Kaip peržiemojo rožės 2011/2012

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 13 Kov 2012 11:59

Aš ir apžiūrėjau savaitgalį saviškes. Rezultatai įdomūs ir netikėti. Aišku, dar viskas gali labai smarkiai keistis, bet po dabartinės apžiūros tokie kai kurie pastebėjimai:
Bouquet Parfait - po kiekvienos žiemos nušaldavo iki žemės - dabar žali stiebai.
New Dawn - pernai gulėjo be eglišakių, buvo nušąlus iki žemės, šįmet - žali stiebai
Louise Odier - žaliausia žaliausia
Reine des Violettes - irgi žalia
Laguna - galvodavau, kaip ji pas Reginą tokia didelė užauga, nes vis stipriai nukentėdavo, dabar irgi gražiai žalia
Veilchenblau - jėgą! Kiek teko po sniegu apžiūrėt (tarpai ventiliacijai yra) - žalia! šiaip, kai dengdavau su agroplėvele, labiau ji man supelydavo ir numirdavo šakos, tai dabar gavo tik eglišakių.
Angliškos labai įvairiai: Lady of Megginch, Summer Song atrodo juodos. Kas labiausiai nustebino, tai Gertrude Jekyll - pernai peržiemojusi žalia iki šakų galiukų, šįmet atrodo juoda...
Pernai persodintos ir stipriai nugenėtos Rosarium Uetersen stimburiai irgi juodi (pamiršau užmest kibirą ant tų kietų likusių šakų galų :( ), nors visai netoli auganti Astrid Lindgren visiškai žalia.
Nesuprantu Nevados ir Marguerite Hilling: jų stiebai ir taip raudonesni, o dabar dar tamsesni, bet nuo šiaurinės pusės atrodo neblogai. Nežinau, ar jos turi savybę dėl tamsių stiebų kaip kokios prancūzės apsimest, kad negyvos, bet vėliau išsprogt... Šios dvi žiemojo neprilenktos.
AH Landora nušąlo ~5 cm virš apkaupimo, nors sniego buvo daugiau, bet, matyt, tokia yra jai riba. Nebuvo dengta net eglišakiais, tik kaupu žemės. Pradeda ji man patikt - apie AH galvojau, kad jas būtinai reik dengt, kitaip neišgyvena, Landora šaunuolė :)
Agroplėvele nedengiau nei vienos, bet jei prisiminsiu rudenį, ka dabar rašau, tai galvoju rimtai užsiimti tuneliukų statyba (drunk)

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Vilma_K » 14 Kov 2012 08:37

Na, matysim, kaip ten "atsities " maniskes po prilenkimo, nes kai kurias esu beveik visai paguldzius ant zemes. Bet neatsidziaugiu, kad pvz.: pernai pasodinta "New Dawn " visa zaliausia iki galiuku - nereikes atsiauginet is naujo mases, gales toliau sau stiebtis ant arkos. Ir net "kaimynka" greiciausiai gaus - ragane (xixi)
Ir "Shropshire lad" visa zaliausia guli (po pernai ziemos nukirpau iki apkaupimo). Net neisivaizduoju, kokio galingumo krumas siemet isaugs. Pernai net ir nukirpta uzaugo vos ne aukstesne uz mane. Tai kas bus siemet, kai pavasari atsities visu ilgiu <3
Aisku, AH kaip visada - juoduoja. Bet as ju nesugebejau prilenkt ir visai nedengiau, tik apkaupiau. Turbut kaip ir visada, teks nukirpt iki apkaupimo, bet gi nieko baisaus - ataugs ir zydes.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Gina » 14 Kov 2012 20:49

Pernai sėjau poliantines rožytes, per vasarą užaugo vos 20-25 cm, rudenį atrodė gailiai, nors ir žydėjo. Žiemai įkasiau šiltnamyje, užpyliau l.daug sausų durpių ir dar apvožiau kibiru. Vakar atsargiai atkasiau - gyvos, sparčiai sprogsta.Smagu :D . Šiltnamyje termometras rodo +20, lauke tuo metu +5 (xixi) .Vazonas įšalęs,išlupti negaliu.Ir ką dabar su jomis daryti ?
http://s11.postimage.org/uswule537/Picture_034.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Labai norėjau išsaugoti Rhapsody in Blue šakas nenušalusias, tad stipriai dengiau. Jaunesnės prilenktos, išsilaikė žalios iki paskutinio centimetro. Sprogsta, viską nuėmiau, palikau tik eglišakius.
Senesnes, o buvo jau gal 1.7m storos šakos, dengiau stačias - storai aprišau eglišakėm, apsukau gal 10 sluoksnių agroplėvelės ir visą apvyniojau pūstu polietilenu. Ir ką, niekas nepadėjo. Nušalusi iki žemės. Baisiai gaila, jau buvau prisisvajojus kokia bus graži šiemet. Ar bandot kas dangstyti tokias rožes ?
http://s15.postimage.org/bhcg79iuz/rb_3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://s14.postimage.org/l01xc9h2p/rb_5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 14 Kov 2012 21:04

