Rožyne žiema - 2011/2012

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Vas 2012 10:36

Pas mane gausybė sniego ir vandens (rain) . Tiesiog viskas plaukia išskyrus rožes :D . Nuo sniego ir vandens svorio šiltnamiukai kai kur vėl įlūžo, bet nemanau, kad tai problema. Prilenktos rožės dar truputį prisilenks. O šalčių jau tokių betprotiškų tikrai nebebus. Tas -12C jau tikrai nebebaisus. Tad belieka laukti šiltų pavasario dienų ir pažiūrėti, kaip atlaikė šią žiemą rožės (smoke) .

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Aistė » 23 Vas 2012 10:40

DaliaRaimonda rašė:Pas mane gausybė sniego ir vandens (rain) . Tiesiog viskas plaukia išskyrus rožes :D . Nuo sniego ir vandens svorio šiltnamiukai kai kur vėl įlūžo, bet nemanau, kad tai problema. Prilenktos rožės dar truputį prisilenks. O šalčių jau tokių betprotiškų tikrai nebebus. Tas -12C jau tikrai nebebaisus. Tad belieka laukti šiltų pavasario dienų ir pažiūrėti, kaip atlaikė šią žiemą rožės (smoke) .
Oi, kaip jau laukiu kada bus galima ten įlįsti ir apžiūrėti. Ir šiaip jau tai norisi kažką lauke nuveikti, taip rankos niežti :D Jau dairausi ką pasėti, kada jau čia medžius reikės genėti :D Toks jausmas, kad kažkas įgnybo į atitinkamą vietą :D ir vietoje nebegaliu nusėdėti :d


Nijole, o jeigu su eglišakėmis uždengtos? Ar irgi reikia? Ir kodėl reikia, kokia to viso subadymo esmė? Nes gal ir kitiems augalams tą galima būtų pritaikyti. Čia gal dėl iššutimo?

Nijola

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Nijola » 23 Vas 2012 12:00

Tip dėl išutimo, dabar sniegas visai nepraleidžia oro, visgi aš darau skyles ir kitiems priminiau, jei ir pašals tai tas dabartinis sukastas sniegas labai sukietės,
ir gausis labai sora pluta. pas mane yra apkastų rožių kalnais sniego. Ir tas pat pievai liečia, pakol nutirpsta ant pievutės sukastas sniegas po juo jau pelėsis.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė kukushka » 23 Vas 2012 18:01

Nijole rašė:Noriu priminti, jeigu pas ką nors rožės nedengtos, o tik prilenktos, ir jos užverstos dirbtinai storu sluoksniu sniego, tai tame sluoksnyje su lazda reiktų padaryti ertmes, tai yra su lazda subadyti storą sniego sluoksnį, kad oras patektų.
Ačiū, rytoj eisiu badyt (dance)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Gulbe » 04 Kov 2012 14:01

Kai sniegas gerokai aptirpo, pasidairiau į savo rožes. Mačiau tik kelias. Rudenį sodintų Teasing Georgia galiukai iš po komposto - žali. Eden Rose - sodinta praėjusį pavasarį, bet nežydėjusi, - prilenkta po eglišakiais - mačiau, kad žaliuoja. Pro eglišakius prasikalusi viena stačia Frau Karl Drushki šakutė - rusva, bet ne juoda. Labiausiai nustebino vienintelės visiškai nedengtos Knirps 1,5m žalutėlė šakelė :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė LoretaA » 04 Kov 2012 15:36

