kur prekiauja rusiškais vaistais ir nusipirksiu,bandysiu laistyti kambarines gėles,tikrai geras dalykas :*

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Balkone auginamos rožės

Standartinė Regina » 16 Geg 2011 13:59

Taip šiandien atrodo mano balkoninės rožės :) (sun) - trys anglės ir viena AH iš Serbijos. Labai atidžiai apžiūrėjau ir aptikau netgi mikroskopinius pumpurėlius :) (flower) Pati didžiausia - AH Captain Christy, bet ne ji ruošiasi žydėt
PaveikslėlisPaveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į