Vasara rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 07 Bir 2011 15:00

Balkonines tai fotkinsiu vakare, o su sodybietėm - matysiu jas tik savaitgalį, fotiką jau nuo šiandien nešiojuos rankinėj, nes tik pusiaukelėj į sodybą vis prisimenu, kad eilinį kartą jį pamiršau namie (mad)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė zebenkstiejka » 08 Bir 2011 02:14

..Ir kodėl sakoma, kad rosa foetida persiana yra "smardžioji" rožė (pagal pavadinimą, foetida- smarvė lygtais gaunasi), uosčiau net ant žemės atsigulusi- nu man ji kvepia, ir visai skaniai :D
DSCF5221m.jpg
DSCF5221m.jpg (33.89 KiB) Peržiūrėta 15057 karus(ų)
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 08 Bir 2011 07:04

Ech, nespėjau, karštis neleidžia ilgėliau pasidžiaugti žiedais :(
Magna Charta 1-as žiedas Paveikslėlis Paveikslėlis
Lauksim, pražystant kitų :) Paveikslėlis
O čia - Conditorium ir Magna Charta Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Reda 08 Bir 2011 07:12, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2011 07:10

Kuri Conditorum? Kadangi pažįstu ją asmeniškai, tai jos aš čia nematau |(

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 08 Bir 2011 07:13

Kairiam kampe. Žiedas tai jos visai nedidukas :) O kitas visai mažytis - labai keistas, lyg nesusiformavęs, nes centre - lyg dalis pumpuro likusi :(
Tik atsiprašau - foto neryški Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Reda 08 Bir 2011 07:23, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2011 07:16

O daugiau pumpurų nėra? Nes gali būti, kad šis žiedas yra ne visai toks koks turėtų būti ir vėliau skleisiantys bus kitokie. Conditorum žiedai pakankamai dideli, pusiau pilnaviduriai ir labai ryškūs.

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 08 Bir 2011 07:25

Yra dar keli, bet jau dabar matyt, kad dideli nebus, liaunas šakas išsiauginusi gana ilgas, viena tikrai metrą siekia. Gal sakau, reiktų neleist žydėt, te sustiprėja, o gal jai visai nepatinka vazone augt :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2011 07:46

Vazone retai kuriai rožei patinka augti - čia mes jas kankinam. Conditorum iš viso yra nemenka galicos grupės rožė, kurios labai nekenčia vazonų. Bet kaip ten bebūtų žydėti turi taip kaip jai priklauso. Pas mane ilgai tupėjo vazone ir buvo labai kompaktiškas mažas krūmelis su žiedais. Tegul žydi, tik pamiršau kaip vadinasi žiedai su papildomais pumpurais centre - tai nėra gerai, nes gali būti ir kiti tokie. Tokia rožė ir sekančiais metais gali taip pat elgtis.

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 08 Bir 2011 07:57

...tokie žiedai vadinasi "redaut ".
man Redos nuotraukoje visai rožė nepanaši į Conditorum |( jei ten jos lapai, tai galikų lapai kitokie). Mano turima iš P.Beilso rožė C. nei spalva nei žiedu nepanaši. Aš taip pat užsakinėjau iš Serbijos dar vieną Conditorum ji dabar žydi ( o senesnė dar ne, tai negaliu dar palyginti) tai nepanaši į mano turimą.
Čia nuotraukų neturiu :(

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 08 Bir 2011 08:08

Jūs teisios, peržvelgiau HMF ir paties Petrovičiaus Conditorium įdėtas nuotraukas. Manoji išties ne ta, nors label'as kabo būtent toks. Visose nuotraukose tikroji Conditorium labai ryški, o maniškė - greičiau šviesi-alyvinė, tokia bliednoka :( Na, matysim toliau ką čia aš auginu. O tie redaut žiedai - tai jau visai liūdna :(

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 08 Bir 2011 08:24

Paveikslėlis
taip žydi mano gautas Conditorium iš Serbijos
Reda ar panašu ? tai galika bet kokia |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2011 08:29

Nijole, tavo taip pat ne Conditorum |(
Šiaip tai jis šį kartą gerokai pripainiojo. Aš jau dvi radau ne tokias kokios turėtų būti |(

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 08 Bir 2011 08:29

Reda tie žiedai nėra taip jau liūdna, pas mane kai kurios senovinės rožės augina, savotiškai atrodo :D bet man labai netrugdo |( kartais būna vienas kitas tik toks žiedas, na matysi tie žiedai keisti tas tiesa, bet pažiūrėk kiek pripiešta Redauto tokių gražių žiedų |(

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 08 Bir 2011 08:31

koala rašė:Nijole, tavo taip pat ne Conditorum |(
Šiaip tai jis šį kartą gerokai pripainiojo. Aš jau dvi radau ne tokias kokios turėtų būti |(
Aha aš iškart pastebėjau, kitų dar nebuvo kada tikrinti :)

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 08 Bir 2011 08:35

Pati žiedo forma panaši, bet Jūsų Cond. tikrai ryški-sodri spalva, manoji savo spalva ne iš tolo prilygt negali. Turiu dar naminiam kompe keletą jos foto iš arčiau (nedėjau čia, nes, jau bevystantis), peržiūrėsiu dar kartą. Turi ji dar keletą pumpurų, tai žiūrėsim ką jie parodys.