Šį pavasarį, tai ką aš matau man žymiai labiau patinka, nei pernai. Visų pirma - žolė lyginat su praeitų metų pasaka - nors imk ir pjauk, antra - nėra pelių išvagotų griovelių: nuo vyšnios, prie rožės, nuo rožės prie kriaušės ir t.t., o kaip peržiemojo rožės - pamatysiu vėliau :)
Kiek pavyko per nedideles skyles pažiūrėti - viskas atrodo labai neblogai. Labiausiai pergyvenau dėl savo "šiltnamio", nes jo sienos aukštesnės nei metras ir jos niekada nebuvo užsnigtos, vėl gi kiek mačiau - juodų nebuvo. Nesakau, kad ir atidengus nebus, bet tikrai nebus visos sušalę. O čia įdedu "šiltnamio" nuotrauką, kad žinotumėte - taip rožių dengti negalima. Reikia dengti taip, kaip uždengtas jo galas, kuris yra dešinėje pirmoje nuotraukoje, arba kaip matosi toje pačioje nuotraukoje palei tvartą kitas "bananas" (xixi)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Rasa » 04 Kov 2012 15:58

Net vyrą prie kompo pasikviečiau, kad pažiūrėtų, kaip žmonės rožes per žiemą saugo :D Gražu pažiūrėt ;) , nenuostabu, kad jos po to taip gražiai auga :$
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė LoretaA » 04 Kov 2012 16:05

Tikrai, Rasa, "gražu". Dabar, kai sniego jau beveik nebėra, tai visas sklypas kaip apie Kėdainius atrodo (xixi) Greičiau nurinkti visą tą šlamštą ;)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Rasa » 04 Kov 2012 16:21

Na kodėl, labai dailūs nameliai, tokie neapdriskę dar po žiemos (įdomu, ką kaimynai apie jus kalba - (xixi) , manyčiau, kaimo įžymybė)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Regina » 04 Kov 2012 17:35

Rasa rašė:Net vyrą prie kompo pasikviečiau, kad pažiūrėtų, kaip žmonės rožes per žiemą saugo :D Gražu pažiūrėt ;) , nenuostabu, kad jos po to taip gražiai auga :$
:D :D :D Aš savo vyrą ne kartą kviečiau žiūrėt žiemojančių Loretos rožių :D :D :D Man tai tikrai gražu ir visai be kabučių :) labai estetiškai atrodo.
Gulbe rašė:Kai sniegas gerokai aptirpo, pasidairiau į savo rožes. Mačiau tik kelias. Rudenį sodintų Teasing Georgia galiukai iš po komposto - žali. Eden Rose - sodinta praėjusį pavasarį, bet nežydėjusi, - prilenkta po eglišakiais - mačiau, kad žaliuoja. Pro eglišakius prasikalusi viena stačia Frau Karl Drushki šakutė - rusva, bet ne juoda. Labiausiai nustebino vienintelės visiškai nedengtos Knirps 1,5m žalutėlė šakelė :)
Nenoriu gąsdinti nei liūdinti, bet pirmas įspūdis gali būt labai apgaulingas. Prieš dvi savaites ir man atrodė (net nuotraukas rodžiau), kad mano "Nevada", "M.Hilling" ir kitos visai gerai peržiemojo. Vakar vaizdas buvo jau visai kitoks :( Tų pačių šakų, kurių žievė buvo žalia, o viduriukas baltas, dabar žievė negyva, vidurys rudas. Mano pastebėjimais (gal aš ir neteisi), kol temperatūra laikosi pastovi minusinė, augalas yra įšalęs, jei taip galima išsireikšt, to nušalimo gali ir nesimatyti. Kai pašviečia saulė ar ilgiau pabūna pliusinė temperatūra, šakos "atitirpsta" - va tuomet ir pasimato tikrasis vaizdas, šakos paruduoja, pajuoduoja, nulaužus matyti, kad negyvos.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Gulbe » 04 Kov 2012 17:46

Kaip jau bus, taip. Tik labai tikiuosi, kad visiškai neiššalo nė viena. Kaip ir kiti mano augalėliai. Šiandien jau vaikščiojau su sekatoriumi :) Ne prie rožių, aišku :D Na laukiu paavsario jau baisiai labai be galo :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Kov 2012 17:57