Jei rožė sprogsta, o žemė įšalusi, tai manyčiau, kad reikia ją gerai palaistyt. Negalėdama gaut vandens iš įšalusios žemės, šiltame šiltnamyje ji žus.
Nuotraukose tikriausiai matosi tik tos jaunesnės, nenušalusios Rhapsody in Blue šakos? Nušalusių lyg ir nepastebiu.
Bandėm dengt kažkurią žiemą stačias rožes. Viskas nušalo, toks būdas nepasiteisino.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 14 Kov 2012 21:08

Reikia, kad šiltnamyje kuo greičiau žemė atšiltų, nes gali sudžiūti poliantinės rožės. Dabar nors agrodanga pačias šakas apsukit, o žemę palikit pliką, kad kuo greičiau atšiltų.
Rhapsody in Blue aišku ne "balerina", bet aš prilenkiu. Nežiūrint į tai, storos šios rožės šakos nežiemoja labai gerai - dažnai atsiranda infekcinis nudegimas. Kitą vertus - ar jau taip gražu tos dvimetrinės šakos ir jų galuose žiedai? Gražiai puslankiu nugenėkit, kai bus laikas ir viskas bus gerai. Beje tai rožė, kuri labai greitai atauga.
Nereikėjo nieko nuiminėti - toks bjaurus oras dabar, taip džiovina, o žemė tai įšalusi. Kur jus skubat? Nuo to, kad nurinksit uždengimus, žiedų greičiau nesulauksit, greičiau atvirkščiai. Pažiūrėjau kitos savaitės prognozę: dieną saulė ir vėjas, naktimis šaltis ir vėjas, išdžius atidengtų rožių stiebai. Atšils žemė, tada ir atidenkit.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Paukštukas » 15 Kov 2012 16:18

Noriu ir aš pasidžiaugti pirmais pastebėjimais :)
Rosarium Uetersen ir Angela žalios. Abi prilenktos, kiek tai buvo įmanoma, saikingai apkauptos pievagrybių kompostu, ant viršaus pridengtos agrodanga ir dar po šiltnamukais. Labai jau vėjų perpučiamoj vietoj abi auga.
Burbulinę plėvelę nuo visų šiltnamukų nugarų nudengiau jau prieš kelias dienas. Dabar visur, kur ageoplevelė atšilus nuo žemės ir per kelis cm pakeliama vėjo, patenka oras. Taip jau kelios dienos ir viskas gerai, matyt.
Pasitarti noriu dėl tų rožių, kur durpėm apkauptos ir dar po eglišakiais: jei pildysis orų prognozės, ar tiktų po kokios savaitės iš pradžių durpes nusemti, paliekant tik eglišakius?

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 17 Kov 2012 19:56

Šiandiena patikrinau ir nuėmiau dalį agroplevelės ir štai ką radau - žydinčias snieguoles ir žalius rožės lapus (xixi)
Net nesitiki kad vos prieš mėnesį buvo tokie šalčiai :)
Pirmoje nuotraukoje- 'Lykkefund', antroje - 'Giardina', trečioje - pirmieji šiemet žiedai :D
Prikabinti failai
DSC07727.jpg
DSC07727.jpg (106.66 KiB) Peržiūrėta 19868 karus(ų)
DSC07725.jpg
DSC07725.jpg (175.94 KiB) Peržiūrėta 19868 karus(ų)
DSC07723.jpg
DSC07723.jpg (106.27 KiB) Peržiūrėta 19868 karus(ų)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Timka

