Atramos rožėms, mažoji sodo architektūra

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 01 Bal 2014 09:52

kaina juokinga, bet aš vis prisimenu Nijolės Iceberg'ą, kuris sulaužė atramą...

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 01 Bal 2014 09:55

Jūratė rašė:ar tokia arka gali ką nors atlaikyti? http://pigu.lt/sodo_prekes_gyvunams/gel ... id=4170425" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
iš pažiūros, tas metalas atrodo, labai skystas...
Tokia pas mane buvo, ji laiko, bet pakol jaunos rožės ir netūri labai didelės masės, ir tas kinietiškas metalas sudulyja per 2-3 metus tiesiog vos ne tai kad- subira, manau raganes (jos gal lengvesnės) atlaikytų.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 01 Bal 2014 09:57

Jūratė rašė:kaina juokinga, bet aš vis prisimenu Nijolės Iceberg'ą, kuris sulaužė atramą...
....tai vat tokia atrama Icebergo neatlaiko, rožė šią atramą paguldo ant žemės - nulinksta su visa rože.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Dausa » 01 Bal 2014 10:00

Kadangi vis daugėja uraganų, tai visas arkas reiktų įbetonuoti. Bet, jei net metalas laiko tik 2-3 metus, tai nelabai apsimoka.
Net vienmetės pupelės neišsilaiko per audrą, jei kartys tik susmeigtos į žemę ir suraišiotos. Iš visų vijoklinių augalų gaunasi didelė ,,burė", kai suželia.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Aistė » 01 Bal 2014 10:59

Pas mane yra tokia arka, pernai dvi raganes atlaikė. Šiemet užmaukšlinau ant jos Alchemista, manau arkai bus paskutiniai metai :D Bet pas mane dar kažkiek pritvirtinta arka prie tvoros. Tiesa ten visiška užuovėja, net ir uraganams siaučiant ten nelabai pučia.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Dausa » 08 Bal 2014 11:56


Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Bal 2014 19:35

Tokia pigi metalinė arka puikiai atlaiko ir rožes, ir vėtras. Aš ją stipriai įsmeigiu į žemę. Nors žiemai aš ją nunešu (neišardytą) į ūkinį pastatą, bet jaučiu, kad šie metai bus treti ir gal būt paskutiniai. Šiemet dar bandysiu ant jos dėti rožes, bet šoniniai strypeliai jau vis iškrenta ir nelabai įsistvirtina, jei pabandai juos įsukti vėl. Nežinau ar apsimoka tokią pirkti, bet tai vis geriau nei jokios |(

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 11 Bal 2014 08:44

Žadėjau parodyti kokią arką man pagamino :)) nuotrauka daryta telefonu tai kokybės nėra, ir prašau nevertinti aplinkos :D
Paveikslėlis

brėžinukas buvo toks:

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 11 Bal 2014 08:59

Nugi gerai pagamino. Kažkodėl galvojau, kad iš medienos lenkta nesigaus - gavosi :) . Gal tik to impregnanto spalva man nelabai, bet vėliau ji išblykšta. O kaip prie žemės pritvirtino ar pati stovi be pasmeigimo?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 11 Bal 2014 09:08

LoretaA rašė:Nugi gerai pagamino. Kažkodėl galvojau, kad iš medienos lenkta nesigaus - gavosi :) . Gal tik to impregnanto spalva man nelabai, bet vėliau ji išblykšta. O kaip prie žemės pritvirtino ar pati stovi be pasmeigimo?
Jo aš imprengnantą labai " levos" spalvos nupirkau (xixi) pigų (xixi) bet ji išbluks, į žemę ikasta dar apie 50cm ir žemėje sutvirtinta, na šale dar po pagaliuką įkalta stovi visai tvirtai nejuda :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 11 Bal 2014 09:18

na va labai neblogai (like) linkėjimai meistrui! :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 11 Bal 2014 09:23

Jūratė rašė:na va labai neblogai (like) linkėjimai meistrui! :)
Būtinai perduosiu :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 11 Bal 2014 10:34

Impregnanto kitokios spalvos ir nebūna ar jis brangus, ar pigus. Aplamai galvojau gal kokia spalva ketini nutepti.
Iš patirties pasakysiu - silpna vieta mediena žemėje.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 11 Bal 2014 12:27

LoretaA rašė:Impregnanto kitokios spalvos ir nebūna ar jis brangus, ar pigus. Aplamai galvojau gal kokia spalva ketini nutepti.
Iš patirties pasakysiu - silpna vieta mediena žemėje.
Žinau tai, kiek laikys tiek :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Aistė » 17 Bal 2014 10:15

Šauni arka, gal galima meistrus išsinuomuoti (xixi) :D Pas mane šį savaitgalį pnektadienį/šsštadienį turėtų vykti tam tikri vyriški darbai, bet abejonės knibžda :? (xixi) Šiaip tos vietos kur žemėje galima būtų impregnuoti taip vadinama atrabotke, palaikyti kurį laiką joje medieną. Manau ilgiau mediena nesupūtu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 17 Bal 2014 10:57

