Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Virginija » 15 Geg 2018 09:14

Egidija rašė:sprogsiu iš pykčio...ką tik sode apžiūrėjau vieną vijoklinę...
yra viena labai veiksminga priemonė - mažiau apžiūrinėti |( :D . O ir ką apžiūrinėti - rožės gi dar nežydi :? :D . Kai žydės, tai ir apžiūrinėkit (flower) (flower) (flower) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2018 09:33

Rožės jau žydi. Pirmą kartą pamačiau rožės, augančios grunte, žiedą gegužės 12 dieną. Įprasatai būdavo gegužės pabaigoje, nuo kokios 28 dienos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 15 Geg 2018 09:39

Oho, Loreta, kokios taviškės spartuolės :? (flower)
Pas mane net užuominų beveik nėra. Kas žydi?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2018 09:51

Robusta ir Madame Pierre Oger.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 15 Geg 2018 09:52

Smagu <3 (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2018 11:39

Man nelabai smagu , nes aš dar net nebaigiau ravėti |( .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 15 Geg 2018 11:47

LoretaA rašė:Man nelabai smagu , nes aš dar net nebaigiau ravėti |( .
Jei tik dėl to nesmagu ;)
Aš tai gal net neįpusėjau ravėti (xixi) Tiksliau būtų sakyti, kad ravėti dar net nepradėjau, nes neįpusėjau purenti :D Kadangi nebaigiau purenti, tai nepurentų ir nepatręšiau. Tik praeitą savaitgalį atradau vieną atokiai augančią visą vešliai sulapojusią rožę, kuri vis dar buvo tvirtai surišta. Vos atpainiojau virveles (xixi) Tai tokie tie nesmagumai ar smagumai :D - svarbiausia, iš kurios pusės į visa tai pažiūrėsi ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2018 12:09

Paguodei :). Aš patręšiau ant žolių ir net Rūtos kokteiliu paliejau ant žolių :D Žolėms tai turbūt patiko, gal net kiek ir rožėms kliuvo.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 19 Geg 2018 10:42

David Austin reklamuoja šią priemonę nuo rožių ligų Fungus Clear Ultra:
https://www.davidaustinroses.co.uk/rose ... a-18964623" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Mačiau pigiau galima įsigyti Amazone ar gal dar kur nors.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė pakalnute » 20 Geg 2018 17:59

Tas Austino priešgrybinis preparatas visai viliojamai atrodo. Gal jis ir paveikus? Pas mane miltligė įsismarkavo Kabina net Lions rose ir Augusta Luisa, (devil) . Visas tas kampas kur Austino rožės - serga. Jei nepukščiau būtų amen. Taip gaila, nes gražūs pumpurai. Iš angliškų neserga tik Clair Austin . Genereous Gardener ir Teasing Georgia. Visos kitos jau su požymiais. Munsted Wood ir Summer Song irgi dar neserga. Jos pirmametės. Iki šių metų nežinojau kas yra miltligė ir kokia ji bjauri. Juodasis dėmėtumas man jau visai nebebaisus atrodo. Kokkiam ketvirtadieny teks nuo pjūklelio trečią kartą purkšt. Pilna musyčių skraidančių, rožės dar leidžia ūglius. Tik purškimo dėka rožės su pumpurais. Nėra kada nuobodžiaut. Anksčiau tik pomidorais šiek tiek pasirūpindavau, na dar agurkais kai kada. O dabar jokios ekologijos pas mane sode nenusimato. Parduotuvinė produkcija baugina, kai supranti kad be purškimo jokio derliaus nebūna.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 21 Geg 2018 09:43

