Vasara rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Vasara rožyne

Standartinė Aivė » 30 Rgp 2013 09:19

Man ramu, kol nematau :B Matyt esu perfekcioniste :D Šiemet purškiau gal 3 kartus-Championu, Candit ir Amistar (berods), bet galėjau to ir nedaryt - rezultatas turbūt būtų tas pats.... Dėl sodo nuodijimo sutinku-žalos nemažai. Girdėjau iš parduotivės agronomo kad norima Actara padaryti tik profes. naudojimui skirtą insekticidą, nes įrodyta kad labai kenkia bitėms. Bet manau didesnės žalos pridaro ūkininkai, o ne pavieniai naudotojai....
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 30 Rgp 2013 09:29

Man pernai taip pat buvo - nėjau ten, kur augo labiausiai ligų pažeistos rožės :D . Nematau ir ramu. Šiemet vaikštau visur - vadinasi yra geriau nei pernai :) . Pernai nepurškiau niekuo, neskaitant vieno vienintelio karto Effector, šiemet tris kartus Candit + Effector. Net Bloosomtime kal kas beveik sveika, pernai labai sirgo miltlige, gal dėl tos priežasties ir peržiemojo labai blogai, be to auga beveik prieangy - labai jau nemalonu žiūrėti į ligotą.
Dėl Actaro naudojimo tokių kaip mes, manau, kad Aivė visai teisi. Argi ūkininkai žiūri, kad bitės neskraidytų, juk nenupurkši visų laukų per valandą kitą, kai bitutės ilsisi. Agrochemoje (Jonavoje) sakė, kad jau ne pirmą kartą Actara išiminėja iš registro, kai neranda kuo pakeisti, po poros metų vėl leidžia naudoti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 30 Rgp 2013 09:55

Šiemet nepurškiau niekuo. Kai kurios rožės atrodo labai baisiai, tiesiog siaubingai (hit) - arba juodos, arba visai be lapų. Pernai, kai buvo nupurkštos (nepamenu - du ar tris kartus), vaizdas buvo nepalyginamai geresnis.
Vis pritrūksta laiko išsiaiškint, ar baisiausiai atrodo linkusios sirgti rožės, ar tą įtakoja ir kokie kiti faktoriai. Taip, yra rožių, kurios kiekvienais metais serga, nepriklausomai nuo to, buvo purkštos ar ne. Bet kai kurios elgiasi labai įvairiai, vienais metais serga, kitais būna sveikos.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 31 Rgp 2013 06:43

Ir aš kažkaip nieko nebesuprantu (xixi) . Šiemet taip ir neprisiruošiau purkšti rožių rugpjūtį, kai pamačiau, kad tas ekologiškas auginimas nelabai padeda didesniuose rožių prisodintuose plotuose. Bet dabar tos ligos stabilizavosi. Bent daugiau neplinta. Skirtumas tik tame, kad nupurškus rožes būdavo nauji lapeliai po savaitės atauga ir rožės krūmas vėl gražus. Dabar lapų iš apačios nėra, o viršūnės po genėjimo (žiedų nukarpymo iki tikro lapo ar truputį daugiau) gražiai ataugę. Baisiausiai atrodo dvi galingos savo dydžiu senovinės rožės ( Mme. Isaac Pereire ir Reine des Violettes) augančios prie pat vyšnių. Jos kaip ir vyšnios visai be lapų (mad) Bet yra rožių "sveikų kaip ridikėliai". Kur nė vienas lapas nėra pažeistas ligų.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Vasara rožyne

Standartinė Gina » 31 Lie 2014 11:28

Laistau rožes tiesiai iš šulinio lediniu vandeniu iš šlangos. Ko gero visai jas pribaigsiu, bet šildyti visoms talpose vandenį nėra šansų, o pas mus normaliai nelijo nuo pavasario. Gal kokius 5 kartus pakrapino. Tokios sausros jau neatsimenu. Kiemo žolė be jokios gyvybės, čeža po kojom.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 31 Lie 2014 11:54

Nieko sau :( Pas mus Vilniaus apskrity birželį daug lijo, na gal buvo keletas dienų iš eilės, kad nelytų, bet šiaip buvo šalta ir šlapia. atostogavau dvi savaites tarp Joninių ir Mindauginių tai iš vis - lijo kasdien, buvo šalta, trumpų rankovių neprireikė :)
Aš ir kelis sykius liejau lediniu gręžinio vandeniu, nes nėr ką kitaip daryt, geriau toks vanduo, nei jokio...
Gal ir nesąmonę vakar padariua (akmenim neužmėtikit), bet nupurškiau rožes Efektorium :| Nežinau, ar kiek padės, bet vis tik dar nors porą mėnesių norisi rožėmis pasidžiaugt...

