Rožių dauginimo būdai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Rožių dauginimo būdai

Standartinė Aistė » 27 Kov 2012 10:49

Niekur nerandu,nuorodos kur buvo LoretaA įdėjusi buvo, kur rožės šaknydinamos lakraščiuose :$ Gal kas išsisaugojo (sun) ir galėtumėte pakartotinai įmesti (sun)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 27 Kov 2012 11:01

Truputį ne vietoje įdėjau, dabar permečiau :)
http://www.roziudraugija.lt/forumas/vie ... 869#p11869" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 27 Kov 2012 11:06

LoretaA,labai ačiū, einu skaitytis :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 27 Kov 2012 11:51

Pasakykit man trumpai - ar įsukus į tuos laikraščius reikia laikyti šiltai ar šaltai? O gal taip pat sėkmingai galima įvyniot į drėgną skudurėlį?
Ar turėtų būt labai šlapia, ar tik drėgna?
Niekada nebandžiau ir net nenorėjau įšaknydint, bet dabar jau ir man toks noras kyla :)

P.S. Neseniai Gema klausė, kas nesupranta angliškai - aš nesuprantu nė vieno žodžio (man rodos, kad forumas tą jau senų seniausiai žino :D )

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 27 Kov 2012 12:03

Kaip rašo žmonės, kurie atrado šį įšaknydinimo būdą, reikia: paimti auginius susukti į lakraštį pakišti po tekančių vandeniu ir po to nuspausti tiek kiek įmanoma - netraiškant auginių. Po to visą tą susuktą kokoną įdėti į polietileno maišelį ir "pamiršti" kambario temperatūroje apie 16 - 18 laipsnių. Pakartotinai nedrėkinti ! Auginiai, geriau storesni, nei ploni.
Regina, gal jau ir rusų kalbą pamiršai (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 27 Kov 2012 12:14

Visada smagiau paklaust, nei iki galo paskaityt :D
Ir atsakymą labai malonu gaut ;) , ačiū <3

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 27 Kov 2012 12:52

Žiūrėjau žiūrėjau, ir nutariau vis tiek paklausti :D O tas laikraštis turi būti palaidas, ar prigludęs prie auginukų |( ar neturi jokio skirtumo, :D aš sušlapinau ir palikau tokį palaidą, nespaudžiau tiek,kad būtų prigludęs, o tik palikau gerai nuvarvėti :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 27 Kov 2012 13:18

Mano galva, jeigu spaudžiam kartu su auginias, turėtų būti prigludęs. Savaitgalį radau nulūžusią rožės šaką, per ploną tam reikalu, bet vis tiek susukau. Dariau taip: paėmiau laikraštį įkišau į bačką su vandeniu (čiaupo neturiu ;) ), ištraukiau, gerai nuspaudžiau, sukarpiau šaką ir suvyniojau ją. Auginius, maždaug 20 - 25 cm ilgio, padėjau per vidurį, pasukau, užlenkiau laikraščio galus ir susukau iki galo. Beje, galvoju, kad iš to nieko nebus, nes jau geroki pumpurai išsprogę. Mano galva geriau rudenį prisikarpyti šakų, kurios dar nenori sprogti.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Rožių dauginimo būdai

Standartinė Aistė » 27 Kov 2012 13:28

Viskas kaip ir aišku,tiek to, nebeardysiu,paliksiu kaip yra, žiūrėsim kas gausis. AŠ vakar vienam tuneliuke radau Alchemisto šaką įlaužtą, pumpurai didoki, bet pagailo mes, tai sukišau į vandenį šiandien susuka į laikraštį, kas bus tas bus. Loreta, būtų labai smagu sužinoti rezultatus, jeigu bus nesunku ir su mumis pasidalinkite (flower)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Aistė » 05 Bal 2012 15:56