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Timka » 18 Kov 2012 13:41

Parodysiu ir aš savąsias. Visada klodavau lapais ir niekuo daugiau. ;)
Laikau triušius ir išvalant būdas lieka labai daug sausų, suveltų šiaudų ir šieno, kuriuos vis sudegindavau. Šį rudenį sumąsčiau nedeginti jų, o panaudoti ir užkloti rožes, ant viršaus dėjau agroplėvelės, kaip kurioms teko - kam dviguba, kam vienguba, ant viršaus poletilenas kokio tik turėjau. :)
Ir ką... na, liuks - žalios ir gražios. (bravo) Tik dar noriu pasakyti, kad tarp tų mano suveltų šiaudų dar buvo ir grūdų, kuriuos triušiai - velniai netaupo, tai iš rudens, kol dar nebuvau uždengusi plėvele zylutės ir žvirbliai kapstėsi, o kai uždengiau, pelės puotavo, žodžiu sočiai ir šiltai žiemojo. Bijojau, kad pelės neapgraužtų rožių, tačiau kiek dabar pakilojau šiaudus viskas labai gražiai atrdodo, tikriausiai sočiai turėjo grūdų ir rožės jų nedomino. (party)
Keletą nuotraukų, kaip žiemoja mano rožės, čia jau nuklota agroplėvelė ir poletilenas.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2012 09:40

Koks nuostabus oras vakar ir šiandien - taip būtų gerai rožes atidengti, jeigu nebūtų įšalusi žemė. Kablius roviau su prietaisu vynims traukti ir lentele. Kai kur pas mane tiesiog asfaltas, kokia dar sušalusi žemė. Didžiajame "šiltnamyje" galima sodinti rožes - atrodo, kad net ir nebuvo žiemos ir žemės drėgnumas optimalus. Kiek mačiau, visame sklype viena rožė sušalusi, viena neaiški, bet arčiau sušalusios, viena vos paplėkusi (dengta ne taip kaip visos kitos), kitos lyg ir gerai. Tiesa sakant, tai nelabai apžiūrinėjau, nes gerai apžiūrėti nėra galimybių. Pasidomėjau kaip peržiemojo tos rožės, kurios žiemoja blogai, o į kitas tik akies kraštelį užmečiau - juo labiau, kad ištraukti kablius reikės gerų trijų dienų.
Čia kalbu tik apie dengtas rožes, nedengtos žymiai prasčiau atrodo. Kaip - parodys ateitis.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 19 Kov 2012 10:35

Iš tikrųjų, kaip Loreta sako, nedengtos žymiai prasčiau atrodo. Nieko nesuprantu, ar gali nušalt tokios kaip Alba Maxima, Felicite Parmentier?.. Palei žemę, kiek, matyt, buvo tankaus sniego, šakos žalios, o viršuj viskas ruda :| R.Centifolia irgi ruda visa, ar tai tokia savybė nurudint šakas, ar jos nušąlo?...
O pradžiugino labai Complicata - buvo prilenkta, bet niekuo neuždengta - puikiausiai žalios šakos iki pačių galiukų <3

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė nijea » 26 Kov 2012 08:50

Neturiu didelės rožių auginimo patirties, tai likau nustebusi šį savaitgalį nudengusi ir pamačiusi štai tokias savo rožes! Rudenį nevisoms nuskabiau lapus, stengiausi nuskabyt ir išmesti tik tuos kurie buvo nebegražūs, pažeisti dėmėtligės ... O tos, kur liko rudenį su lapais, tokias ir radau po žiemos! Pasimetus - ar juos dabar reiktų nuskabyt, ar palikt patiems nukrist, o gal jie taip ir liks per vasarą, bet ar netrukdys naujiems augti?
1- Baron Girod de l’Ain; 2 ir 3 - Leonardo da Vinci; 3 - Angela
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė opera » 28 Kov 2012 20:16

Kadangi jau sniego nebeliko, o agroplėvelė nuo vėjo plaikstėsi, prie namų nudengiau visas rožes (pas mane pavėsis ir užuovėja) ir pamačiau rezultatus, kurie yra džiuginantys, nes nenušalo ir net neapšalo nė viena rožė (Leonardo da Vinci, Knirps, Charlotte, Crown Princess Margarite, Abraham Darby, Teasing Georgia, Summersong)
Na, o sodyboje dar net nebuvau. Bet ten rožės auga iš visų pusių pasiekiamos ir saulės, ir vėjo, todėl dėl jų esu rami. Tik įdomu, ar gyvos po žiemos šalčių.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Gema » 16 Bal 2012 05:04

Parašysiu porą žodžų apie mano išbandytą Minesotos metodą. Nors, kaip pastebėjote, jis labai nepraktiškas, nes rožės auga gėlyne ar pievoje ir nėra kaip jos paguldyti ir apkasti, bet man gavosi taip, kad tą lengvai padariau, nes rožės buvo vazonuose/kibiruose ir užkasiau jas visas rudenį suartame darže, gausiai užpyliau žemėmis ir užklojau eglišakėmis. Padariau tai gavusi tokį patarimą, pati patirties turiu nulinės.

