Vasara rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Aistė » 08 Lie 2011 12:48

Rita rašė:Aistiejuk,niekas man neatsako,gal Jus galit pasakyti,ar "Lagunos" spalva kaip nuotraukoj,ar kitokia? :)
Realybėje spalva truputuką sodresnė ir tamsesnė :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 08 Lie 2011 12:53

Ačiū labai :) (flower)

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 11 Lie 2011 08:05

RožeDD- nieko šiai nuotraukai nedaryta jokios korekcijos išskyrus nuotraukos kadravimoas tai yra apkarpyta, tokias švarias spalvas "piešia objektyvas" ir tam tikru laiku fotografuoju, tai yra apšvietimas, man patinka vakarėjanti šviesa, tada dažniausiai ir fotografuoju :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė RožėDD » 12 Lie 2011 19:14

Nijole rašė:RožeDD- nieko šiai nuotraukai nedaryta jokios korekcijos išskyrus nuotraukos kadravimoas tai yra apkarpyta, tokias švarias spalvas "piešia objektyvas" ir tam tikru laiku fotografuoju, tai yra apšvietimas, man patinka vakarėjanti šviesa, tada dažniausiai ir fotografuoju :)
Ačiū.
Jo, kažkur skaičiau, kad dienos metas pats netinkamiausias gamtai fotkinti, tipo viskas išblyškėja.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Vilma_K » 04 Rgp 2011 10:51

Ir as skaiciau grazu straipsni su graziomis nuotraukomis :) Daugiau tokiu "reklaminiu akciju" reiketu rozems.

Kaip jusu visu rozes gyvena? Pas mane pats liudniausias laikas dabar - rozes serga beveik 100 proc. , reaktyviniu greiciu meta lapus, styro nuogi stiebai... :( Net tos, kurias po pernai norejau girti kaip atsparias, siemet jau iki puses plikos. Dar like ziedai styro apipuve nuo lietaus.
Vel emiau skaityti apie ligas ir prieziura ir darau isvada, kad as , turbut, per mazai purskiu ir per mazai tresiu saviskes.
Kazkaip man labiau matosi gyvi priesai nei besislapstantys grybai, todel purskiau daugiau su insekticidais, bet matau, kad pagrindine mano rozyno problema, vis gi, raudonjuodis demetumas.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė vilmis » 04 Rgp 2011 11:01

Vilma_K: spėju problema netame kame manote esant. Ko gero auginat daug lepių veislių - vertėtų pagalvoti apie kapitalinį rožyno atnaujinimą.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rūta » 04 Rgp 2011 12:20

Manęs rožyne vaizdelis taip pat nenudžiugino. Dėmėtumas ne juokais įsisukęs, yra voratinklinių erkių :( Floribundinės rožės atrodo kur kas prasčiau negu angliškosios.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rita » 04 Rgp 2011 13:32

Aš kankinuosi jau virš mėnesio,kai pamačiau leipstančią ir sūkančią lapus "Rosarium Uetersen".Galvojau,kad jai trūksta vandens,pradėjau laistyti kiekvieną vakarą,o vaizdas vis liūdnesnis.Išskabiau lapus,pradėjau trumpinti šakas,dabar jis prie pat žemės,bet,atrodo,kad atsigaus,gražiai augina naujus ugliūkus.Niekada negalvojau,kad mano pati gražiausia ir buiniausia rožė taip pasiligos.Šįryt išroviau ir išmečiau į konteinerį dvi naujas rožes,įtariu,kad viena buvo ligota ir pamažu užkrėtė aplinkui kitas rožes.Trūko kantrybė,jau nebežinojau,ką daryti.Taip pat kai kur randu erkutes,skabau lapus,purškiau nuo erkutės,bet nepadeda.Šiaip tai ne taip ir baisu,rožės visos atrodo gerai,labai gražiai žydi antrą kartą.Man atrodo,kad dabar viskas bus gerai ,išmečiau ligotas rožes,galvoju,kad pasielgiau teisingai. :$

