Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 10 Kov 2015 20:54

Man iškilo toks klausimas, nes Bordo pavasariui rekomenduoja 3%, tai gal ir Burgundijos taip pat... o šiaip Bordo mišinio koncentracija irgi yra 1%..

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 11 Kov 2015 11:43

Ačiū, Jūrate! Visa laimė, kad yra mokančių skaičiuoti :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė LoretaA » 12 Kov 2015 06:16

DaliaRaimonda rašė:Tai gal, kaip parašyta 1l. vandens 1x 10 g vario sulfato (mėlynojo akmenėlio), 10,5 g kristalinės skalbiamosios sodos. O man klausimas iškilo kas yra kristalinė skalbiamoji soda? Žinau tik buityje naudojamą. O ta kristalinė? Kur jos būna pirkti?
Būna pirkti "Švaros prekėse". Praeitais metais visas parduotuves išvaikščiojau, "ant durniaus" į "Švaros prekes" nuėjau - prašom, kiek tik reikia. Susverta +- 100 ar 120 gramų maišeliais. Rašau +-, nes kai pasvėriau namuose, pasirodė viename mažiau, kitame daugiau - matomai nuo drėgnumo priklauso.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Janina » 12 Kov 2015 08:29

Noriu paklausti : ką daro soda, o valgomoji tinka?.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 12 Kov 2015 08:46

Paeksperimentavau - nupurškiau rožes 2 proc. stiprumo Burgundijos mišiniu. Pabijojau daryti 3 proc. ...

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 12 Kov 2015 13:01

Pas mus žada kelias naktis iki -3C, tai man su purškimu, matyt, palaukti?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 12 Kov 2015 13:20

O kam laukti? Dieną nupurkšit, vakare jau bus nudžiūvę :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 12 Kov 2015 15:18

Galvojau, pirmuosius vabzdžius variu nutručysiu:) Be to dieną saulė, vėjuota.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė lelijele » 13 Kov 2015 20:48

Gema, vabzdžiai vario nebijo. Vario bijo grybeliai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 14 Kov 2015 06:28

Bet argi malonu būti apipurkštu variu! (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 14 Kov 2015 11:25

Be nemalonių pojūčių visi vabaliukai būtų skaisčiai mėlyni :D dabar mano rožės iš tolo mėlynai šviečia... (xixi)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Alinda » 04 Geg 2015 08:34

Labas visiems . Kaip galvojate,ar dar ne per vėlu purkšti Candidu? Kai kurių rožių lapeliai dar nedidel,bet kai kurios jau sulapojusios kaip reikiant.O va Mme Isaac Pereire jau net su pumpurais ,kur pro kraštelį šviečia spalva.Ar tai jau reiškia,kad visai pavėluota?. |( Visos rožės kiek anksčiau nupurkštos variu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Regina » 04 Geg 2015 09:00

Man rodos, kad niekada nevėlu :) Kadangi variu taip ir nesuspėjau nupurkšti, tai dabar labai tikiuosi, kad pavyks Canditu.

P.S. O kokiame krašte auga Jūsų rožės, kad jau su pumpurais?

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Alinda » 04 Geg 2015 11:06

Tai taip ir padarysiu-jei vakarop nebus labai vėjuota, reiks purkšt. O aš gyvenu Kaune.Ta Mme ir mane stebina...Kai rinkau jai vietą,forume perskaičiau,kad jai reikia daug saulės ,tai ir gavo vietą kur kepa nuo ryto iki vakaro.Ir dar užuovėja nuo namo ir greta augančios eglės.Gal jai reiktų vynuogės į kompaniją (xixi)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rudenelis » 06 Geg 2015 13:18

Ir aš paskaičiusi puoliau žiūrėt madam pumpurėlių, deja, radau paspalvintu krašteliu vieną, bet garantuotai nieko iš jo nebus, tai vadinamas išsilydęs pumpuras ar kaip ten panašiai. Bet modernios nesnaudžia - Chippendale, Eden Rose, Arthur Bell jau kažką surezgę turi :) .Ir nieko čia nepakeisi, pavasaris pas mus apie porą savaičių vėliau ateina nei į Kauną.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Alinda » 06 Geg 2015 14:48

Gal ir pas mane tie piumpurai netikri-išsilydę? Nes rožė nėra taip,kad visa pumpuruota,o tokie pavieniai pumpurai išsimėtę. žiūrėsiu kas bus vėliau.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 06 Geg 2015 16:05

Vakar apžiūrėjau rožes, neradau nei vieno pumpuro anei jų užuomazgų :) Bet radau avietinį žiedgraužį (http://www.rozes.lt/lt/roziu-prieziura/ ... ogija.html" onclick="window.open(this.href);return false;), pagalvojau, jei jau šitas ilganosis jau tupi, tai gali būti, kad ir pjūkleliai prabudę ir visas rožes nupurškiau Fastacu...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Geg 2015 17:23

Paskaičiusi apie Alindos rožių pumpurus ir aš apžiūrėjau savuosius, tačiau pas mane iki pumpurų dar kokia savaitė. Kažkokios kelios kirmėlaitės bandė pagriaužti Rose de Rech lapus, bet buvo negailestingai sutrintos su lapo dalimi :P
Aš tikriausiai nepurkšiu savo rožių nuo šliaužiančių "griaužikų". Labai daug paukščių pas mane, gaila ir juos nuodyti kartu su visais kenkėjais. Jau pernai praktiškai tik kelios rožės buvo pjūklelio pažeistos, lapsukio taip pat tik kelios senovinės. Bandysiu iš tų kelių išrinkti pažeistus lapus ir jei ką kirpsiu pažeistas viršunėles. Tikiuosi, kad tokio darbo nebus daug, nes su kiekvienais metais kenkėjų būdavo vis mažiau :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gema » 06 Geg 2015 17:43