Visą žiemą siaubingai pergyvenau, net baisu buvo kam nors prisipažinti, nes užkasiau jas labai anksti, o rudenį ir pirmą žiemos pusę buvo šilta Pagaliau atėjo speigai, kurie mane šiek tiek apramino.

Per nuotolį "vadovaujant, Nijolei, išeinant pašalui rožes pamažu atkasiau, kaip kokia archeologė, ir radau visas kuo gražiausias, su pumpuriukais, absoliučiai be jokio nuostolio, nepraradau nė vienos šakelės ar šakelės dalies.

Gal kada nors man patirtis kam pravers, jei bus sąlygos rožes užkasti.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Aistė » 16 Bal 2012 14:35

Savaitgalį ir praeitą savaitę vykdžiau daug darbų. Apgenėjau visas rožes, bei nupurškiau Championu. Galiu ir labai nori :D pasidžiaugti, kad išgyveno visos rožės. Nei viena nenušalo, tik drastiškai buvo apgenėtos kelios rožės, tai visi Leonardai ir Europianos (devil) Leonardai jau kelintą žiemą suskilinėja, palikau tik po kelias šakas, ir tai pakankamai apgailėtinas, nes kitaip būtų pjaunamos iki pačios žemės. O Europianos apdžiuvo.
Tiesa, pirmas pavasari, kai formavau krūmus, na jeigu taip galima būtų pavadinti mano genėjimą (xixi) bet tikrai jau formavau krūmus, ir negailėdama rėžiau visas suskilusias, pasiligojusias šakas, ko anksčiau sąžinė neleido :d Nes greičiausiai būčiau nemačiusi visiškai žiedų (xixi) Tai esu labai labai patenkinta žiemojimo rezultatais, investuoti pinigai į dengimo medžiagas tikrai atsipirks su kaupu <3 <3 <3

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 16 Bal 2012 15:15

Pagaliau ir aš ištaikiau porą minučių parašyt, atai po savaitės atostogų visai nedavė darbe adaptuotis, žiauriai darbais apvertė, o aš vis tik tikėjausi, kad būtent į darbą atėjusi galėsiu pailsėt (teko namie truputį vyrui padėt ir statybininke-betonuotoja pabūt) :D
Savo rožynuose-gėlynuose nuveikiau nei daug, nei mažai, žiūrint kaip pažiūrėsi (drunk) . Beveik visur sutvarkiau žemę, pašalinau pernykščias sausas augalų liekanas, surinkau nukritusius rožių lapus, supurenau. Liko apgenėt 10 rožių, vienos iš jų, Henrey Kelsey, labai bijau - mat baisiai didelė ir labai skaudžiai spygliuota, tiesiog žvėris, o ne rožė (xixi) .
Iki žemės nurėžiau tik Iceberg'us ir ne daugiau kaip po sprindį palikau Parkdirektor Riggers, Rugelda, Moonlight, Rosarium Uetersen (ši rudenį persodinta buvo) bei porai kanadiečių: Morden Blush ir Alexander Mackenzie. Rokoko vieną stiebą, kuris vėliau išsišakojo į liauną ilgą šluotą teko nurėžt iki žemės, nes palei žemę buvo tokia pat kaip Loretos "trečios vasaros"...
O šiaip vaizdas labai neblogas, tokių didelių rožių mano kieme dar nebuvo. Aš ir kaip Aistejukas, pirmi metai formavau krūmus - retinau silpnas, į vidų augančias šakas... Jausmas labai geras (yes)
Ir dar pasodinau 23 rožes į vazonus ir dvi į žemę. Liko persodint 5 rožes...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 16 Bal 2012 20:15

