Rožių persodinimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Rožių persodinimas

Standartinė Rūta » 10 Spa 2011 08:35

Paprašyčiau pasidalyti patirtimi tuos, kuriems teko persodinti suaugusius rožių krūmus. Pati ruošiuosi tai daryti, tik jaučiu, kad „kiškos dar per silpnos“ :D Štai ir kyla visokių klausimų. Ar rožę iškasat visai plikom šaknimis, aš reikia stengtis, kad liktų bent koks žemių gumulas? Reikia gerokai patrumpinti šakas, kad jų ilgis būtų maždaug toks, kaip šaknų, ar ne taip? O ką darot su lapais? Paliekat lapotas ar nukerpat lapus?
Iš anksto dėkinga (flower)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Tadas » 10 Spa 2011 08:50

Teko persodint kokių 6 metų.(Grįžta mano dovanotos rožės :D ) Iškasiau labai nesaugodamas,žemių kiek nukrito tiek nukrito ,specialiai nekračiau. Nugenėjau kokiu 30-40cm,šaknų neliečiau,manau šaknys pačios apsikapoja bekasant. :) .Veiksmas vyko pavasari. Spprogo sunkiai.Bet kai isikabino tai į rudenį ir žiedų sulaukiau.Rožė Moonlight. Tokie pastebėjimai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 10 Spa 2011 09:15

Šį savaitgalį persodinau šešias. Didžiausia iš jų Gertrude Jekyll, bet ne šešis metus augusi - tokių pas mane dar nėra. Šiai rožei reikia daug erdvės. Kas ją rudenį sodinsit, atkreipkit į tai dėmesį. Pradžioje, kokiu 30 cm atstumu nuo rožės atkasu griovelį kastuvo gylio ir pločio, o per sekantį kastuvą jau lupu. Šaknys apsikapoja labai. Aš viršūnėles palikau mažesnes nei šaknys - apie 30 cm aukščio. Liejau labai gausiai - pora kibirų supyliau. Kaip ten bus - laikas parodys. Žodžiu nieko naujo. Į duobę nedėjau jokių trąšų, jokio komposto.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rūta » 10 Spa 2011 09:22

Labai ačiū už atsakymus :) Vadinasi, nesiekiat, kad šaknys būtų plikos, kaip iš Sibirkos kad gaunam. Koala, gera mintis dėl griovelio, pati gal nebūčiau sugalvojusi |( Žodžiu, bandysiu persodinėti kaip medelius.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Jūratė » 10 Spa 2011 11:24

aš savaitgalį persodinau pavasarį gautą iš Serbijos Felicitę. Iš pradžių galvojau trumpint šakas, jos gal 60 cm užaugusios, bet paskui suabejojau, ar reikia, ir palikau taip kaip yra.... tik gausiai priliejau vandens ir dar liesiu, jei tokie bus sausi orai orai kaip dabar.
tai irgi nežinau, gal labai blogai padariau? dar nevėlu, galiu patrumpint.. :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 10 Spa 2011 11:51

Negaliu konkrečiai pasakyti - reikia trumpinti ar nereikia. Sodindama rožes per ilgai užsibuvusias vazonuose, iš kurių jos jau būna suleidusios šaknis į žemę, šakas dažniausiai negailėdama trumpinu . Turbūt esu labai negailestinga rožėms |(

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Virginija » 10 Spa 2011 12:23

Jūratė rašė:aš savaitgalį persodinau pavasarį gautą iš Serbijos Felicitę. Iš pradžių galvojau trumpint šakas, jos gal 60 cm užaugusios, bet paskui suabejojau, ar reikia, ir palikau taip kaip yra.... tik gausiai priliejau vandens ir dar liesiu, jei tokie bus sausi orai orai kaip dabar.
tai irgi nežinau, gal labai blogai padariau? dar nevėlu, galiu patrumpint.. :?
Man tai nekiltų mintis trumpinti, jei persodinot su geru žemės gumulu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Jūratė » 10 Spa 2011 12:56

antosė rašė:Man tai nekiltų mintis trumpinti, jei persodinot su geru žemės gumulu.
nelabai to gumulo buvo, didžioji dalis žemės nubyrėjo...