Vyras purškė vaismedžius po žydėjimo Efektorium ir Actara, to mišinio atliko ir atidavė man. Maždaug 2/3 rožių juo nupurškiau, trečdaliui neužteko. Daugiau nepurškiau. Vertinant kenkėjų padarytą žalą, visos (purkštos ir nepurkštos) rožės atrodo labai panašiai (yra kažkiek pjūklelio darbų, susuktų lapų su kirminais, amarų ir daug sveikų pumpurų).
Nuo pjūklelio visada purkšdavau tik vieną kartą. Atsiprašau, bet kai gegužės 20 skaitau, kad jau ruošiamasi purkšti nuo kenkėjų trečią kartą, baisu darosi... Kam Jūs tiek save nuodijat?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 21 Geg 2018 12:44

Visiškai pritariu Jūratei (handshake) Ir Rūta apie tai jau ne kartą rašė. Kam tiek tos chemijos :? Bus tų žiedų, daugiau ar mažiau, bet rožės vis tiek žydės. Nepurškiau nuo pjūklelio. Yra juodų viršūnėlių, bet ne tiek ir daug. Elnias nepalyginamai daugiau žalos man pridarė - kai kurios rožės visai plikos stovi. Bet po kurio laiko išaugs nauji ūgliai. Pilna amarų - praeidama su pirštais sutraiškau. Daug susuktų lapų. Jei pamatau, tai tiesiog juos nuskinu. Per daugelį metų supratau, kad su gamta kovoti neverta. Turi ji savo dėsnius, o mes - ne vieninteliai jos gyventojai ir tikrai ne išskirtiniai. Bet norim primesti jai savo tvarką.
Nemanykit, kad aš žiedų nenoriu :) Be abejo, pikta, kad dirbu ne savo sodo grožiui, o zuikių, stirnų ir kitų gyvų padarų maistui, bet ką padarysi...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 21 Geg 2018 12:46

Aš irgi nusistebėjau pakalnutės chemijos gausa... Tie pjūkleliai tikrai neskraido visą vasarą ir nededa kiaušinių be perstojo. Gal jūs pjūkleliu laikot visai kitas museles – šiaip jau pjūklelį retai kada tenka pamatyti, o muselės čia niekuo dėtos. Ūglius rožės leis visą vasarą, tai negi tas museles pamačius ir vis purkšit nuo pjūklelio? Jie vienu metu apsiskraido ir viskas, manau, gegužės pradžioj. Ir tikrai nepadaro tokios žalos, kad reikėtų rožes maudyti chemijoj.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė pakalnute » 21 Geg 2018 15:25

Na, reikia sustot su tais insekticidais. Bet šiemet pamačiau tuos gražius pumpurus ir užsinorėjau dar daugiau :) . Pierre de Ronsard.... anksčiau galvodavau, kodėl tiek daug aklų ūglių... O dabar supratau, kad tiesiog tikriausiai nugrauždavo man tas užuomazgas vabalai. Nenoriu tos chemijos, tai ir pinigus kainuoja pagaliau.. ir laiką, ir sveikatą. Paklausysiu jūsų, vis dėlto patirties daugiau turit. Ne pramoninis ūkis pas mane juk :D . Ačiū.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Egidija » 21 Geg 2018 16:35

aš šiemet purškiau nuo ligų,pjūklelio ir amarų vieną kartą Actara sumaišiusi su Scoru ,o antrą kartą purškiau nuo voratinklinės erkutės Neamezaliu...Būtų vienas preparatas nuo visko,tai ir purkščiau vieną kartą...Voratinklinė erkutė man daug Škados padaro,negaliu nuo jos nepurkšti...
Dabar, net matau The Fairy trys rožės miltlige apėjo,bet tokias ligas šiandien apipurkšiu pienu su jodu vandenyje skiestu,o nuo amarų vėliau pakartotinai purkšiu žaliuoju muilu,nes dar nedaug jų matosi.
Savo kitame sode vakar jau nupurškiau erškėtrožes žaliuoju muilu,nes pumpurų nesimato,kaip aplipę...
Anksti pavasarį nupurškus,kol dar žiedų nėra,taip tik save pačią apnuodijau,o gyvūnijai,manau,dar didelio blogio nepadariau,nes dar jų nelabai skraidė,rožės buvo nedidelės,koncentratas buvo dvigubai silpnesnis,negu reikėjo ..

