Augalų apsaugos priemonės žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė ZanetaGa » 15 Lap 2017 08:56

Tai gal jau rinkimes konkreciau :) Kaip supratau dauguma nori sios zalios: https://rolmarket.pl/product-pol-2143-P ... m-50g.html
Plotis jos 3,2 m, rulonas 100 m, ziurim kiek surenkam:
Zaneta 50 m


As dar tokius nuziurejau - kaip manot? https://rolmarket.pl/product-pol-293-Ko ... 0-szt.html
arba va, metaliniai https://rolmarket.pl/product-pol-2468-S ... 0-szt.html
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 15 Lap 2017 09:20

aš norėčiau tų metalinių vienos pakuotės. Ačiū, Žaneta, už užrodymą!

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 15 Lap 2017 09:52

Užmečiau akį ir aš į šią agrodangą :) . Ji lygiai tokia kaip pas mus yra juoda ir skirta žemės paviršiau padengimui nuo piktžolių. Ji yra visiškai pralaidi vandeniui. Mano galva, labiausiai tiktų sodo vaizdo pagerinimui ir naudotina kaip viršutinis sluoksnis ant apačioje esančių agroplėvelių. Iš tiesų būtų visai kitas sodo vaizdas. Jeigu dar galima, prisijungčiau :$ . Norėčiau dviejų rulonų.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 15 Lap 2017 10:07

Taip, Loreta, aš irgi galvoju, kad čia būtų daugiau dekoracija, bet tokia, kokios ilgai norėjom, bent jau mes :)
Galvoju apie 1 ruloną, dar užsakinėsiu iš „Proagro“ visą ruloną 50-inės baltos dangos, taigi apačioj bus balta danga.

Metaliniai smeigai man pasirodė verti dėmesio. Mat kaip tik dairausi vielos, iš kurios juos galima būtų patiems darytis, tai būtų variantas sutaupyti darbo (bet ne pinigų (xixi)). Tačiau praktiškai žinau, kad geriau jei žingsnis (tarpas tarp dviejų smeigo dalių) yra mažesnis, taip patogiau dirbti, manevringiau.

Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė ZanetaGa » 15 Lap 2017 10:09

LoretaA rašė:Užmečiau akį ir aš į šią agrodangą :) . Ji lygiai tokia kaip pas mus yra juoda ir skirta žemės paviršiau padengimui nuo piktžolių. Ji yra visiškai pralaidi vandeniui. Mano galva, labiausiai tiktų sodo vaizdo pagerinimui ir naudotina kaip viršutinis sluoksnis ant apačioje esančių agroplėvelių. Iš tiesų būtų visai kitas sodo vaizdas. Jeigu dar galima, prisijungčiau :$ . Norėčiau dviejų rulonų.
gerai supratau, kad labiau ta zalia tinka kaip estetinis sluoksnis, ne termoizoliacinis?
parotinkit naujoke: prilenkiu karaliene+apkloju agroplevele+ta zalia= gerai? :B
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 15 Lap 2017 10:14

Taip, Žaneta, vien žaliąja danga nedengčiau. Kuo daugiau sluoksnių, tuo geriau. Gal kelias rožes galima ir vien ja uždengti – eksperimento dėlei.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 15 Lap 2017 10:16

Dar klausimas. Jei žalioji tokia pralaidi drėgmei, tai vanduo kaupsis ant baltosios, tarp dviejų sluoksnių, tai nebus gerai...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 15 Lap 2017 10:22

Tinka ir kaip termoizoliacinis, jeigu nelyja. Bet jeigu lyja - vadinasi yra šilta, bet šlapia. Kai kuriems augalams, labai patinka kai yra ir šilta, ir sausa.
Kaupsis, jeigu nebus nuolydžio jam nubėgti. Jeigu be atramų, nėra labai gerai, nes gali ir ežerai prisikaupti, kurie šąlant virstų ledo luitais.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 15 Lap 2017 10:31

Taip, pas mus būtent ir susikaupia ežerai, nes sulaiko medinis karkasas, danga įsigaubia. Bet tai ir dabar taip yra, tik išorėje, o būtų viduje. Tik tiek, kad tie ledo luitai kabo ore, ne prie rožių.
O šiaip neišbandęs nesužinosi :)

Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė ZanetaGa » 15 Lap 2017 10:42

pateikiau vyrui prasyma kad paskambintu ir suzinotu ar tokio lutrosilio turi, ar siuncia, jei nesiuncia - ar duodauzsakyt kad pasiimtume patys https://hurtownia-tap.pl/wigofil-lutras ... -1914.html
dar turiu minti jei cia nepavyks - audejo centre perku gobelenus siuvimui - turi jie minkstu baldu gamybai visko, paziureiu gal spunbbondo turi (lyg maciau) - kaip is jusu supratau - tai tas pats Lutrosilis.

ta zalia uzsakysiu - ziuriu norinciu daug. Man svarbiau ne grozis siai dienai - sako ziema snieguota siemet bus (tikiuosi) tai tos baltos ir nesimatys :B
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 15 Lap 2017 10:43

Beatai irgi reiktų tų špilkų 200 vnt. Jei dar kas prisijungtų, tai susidarytų 500 vnt pakuotė ir kainuotų mažiau

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 15 Lap 2017 10:52

Rūta, o į kokią vielą tu dairaisi? Kokio storio ir kokia ji turi būti? Kažkur radau, kad jei kaitinta, tai labai greit rūdija, geriau turi būti nekaitinta (ji rūdija, bet ne taip sparčiai). O cinkuota tinka?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 15 Lap 2017 11:36

Regis, paskutinį kartą pirkau kaip tik cinkuotą. Žiūriu, kad nesilankstytų – t. y. sulenkta jau laikytų formą. Bet paskutinė kiek liaunoka buvo, būtų gerai rasti storesnės. Storio tai dabar tikrai neprisimenu, tik vizualiai atrodo plonesnė nei lenkų smeigai. Dėl rūdijimo tai galiu pasakyti taip – kol kas nė vienas smeigas nesurūdijo net iš tų senųjų, kuriems bemaž 10 metų. Nežinau iš ko jie ten pagaminti, bet tai buvo labai gera ir tvirta tėčio viela, kurią visą smeigams sukarpėm. Tik išsimėto tie smeigai, tai kasmet vis reikia papildymo.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 15 Lap 2017 11:43

Jūratė rašė:Beatai irgi reiktų tų špilkų 200 vnt. Jei dar kas prisijungtų, tai susidarytų 500 vnt pakuotė ir kainuotų mažiau
Bijau, kad pertrumpos tos smeigės. Gal dar kiek gelbės, kad yra dvigubos. Jos skirtos tam, kad prismeigti dangą, kuri guli horizontaliai, o pas mus juk kaupai. Ir baisiai plonos - tik 3 mm. Išraus jas vėjas. Kalbu iš patirties. Mano trumpiausios 20 cm ir 5 mm storio, tai tokių stengiuos nenaudoti - išrauna. Bent jau 25 cm turėtų būti, o kai tokios plonos ir dar ilgesnės. Naudoju kablius 30, kai kuriuose vietose net 40 cm ilgio, tuomet tikrai žinau, kad nereikia po eilinių rudens - žiemos vėjų lėkti tvarkyti dangalų. Cinkuotos mažiau rūdyja, bet naujos yra ganėtinai slydžios - negerai.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Esmiralda » 15 Lap 2017 11:53

Aš paimčiau 100m dangos. Nuo smeigtukų susilaikysiu, tikiuosi vyras vėl padės akmenis uždėti. Pati kai apsidėliodavau akmenukais - nuskrisdavo, vyras pernai tokiais apdėjo, kad nepajudėjo iki pavasario.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 15 Lap 2017 12:01

Mano žemė giliau akmenuota, tai ilgesnių smeigių net nesukiščiau. Buvau kažkada pasidarius U formos tokias smeiges tik tikrai plonesnes nei 3 mm, tai laikydavo normaliai, niekas neišsitraukdavo. Kabliai giliau lenda, nes smeigiu kažkur netoli rožių (pvz šakom paremti, o ten jau visai kita žemė.
Va jau 500 pakuotę ir turime (handshake)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 15 Lap 2017 12:33