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 08 Bir 2011 08:40

Nijole rašė:Reda tie žiedai nėra taip jau liūdna, pas mane kai kurios senovinės rožės augina, savotiškai atrodo :D bet man labai netrugdo |( kartais būna vienas kitas tik toks žiedas, na matysi tie žiedai keisti tas tiesa, bet pažiūrėk kiek pripiešta Redauto tokių gražių žiedų |(
Nijole, išties tie "pieštiniai" yra l. gražūs, bet manasis (kol kas tik vienas toks tėra) - tai tikras varguolis, persikreipęs. Dar anksčiau atkreipiau dėmesį į tai, kaip formavosi pats pumpuras: iš pradžių buvo gražutis tiesus, koks lyg ir turėtų būti, o vėliau jam beaugant - palinksta, lyg norėtų vysti, tai toks "kabliukas" ir užauga, va iš tokio "kalbiuko" ir pražydo tas "redautinis", dydis jo - maždaug 5 ct monetos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2011 08:44

Reda rašė:Pati žiedo forma panaši, bet Jūsų Cond. tikrai ryški-sodri spalva, manoji savo spalva ne iš tolo prilygt negali. Turiu dar naminiam kompe keletą jos foto iš arčiau (nedėjau čia, nes, jau bevystantis), peržiūrėsiu dar kartą. Turi ji dar keletą pumpurų, tai žiūrėsim ką jie parodys.
Su spalva visaip gali būti. Gal pas Jus žemių mišinys visai kitokios sudėties, ar trąšos kitokios - tai taip pat turi didelės įtakos žiedų spalvai. Į pirmus žiedus labai daug dėmesio nekreipkite, jie gali būti ir ne visai tokie, kokie turi būti. Kitais metais jau bus matyti tikrasis vaizdas :)
Tiesa, vakar radau, kad "Marta" žydi skirtingų spalvų žiedais. Didžioji dalis "Marta" ir viena šaka labai į Zeferinę panaši. Nors ta Zeferinė tiek turi sportų, kad kuris čia išlindo, tikrai sunku pasakyti :) Atrodo įdomiai. Kadangi ji auga viena, tai niekaip negalėjo kitos rožės šaka išlysti :)

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 08 Bir 2011 10:47

Pradėjo žydėti 'Charles Austin' žydi pora žiedų, nepamenu, kad pas mane pirma pradėtų žydėti Angliškos rožės, o ne senovinės |(
Paveikslėlis
vis pamesiu po nuotraukytę, laiko nėra ilgiau sėdėti su nuotraukos :( šendiena iš ryto pabėgiojau po sodą su fotiku ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2011 12:14

Nijole rašė:Pradėjo žydėti 'Charles Austin' žydi pora žiedų, nepamenu, kad pas mane pirma pradėtų žydėti Angliškos rožės, o ne senovinės |(
vis pamesiu po nuotraukytę, laiko nėra ilgiau sėdėti su nuotraukos :( šendiena iš ryto pabėgiojau po sodą su fotiku ;)
o aš su vandens žarna ir kibirais :D
Labai gražios noutraukos :)
Pas mane visos kartu žydėti pradėjo - ir angliškos, ir senovinės, ir erškėčiai. Keistai šiemet, iš tiesų |( Įdomu, kaip bus su pakartotiniu žydėjimu :?

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 08 Bir 2011 12:47

čia naujokė iš serbijos jei neklystu tai 'Louis Philippe' China
Paveikslėlis
Centifolia Parvifolia
Paveikslėlis
Rosa gallica Splendens
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2011 12:50

Gražu nerealiai <3

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 08 Bir 2011 13:49

mažai nuotraukų, Nijole :D tokių nuotraukų reikia šimtais žiūrėt <3

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė RožėDD » 08 Bir 2011 17:09

o svarbiausia kokia nuotraukų kokybė... (makeup) ir visuomet geru kampu paimta :) Praėjote gerą fotografijos mokyklą. Man belieka tik stebėti ir mokytis (xixi)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 08 Bir 2011 22:00

RožėDD rašė:o svarbiausia kokia nuotraukų kokybė... (makeup) ir visuomet geru kampu paimta :) Praėjote gerą fotografijos mokyklą. Man belieka tik stebėti ir mokytis (xixi)
Vieninteliai fotografijos kursai kuriuose buvau tai kai buvome susiorganizavę LRD nariams foto kursus Kaune :) keletas perskaitytų knygų ir daug vartau fotografų nuotraukų stebiu ir iš to bandau mokytis :D vyras žiaurus kritikas, vat ir viskas :D
Ačiū (makeup) :D

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 08 Bir 2011 22:39

Kaip jums patinka tokie kirminai ? arkliai (bandit)
Paveikslėlis Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į