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Virginija » 10 Spa 2011 13:09

Tai prilaistyti reikėjo prieš iškasant :) Tokiu atveju, Jums geriau žinoti, kaip pasielgti. Aš stengiuosi persodinti kuo didesnes šaknis su žemėmis. Kadangi tai senovinė vienąkart žydinti rožė, tai galit rizikuoti palikti. Noriu pasakyti, kad rizikuoti visada galima, pavasarį persodinau vijoklines rožes , palikau beveik visas šakas apie du m ilgio, viskas gerai, dabar jau "monstrai". Bet jokiu būdu nerekomenduoju taip daryti, čia jau kiekvienas pats turi spręsti :) .

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožių persodinimas

Standartinė mamaviete » 10 Spa 2011 13:59

noreciau jusu patarimo, nes dabar esu pas dukra Norvegijoj, ir kieme nusiziurejau koki tai ersketi, noriu issikast atzala ir parsivezt i LT pasisodint. Tik nezinau , kokia atzala issikast, ar jau sumedejusia, su uogytem :) , ar dar visiskai zaliom sakom, nors tos sakos jau storokos. Aisku , sakas tai nutrumpinciau iki lagamino formato :D ir vezciau plikomis saknimis.Dar neaisku, kaip man isvis seksis iskasinet, nes toks ispudis , kad cia viskas akmenyse auga...

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Virginija » 10 Spa 2011 14:10

Kadangi ruduo, be to, kelionė, tai manau, geriau sumedėjusi atžala, šaknys irgi bus geresnės, šakelę, aišku, reikia sutrumpint (ne dėl lagamino :) ).

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožių persodinimas

Standartinė vilmis » 10 Spa 2011 16:30

Svarbu šaknys, o antžeminė dalis anksčiau ar vėliau pati atsistatys.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Gulbe » 13 Spa 2011 10:35

Aš dabar persodinau 4 rožes, bet tik vieną jų - A.Darby pavyko iškelti su gumulu, bet buvo toks sunkus, kad susirietusi pernešiau į naująją duobę ir įverčiau, tad dabar svarstau, kad gal geriau su mažiau žemių, bet būti tikrai,kaip šaknys atgulė naujon vieton, ar nesusilenkė kur?.. Tad ją vienintelę palikau su ilgesniais stiebais, kitas tris kirpau iki 30 -40cm. Sodinau į neriebų kompostą, sumaišytą su savo priemoliu, į dugną dėjau velėnos. Taip sodinau ir naująsias rožes. Mano klausimas - o kada jau tvirtai aišku, kad naujas ūglis sumedėti nespės? Va mano persodintoji Shropshire Lad turi vieną labai gražų dar nesumedėjusį slyvų spalvos ūglį, kurį palikau neliestą, kai kitas šakas nukirpau. Abrahamas irgi porą turi. Ar reikėjo negailėti? Kada tuos nesumedėjusius iškirpt? Ačiū

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2011 10:44

Dabar jau spalio vidurys, jus rožes persodinot, taigi abejoju, kad jos užsiims ūglių "medinimu" - galima drąsiai juos nukirpt. Juo labiau, kad kaip rašote sumedėjusius nukirpot, o nesumedėjusį ne. Sibirkos rožynas, visada atsiunčia rožes nukirptais nesumedėjusiais ūgliais.

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Virginija » 13 Spa 2011 11:10

Gulbe rašė:... susirietusi pernešiau į naująją duobę...
Aš apkasu iš visų pusių, paskui iš vienos pusės giliau, jei įmanoma ir po šaknimis, tada įstatau ten sniego kastuvą ir paprastu kastuvu ant jo užverčiu. Iškėlus iš duobės, galima tempti tą sniego kastuvą už koto per visą sklypą :D arba su juo įkelti į karutį, naujoje duobėje su visu kastuvu įleisti.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Gulbe » 13 Spa 2011 12:42

Ačiū.
Gal ir Abrahamą sumažinsiu, saugiau jausiuosi...

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rita » 13 Spa 2011 13:43

Aš pernai Baroką persodinau dengimo žiemai paskutinę dieną.Iškasiau su kuo didesniu žemių gumulu,įstačiau į kitą duobę,užpyliau komposto ir žemių mišiniu,gerai priliejau/šakos buvo 2 metrų,nieko neliečiau/,palaukiau pusvalandį prilenkiau prie žemės ir uždėjau tuneliuką.Pavasarį buvo viskas normaliai tik labai laukiau ar išsprogs.Paskui šakos išleido lapelius tik viršūnėje,o visos šakos ilgą laiką buvo plykos,norėjau pjauti,bet surizikavau ir nieko nedariau.Po truputį pradėjo sprogti ir gražiai sužaliavo.Žydėjo visą vasarą ir iki šiol tebežydi.Aš manau,kad Barokas labai ištverminga rožė,patyrė tokį stresą ir vistiek atsigavo.O gal jai viskas čia buvo normalu ?