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 04 Rgp 2011 13:45

Vasara taip greit bėga, kad net nepastebėjau kad jau rugpjūtis ir ruduo visai netoliese.
Maži pastebėjimai iš savo rožyno, gal kam padės kokias nors problemas spresti.
Savo rožyną vertinčiau 7 balai iš dešimties tai yra ligų, augimo ir žydėjimo atžvilgiu.
Problemos: dėmėtligė, voratinklinė erkutė, kirminai ir akli ūgliai. dėmėtligę stabdo efektorius kuriuo praktiškai purškiu kas savaitę tik taip dar tą bjaurią ligą tramdau, labiausiai serga 'Icebergas' Cl. 'Altisimo', 'Abraham Darby', 'L.D. Braithwaite ' ir dar kelios senos floribundinės, bandyminės floristinės labai serga.
Voratinline erkutė yra tik ant kai kurių rožių, išskinu pati lapus, lieju vandeniu, negaliu sakyti, kad jos labai siutėja tai cemijos ir nenaudojau, o kirmėlės tai nėra bjauriau, ryja visus naujus pumpurus ir jaunus lapus, jas galiu tik nurinkti kitkas nepadeda, tai ir rankioju :( kirminai rudeniop mano praktikoje pirmas kartas, ir kad jų taip daug būtų.
Akli ugliai - čia padeda tik sekatorius, apeidinėju krūmus ir karpau, labai daug tenka iškarpyti, tuo pačiu vis praretinu krūmus, kad oro ir šviesos būtų daugiau.
mano pastebėjimais keistoka vasara, atrodo lyja lyg ir turėtų užtekti drėgmės bet kai kasiau žemę ji galima sakyti visiškai sausa. Liepos mėnesį rožes trešiau per lapus nupurškiau skystom trašom, manau kad visai neblogai lyg ir geresnis greitesnis efektas gavosi, taip pat manau kad rožes labai skatina dažnas pagenėjimas, aš vis kasdien randu ką iškirpti :D iškerpant aklus ūglius lyg rožė ir suskumba auginti naujas šakeles.
Iškasiau tris senas rožes, sakiau reik nufotkinti kokos stambios, jaučiu užrūstinsiu rožių dievus |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rūta » 04 Rgp 2011 14:03

Nijole, kas tos „bandyminės floristinės“? :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Rgp 2011 20:09

Oho, Nijole, jūs rožes kas savaitę purškiate |( . Aš kartą nupurškiau, bet artėjantis lietus sutrukdė, tai ne visos rožės tos chemijos ir gavo. Dabar jau praėjus dviem savaitėms purkšiu vėl. Pas mane kelios (gal 4-5) rožės serga miltlige, kitas- (jų jau daugiau) puola dėmetumas. Atrodo kitų ligų ir griaužikų kol kas nėra.
O taip tai visos rožės žydi. AH ir floribundinės žydi ištisai, o angliškos ir senovinės pražydo antrą kartą. Bet atrodo, kad šis žydėjimas bus ilgas, nes vieni žiedai baigia žydėti, o pumpurai vis nauji auga.

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Vilma_K » 05 Rgp 2011 10:22

vilmis rašė:Vilma_K: spėju problema netame kame manote esant. Ko gero auginat daug lepių veislių - vertėtų pagalvoti apie kapitalinį rožyno atnaujinimą.
Na , tas irgi tiesa.... Dauguma jau senos, arbatines - hibridines auga.
Bet purskiau siemet tikrai mazai , o pasak Elijosiu, reik purksti profilaktiskai kas dvi savaites, nes tas grybas jau nuo pat pavasario gyvena, tik islenda jis vasaros vidury : http://www.roziu-sodinukai.lt/search/label/Aktualijos" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 05 Rgp 2011 21:23

Dalia R. visų rožių nepurškiu, tik tas kur grybas, dėmėtumas labai bjauriai siautėja, visgi norisi jį sustabdyti, bet kartais pagalvoju, kad nelabai gaunasi :D jei rožė turi tam polinkį - jautri grybinėms ligoms ,tai purkšk nepurškęs ji vistiek serga, tik gal truputuką mažiau.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Vasara rožyne

Standartinė Paukštukas » 11 Bir 2012 10:48

Birželio pradžia nors ir lietinga, tačiau vasara rožyne prasideda :)
Šiandien mane pradžiugino pirmas senovinės baltažiedės rožės Celeste žiedelis - nedidukas, rausvas ir kvapnus <3
Paveikslėlis
Nuotraukoje matosi daugybė Celeste pumpurų (sun)
Celeste ir moderni rožė Angela pradėjo mano rožių žydėjimo sezoną. Ypač džiaugiuosi Celeste žiedu, nes pernai ši rožė dar nežydėjo, auga antra vasara mano sode.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Aistė » 14 Bir 2012 16:38

Paskutinę savaitę po truputuką karpiau akluosius ūglius, kurių pasirodo yra ne tiek ir mažai |( Vis tik priėjau išvados, kad daugelis jų yra pasekmė blogo genėjimo pavasarį |( Ar teisingai mastau? Gal pagailėjau ir nenugenėjau iki galo? Bet dabar beveik per visus krūmus gali prasibrauti,kas manau bus gerai kovojant su ligomis, na bent jau su žaibišku ligų plitimu |( :) Penktadienį vyras nupurškė Efektoriumi rožes, nes pastebėjau demėtumo pirmuosius požymius. Kuris žaibiškai pradėjo plisti. Blogiausiai atrodo Baron Girod de l'Ain, visiškas nesveikuolis, bet kad jis jau ne pirmus metus toks, gal jį išviso nugenėti, tegu atauginėja iš naujo |( Ir žiedų mažai ir šiaip prastai atrodo |(

