Vasara rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 09 Bir 2011 06:26

Nijole rašė:Kaip jums patinka tokie kirminai ? arkliai (bandit)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Bet kokios nuostabios nuotraukos, atsigrožėt negaliu <3 <3 <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 09 Bir 2011 06:42

Na taip ... ir gražu ir baisu |( Mačiau ir aš juos. Keista vasara - viskas žydi, visi įmanomi ir neįmanomi parazitai dauginasi, mes leipstam ...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 09 Bir 2011 06:43

paskutinės dvi Nijolės nuotraukos - skausmingai gražios :|

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 09 Bir 2011 06:48

Net baisu buvo nuimti tą kirminą, baisiai didelis. Kažkur Loreta rašė apie vabalus :( kurie ėda rožių žiedus, vakar grįžus namo po darbo radau kad ir pas mane tie vabalai darbuojasi - graužia rožių žiedus :( kaip jie greit tai daro :(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 09 Bir 2011 06:53

klausykit, tai gal vėl reiktų kokį purškimą tiems biesams suorganizuot? pas mane jau plečiasi amarų kolonijos, vis žadu užsimaišyt purškalą. Ir pora rožių pradeda sirgt - L.D. Braithwaite, viena kanadietė... Kaip elgiatės, kai matot, kad reikia purkšt nuo ligos, bet tik tartkim vieną rožę - darot labai mažą kiekį purškalo? ar tiesiog raškot pažeistus lapus ir tiek...
nuo juodojo dėmėtumo (lapas geltonas, su juodais taškais ir vos palietus byra žemėn) Efektorius?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 09 Bir 2011 06:58

Jūratė rašė:klausykit, tai gal vėl reiktų kokį purškimą tiems biesams suorganizuot? pas mane jau plečiasi amarų kolonijos, vis žadu užsimaišyt purškalą. Ir pora rožių pradeda sirgt - L.D. Braithwaite, viena kanadietė... Kaip elgiatės, kai matot, kad reikia purkšt nuo ligos, bet tik tartkim vieną rožę - darot labai mažą kiekį purškalo? ar tiesiog raškot pažeistus lapus ir tiek...
nuo juodojo dėmėtumo (lapas geltonas, su juodais taškais ir vos palietus byra žemėn) Efektorius?
Manau, kad pradėjus rožei sirgt, vien tik lapų nuskynimas nepadės.
Pas mane taip pat kelios jau pradėjo sirgt. Dar nieko nedariau, bet ketinu savaitgali pasidaryt nedidelį kiekį Efektoriaus

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 09 Bir 2011 06:58

Iš labai nesenos patirties. Užpraeitą savaitgalį nupurškiau rožes ant kurių mačiau parazitus, kitų nepurškiau. Po pusės savaitės pamačiau, kad pilna kenkėjų ant nepurkštų rožių. Taigi vakar nupurškiau kitas, nors tą reikėjau padaryti maždaug prieš savaitę, nes tiek amarų, net pumpurų per juos jau nesimatė. Kitą kartą purkšiu iš karto visas :|

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 09 Bir 2011 07:07

Deciu aš nupurškiau visas - ir tas, ant kurių nebuvo nė vieno amaro. Po poros dienų tarp daugybės negyvėlių matėsi ir gyvų amarų. Įdomu, kodėl?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 09 Bir 2011 07:10

gal Decis nelabai veiksmingas? nors apie jį net rašo, kad turi trumpalaikį repelentinį poveikį.
Greičiausiai, Regina, tie likę gyvi amarai buvo gerai pasislėpę kur nors ir tiesiog negavo chemijos (ar gali taip būt? :| )

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 09 Bir 2011 18:26

Reda rašė:Pati žiedo forma panaši, bet Jūsų Cond. tikrai ryški-sodri spalva, manoji savo spalva ne iš tolo prilygt negali... Turi ji dar keletą pumpurų, tai žiūrėsim ką jie parodys.
Na, štai dar vienas išsiskleidė, žymiai ryškesnis Paveikslėlis Paveikslėlis

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 10 Bir 2011 06:29

Reda vistiek tai ne Conditorum, aš auginu Conditorum jos žiedų spalva tamsiai raudona ir žiedlapiai stambesni :)

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 10 Bir 2011 07:23

Tai tas jau aišku :) Kažin ar yr šansų išsiaiškint ką auginsiu ? :)
Paskutinį kartą redagavo Reda 10 Bir 2011 07:32, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 10 Bir 2011 07:28

Galima bandyti. Reikia rašyti R.Petrovičiui, dėti labai kokybiškas žiedo, lapų, pumpurų , stiebų nuotraukas. Manau, tik jis galėtų ką nors doro pasakyti, jeigu turi tokią su tikru pavadinimu. Man jis atsiuntė "Conditorum', bet tai buvo užpraeitą rudenį |(

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Reda » 10 Bir 2011 07:32

Ačiū, Koala :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė vilmis » 11 Bir 2011 18:19