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 21 Geg 2018 18:25

Egidija, jei puškiat žaliuoju kalio muilu nuo amarų, būtinai pridėkit ir aliejaus. Mano įsitikinimu, būtent aliejus labiau juos paveikia, nes nebegali kvėpuoti paaliejuoti. O muilas padeda gerai emulguotis aliejui.

Šaunuolė, pakalnute, puikus pasiryžimas <3 Visos per tą chemijos vajų praeinam, kol galiausiai supranti, atsirenki... :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 22 Geg 2018 06:44

Gal kas žinote kas per purškalas nitrofenas?
Straipsnyje http://apiegeles.lt/roziu-kenkejai/" onclick="window.open(this.href);return false; parašyta, kad beveik prieš visus kenkėjus labai gerai rudenį nupurkšti 3% nitrofenu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rūta » 22 Geg 2018 07:02

Regis, chemija kažkokia... Ir dar regis, kad ne itin sveikatinga – čia https://en.wikipedia.org/wiki/Nitrofen" onclick="window.open(this.href);return false; rašoma tai herbicidas ir kad ES uždraustas dėl kancerogeniškumo. Rusiškame šaltinyje http://dizajn-sada.ru/uxod-za-sadom/bor ... imeneniyu/" onclick="window.open(this.href);return false; aprašomas kaip saugantis nuo ligų, bet kartu ir herbicidas, kas man atrodo keista...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 22 Geg 2018 07:42

Ačiū, Rūta, tikrai kažkoks siaubingas dalykas. Gerai kad uždraustas.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 08 Bir 2018 16:07

Lietuva oficialiai apribojo Actara naudojimą -

https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-na ... 3#cxrecs_s" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 18 Bir 2018 07:30

Lietuva apribojo Actaros naudojimą, bet kartais yra gerai turėti atsargų (xixi) Nupurškiau.
Sibirkos įdėta nuotrauka, po kuria parašyta "Itin gausi amarų kolonija" - tai lyginant su mano amarų kolonijom, sakyčiau, kad ant tos šakelės amarų beveik nėra. Bet bala nematė tų amarų - būčiau apsiėjus su žaliu muilu - jei ne visokio plauko pjūkleliai. Nors tų vikšriukų man kažkodėl nepavyko pamatyti, bet sudžiūvusių lapų rožyne katastrofiškai daugėja.
Štai taip atrodo Aicha ir R.Glauca
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 18 Bir 2018 08:16

Regina, o Aicha skaitosi gyva? Gal reiktų ją nukirpti iki žemės :? Siaubas :( . Tuomet mano rožės labai gražios ...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 18 Bir 2018 08:42

Dar gyva, bet kirpsiu iki žemės. Jei sakau, kad vaizdas baisus, tai, vadinasi, taip ir yra. Nesu linkusi dejuoti dėl kiekvieno amaro, kirmino, vabalo ar sergančio lapo.
Taip atrodo Laguna po amarų ir dar kažkieno antplūdžio. Actaros ji negavo, nes ten aplink šmirinėja vaikai, žemuogiauja. Praeitą savaitę ją purškiau Aphisol. Ant tos šakelė skaitosi, kad amrų nėra, bet nėra nei lapų, nei pumpurų. Beje, šalia auganti Zephirine Drouhin visai švari ir labai gražiai žydi.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Artūras » 27 Kov 2020 14:48

Sveiki, patarkit prašau.. ar dar ne per vėlu purkšti rožes bordo mišiniu? Visad pavasarį purškiu 3% tirpalu, ber šiemet jau daug rožių su pakankamai dideliais lapeliais...
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Esmiralda » 28 Kov 2020 06:44

Su bordo jau nebepurškiu, bsisiai purkštuvą užkemšantis marmalas. Jau tada geriau Burgundijos, jis ir tokio mėlynumo nepalieka, gal ir lapeliams taip nepakenktų.

Skelbti atsakymą

Grįžti į