O čia šiaip pasirodom (sun) (sun)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė Gema » 14 Bir 2012 17:11

Koks tos raganės - trečios nuo galo - vardas?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Aistė » 14 Bir 2012 19:20

Gema, ten Hagley hybrid (flower) ;)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 15 Bir 2012 06:56

Aiste, tai tu Baron Girod de l'Ain nori genėti dėl lapų dėmėtligės ar dėl kitos ligos priežasties? Jei dėl lapų dėmėtligės, tai geriau kelis kart nupurkšti, o nenugenėti.
Aš manau, kad vis tik Loreta teisingai yra pastebėjusi dėl aklųjų ūglių. Man taip pat pradeda atrodyti, kad tai pašąlusių, bet neiššąlusių (ir po to ataugusių) rožių bėda. Šiemet nemažai rožių pašalo, nes amžinai tuneliukai buvo šuns plėšomi (mad) . Ir tikrai tose vietose yra nemažai rožių su aklais ūgliais. Tačiau, genint tokias rožes nebūtina daug kirpti, užtenka iki antro lapo nuo aklo ūglio :) .

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Aistė » 15 Bir 2012 07:26

DaliaRaimonda, kad jisai pas mane nei 6ioks nei toks (stupid) paskutinius kelis metus |( Ir žydi mažai, ir visos įmanomos ligos puola. Nors jeigu gerai prisimenu jis pakankamai atsparus ligoms |( Gal vist ik aš jį rudeniop persodinsiu į kitą vietą, nes dabar kur jisai pasodintas, pirmame plane, visą vaizdą gadina (devil)

Tai vis tik prieinam išvados, kad aklieji ūgliai dauguma šiais metais dėl to,kad rožės pašalo |( bet aš manau, kad priedo ir tai, kad prastai nugenėjau :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 15 Bir 2012 08:04

Aiste, labai gražios nuotraukos ir be abejo rožės bei kiti daugiamečiai :)
Jeigu kalbėti apie ligas, tai ir man kilo mintis nukirpti (to niekada nėra buvę :? ) Conrad Ferdinand Meyer šakas, nes jis praktiškai plikas, o žydėjusią šakelę patrumpinus, likęs galas netgi pagelto. Baigs žydėti, patręšiu, žiūrėsiu kaip elgsis.
Baron Girod de l'Ain geriausia sodinti vieną, kad aplink cirkuliuotų oras - tada ši rožė praktiškai neserga. Kitą vertus, manau, kad pirmam planui ši rožė per didelė - jos ūgis laisvai pasiekia du metrus.

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Vilma_K » 16 Bir 2012 21:12

Maniske Baron Giraud de l"Ain irgi ne is atspariuju. Nuo pat pirmu metu (siemet jau trecia vasaramano rozyne) ji pirma suserga miltlige, paskui demetumu. Siemet dar tas keistas saku dziuvimas pasireiskia. Ziemojo prilekta , tai liko dvi dideles ilgos sakos. Tikrai, vos ne dvieju metru. Tos sakos isvirte, krumas netvarkingas. Pritariu Loretai, kad ja geriau butu sodinti kur nors atskirai , nes bendram rozyne ji man "neisipaiso" - per daug netvarkinga. Kai ja sodinau,nebuvau dar turejusi remontantiniu roziu, neisivaizdavau, kokios jos formos. Bet persodinti nedrisciau - per daug ji didele.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 17 Bir 2012 19:18

Paveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 17 Bir 2012 19:22

Siunčiau,siunčiau ir tik viena nuotrauka atsisiuntė :) Bandysiu dar |(

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rita » 17 Bir 2012 20:22

Paveikslėlis,Paveikslėlis,Paveikslėlis,Paveikslėlis,Paveikslėlis,Paveikslėlis,Paveikslėlis,Paveikslėlis

Hortenzija,daugiameciai,tortinis"Barokas",centre "Altisimmo"tuoj pasieks stoga,melyna,net akys melynuoja... :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė RožėDD » 17 Bir 2012 22:16

Rita, hortenzijos žiedynai nuostabūs, be galo graži toji vijoklinė rožinės spalvos.
Raudona kur lipa iki stogo ne 'Altissimo' :P (ji tuščiavidurė).
Na, o foto kur mėlyna net akyse mėlynuoja, tai tikrai verta daug pagyrų - žurnalinė. Nesuprantu, ten toks snaputis milžiniškas? Vilniuje augalų bandymų stoty panašų mačiau, labai lapai patiko, sakyčiau kiek į japoninės plukės panašūs, o ir spalva nereali.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į