ZanetaGa rašė: ta zalia uzsakysiu - ziuriu norinciu daug. Man svarbiau ne grozis siai dienai - sako ziema snieguota siemet bus (tikiuosi) tai tos baltos ir nesimatys :B
Va čia ir visas blogumas – bus balta žiema – žalia danga akis badys :D

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rudenelis » 15 Lap 2017 12:45

Snieguotą žiemą net juoda plėvelė akių nebado :) . Va pavasarį, kai viskas būna pilka arba ruda, žalia bus labai žalia, ir saulutė labiau kaitins, negu baltą.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Regina » 15 Lap 2017 12:47

Na, aš suprantu, kai rožės auga stilingame miesto (gali būti ir kaimo :) ) kieme prie stilingo namo ir kai neestetiški dangalai kasdien bado akis šeimininkams ir kaimynams. Bet mano kaime stirnos, briedžiai, šernai ir zuikiai apie estetiką nieko nenutuokia, o man svarbiausia tinkamai rožes uždengti. Gerai Rūta sako, kad jei užklups tikra žiema, tai gražiau būtų baltai dengti :D
Tai dabar svarstau, ar būtų gerokai pigiau, negu perkant Lietuvoj,kartu su jumis visomis užsisakyti baltą dangą iš lenkų :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Rūta » 15 Lap 2017 13:13

Regina, yra ir balta tokia – https://rolmarket.pl/product-pol-641-Po ... m-50g.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kainuoja 65,88 Eur, o lietuviška 91 Eur. Na žinoma, + kažkiek siuntimas-transportas kainuos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė LoretaA » 15 Lap 2017 13:15

Iš tikro labai norysi, kad dangos "nerėktų", bet ko gero daug tiesos ir Rudenėlio pastebėjime. Įdomu kokio žalumo agrodanga - ar tamsi, ar ryškiai žalia, kuri net žaliame fone būtų labai gerai matoma :?

Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė ZanetaGa » 15 Lap 2017 14:53

Na vat apvalinu situacija, vyras mano paskambino i PL firma kuri turi Lutrasilio, siuo metu laukiam transportininku pasiulymo del parvezimo. Info zemiau - kainas Eur skaiciavau preliminariai, visos kainos uz begini metra:

1 PARDUOTUVE:
- Zalia danga(50g) 0.75 Eur/m , plotis 3,2 m, rulonai po 100 m.
https://rolmarket.pl/product-pol-2143-P ... m-50g.html

Uzsakymai/pageidavimai :
LoretaA 200 m
Ruta 100 m
Esmiralda 100 m
Rudenelis 200 m
Jurate 20 m

- U formos metaliniai smeigtukai, pakuote 500 vnt 25.75 Eur, 100 vnt pakuote 5.90 Eur
https://rolmarket.pl/product-pol-9853-S ... 0-szt.html

Uzsakymai/pageidavimai :
Jurate 100
Beata 200
Zaneta 200

2 PARDUOTUVE:
https://hurtownia-tap.pl/wigofil-lutras ... -c-45.html

Lutrasil juoda (50g) 160 cm plocio rulonas, ilgis 250 m. Kaina 0.35 Eur/m
Lutrasil balta (40g) 160 cm plocio 250 m rulonas. Kaina 0.24 Eur/m

3 PARDUOTUVE:
Rokiskyje - SPUNBOND 80g
-baltas
-pilkas
Kaina bėginio metro (160cm plocio) su atvezimu apie 0.355 Eur/m
Paskutinį kartą redagavo ZanetaGa 15 Lap 2017 15:32, redaguota 1 kartą(us).
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė ZanetaGa » 15 Lap 2017 14:57

Kad galeciau priimti sprendima del savo poreikiu prasau padekit: geriau dvigubas 40g lutrasil sluoksnis nei vienas 80 g (spunbond)? :?
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė Jūratė » 15 Lap 2017 15:20

Žaneta, parašyk prie kainų ar tai už tiesinį metrą, ar už kvadratinį. Prie spunbondo parašiau.

Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: Augalų apsaugos priemonės žiemai

Standartinė ZanetaGa » 15 Lap 2017 15:32

Jūratė rašė:Žaneta, parašyk prie kainų ar tai už tiesinį metrą, ar už kvadratinį. Prie spunbondo parašiau.
pataisiau: visos kainos uz begini metra
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Skelbti atsakymą

Grįžti į