Šiandien smalsumas nugalėjo (xixi) praardžiau vieną iš 4 maišelių :$ Ir spėkit ką radau, ogi vaisai neblogą vaizdelį (bravo) ne visi bet bent jau apie pusė užsiaugino taip vadinamą kaliusą, ar kaip ten jis. Kelios buvo papelijusios, kitos neaiškios. Taip kad manau visai neblogai. Susukau atgal ir palikau toliau, po savaitėlės žiūrėsim kas toliau :) Manau po genėjimo bus ką šaknydinti :) tai rinksiuosi greičiausiai šitą variantą, kitas variantas dar bandymo stadijoje :B Jeigu anas pasiteisins paskelbsiu temoje :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė LoretaA » 05 Bal 2012 17:35

Išmesk papelijusias - iš jų jau nieko nebus.
Kaliusą rožių ūgliukai visai neblogai augina, tik vėliau daugelis supūva sukaišiojus į substratą. Kai darysi substratą, nepagailėk kokios lengvinančios medžiagos - perlito ar žvyro. Taip pat nepadaugink vandens, o tik sudrėkink mišinį - gal purkštuvu vis permaišant kaip kokius miltus. Vazonėlius su ūgliukais reikia aprišti polietilenu arba uždengti bambaliais ir taip jie turi būti ganėtinai ilgai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Regina » 05 Bal 2012 18:05

O man nesusidarė joks kaliusas :( Nukirpau balkono rožei šaką ir... nieko :( Gal todėl, kad jau su lapais buvo? Bet neturėtų būt labai didelio skirtumo. Lapus pašalinau, miegantys pumpurai liko. Dabar tie pumpurai sprogsta, netgi auga, o kaliuso nėr. Matyt nelemta man tų rožių pačiai prisidaugint (no)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė LoretaA » 05 Bal 2012 18:14

Regina, o kokio storumu buvo šaka? Turi būti storoka, man neatrodo tavo rožės storomis šakomis.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Regina » 05 Bal 2012 18:23

Maždaug kaip pieštukas ir pora plonų

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Virginija » 05 Bal 2012 18:43

Bet kokiu būdu dauginant šakelės turi būti vienmetės, nors ir rekomenduojamos pieštuko storio, bet pas mane dažnai plonesnės geriau įsišaknija. Šiuo metu dauginam sumedėjusiais ūgliais, tai pumpurai neturi būti išsprogę . Todėl pavasarį praktiškai nedauginama, nes tas laikotarpis trumpas, dažniau šaknydinamos išsaugotos rudenį nugenėtos šakelės.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Aistė » 05 Bal 2012 19:40

Kadangi jau pamačiau, kad viename maišelyje buvo įsimetęs pelėsis, tai atidariau visus peržiūrėti ir nufotografuoti. Specialiai nufotografavau, kad parodyti vaizdą. Sukišau tikrai ne tik storas,bet ir plonesnes. Sakyčiau plonesnės pasidarbavo netgi geriau :)
Loreta, kaip suprantu svarbiausia, kad jos vėliau kai pasodinsiu būtų drėgnoje aplinkoje, bet ne žemėje? Ir kada maždaug spręsti kada sodinti ar jau turi matytis normalios šaknelės ar nebūtinai?
Paveikslėlis Paveikslėlis

Paskutinėje matosi viena šakėlė nesveika, nekrepkite dėmesio, tiesiog bendrą vaizdą norėjau parodyti :)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė LoretaA » 05 Bal 2012 20:25

Kodėl ne žemėje, žemėje bet ne per šlapioje. Aš nesu taip dauginus, bet perskaičiau viską ką rašė forume (rusiškam). Iš to ką perskaičiau ir susidariau tokią nuomonę, kad pasodinti ūgliukai supūdavo dėl to kad buvo per šlapias ir gal per sunkus substratas. Jeigu turėsiu savo "kaliusiuotų" ūglių sodinsiu į vos vos drėgną substratą ir apvošiu bambaliu ar dėsiu į polietileninį maišelį ir jį surišiu. Praktiškai beveik nereikia laistyti aprištu polietilenu vazonu. Tiesą sakant, jeigu šviežias substratas, galvoju, kad beveik ir užtenka jo drėgnumo, na gal vos vos reikėtų sudrėkinti.
Ūglius reikia sodinti gyliai ir jie turėtų būti su šaknelėmis.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Aistė » 05 Bal 2012 20:37

