Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Lap 2012 20:08

Pas mane pernai angliško rožyno šiltnamiukas taip pat virš 50 cm. buvo. Kad kitaip su jomis neįmanoma (swearing) . Ir aš užskalbėjau (xixi) , tai pat kelių rožių senas šakas išpjoviau dabar, nelaukusi pavasario. Styrojo kaip kokie kuolai, net minties apie jų prilenkimą nebuvo... Kitas praretinau, per vasarą sužėlė toks tankumynas, net nebesimatė kur kokia šaka kur susipynusi. O atrodė pavasarį taip retinau ir genėjau (:| Po pirmojo žydėjimo, taip pat su sekatoriumi truputį "prasėjusi" buvau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 12 Lap 2012 08:21

Rita rašė:Vakar lenkėm rožes,tai beveik nieko nebeliko-visos aukščiausios ir storiausios šakos angliškų rožių lūžo kaip stiklinės/atkastos šaknys,palaipsnis lenkimas,viskas pagal taisykles,nei vieno lapelio,nei vieno šapelio.baisios lepūnės,gal joms reikia kokių ypatingų trąšų.
Rita, jeigu jus vakar pradėjote ir vakar baigėte, man tai neatrodo lenkimas palaipsniui. Kietas šakas pradėjau lenkti prieš tris savaites ir kai kurių dar nebaigiau. Na, tai jau dėl laiko stokos, o ne dėl šakų. Iš pradžiu, jos styrojo, maždaug 1,2 aukštyje, o dabar ne daugiau 0,5 - 0,6 m. Vieną savaitgalį tik šiaip ne taip fiksuoju, sekantį - jau lenkiu, o dar sekantį - tiesiog pačios sugula. Dabar jau dažniau kaime nebūnu - tik savaitgaliais.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 12 Lap 2012 08:48

Gal mano rožės kitokios ;) , bet aš prilenkiau per du savaitgalius (per 3 dienas). Praeitą savaitgalį visos jau gražiai gulėjo, todėl šį savaitgalį aš ilsėjausi ir net kaime nebuvau :)
Mano senovinės dar gana jaunos, nėra labai didelės, tik kokių 15 didelių turiu, bet jos labai lanksčios, prilenkt nebuvo jokių problemų. Nelabai vargau ir su angliškom. Didžiąsias prilenkiau per du kartus, kitos gražiai gulė iš karto. Jokių šaknų neatkasinėjau, lapų neskabiau, tik žliūges nupešiau po krūmais. Lenkiau kiek įmanoma daugiau. Dauguma visiškai priplotos prie žemės, kitos maksimum 50 cm aukščio. Iki galo neįveikta liko tik Laguna. Jei neužmiršiu, tai kitą savaitgalį nufotografuosiu vaizdelį :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 12 Lap 2012 08:59

Yra rožių, kurių per kartą neįmanoma prilenkti, iš žinomų tai Aloha. Šios rožės šakos tikrai išlūžtų, jeigu jas griebti kaip jautį už ragų. Angliškos, bent jau kurias aš auginu, lenkiasi visai neblogai, kai kurios prisilenkia per kartą, kai kurios per du kartus.
Ilsėtis dar nepradėjau, kol kas ir nenoriu, darau rėmus. Lapkričio 24-25 dienomis dengsiu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 12 Lap 2012 09:10

Pastebėjau, kad modernios labai kietos, nelanksčios ir dar baisiai dygliuotos. Gerai, kad jų beveik neturiu. Tokia yra Laguna. Kažkada, kai dar turėjau Aloha, tai niekaip su ja susidorot nepajėgdavau.

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Pavasaris » 12 Lap 2012 09:31

Regina, o kur dingo tavo Aloha ? Aš vis apie ją svavoju, bet daug kas sako, kad ji - monstras :) , tai mane sulaiko (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 12 Lap 2012 09:34

Pavasaris rašė:Regina, o kur dingo tavo Aloha ? Aš vis apie ją svavoju, bet daug kas sako, kad ji - monstras :) , tai mane sulaiko (xixi)
Pelės šaknis sugraužė

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rita » 12 Lap 2012 09:37

"Palaipsniui" lenkiau tikrai taip Loreta,jau trys savaitės po truputį palenkėm ir pas mane nei viena neišlūžo,o pas anūkus viskas lūžta,todėl vyras sako,gal perdaug gera pas juos žemė ir užaugo baisiai storos šakos,kažkas nenormalu,juk viską darėm kaip pas save :D Anūkams dar labai sunku lenkti,o daugiau ten be jų nėra kam dirbti,tai ką daryti,padėsim,kol jie užaugs :D :D :D :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 12 Lap 2012 20:12