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Paukštukas » 13 Spa 2011 18:07

Vakar persodinau prieš metus sodintą Leda. Apkasinejau ratu nuo stiebų gerus 40 cm atitraukusi kastuvo pločio griovelį, paskui gilyn kelis kartus "plokščiai" laikydama kastuva, galiausiai iškėliau... Šaknų apsikapojo tikrai mažai (duobę perkasinėjau, tai tikrai mažai radau), tik žemių pakankamai nubyrėjo. Šiandien persodinau vasarą iš "Sibirkos" įsigytą Balleriną. Remdamasi šita menkute patirtimi visiems ketinantiems persodinti rožes patariu labai gerai pasverti visus "už" ir "prieš", o geriausia gerai pamąstyti prieš sodinant (yes) Per metus Leda šaknyno skersmuo koks 70-80 cm, į gylį irgi nemažai pasidavęs, kaklelis prie šaknyno gal 5 cm. Ballerina per kelis mėnesius taip pat neblogai įsišaknijusi. Žodžiu, kasi (:| , matai, kaip gražiai įsitvirtinę <3 (tas suteikia džiaugsmo, kad gerai pasodinai), supranti, kad skriaudi (yes) . Planas buvo persodinti keturias rožes, bet manau apsiribosiu šitom dviem, gaila žaloti :)

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Virginija » 13 Spa 2011 19:03

Angliškas rožes ne problema ir nugenėti, pavasarį jos greit ataugs ( panašiai ir kitos krūminės), labiau gaila vienąkart žydinčių ar vijoklinių.
Visgi rožių persodinimas nėra jau toks baisus, laiku ir tinkamai tai padarius, jos greit atsigauna.
Aš šiandien sodinau jaunas savašaknes rožes, persodinti jas su žemėm sudėtingiau. Nors rožės atrodė didelės ir žydėjo, šaknys dar menkokos, nieko nelaiko. Bet tikiuosi, kad išgyvens :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rita » 14 Spa 2011 06:58

Man labai patiko Antosės rožių persodinimo būdas su sniego kastuvu,būtinai pasinaudosiu :) (flower)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rūta » 17 Spa 2011 18:59

Kadangi dėl laiko stokos aplinkui neapkasidėjom, mums pavyko rožes išlupti tik plikom šaknim. Gerokai patrumpinau ir pasodinau kaip naujus sodinukus. Tikiuosi, atsigaus. Iš keturių ar penkių numatytų persodinti persodinau tik dvi - gerai įsitvirtinusių jau tikrai gaila judinti. O ir tas dvi judinau todėl, kad jų vieton turėjau kitas rožes sodinti. Mažulę 'Grace' iš gėlyno vidurio ištraukiau, kur ji buvo jau visai kitų augalų užguita. Va tau ir pasitikėk nurodomais aukščiais...

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rita » 30 Rgp 2012 08:38

Gal galit patarti,kada geriau persodinti rožę,ar dabar,ar laukti tikro rudens?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių persodinimas

Standartinė LoretaA » 30 Rgp 2012 09:25

Gal ne visai dabar, bet nuo rugsėjo vidurio aš jau persodinėju.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rita » 30 Rgp 2012 10:29

Ačiū,Loreta,labai :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožių persodinimas

Standartinė Rudenelis » 18 Rgs 2013 13:32

Gerbiamos rožių mylėtojos ir žinovės,prašau patarimo: du birželius atžydėjo du "Flammentanz" krūmai , o dabar pasidarė mažai vietos, nes užaugo tikri monstriai. Vieną norėčiau perkelti į kitą vietą. O gal pabandyti palikti užaugintas nors naujas šakas, jos ilgos ir daug? Suprantu, kad augalui geriau būtų prigyti ir peržiemoti nugenėtam, bet taip norisi to vienintelio žydėjimo...Ar judinti dabar, ar laukti spalio? Stovi su lapais, nors ir nepuošniais, nes padirbėjo voratinklinės erkės. Tiesiog dvejoju.Būsiu dėkinga už bet kokius pasvarstymus.

Skelbti atsakymą

Grįžti į