Jei naudojami sisteminio poveikio insekticidai tai išankstinis purškimas pasiteisina. Decis yra kontaktinis insekticidas, t.y. nužudo tik tuos vabzdžius ant kurių patenka.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Bir 2011 21:34

Aš nuo šliaužiančių rožių griaužikų nebepurkšiu, nes atrodo jie jau baigėsi. Nebesimato tų žalių kirmėlių, nors buvo jų šiemet kaip niekad daug. O tiems skraidantiems "žaliems perlamutrams" tikriausiai niekas nepadės numirti, teks tik rankioti rankomis iš žiedų (devil). Šiandiena kokius 7 pagavau (devil)

Vartotojo avataras
Anele
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 12 Bir 2011 09:12
Miestas: Vilnius

Re: Vasara rožyne

Standartinė Anele » 12 Bir 2011 09:38

Laba diena, rožininkės :)
Labai reikėtų patarimo dėl naujos rožės sodinimo. Turėjau vieną prieš metus įsodintą maximinę rožę labai jau svarbioj vietoj prie terasos, neįspūdinga, nekvepianti, o prieš kelias dienas dar radau ir juodąjį dėmėtumą (swearing) kadangi rudenį prisodinau daug tikrai atsirinktų sveikuoliškų rožių, pabijojau dėl jų ir iškasiau maximukę...
Jos vietoje noriu sodinti laipiojančią "Giardiną", tik ką dabar daryti su vieta - ar nebus palikta ten dėmėtumo užkratų? Matyt keisiu žemę duobėj, gal ir palaistyt kokiu fungicidu reikėtų?

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Arijana » 12 Bir 2011 18:15

Norėjau įdėti į kokią temą "Rožės ir jų kaimynai" :D
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Vasara rožyne

Standartinė vilmis » 12 Bir 2011 20:21

Anele: Jei toje vietoje augo rožė tai pakeisti žemę reikėtų, bet fungicido šiuo atveju naudoti nereikia.

Arijana: tokiai bajoriškai porelei tik tarp rožių ir vaikštinėti :D

Nijola

Re: Vasara rožyne

Standartinė Nijola » 13 Bir 2011 10:00

Šios vasaros keistenybės rožyne :)
Trumpai noriu pasidalinti savo pastebėjimais. Nuo gegužės menesio laikosi karšti sausi orai, rožės pražydo anksčiau negu kitais metais, anksčiau pora savaičių.
rožės pražydo visos vienu metu ir labai greita, vienu metu turiu omenį ir Rūšiniai augalai ir hibridai ir modernios rožės, ko praktiškai mano praktikoje to nebuvo. Dėl tūkumo drėgmės ir aukštų temperatūrų, kaitrios saulės rožės (raudonos ir turinčios violetinio atspalvio) keičia spalvą į šviesesnę jos pražysta vos ne rožinėmis - tai greičiau oro sąlygos nuleme tokį žydėjimą. Karšti orai trumpina rožių žydėjimo laiką, kaitri saulė keičia rožių žiedų spalvą.
Ligos ir kenkėjai negailestingai puola rožes, dėmėtligė, rūdys, gelsta lapai, kirminai, amarai, rožinė cikada, įvairūs vabalai nerialiais kiekiais graužiantys rožių žiedus, rožės greičiau numeta žiedlabius negu naturaliai nužydi.
To kia šių metų vasaros pradžia.
Dar pašnekėjus su rožininkais pasirodo šeštadienį praūžus audrai, kai kuriuose rajonuose, rožynams pridarė nemažai žalos tai yra išlaužė išvartė suguldė ant žemės rožių krūmus.

Vartotojo avataras
pikta voverė
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 16 Sau 2011 13:46

Re: Vasara rožyne

Standartinė pikta voverė » 13 Bir 2011 11:56

Arijana ,o kokia čia rožė tamsiai raudona kairiam kampe,antroj nuotraukoj- labai graži <3 (makeup)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rūta » 13 Bir 2011 12:15

Anele, geras pasirinkimas, Giardina - tikrai puiki rožė. Žavios formos žiedas, akiai maloni spalva, kvepia ir žiedas ilgai žydi. :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 13 Bir 2011 12:30

Rūta rašė:Anele, geras pasirinkimas, Giardina - tikrai puiki rožė. Žavios formos žiedas, akiai maloni spalva, kvepia ir žiedas ilgai žydi. :)
Aš manau, kad Anelė klausia apie Tuscany Superb (jeigu tai ji) , t.y. tamsiąją rožę :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rūta » 13 Bir 2011 12:34

Man regis, tai pikta voverė apie tamsiąją rožę klausia :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 13 Bir 2011 13:00

Rūta rašė:Man regis, tai pikta voverė apie tamsiąją rožę klausia :)
Na, taip ... :$ (stupid) (xixi)

Skelbti atsakymą

Grįžti į