Kaip sodinamos rožės?

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Gema » 16 Bir 2016 06:00

Norėčiau jūsų nuomonės:

Tik šiemet supratau, kodėl labai lėtai auga viena rožių grupelė, lyginant su kitomis. Sodintos 2013 rudenį. Talkininkė iškasė l. gilias duobes. Galvojau, nieko, vis vieną užsipildys žemėm. O puri žemė sukrito ir įtraukė rožes. Šiemet vieną iškasiau, perkėliau į kitą vietą. Tada ir pamačiau, kad skiepas 30 cm gylyje jei ne daugiau. Šiemet gausu žiedpumpurių, vešlios, bet lyg ir trūksta aukščio.

Ką man dabar daryti? Rožės sodintos pievoj, kiekviena į atskirą duobę. Vienas variantas - aplink krūmą iškasti dubenėlį, taip atsikastų truputį rožės, bet įtariu, kad jį išsaugot sunku, greit užsineš, gal pievoj nelabai ir "vaizdiškai" (mano naujadaras) tiktų.

Kitas variantas - rudenį persodinti (apie 15 rožių).

Trečias - palikti kaip yra ir kentėti žemesnių rožių vaizdą vidury rožių sodo.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė LoretaA » 16 Bir 2016 06:26

Jeigu tai senovinės rožės - prancūzinės, alba - nieko tokio, pradės augti ir pasieks tokį aukšti kokio jos įprastai būna. Viena nėra labai gerai (man nepatinka), taip gyliai pasodintos rožės gali pradėti auginti begalę auginių. Jau ir tinkamai pasodintos tą daro, o ką kalbėti apie per gyliai. Remontantinės - nemėgsta taip gyliai sėdėti, kaip ir AH (arbatinės hibridinės) - pastarąsias reiktų pakelti.
Žodžiu, vis tiek spręsti teks pačiai :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Bir 2016 07:22

Siūlau rudenį persodinti :) . Nes kiek vieną kartą einant pro šalį matysite, kad nepatinka jums tos giliai pasodintos rožės (xixi) Rožėms persodinimas nepakenks, esu persodinus labai senas rožes ir nieko joms nenutiko.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Virginija » 16 Bir 2016 08:02

Pas mane turbūt daug rožių taip auga. Keletą persodinau, nes buvo mažai naujų Ūglių ( matyt skiepas per giliai, bet neužtikrinta) ir tada pamačiau, kaip jos pasodintos. Pas mane tai buvo angliškos rožės, ko gero, ir kitos angliškos gali būti taip pat giliai. Todėl manau, kad turėtų augti Jūsų rožės, tik gal uždels.

Tokių rožių persodinti neišeina (nebent jos neseniai sodintos) - rožių stiebai, kurie buvo po žeme, nudžiūna. Pora rožių pasodinau beveik horizontaliai, t.y. gulsčiai (kad ta stiebo dalis būtų bent kiek po žeme), atsigavinėjo sunkiai iš skiepo, o senieji, man atrodo, vistiek nudžiūvo. O ir vaizdelis :( , kol pradeda augti, be to, netgi ne visas įmanoma taip pasodinti.
Paskutinį kartą redagavo Virginija 16 Bir 2016 16:03, redaguota 1 kartą(us).

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Gema » 16 Bir 2016 08:25

Gql tuomet persodinsiu tik remontantines. Visoms labai ačiū (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Regina » 16 Bir 2016 08:35

Taip, visiškai pritariu antosei. Be to, jei rožės jau senokai taip auga, tai jos būna išleidę šaknis iš įskiepio ir pasodinus ne taip giliai, tos šaknys lieka virš žemės.
Kiek dėl tos pačios priežasties esu persodinus rožių, tai jos vis tiek neatsigavo ir skursta.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Gema » 16 Bir 2016 14:05

Labai ačiū, Regina.

Beje, ryte perskaičiau šitą temą nuo pradžios. Labai dalykiška, informatyvi diskusija!