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rudenelis » 31 Lie 2014 19:33

Jūrate, nenoriu būti įkyri, tačiau ar tikrai nesiaučia pas tave voratinklinė erkė? Prasideda nuo krūmo vidaus, apačios, lapai būna kažkokie matiniai pradžioj, paskui pradeda smulkutėmis dėmelėmis geltonuot, ruduot, pagaliau išsausėja, pasidaro kažkokie be gyvybės, o juos tada ligos pribaigia. Bent pas mane tai vyksta beveik kas vasarą, ypač kai sausa. Puola ir kitus augalus, ne tik rožes. Apatinę lapų pusę papurškinėju muiluotu vandeniu, tiesiog paplaunu, kur galima prieit, Nepasakyčiau, kad sunaikinu, bet nors trumpam prilaikau tą sausinimą. Pakenkti, bet nepribaigti lapai būna chaki atspalvio.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 01 Rgp 2014 06:32

Be visų kitų gyvulių, ant kai kurių rožių yra ir erkė. Kiekvienais metais taip... Bet nuo jos aš nepurškiu, per brangu nymezalis. Na aš apskritai kelis metus jau, kaip suprantu, filosofiškai žiūriu į rožių auginimą :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 01 Rgp 2014 06:37

Viskas - niekai, svarbiausia, kad palijo (rain) (rain) (rain) (bravo) (bravo) (bravo) (dance) (dance) (dance)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Jūratė » 01 Rgp 2014 07:17

Regina rašė:Viskas - niekai, svarbiausia, kad palijo (rain) (rain) (rain) (bravo) (bravo) (bravo) (dance) (dance) (dance)
o taip! (dance)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Vasara rožyne

Standartinė lelijele » 01 Rgp 2014 08:47

Puikumėlis,kad palijo (rain) (rain) (rain) . Kenkėjų klausimu tai aš pati "paukščiuku" dirbu. Einu pasigrožėt ir pamačius skylutes sumaigau kirminus ant lapų. Kai bus didelės rožės tai bus neįmanoma, o kol kas apgaudau didumą. Šiandien juokavau: išėjau atostogų, kad kirmėles sugaudyčiau. Labai norisi ir kopūstų be nuodų, o ant jų šiemet apstu visokio gėrio ypač ant svojos kopūstų.

Žavinga kai drugeliai skraido, bet nekenčiu drugelio kirmėlės stadijoj (mad) .

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne

Standartinė Virginija » 01 Rgp 2014 09:24

.
Kopūstus iškart marinuokit :D (pabandykit palaistyti actu parūgštintu vandeniu).

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rūta » 04 Rgp 2014 14:07

Taip, laukia dar viena kovos su karščiu ir sausra savaitė... Praėjusią savaitę buvom kaime, tai kiekvieną dieną teko lakstyti tai šen, tai ten su laistytuvais, bet visko neaplakstysi, kam tenka, kam ir ne... Kol kas rožės, sakyčiau, šauniai laikosi, nerodo drėgmės trūkumo požymių (jų nelaisčiau), na gal tik prie pirtinės namo sienos augančios. Masinio rožių sirgimo kol kas irgi nėra (tfu tfu tfu...), o štai voratinklinė erkė jau kai kur darbuojasi, ypač prie tos pačios pirtinės sienos ir ant rožių, kurios iki vasaros vidutio augo vazonuose neperpučiamoj vietoj, o persodintos liko su savo erkėm. Vakar pasidariau 5 litrus Nemazalio ir išpurškiau pirmiausia tas, kurioms labiausiai reikėjo, o ne itin stropiai per beveik visą rožyną prasibėgau, gal padės apsisaugoti. Dabar voratinklinė erkė yra priešas numeris vienas... Reikia jam užbėgti už akių, nes paskui labai jau vargas, kai liga įsisiautėja.

Bet nepaisasat kaitros, pakartotinis rožių žydėjimas vis labiau įsibėgėja :) Tikiuosi, savaitės pabaigoje sėkmingai sulauksim lietaus, kuris pagirdys mūsų rožes ir atgaivins sodus (rain) (rain) (rain) Jei mokėčiau, imčiau šokti indėnų lietaus prišaukimo šokį... :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Vasara rožyne

Standartinė Paukštukas » 04 Rgp 2014 14:36

Smagu, kad Rūtos rožės dar nejaučia drėgmės trūkumo ir ruošiasi pakartotinai žydėti!
Maniškes puola dėmėtumas ir cikados :( , apkramto svirpliai. Ir dar karštu oru susmulkėjo žiedai. Pvz., tokie yra Winchester Cathedral:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne

Standartinė Rūta » 04 Rgp 2014 16:29

Paukštuk, o kokia dirva jūsų sode? Klausiu dėl išdžiūvimo.
Dėl cikadų tai gal NeemAzall padėtų, nors apie rožines cikadas ir neužsimenama instrukcijoje. Tai ekologiškas preparatas, sodo neapnuodys, tik nepigus, ypač jei rožių ne dvi trys...