O mes dar tik lapus skabom. Savaitgalį nulapinom gal kokį trečdalį rožių, kitą savaitgalį į kaimą nevažiuosim, o dar kitą planuojam baigti nulapinti ir prilenkti. Pas mane nėra tokių, kurias reikėtų pamažu lenkti – šast krūmas ir guli :) Jei prie savo rožių gyvenčiau, manau, dar viską palikčiau, kaip yra, nes, kaip visuomet, po pirmųjų šalčių stoja ilgas laikotarpis su teigiamom temperatūrom, o tai nulapintoms rožėms nėra gerai. Neįsivaizduoju, kaip tie rusai užsidengia spalio vidury ir sėdi laimingi – negi nebijo, kad rožės be laiko pradės sprogti. Bet čia tikriausiai aš kažko nesuprantu ir nežinau :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 12 Lap 2012 20:31

Jeigu gyvenčiau prie rožių, tikrai daryčiau taip pat, gal net anksčiau pradėčiau ruošti žiemai, nes niekada neįmanoma nuspėti kada ji ateis. Kada jau viskas paruošta, žymiai ramiau, nes poros dienų kaip ir užtenka netgi ir daug rožių uždengti. Kiek tos dienos dabar yra, pradedu kai tik matosi, o prieš penkias jau tamsu, galima nebent dar pusvalandį lapus grėbti. Jeigu dienos būtų kaip vasarą, tada per savaitgalį žymiai daugiau nuveikti būtų įmanoma. Beje, prisimenu žiemą, kuri prasidėjo lapkričio 24 dieną. Pasnigo, atšalo iki - 20 C ir taip iki pavasario ir neatitirpo.
O rusai juk nevažiuoja vėlų rudenį į sodus, kurie nutolę nuo namų apie 300 km ir matomai viskas su rožėmis būna gerai, gal net geriau, nei dengiant esant minusinei temperatūrai.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 12 Lap 2012 20:46

Gal ir taip :) Rusų patirtis šiam reikale didelė :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Virginija » 16 Lap 2012 21:48

Štai apie tai, kas mums labai aktualu rudenį:

http://www.finegardening.com/item/25294 ... arge-roses" onclick="window.open(this.href);return false;

Belieka išsiaiškinti, kur mums tai gauti :)
Reklamos nėra, gal tai savos gamybos?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Plepalai apie rožes

Standartinė Regina » 19 Lap 2012 13:54

Forume tokia tyla, beveik olimpinė ramybė :) Iš to tikriausiai galima spręsti, kad visos rožininkės savaitgalį labai rimtai ir produktyviai padirbėjo - nuskabė lapus ir uogas, nurovė žliūges, sugrėbė nukritusius lapus, prilenkė rožes, pasodino, persodino, jei dar buvo kas nepasodinta ar nepersodinta, sumeistravo atramas tuneliukams - ir dabar sudraskytom, subadytom rankom, visiškai pervargusios, praradusios bet kokį norą džiaugtis, guostis ar šiaip plepėt, ilsisi ir ramiai laukia stipresnių šalčių ;) (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Plepalai apie rožes

Standartinė Jūratė » 19 Lap 2012 13:57

Regina rašė:Forume tokia tyla, beveik olimpinė ramybė :) Iš to tikriausiai galima spręsti, kad visos rožininkės savaitgalį labai rimtai ir produktyviai padirbėjo - nuskabė lapus ir uogas, nurovė žliūges, sugrėbė nukritusius lapus, prilenkė rožes, pasodino, persodino, jei dar buvo kas nepasodinta ar nepersodinta, sumeistravo atramas tuneliukams - ir dabar sudraskytom, subadytom rankom, visiškai pervargusios, praradusios bet kokį norą džiaugtis, guostis ar šiaip plepėt, ilsisi ir ramiai laukia stipresnių šalčių ;) (xixi)
:D :D :D :D
prilenkiau tik kokį 20 rožių ir tuom darbai mano baigės. Visą kitą laiką užėmė svečiai ir cepelinai (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Plepalai apie rožes

Standartinė Regina » 19 Lap 2012 14:03

Jūrate, reikia pasakyt svečiams, kad cepelinų atsivežtų ;) O paskui - visiems pirštinaites ir marš į kiemą rožių tvarkyt, o tu tik pakomanduotum :D

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Plepalai apie rožes

Standartinė Laiminga » 19 Lap 2012 14:13

Gal žiemos nebus. Nieko dar nedariau ir dar nežinau kada darysiu. Į lauką net nosies iškišt nenoriu. Jau kai šaltis prispaus, tai imsiu išeiginę ir varysiu iki nukritimo. O gal kaip kasmet pavysks giminės talką suorganizuot. Kai žydi, tai visi grožisi, tai tegul nors taip atidirba.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Plepalai apie rožes

Standartinė LoretaA » 19 Lap 2012 14:15

Žiauriai sušalau vakar, kol nedašuto ant viršaus to ką turėjau apsirengusi (golfas, naminės vilnos megztinis, stora medžiaginė striukė su kailiu ir gobtuvu) dar žieminę striukę su kailiu apsirengt. Atramas daryti, tai ne su lopeta mosikuoti. Išsivynioji vielytę, nukerpi, pririši tarpinę prie atramos, galus vielytės nulenki į apačią ir vėl iš pradžių ... Tiesiog jutau kaip šaltas vėjas čiupinėja mano kūną. Užtai kai sutemo, su grėbliu mažumėlę pamojavau - iš kart visos blusos užkaito (xixi) .