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Bir 2016 21:11

Kažkaip net nepagalvojau, kad senai giliai pasodintos rožės gali nudžiovinti stiebus. Bet tikrai tame 'racijos' yra :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Nijola » 20 Bir 2016 14:13

man teko senai pasodintas rožes persodinti, aš savo atvėju rožių visus stiebus labai trumpinau nugenėjau, palikdama tik po kelias akutes, bet seni krūmai pakankamai ilgai gaivaliojasi ir sunkiai kartais auga. Persodinau ir angliškas, bet mano
atvėju nebuvo taip giliai pasodinta.
Aš bandyčiau dar vieną variantą, nežinau tik ar čia jį platinti, nes jis pakankamai rizikingas, |( tai reiktų daryti ar rudenį ar ankstyvą pavasarį: su šakėmis du žmonės viens prieš kitą, truputi iškelia krūmą į viršų, iškėlus užspaudyti žemę, tada iš kitos pusės vėl du žmonės iškelia su šakėmis krūmą į viršų, kad gautūsi iš keturių pusių iškėlimas, prieš tai vienam žmogui su šakėmis apeiti aplink krūmą pabandžius atlaisvinti. Nežinau ar aiškiai kalbu, bet tai reik pabnadyti ir būtina jausti ką darai, labai
palengva iš lėto sutartinai su padėjėju, jaučiamas šaknų judėjimas. Taip iškelinėti dideles senovines labai sunku, nes jų šaknys buna labai giliai, su moderniom pavyksta lengviau.
Aš jokiu būdu nesakau kad taip daryti, bet tai tik dar vienas sprendimo variantas. Visada sprendžiam patys kaip ką daryti :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Kaip sodinamos rožės?

Standartinė Esmiralda » 20 Bir 2016 20:24

Man atrodo labai geras Nijolės patarimas (like)
Mano irgi daug rožių per giliai pasodintos, susmuko. Tai kai kurios leidžia atžalas. Nieko tokio, padovanosiu geriems žmonėms :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožes parduoda

Standartinė Aistė » 10 Spa 2016 18:42

As siandien irgi pradejau sodinti. Pasodinau 5. Liko dar 5.
Siandien visa diena ir uztrukau. Va parodysiu kur sodinu Paveikslėlis tad turiu minimum apie du karucius zemiu uzvesti. Tada dedu gera zeme. Mesla. Labai jau letais viskas vyksta. Bet kitaip augtu zvyre visiskam. Pries tai turejau molio. Tai ko dejau i apacia duobes. Dabar molio nebeliko. Tai kasu giliau. Dedu apversta velena ir tada jau viska kitka. Labai tikiuosi, kad jos to vertos :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožes parduoda

Standartinė Jūratė » 11 Spa 2016 08:22

Oj kaip suprantu tave, Aiste! pas mane beveik visos rožės daugiau mažiau tokiose duobėse pasodintos (tik gal koks 10 auga kažkiek geresnėj, tai yra ne žvyre)... O ten kur buvo pati blogiausia vieta, tai duobes kasiau tokias, į kurias pati abiem kojom įlipdavau :D, jei ne pagerintos duobės, tai niekas visai neaugtų. Ir tai matau, kad kai kurios nėra linksmos, pvz, Felicite, Crocus Rose skursta (reikėjo ir joms super duobes kasti, bet, matyt, kažkiek patingėjau :$ )

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožes parduoda

Standartinė Aistė » 11 Spa 2016 09:00

Tai va ir aš matau kur patingėjau. Dabar skursta ir iškilo dilema, ar persodinti. Ar palikti. Kai kurias kurioms tik 2-3 meteliai bandysiu šiemet persodinti. Jeigu kantrybės užteks :$

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožes parduoda

Standartinė Aistė » 11 Spa 2016 09:03

Ir klausimas. Ką daryti geriau? Ar į plotį labiau gerinti žemę, ar į gylį. Dabar daugiau į gylį lyg ir darau. Ir kiek tas plotis ir gylis būtų geriausias?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožes parduoda

Standartinė Jūratė » 11 Spa 2016 09:44

Aiste, panaršyk rožių sodinimo temoj. Aš duobes kasdavau iš akies, niekad nematavau...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožes parduoda

Standartinė Regina » 11 Spa 2016 11:45

Kasu iš akies, bet įsivaizduoju, kad tai yra maždaug 60x60.

Skelbti atsakymą

Grįžti į