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Vasara rožyne

Standartinė Paukštukas » 04 Rgp 2014 17:49

Pas mus po atvežtu 15-20 cm žemės sluoksniu daugelyje vietų sunkus molis. Sodinant papildomai pilu geros žemės, pievagrybių komposto. Sunkoka žemė, drėgmę sulaiko. Bendrai saulė ir vėjas labai džiovina, o gal ir sunkioj žemėj oro pritrūksta.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 10 Rgp 2014 08:55

Yra sergančių, bet dauguma sveikos. Nepasakyčiau, kad ir kenkėjai labai puola, cikadų kažkiek matosi.
Didžiausi kenkėjai šiemet pas mane - kurmiai (bandit) (hit) Turbūt nėra tokios vietos, kur jie nepabuvotų, Laistydama labai gerai pamačiau jų bjaurius darbelius - kai pradėjau su šlanga vandenį pilti, tai viskas ir nugarmėjo kažkur, o rožės liko kaboti. Aš išvis nesuprantu, kaip dar jos auga (no) :? Tiesa, kai kurios auga prastai :( ...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara rožyne

Standartinė Regina » 20 Rgp 2014 09:08

Ar dabar pas jus žydi rožės?
Klausiu todėl, kad mano sode šiemet jos žydi gana įdomiai. Iki šiol jokios ryškiai išreikštos pertraukos nebuvo, visą vasarą daugiau ar mažiau žydi beveik visos rožės. O dabar jau panašu į pertrauką :? Jeigu tai pertrauka, tai man nelabai tas patiktų, nes bus dar vienas labai vėlyvas žydėjimas.
Neseniai buvo šneka apie sukvailiojusias vienąkart žydinčias senovines. Maniškės nežydi. Tik Flamentanz, bet ji pražydo ne po pertraukos - žydi po kelis žiedus nesustodama iki dabar.
Viena obelis taip pat ruošiasi žydėti, ir visai nemažai...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 20 Rgp 2014 09:13

Pas mane žydi, bent jau tos kurios žydi pakartotinai, praktiškai be pertraukos visą vasarą. Aš vis laukiau kada jau nereikės karpyti peržydėjusių žiedų (labai atsibodo), deja taip neatsitiko. Aišku, jos nėra apsipylusios žiedais kaip būna pirmą kartą.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Vasara rožyne

Standartinė Janina » 20 Rgp 2014 09:44

Regina rašė:Ar dabar pas jus žydi rožės?
Klausiu todėl, kad mano sode šiemet jos žydi gana įdomiai. Iki šiol jokios ryškiai išreikštos pertraukos nebuvo, visą vasarą daugiau ar mažiau žydi beveik visos rožės. O dabar jau panašu į pertrauką :? Jeigu tai pertrauka, tai man nelabai tas patiktų, nes bus dar vienas labai vėlyvas žydėjimas.
Neseniai buvo šneka apie sukvailiojusias vienąkart žydinčias senovines. Maniškės nežydi. Tik Flamentanz, bet ji pražydo ne po pertraukos - žydi po kelis žiedus nesustodama iki dabar.
Viena obelis taip pat ruošiasi žydėti, ir visai nemažai...
Panaši tendencija. Pumpurų sukrauta pas visas nemažai, žiūrėsim koks ruduo ateis, o tada džiugsimės arba pyksime. (flower)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Vasara rožyne

Standartinė Alinda » 23 Rgs 2014 09:06

Čia žydi du krūmai Rose Pomponella.Nei jos serga,nei jas kas puola.Jų reikalas tik žydėti iki pat šalnų <3

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Vasara rožyne

Standartinė Alinda » 23 Rgs 2014 09:17

Karščiai nelabai patiko Lady of Shalott. O dabar štai kokie žiedai <3 <3 <3

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne

Standartinė LoretaA » 23 Rgs 2014 09:52

Fantastiški žiedai, puiki rožė <3 Kol kas neserga. Rašau kol kas, nes kartais rožės pas mane pradėdavo sirgti po metų, kitų, o pirmus metus būdavo sveikutėlės.
Tik jau ne vasara, o ruduo rožyne (xixi) .

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Vasara rožyne

Standartinė Alinda » 23 Rgs 2014 10:17

Nevaražinkit (xixi)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Vasara rožyne

Standartinė Paukštukas » 23 Rgs 2014 11:46

Ruduo atėjo tik vakar :) Graži Pomponella <3 Šiais metais mano beveik visos angliškos rugsėjį žydėjo ir atrodė gražiau, nei vasarą (iki vakar prasidėjusio lietaus ir vėsumos). Wiliam Shakespeare 2000, Charlotte, netgi atsiauginę gražią sveiką lapiją, vietoj nukritusios ligotos senos.

Skelbti atsakymą

Grįžti į