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Plepalai apie rožes

Standartinė RožėDD » 19 Lap 2012 16:11

Aš kaip ir Laiminga pradėjau abejot ar žiema pasirodys. Apdengiau rožėms kojas durpėmis ir tujomis, vigvamus ir lankelius padirbau, liks tik skarmalus ar agroplėvelę užmesti. Bet labai jau dailūs angliškųjų pumpurėliai pasirodė, žiūrėk ims ir išsprogs netyčia :?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Plepalai apie rožes

Standartinė dale » 19 Lap 2012 16:21

Pas mane rožės jau po eglišakių nameliais. Taip gražiai sodas dabar atrodo- daug žalių kauburėlių.
Tik laukiu plėvelės...dengsiu ant viršaus...

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Plepalai apie rožes

Standartinė Pavasaris » 20 Lap 2012 06:55

O aš nieko dar nedariau su savo rožėm: nei durpių, nei eglišakių, nei prilenkimo (no) . Nutariau, kiek įmanoma ilgiau grūdinti. Bet pasąmonė sako, kad aš tik taip save raminu (stupid) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 20 Lap 2012 07:27

Reikėtų prilenkti, jeigu ruošiatės tai daryti, nes kai bus šalčio, šakos lenkiamos gali lūžti.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 20 Lap 2012 08:58

Nenoriu Paukštuko guosti, bet oras vis dar mums palankus :) . Didelių šalčių nežadama iki gruodžio vidurio. Taip, naktimis minusiukas jau bus, bet dienomis vis nedidelis pliusas laikysis. Tad, kol nėra labai šalta, rožes reikėtų prilenkti. Nors to aš pati dar vis nepadarau :$ , pasižiūriu prognozes ir rožių prilenkimą atidedu šaltesniam orui. Dar vis randu ką ir taip mažiau judant galima nudirbti lauke. Aš vis lapus rankioju, kad pavasarį mažiau to darbo liktų. O jau lapų, lapų |(

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rita » 20 Lap 2012 09:17

Aš tai galvoju,kad,jei yra galimybė,viską reikia stengtys padaryti kol nėra labai šalta,nėra baisiau,kai jau ir labai šalta dirbti ir reikia skubėti ir jau nebėra jokios kitos išeities :D Čia kaip prieš egzaminą,svarbiausia paskutinė naktis :)
Mes jau seniai viską nuskabėm ir prilenkėm :$ ir šiltnamiukai patvoriuose visi apdengti tik palikti neuždaryti galai,kad vėjas cirkuliuotų,o tos rožės,kurios auga bet kur primėtytos, prilenktos laukia šalčių,tada dengsim bet kaip,labai svajoju apie eglišakes,bet šįmet kas lint eglišakių tylu :D ,labai svajoju tinklo tyliai nusipirkti,dengčiau kaip Loreta,bet vargu ar pasiseks (xixi)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 20 Lap 2012 10:04

Aš didesnes rožes jau prilenkiau ar bent jau lenkimo pradžią padariau prieš gerą savaitę, būtent kad nelūžtų pašalę šakos. Pritariu Ritai, kad žvarbiu oru dirbti nėra malonu, neišvengiamų darbų reikia neatidėlioti (yes) Ar išeina taip, tai jau kitas klausimas :) Vieną žvarbesnę dieną pasidarbavau (paravėjau, karpiau lapus, palenkinėjau) ir rezultate turėjau vos ne savaitę gydytis kažkokį uždegimą.
Beje, paskutinę žiemą man pasiteisino ne tik rožių prilenkimas, bet ir veigėlių, radasto. Jauni jie dar, apie metrą, bet kol neprilenkiau pastoviai smarkiai apšaldavo. Pernai labai geri žiemojimo rezultatai buvo, ir lenkiasi labai lengvai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 20 Lap 2012 10:25

Tikrai taip, jeigu uždengsime veigelas, jos mums tikrai atsidėkos. Pas mane po uždengimu iš sumedėjusių papuola veigelės ir lanksvos - vasarą jos man sako ačiū :) .

Skelbti atsakymą

Grįžti į