Pas Loretą nuostabus, estetiškas vaizdas. Manau, kad rožės pas ją tikrai gerai peržiemojo. Pas mane sniegas visas taip pat nutirpęs, tačiau šilnamiukai šuns palaužyti ir pradraskyti. Nors atrodo viskas tikrai negražiausiame variante, angliškos rožės atrodo, kad visai neblogai peržiemojo (tiek kiek per plyšius teko matyti). Manau, kad už savaitės, plevesuojantį vietomis polietileną teks nuimti. Eglių šakas, kol dar nepradėo byrėti, taip pat.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Virginija » 04 Kov 2012 18:19

Gulbe rašė: Šiandien jau vaikščiojau su sekatoriumi :) :D
Visgi su sekatoriumi reikia vaikščioti prie pliusinės temperatūros :) .Bent jau pas mus šiandien laikėsi minusas.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Aistė » 04 Kov 2012 18:22

Dabar prabils mano pavydas :d kaip aš pavydžiu, kad pas jus jau sniego nėra :) Pasižiūrėjus nuotraukas, atrodo, kad Vilniuje visiška žiema, bent jau pas mane |( Nors šiandien saulutei šviečiant prikalbinau vyrą medžius pagenėti (rock)

Per skyles matosi žalias Louisas, ir Super Excelsa, bet kas bus kai atidengsim? (bandit) Svarbiausia, kad visos atsigautų (yes)

Koalos sodas ir man labai tvarkingai atrodai (flower) Negadina tie tunelliukai vaizdo nei kiek, na bent jau tikrai ne rožininkams (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė LoretaA » 04 Kov 2012 18:23

Buvau nustebusi, kad, Regina, pas tave Nevada ir M.Hilling puikiausiai peržiemojo. Juo labiau, kad jos žemoje vietoje pasodintos - tokiose vietos visada šalčiausia. Kaip jau sakiau su maniškėm nekas, išvada, stebuklų deja nebūna :( Šioms rožėms turbūt - 26 C, na minimum - 28 C jau riba.
Dar parodysiu, nors ir taip aišku, kad įvairios rožių veislės skirtingo atsparumo šalčiui. Iš pirmo žvilgsnio tarytum vienodai gerai atrodo abi, tačiau :
PaveikslėlisPaveikslėlis
Abi rožės pasodintos rudenį, "uždengtos" kurmiarausiu, daugiau niekuo, neskaitant plonyčio sniego sluoksnio. Kaip matosi, pirmoji visiškai sveika, o štai antrosios žievė, vis norisi rašyti oda (xixi), suskilo. Šiuo atveju tai neturi jokios reikšmės, bet dengiant jau paaugusias rožes į tai reikia atsižvelgti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Regina » 04 Kov 2012 18:33

Matau, pas Loretą sniego, galima sakyt, visai nėra. Mano kaime jo dar sočiai, žemė niekur nekyšo, o rožių tik uždengimų "nugaros" jau nutirpę :) Iš po sniego išlindo neuždengtos Zephirine Drouhin šakos (koks pusmetris) ir, aišku, jos nušalę. Kažkuri serbiška HP (žiemojo tik prilenkta, be dangos) - taip pat nušalus

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė LoretaA » 04 Kov 2012 18:36

Pas mane sniego tik katino ašaros ir buvo, o dabar liko tik tose vietose, kur visą dieną šešėlis. Šiandien balinau medelius - labai patiko, nors ir vėloka jau :$

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė kukushka » 04 Kov 2012 19:15

Regina rašė:Nenoriu gąsdinti nei liūdinti, bet pirmas įspūdis gali būt labai apgaulingas. Prieš dvi savaites ir man atrodė (net nuotraukas rodžiau), kad mano "Nevada", "M.Hilling" ir kitos visai gerai peržiemojo. Vakar vaizdas buvo jau visai kitoks :( Tų pačių šakų, kurių žievė buvo žalia, o viduriukas baltas, dabar žievė negyva, vidurys rudas. Mano pastebėjimais (gal aš ir neteisi), kol temperatūra laikosi pastovi minusinė, augalas yra įšalęs, jei taip galima išsireikšt, to nušalimo gali ir nesimatyti. Kai pašviečia saulė ar ilgiau pabūna pliusinė temperatūra, šakos "atitirpsta" - va tuomet ir pasimato tikrasis vaizdas, šakos paruduoja, pajuoduoja, nulaužus matyti, kad negyvos.
Pas mane tas pats - prieš porą savaičių šakos buvo žalios, su baltu viduriuku, o dabar jau nebe žalios. Summer Song stipriai apšalusi :( Na, bent jau nebus galvos sukimo genint (palikt ar nepalikt)- čirkšt čirkšt iki žemės.
O sniego pas mane taip pat dar daug, žolė tik palei tvoros ir takų pakraščius teišlindus.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Virginija » 04 Kov 2012 19:24