Taip, mums irgi nusisekė darbingas savaitgalis... :) Abi su Lina nugenėjom beveik visas rožes, genėjom formuojančiai, kiek leido išmanymas. Tiesa, su sekatoriais nelabai pasisekė, nes turėjom tik vieną profesionalų japonišką, o kitas sugebėjo „pasimesti“ prieš pat pavasarinius darbus. Latviškas, kurį gyriau kitoje temoje rožėms nelabai tinka, ypač smulkesnėm šakutėm. Dar šakėmis supurenom žemę palei rožių šaknis ir paliejom mano tradiciniu pavasariniu „kokteiliu“ – su „BalticAgro“ priemonėmis 'Humistar' ir 'Rutter', po kibirą kiekvienai. Nežinau, ar gerai taip daryti, ar ne, pati taip sugalvojau, ir jau kelinti metai mano rožėms ta pirmoji „injekcija“ labai patinka. Tiesa, nelaisčiau senovinių pernai rudenį sodintų, nes jos dar tik pradeda busti. Žinoma, jeigu reiktų vienai tiek kibirų iš tvenkinėlio sutąsyti, būčiau galą gavusi (:| , bet čia į pagalbą atėjo technologijos – siurbliukas su vandens tiekimu iš laistymo žarnos tiesiai į kibirą ir keli pagalbininkai visam fabrikėliui organizuoti :B
Smagu, kad rožės peržiemojo tikrai labai gerai, net, sakyčiau, puikiai :) Žinoma, buvo ir nušalusių šakų, bet tai dažniausiai tos, kurios sulūžo prilenkiant ar nespėjo sumedėti. Gerai peržiemojo ir tos rožės, kuriomis po pernykštės žiemos buvau nelabai patenkinta, pvz., angliškas rambleris 'Malvern Hills', angliška 'Jude the Obscure', 'Leonardas' peržiemojo be priekaištų. Tik 'Jasmina' man nelabai patinka, nenušalusi, bet atrodo kiek labiau suvargusi po žiemos negu kitos. Ji buvo prie namo sienos, šiltnamiukas gan aukštas ir stačiasienis, o, kaip Loreta sakė, tai nelabai gerai žiemojimui. O climberiai 'Icebergai' prie kitos namo sienos peržiemojo puikiai. Palei žemę nukirpau tik tas kelias rožes, kurios buvo paliktos „ant išnykimo“, bet ir tos be jokio apkaupimo ir apdengimo liko gyvos. Labai gražiai peržiemojo kininė 'Viridiflora' - žalia iki galiukų.
Šiltnamiukais likau patenkinta, nors jie ir stačiasieniai, bet užtat puikiai ištvėrė visas vėtras ir uraganus. Manau šį rudenį jais vėl pasinaudoti, juolab kad jie visi surinkti, surišti, surašyti ir atskirai sudėti su visais priklausiniais. Agrodanga, dėta į vidų, tikriausiai irgi davė savo rezultatą. Šiais metais jau nebemačiau taip dėmėm nušalusių šakų kaip pernai. Na ir žiema buvo švelnesnė. Nors, tiesa, paskambinusi giminaitei, kuriai prieš metus ar dvejus įtaisiau angliškų rožių, išgirdau nekokią žinią - smarkiai apšalo beveik visos išskyrus vieną, kurią buvo apkasę sniegu. O lyg ir pagal patarimus ir prilenkė, ir agrodangą dėjo, ir kažką surentę buvo. Niekaip negaliu įsivaizduoti, kad taip apdengtos rožės smarkiai apšaltų, juk sniego vistiek kažkiek turėjo būti prisnigta, bet kai pati nemačiau, tai nieko ir negaliu sakyti. Reikės smulkiau išsiklausinėti, kas buvo padaryta ne taip :(

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Tadas » 03 Geg 2012 20:42

Regina rašė:Sveikas, Tadai, seniai nematėm ir negirdėjom ;) Džiaugiamės, taip mažai vyrukų turim, nenorim prarast (dance)
Jau kuris laikas guodžiamės, džiaugiamės, aimanuojam, aptarinėjam žiemojimo rezultatus. O kokie rezultatai Utenos rajone?
Laba,laba :)
Rezultatai pod katovskogo :) ,nemažai iššalo ,tai daba kaip Adamsų šeimynėlėje šaknimis į viršų :). Kelios senovinės galima sakyti dešimt balų. Echh ir kada bus minkštos žiemos,budavo atidengi rožes ir širdis dainuoja :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 03 Geg 2012 21:30

