Atramos rožėms, mažoji sodo architektūra

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 15 Vas 2012 17:52

Kai dar neauginau rožių ir nė neįtariau apie jų egzistavimą, laipiojanti hortenzija buvo norimų augalų sąraše. Deja iki šiol jos neturiu, nes vėliau ne kartą teko skaityti, kad mūsų žiemų ji neištvertų. Kad pas Rita auga, aišku smagu, bet ji gyvena Kaune ir ten vis tik šilčiau.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė vilmis » 15 Vas 2012 17:56

Net paieškojau info apie auginimą Lietuvoje :P VU botanikos sodas sako, kad auga ir auginti galima:

http://www.botanikos-sodas.vu.lt/lt/zal ... hortenzija

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Virginija » 15 Vas 2012 18:13

Turiu ją daug metų, bet niekada jokio grožio nemačiau, apie žiedus nekalbu. Turbūt jai reikia derlingos žemės, pas mane ji dabar pasodinta blogiausioje vietoje :$

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė RožėDD » 15 Vas 2012 18:54

Obeliskai rožėms

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Prancūzija, 2011 m.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 15 Vas 2012 19:38

nesupratau Džilda |( nesupratau ką nori parodyti |( prašau paaiškink |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Regina » 15 Vas 2012 19:41

Bet ten (Prancūzijoj) rožių niekas žiemai ant žemės neguldo ir visiap kaip netūloja ir nuo šalčių nesaugo. Kažin, ar pas mus labai realu prie tokių obeliskų rožes augint...

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 15 Vas 2012 19:48

vilmis rašė:Net paieškojau info apie auginimą Lietuvoje :P VU botanikos sodas sako, kad auga ir auginti galima:

http://www.botanikos-sodas.vu.lt/lt/zal ... hortenzija
Kairėnuose nepamenu kur pas juos auga, vingyje yra labai sena, bet neveši, žiedų nesu mačiusi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 15 Vas 2012 20:01

Regina rašė:Bet ten (Prancūzijoj) rožių niekas žiemai ant žemės neguldo ir visiap kaip netūloja ir nuo šalčių nesaugo. Kažin, ar pas mus labai realu prie tokių obeliskų rožes augint...
Šios rožės, jau ir be tų obeliskų stovėtų kaip obeliskai (xixi) Apie tai ir kalba, mes tokių statyti rožėm negalim, kaip juos rudenį iš tų rožių išpainioti |( . Šiuos, taipogi, tik atsinešus suvirinimo aparatą galima būtų dalimis išmontuoti (xixi)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė RožėDD » 15 Vas 2012 20:02

Nijole rašė:nesupratau Džilda |( nesupratau ką nori parodyti |( prašau paaiškink |(
Norėjau prirašyti, bet pamiršau, kad Prancūzijoje tik ir galima tikėtis pamatyti tokius reginius - obeliskų ir vijoklinių rožių draugystę (įsisenėjusią), o Lietuvoje kol kas deja :(
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rita » 16 Vas 2012 07:01

Galiu parašyti apie Dalios Raimondos išgirtą mano laipiojančią hortenziją.Aš su ja kovoju taip pat,kaip Koala su apyniu (xixi).
Turiu dvi,abi pasodintos augalų(tujenio,rutulinės tujos,2 eglučių, lauravyšnės ,rododendro)priekyje,po jų kojomis,o šie augalai pasodinti prie tvoros,apaugusios gebenėmis.Galvojau bus labai gražus derinys(hortenzijos lapai labai gražios,gaivios žalios spalvos) tamsiai žaliame fone,apie žiedus jau nebekalbu,man jie nuostabūs:perregimi,nerėkiančiai balti,trapūs.Tačiau,kai jos pradėjo vešėti,nebežinojau,kur bemėtyti jų šakas,kad vyras su žoliapjove visų nenupjautų,mečiau ant augančių augalų,o jos stiebėsi prie tvoros.Kai pasiekė tvorą,pradėjo kelti galvas ir brautis pas kaimynus ,karpydavau su sekatoriumi viršūnes,kol kaimynė pasakė,kad tegu auga kaip jos nori,jai jos labai gražu :) Tačiau vis tiek genėjau šakas glėbiais,kad neužgoštu augančių augalų.Gavosi man ir Dalei labai gražus kampas,man tai toks reginys,kaip La-Gomeros saloje prie Teneryfės,o mano vyrui "baisus šabakštynas". Tas hortenzijas man atvežė dendrologas Arvydas Rutkauskas,dabartinis "Želdynėlio"vadovas,tada jis dirbo Kauno botanikos sode,taip,kad jos tikriausiai iš ten.Pas mane žydi kiekvienais metais,apsipylę žiedais,trešiu pavasarį ,užmesdama kokią saują trąšų dekoratyviniams augalams,kai tręšiu visus dekoratyvinius augalus,nei laistau,nei kitaip prižiūriu,gal tik geniu be galo :)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gulbe » 16 Vas 2012 07:45

Aš jas mačiau Vilniaus Botanikos sode, rododendrų "skyriuje", apsivyniojusias pušis gana aukštai ir sukrovusias žiedelius. Kai žydėjo (ar žydėjo) , jau nemačiau. Atrodo labai gražiai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 16 Vas 2012 07:51