Pas mus dar tikrai žiema, sniegas ištirpęs tik po pušimis, tačiau, kur rožės uždengtos tik eglišakėm, tai jie jau žaliuoja. Kadangi mano rožės prie žemės visiškai neprilenktos, tai sniegas ir nuo jų nutirpęs, kyšo plėvelė, o kai kuriose vietose jos prislėgtos tokių suledėjusių ledo luitų (mad) , reikėjo nuimti, kai buvo atodrėkis. Dabar jau teks palaukti, kitą savaitę pavasaris tikrai neateis :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė RožėDD » 04 Kov 2012 20:35

Neįtikėtina, kad taip stipriai skiriasi klimatinės sąlygos regionuose :?
pas Loretą rožyne tikras pavasaris (kaip pas Vilmį Danijoj), o Vilniuje dar tikra žiema, bet prie +1 - - 2 C. :(
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Gema » 05 Kov 2012 07:54

Dar gi konkretaus sodo mikroklimatas labai daug ką reiškia.

Tie rožių tuneliukai - kaip žemės menas žiemą :)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Gulbe » 05 Kov 2012 08:23

antosė rašė:
Gulbe rašė: Šiandien jau vaikščiojau su sekatoriumi :) :D
Visgi su sekatoriumi reikia vaikščioti prie pliusinės temperatūros :) .Bent jau pas mus šiandien laikėsi minusas.
:$ Nežinojau, girdėjau tik, kad nebūtų mažiau nei -10 C... O tai pliusas turi būti ir dieną, ir naktį? Sorry, kad klausinėju abėcėlės, bet nerandu nuorodos apie temperatūrą, tik metų laiką - žiemos pabaiga - pavasario pradžia. Lietuvoje pliuso tuo laiku sunku tikėtis...

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Rita » 05 Kov 2012 08:40

Pas mus ,bent jau vakar,tikras pavasaris :) /šiandien pašalę,tai truputį džiaugsmo mažiau/.Vakar jau norėjosi viską plėšti ir dainuoti :) Visos pavasarinės gėlės kalasi:žydrės,scilės,krokai,narcizai,tulpės,vilkdalgiai,šilokai ir dar daugybė kurių pavadinimų ir nežinau,jausmas neišpasakytas <3 Taip viskas gyvybinga,gal ir rožėm bus viskas gerai,dar nežiūriu,viskas taip gražiai uždengta,niekas nesuplyšę,baisu tą ramybę drumsti :)
Sniego lopinėliai tik prie tvoros,bet,manau,kai saulė šiandien pašvies ,nebeliks nieko,gerai,kad pašalinėja,baigia visą vandenį sutraukti.

Nijola

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė Nijola » 05 Kov 2012 09:01

Noriu primnti, kad paskubėjimas nudengti rožes - per anksti, lygiai toks pat svarbus, kaip ir uždengti žiemai rožes.
Siūlau dar neskubėti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožyne žiema - 2011/2012

Standartinė LoretaA » 05 Kov 2012 09:25

Rita rašė:Sniego lopinėliai tik prie tvoros,bet,manau,kai saulė šiandien pašvies ,nebeliks nieko,gerai,kad pašalinėja,baigia visą vandenį sutraukti.
Kad pašalinėja gerai tik toms rožėms, kurios uždengtos, tos kurios stovi ar guli plikos - visai negerai. Kas tokias turit uždenkit agrodanga. Vasarą rožės atsidėkos :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į