"Atrabotkė" nepadės. Darosi truputį kitaip. Žemėje turi būti betoninis stulpas, o viršutinė - medinės dalis prie to betoninio stulpo tvirtinama kampuočiais. Minumum 10 metų garantija. Tokia smulkmenėlė - pirmiausia padaroma atrama arba tik jos dalis esanti žemėje, o vėliau sodinamas augalas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Jūratė » 17 Bal 2014 15:25

Būtent, Loreta teisi. Taip tikrai geriausia tvirtint atramas.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Aistė » 19 Bal 2014 14:26

Aš manau, kad "atrobotkė" padės geriau negu paprastai impregnantas. Nors gal ir klystu. O dėl įkastų metalinių atramų tai čia jau kas be ko, metalas nesupus ir nesulūš. Bet tie metaliniai smaigai ir kainuoja gerus pinigus.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Nijola » 29 Bal 2014 14:47

Jei dar teisingiau tai reiktų pirmą atramą pastatyti su metalais ar su įbetonavimu, sodinti augalus ir tada tikrai stovės ilgai, bet aš nieko nedariau taip, nes rožė jau yra, aš jai ant šaknų betono nepilsiu :D kiek stovės tiek, nestovės ateis kitos įdėjos ir vėl pasikeis kažkas kita, nebus nuobodu :D dėl to nesuku galvos. O " padeginimas +atrabotkė " labai gerai laiko, žinoma ne metalas ir ne betonas, bet laiko superiškai :) išbandyta jau 6 metai stovi :)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Alinda » 21 Spa 2014 09:29

Visada žavi ant arkų augančios rožės. Tai ir man tokią sumeistravo - 240 aukščio ir 150 pločio. Dabar kilo toks klausimas,ar rožes sodinti iš vienos pusės ar galima iš abiejų pusių ? Nuotraukose tenka matyti ir taip , ir taip.Viena iš jų bus Sympathie ,kita kandidatė Nahema .O gal tuo atveju,kai arka nėra tokia didelė kaip mano ,geriau iš kitos pusės sodinti raganę? Ir dar . Ar yra koks skirtumas kaip statyti - į rytus -vakarus ,ar geriau pietus šiaurę ? Visas sklypas orientuotas į pietus saulėtas ,tad tokiomis vasaromis kaip ši, viskas kepa :) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Rūta » 21 Spa 2014 10:47

Jei aš rinkčiausi, sodinčiau iš abiejų pusių vienodas rožes (vienodą veislę). Jei galvotumėt jas kartu sodinti – Sympathie ir Nahema - mano akiai toks derinys būtų neįprastas dėl spalvų (raudona ir rausva man nelabai dera viena šalia kitos, bet tai individualu), ir dėl žiedų formos - derinčiau arba panašios formos tik skirtingų spalvų, arba labai skirtingos (pvz., tokias pilnavidures kaip Nahema su tuščiavidurėm ar smulkiom).

O dėl arkos orientacijos sunku ką patarti, nes paprastai jos įrengiamos ten, kur reikia sujungti kelias sodo dalis, kur eina takai, pagal tai ir orientacija. Jei vieta iš visur gerai apšviečiama, tai gal nebūtų didelio skirtumo. Mūsų 'Icebergai' baltajame sodelyje pietinėje pusėje - nesiskundžia :)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Alinda » 21 Spa 2014 19:43

Ne ne ,Rūta ,aš tiesiog turiu dvi kandidates arkai- Sympathia ir Nahema ,bet neplanuoju jas kartu sodinti.Vieną padovanojo kaimynė,o kita laukia kada išsivaduos iš vazono <3 .Nei tos ,nei tos neturiu antro egzemplioriaus,tai ir misliju ką čia geriau vienai jų į kompaniją parinkti.

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Virginija » 21 Spa 2014 20:27

Arkai geriau tinka rambleriai. Jūsų kandidatės, man atrodo, abi storais stiebais, bus problema prilenkti, jei norėsit, kad būtų aukštesnės.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė Alinda » 22 Spa 2014 09:23

antosė rašė:Arkai geriau tinka rambleriai. Jūsų kandidatės, man atrodo, abi storais stiebais, bus problema prilenkti, jei norėsit, kad būtų aukštesnės.
Va va ir man tokia mintis galvoje kirba,kad mano kandidatės arkai nelabai tinka. Čia aš taip sakant - bandau ''pritempti'' :) .Ramblerį aš galiu pasirinkti Sibirkoje,bet ką daryti su jau minėtom turimom ? Joms reiks atramų,neturiu jokios sienos į kurią galėčiau atremti. :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Atramos rožėms - pergolės, obeliskai...

Standartinė LoretaA » 22 Spa 2014 11:29

Gali nutikti ir taip, kad nebus ką remti (xixi) Atsiprašau, kad kikenu, bet Bloosimtime turėtų reikti atramų, bet jai pas mane kaip nereikia, taip nereikia ir dar nežinia kada prireiks.

Skelbti atsakymą

Grįžti į