Rita, aprašykite truputį jos aplinką (saulė, vėjas, užuovėja, šiaurė, pietūs, tankiai apgyvendinta vietovė ir t.t.)- pas jus akivaizdžiai jai palankus mikroklimatas, tad įdomu kaip jis atsiradęs (vien tąršų neužtenka)

Šiaip ją visada rekomenduoja kaip vieną tinkamiausių augalų šiaurinei pusei.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rita » 16 Vas 2012 08:35

Labai sudėtinga ir aprašyti tą aplinką,jei geografiškai-sklypo pietritinėje pusėje,bet ,turint omeny,kad iš pietinės pusės mūrinė aukštoka tvora,o iš rytinės tanki cūgų gyvatvorė,tai kaip ir susidaro užuovėja ir patenka tik ankstyva rytinė saulė.Šiaip tai ten tam kampe pavėsis-kai reikia ten įkelti koją,norint nukarpyti gebenių ir hortenzijų viršūnes,man visada darosi nejauku,atrodo,kad ten kažkas gyvena tam šebankštyne,visada aunuosi guminius batus,visi iš manes juokiasi (xixi) .Tikriausiai reikėtų pasakyti taip:tamsi,vėsi,drėgna vieta :).

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Virginija » 16 Vas 2012 09:56

Ko gero, to ir reikia, o pas mane kaip tik iš vakarinės namo pusės pasodinta, bet ten net lietus neužlyja. Reikės šiemet ją iškelti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Gema » 16 Vas 2012 11:38

Rita, tai kiek Jūs turite sodo, kad dar vietos ir tokiom džiunglėm turite?! :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rita » 16 Vas 2012 12:35

Gema,aš jau nukritau iš juoko,Jūs tuoj krisit. Aš juokiuosi iš savo nesąmoningo rašymo ir nepatogu, kad žmones įsivaizduoja erdves - šamšalynus, tamsumynus, neįžengiamą peklą, o iš tiesų tai yra tas kampas kokie 5m*3m.,pavingiuota pagal tvorą pusapvalė sala,tik jos viduje baisi betvarkė:gebenių,kurios auga ne tik ant tvoros,bet ir ant žemės ir hortenzijų raizgalynė.
Mūsų sklypas yra 10arų,jame stovi vidutinis namas,o aplink veja su pavingiuotais gėlynais apie namą ir dekoratyviniais augalais,dar yra didelė terasa ir pavėsinė su lauko židiniu,taip pat per du metus atsirado nemažai rožių,jau apie kiekį bijau ir sakyti,nes pagalvosit,kad pas mane ir ant stogo jos auga,tiek visur visko prikišta (xixi) .

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Laiminga » 17 Vas 2012 07:16

Mano hortenzija auga šiaurinėj pusėj. o dar jei turėsim minty, kad Ignalinoj, tai Loretai drąsus atsakymas, kad ji Lietuvoj visur gali augti. :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Aistė » 17 Vas 2012 11:56

Ir dar jinai labai lengvai dauginasi. Loreta, jeigu norėsit, pavasariop, vasara galėsi auginuką hortenzijos padovanoti (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 17 Vas 2012 12:17

Ačiū, Aistejuk, labai norėsiu :) Gal ką nors iš savo žolių mainais išpešiu :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Aistė » 17 Vas 2012 12:25

Sutarta (flower)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Tadas » 18 Vas 2012 16:06

Nėr geresnės atramos kaip ši :) Trys kuolai ir jokių problemų ir žiūrisi gerai :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 18 Vas 2012 17:35

Labai patiko Tado atrama (like)
dabar visai susimakalavau: is pradziu norejau savo siaurinej vietoj sodint vinvyti, paskui smaugika, o dabar laipiojancia hortenzija :D Tik man reiktu, kad augalas i virsu bent kokius 3 metrus pasiektu ir gana platus butu (arba reiktu keletos sodinuku). O kad zinot tikrai, kad ta hortenzija tikrai tokia augi, atspari butu ir dar zydetu!, tai motininio augalo kaip Ritos reiktu.... |( Vadinas, reikia su Rita susidraugaut ;) :D

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė vilmis » 18 Vas 2012 18:57

Ne tik geras sodinukas, bet ir tinkamos augimo sąlygos svarbu ;)
Kaip tik vienoj protingoje knygoje "Ecosystems of the World. Coniferous forests" aptikau kokiomis sąlygomis laipiojančioji hortenzija auga Hokaido saloje: mišrus miškas šlaite, didelis drėgnumas, pomiškyje gausu įvairių krūmų. Į tai reikėtų atsižvelgti sodinant. Kaip matom Ritos sode yra idealios sąlygos.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rita » 19 Vas 2012 08:25

Gerai,Jūrate,susidraugausim,jei tik žiema nebus padarius savo darbo,tfu,tfu. :) Galėsiu būti labai drauginga visiems (xixi)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė vilmis » 20 Vas 2012 14:39

Man patinka šitie stulpai su virvėmis Norvegijoje: http://www.fredholm.no/byggverk-i-hagen ... e-planter/

O nuotraukoje žemiau primityvesnė Tados atramos versija - sausa šaka įsmeigta :D :

Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į