Ekologistai sako, kad, jei laikaisi politikos be chemijos keletą metų ir vieną kartą neištvėręs jos panaudoji, tai grįžti penkerius metus atgal.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Alinda » 06 Geg 2015 18:38

Paveikslėlis

Va tokie pumpurai,foto nei šiokia nei tokia daryta balandžio 30 d.telefonu.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Rudenelis » 06 Geg 2015 20:27

Ir aš įdedu Mme Isaac Perere žiedelio užuomazgą, bet tikrai ne tokio laukiame. Jūsų, Alinda, neryškiai matosi, bet lyg kitoks, tikresnis. Mano net spalva kažkokia bordo, viršus kaip nupjautas.
Paveikslėlis
Nieko, sulauksim ir tikrų grožių <3 (flower) , ypač po tikio lietaus, kai atrodo kiekvienas kupstas šoko aukštyn per vieną dieną.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Geg 2015 07:54

Nelabai ryškiai tas pumpuras pas Alindą matosi, bet jei jis smailėjantis, tai tikrai žiedų jau galima tikėtis greitai :)
Gema, ačiū už padrąsinimą (like) Iš tikro pastebėjau tokį dalyką, kad kiekvieną pavasarį pjūklelio ar lapsiukio pažeistų rožių atsiranda vis mažiau. Kai tik susodinau savo didijį rožyną ir rožių per metus nuo 30-40 vnt. atsirado vos ne 300 pjūklelis dirbo savo juodą darbą išsijuosęs. Tuomet pradėjau puršti rožes chemija. Bet prieš tris metus išvykau balandžio gale į Ameriką ir rožių nespėjau nupurkši. Gryžusi nustebau, kad vaizdas visai neblogas. Kitais metais vėl kažkas nutiko, kad nepurškiau. Ir kai pamačiau, kad galima be to apseiti, tapau ekologiška (xixi) Dar labai patiko žvirbliai, kurie kažką vis veikdavo ant mano rožių. Pažiūrėjau su žiuronais, ogi jie amarus ar kažką kitką nuo viršūnių lesa (bravo) . Po tokių vaizdelių tikrai jau rankos nebekyla chemiją naudoti :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Jūratė » 07 Geg 2015 08:06

Labai gera skaityti apie ekologišką rožių auginimą, bet kad ir kaip man būtų gaila, aš niekaip (bent jau kol kas) prie to neprieisiu... O jei purškiam medžius, tai nepurkšti rožių, lyg kad ekologiškiau gyventume, būtų tiesiog juokinga :( Kažkada ir medžių nepurkšdavom (slyvas visas kirminai sugrauždavo), bet tada ir rožių nelabai buvo. Dabar maniškis kartais pykteli, kad tos rožės visus vabalus sutraukia, o paskui jie ant vaismedžių puola. Aišku, man tos kalbos jokios įtakos nedaro. O nuodijamės tai aišku, kad visi kooperatyviai ir mes, ir paukščiai (tik pastarųjų paskutiniu metu aplinkui padaugėjo, kai išsikėlėm inkilus, šįmet pirmą kartą kieme pastebėjau apsilankiusį dagilį ir t.t.)... Niekad nemačiau, kad mano žvirbliai amarus rinktų, būna laukiu laukiu, rožės aplipusios, žvirblių šeimynos kieme rėkauja.. Neapsikenčiu ir nupurškiu (mad) Tai kuo jie maitinasi, kai kieme sočiai visokių vabalų? :?
Žodžiu, su baltu pavydu skaitau apie sodą be chemijos (flower)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė Gina » 07 Geg 2015 08:15

Jau kokie 3 ar 4 metai niekuo nesu purškusi rožių, išskyrus 1 kartą nuo pjūklelio rožę barock, nes labai buvo apnikta. Tikrai jos nėra pas mane labai sergančios, būna rudeniop vienas kitas blogiau atrodantis krūmas. Kartais nervuoja amarai, bet tuos galima apmažinti visai nekaltom priemonėm. Taigi tikrai galima auginti rožes ekologiškai arba bent jau bandyti tai daryti.
Bet tai tik mano kategoriška nuomonė, tikrai daug kas su tuo nesutiks.

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Pavasarinis rožių purškimas nuo kenkėjų ir ligų

Standartinė dale » 08 Geg 2015 05:43

Prisijungsiu prie ekologiškai auginancių rožes. Praktika- bus trečia vasara. Pirma buvo nekokia. Nors purskiau ekologiskom priemonem, ziedeliu buvo nedaug, lapeliai nekokie. Pernai jau buvo geriau. Siemet tikiuosi, bus visai gerai. Is pavasario rozytes atrodo puikiai, sveikos.
Nepurskiu nei sodu, nei pievu, nei gelynu. Laistau ekologiskom trasom, ir purskiu ekologiskais purskalais.spdinu daug medingu , aromatingu augalu aplinkui. Sode labai padaugejo boruziu, drgeliu, na , biciu , aisku, pas mane i valias.manau po truputi vabaliukai susigyvena tarpusavyje, isivyrauja pusiausvyra. O vienas kitas pakramtytas lapas- ne beda:)

Skelbti atsakymą

Grįžti į