Baisiai gaila, aš atsimenu, kai pas jus rožės būdavo žalios kaip agurkėliai - tik, tik buvo pradėjusi savas sodinti. Galvoju, kad, Tadai, jums reikia keisti dengimo būdą. Taip negali būti. Suprantu - 37, tai jau Minesota. Tada to reikia ir tikėtis kiekvieną žiemą, ir dengti bent jau dviem sluoksniais su oro tarpu tarp kiekvieno. Ant viršaus ko gero reikėtų burbulinę plėvelę, na, bet tai jau prabanga. Aišku, taip daug rožių neuždengsi, bet bent jau tas, kurios "pod Kotovskogo". Tų, kurios iššalo, ko gero reikia atsisakyti.
Labai gaila, kad taip ... :( O mes čia vos nekrykštaujam |(
Dar tiesa, reikia dengti kuo didesnį plotą. Tas didelis bananas pas mane baisiai aukštas gavosi (virš 1,3 m) , kai kuriose vietose buvo tik vienas sluoksnis 30 gr/m2 storio agrodangos, tikrai gerai peržiemojo visos rožės: ir floribundinės, ir besidriekiančios, ir žinoma senovinės. O jeigu padaryti normalaus aukščio iki 0,8 m ir gražiai suapvalinti, tai iš viso būtų aukštuma.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė mamaviete » 04 Geg 2012 06:31

As, atidenginedama savo rozes, vis galvojau apie Tada :) Atsidengiu tuneliuka ir - vargsas Tadas! , atsidengiu kita - ir vel- vargsas...Bijojau net dziaugtis, vis turejau nerima, kad taip neteisinga :( Bet paskui sumasciau, kad kazkada pas mane taip atsitiks, o Tadas dziaugsis savosiomis :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 04 Geg 2012 07:42

Kaip gaila, Tadai...
Bet, kaip sakoma, viskame reikia ieškot teigiamų pusių ;) Bus proga atnaujint rožyną (flower)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 04 Geg 2012 07:48

Labai gaila Tado rožių :( Pavyzdinis rožių sodas buvo (yes) Kurios rožės iššąlo su visam, nors anksčiau peržiemodavo, kas labiausiai buvo netikėta?
Taip skirtingai tos rožės peržiemojo, visiška mistika |( Beveik visą praradau Blanc Double de Coubert, sprogsta tik gal varganos pusantros šakelės, nemažas krūmas visiškai negyvas :? o šalia Jens Munk ir Ritausma jaučiasi gerai... vakar ir aš jau radau amarų ir ant vienos rožės..., kaip ten tie vabaliukai vadinas - balti 1-2 mm su kojytėm?.
Louis Odier matosi jau besiformuojantys pumpurėliai, tai pagalvojau, kada reikia purkšti nuo pjūklelio, kad nebūtų per vėlu?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 04 Geg 2012 07:58

Regina rašė:Kaip gaila, Tadai...
Bet, kaip sakoma, viskame reikia ieškot teigiamų pusių ;) Bus proga atnaujint rožyną (flower)
Nesu pesimistė, bet ne visada yra noras iš viso ko nors imtis po tokio šoko |(
Dar norėjau paklausti, o kaip rudenį atsisiųstos rožės - bent tos gyvos?
Blanc Double de Coubert pas mane labai mažutė, tilpo po plonu sniego sluoksniu, tai gyva. O šiaip, sakyčiau yra vienetai rožių žiemojančių be dengimo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 04 Geg 2012 08:08

Aš laikau save pesimiste, bet po kasmetinių įvairiausių praradimų vistiek dar ir dar noriu rožių :D Manau, kad ir Tadas negalės be jų gyvent (flower)
galvoju, kad nuo pjūklelio jau tikrai laikas purkšt, gal jau reikėjo. O kuo nuo jo purškiat? "Aktara"?