Tai reiškiasi,dar reikės ilgokai palaukti kol šaknelės susiformuos... Skaitau dabar tą forumą, bet kai su rusu sunku,tai kaip vėžlys :D LoretaA, ačiū labai už Jūsų konsultacijas. Gal kas nors ir išeis :)

Kita mano rožių partija plaukioja maždaug taip kaip šitame filmuke http://www.youtube.com/watch?v=n8DvGnh5n1s" onclick="window.open(this.href);return false; ne lietuvių kalba bet tiesiog, vaizdas kaip atrodo. Tik aš naudoju padėkliukus nuo vaisių arba nuo mėsos, kurie neskęsta. Gal suprasite apie ką aš, arba galėsiu vėliau nufotografuoti :) Šiai šitoms sekai žymiai sunkiau, manau turėtų būti šviežios rožes. Vasara įšaknydinau kelias,žiūrėsim kaip šiemet bus :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Bal 2012 21:22

Na, niekur neberandu kažkur įdėto youtube filmuko apie rožių šaknydijimą naudojant medų. Paimama pavasarinio genėjimo šakelė su vienu išsprogusiu pumpuru (jis tik pradėjęs lapuotis), su šia šakele pakabinama medaus (tiek kiek pasikabina ir įkišus į lengvą drėgną žemę užvožiama nedideliu stiklainiu. Atrodė viskas labai paprasta :) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė LoretaA » 06 Bal 2012 09:35

aistejukas rašė:Tai reiškiasi,dar reikės ilgokai palaukti kol šaknelės susiformuos...
Kiek supratau, tikrai neilgai - dar po savaitėlės, kitos turėtų ir šaknelės pasirodyti.

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Pušaitė » 10 Bal 2012 09:05

Prisiskaičiau čia visokių gudrybių tai ne tik kad rožių šaknydinimui prisivyniojau, bet ir visokių dekoratyvinių krūmų ir šilauogių privyniojau. Kaži kas gausis :D

Jeigu pasiseks ir susidarys kaliusas planuoju toliau šaknydinti rožes samanose. Samanos prisigeria drėgmės ir tuo pačiu pro jas gerai cirkuliuoja oras.
Aš samanas kartais naudoju pavasarinei sėjai namuose, man tai pasiteisino, augalai suformuodavo geras sveikas šaknis, jokio puvinio. Be to labai lengva būna tokius augalus pikuoti nes augalų šaknys lengvai išsitraukia, nenutrūksta. Pamenu, kai dar tarybiniais laikais tetos anyta gėlininkė augindavo gvazdikus, tai juos daugindavo susmeigusi šakutes į akmens vatą. Samanos būtų kažkas analogiško. Nors gal geriau čia tiktų kiminai, bet jų neturiu...

Kažkada buvau skaičiusi pas rusus, kad augalus sumedėjusiais auginiais galima šaknydinti įsmeigus į bulvę, tiesa bulvei reikia išpjaustyti visas akutes. Paskui su ta visa bulve ir sodinama. Gal kada nors ir tai išbandysiu :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Bal 2012 09:38

Pušaite, šaknydinti naudojami kiminai, o ne samanos :)

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Pušaitė » 10 Bal 2012 09:59

DaliaRaimonda »
Pušaite, šaknydinti naudojami kiminai, o ne samanos
Taip, jeigu tų kiminų yra :) .

Aš pati naudoju būtent samanas, kurias parsinešu iš šalia esančio miškelio, nes kiminų neturiu. Jokių problemų, ligų ar pan. man su samanom per 2 metus nėra buvę.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Bal 2012 18:38

Ar nebūtų galima kada nors nuotrauką tų samanų pamatyti :) . Esu tik šaknydinus ir auginu kai ką kiminuose.

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Rožių dauginimo būdai

Standartinė Pušaitė » 12 Bal 2012 07:37

Sugedęs fotikas, negaliu nufotografuoti. O samanas imu žalias tokias kur išrovus kupstelį ta samana būna apie 10 cm, gal daugiau...

Skelbti atsakymą

Grįžti į