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Sigita » 10 Geg 2012 23:44

Nežinau, ką aš veikiu žiemą, kad laiko neturiu, bet gerai žinau, kodėl aš jo neturiu pavasarį (yes) Taigi, nors ir pavėluotai, sveikinu visus jo sulaukus (flower) (sun)
Mano rožės, kaip ir daugumos, peržiemojo puikiai. Iki žemės nušalo tik CORNELIA, ji buvo prilenkta ir dengta eglišakėmis. Beveik visos serbės peržiemojo nedengtos, tik prilenktos - tiesiog patikėjau, kad žiema nebeateis ir nespėjau uždengti, vieną dieną visas paslėpė sniegas; nušalo tik iš sniego kyšoję šakų galiukai. Prilenktas, uždengtas eglišakėmis ir dviem ar trimis difuzinės plėvelės sluoksniais pavyko išsaugoti visas rožes, kurias anksčiau pavasarį tekdavo nukirpti iki žemės (pvz.: BOULE DE NEIGE, RHAPSODY IN BLUE, GOLDEN GATE), nenušalo nė centimetras ir beveik nepasireiškė infekcinis nudegimas (išskyrus angliškas, jų šakos buvo gana dėmėtos). Deja, daugumą rožių, kurios anksčiau puikiai peržiemodavo nedengtos (MRS ANTHONY WATERER, CÉLESTE, PINK LÉDA), teko nukirpti iki pažemės, nes šakos, nors ir žalios, buvo nusėtos violetinių dėmių. Iki šiol nebuvo tekę patirti tokios didelės žalos dėl infekcinio nudegimo, labiausiai jis paveikė nedengtas rožes. Kol kas nesulapojo tik rudenį pasodinta NEW CENTURY - šakos žalios, su pumpurais, bet jie nesprogsta. Nors ir neišvengiau nuostolių, nė vienos rožės nepraradau, kaip ir Jūratė, jau galiu džiaugtis didokais krūmais ir pirmą sykį turėjau galimybę juos formuoti - patyriau didelį malonumą :) Mūsų žiemos tokios nenuspėjamos, kiekviena vis kitokia - nežinau, ar įmanoma išmokti visas jų pamokas... Bet stengtis tikrai verta. Linkiu visiems greitos ir gausios pirmųjų žiedų bangos (flower) (flower) (flower)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris rožyne

Standartinė Paukštukas » 11 Geg 2012 13:25

Sigita rašė: Deja, daugumą rožių, kurios anksčiau puikiai peržiemodavo nedengtos (MRS ANTHONY WATERER, CÉLESTE, PINK LÉDA), teko nukirpti iki pažemės, nes šakos, nors ir žalios, buvo nusėtos violetinių dėmių.
Labai gaila, Sigita, kad šiemet nepamatysite Celeste ir Pink Leda žiedų :( Maniškė Celeste šią žiemą ištvėrė puikiai (makeup) Buvo prilenkta ir kojos apkauptos kompostu, apsnigta. Pavasarį, saugodama nuo saulės, pridengiau "nugarą" agroplėvele. Dabar jau virš metro, visa gražiai lapuota <3 Lauksiu žiedų, nes pernai buvo pirma vasara ir nežydėjo :) Tokiomis pat sąlygomis puikiai peržiemojo Leda ir Rose de Resht, abi taip pat gerai atrodo.
Tarp geriausiai peržiemojusių rimčiau dengtų ir dabar sparčiausiai augančių yra Alan Titchmarsh, Lavender Dream, Rosarium Uetersen. Visos žiemojo prilenktos, apkauptos ir šiltnamukuose (Lavender Dream ne šiltnamuke, bet po pušų šakomis ir sniegu).
Tik pradengus labai džiugino 3 vnt. Lady of Megginch, Angela tačiau paskui kelios šakos nuo viršaus padžiūvo, teko gerokai patrumpinti. Visa tai įvyko tuo metu, kai saulė jau kaitino, bet dar buvo šalta dirva. Šiltnamuko agrodanga nebuvo nuimta, tik iš vidaus nuklojau agro dangą, kuria papildomai buvo uždengtos rožės ir nuėmiau burbulinę plėvelę. Paskubėjau, matyt.
Kitas pastebėjimas, kad šiemet žymiai lėčiau stiebiasi ir lapojasi tos rožės, kurias pasodinau naujas rudenį. Pernai pavasarį tokios "rudeninukės" tikrai sparčiau augo.
Tiesa, dar vienas momentas, apie kurį patyrusios forumo rožininkės jau yra nekartą užsiminę - durpės netinkamos kaip kaupiamoji medžiaga. Jos sudrėkę išsaugo drėgmę po savimi, nukaupus radau papelijusių, drėgnų šakų. To nebuvo ten, kur buvo apkaupta kompostu.
Žinoma, šie mano pastebėjimai jau vėlyvi, mat pavasaris jau gerokai įsibėgėjęs, kai kurios rožės jau krauna pumpurus (Lady of Megginch, Lavender Dream, Rosarium Uetersen) :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į