Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai_2012

Standartinė audra » 12 Spa 2012 11:00

tai atleiskit darkart,pasodinus apkaupti tiek,kad visiškai nesimatytų šakelių(viskas po žeme)?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai_2012

Standartinė LoretaA » 12 Spa 2012 11:04

Praktiškai taip, kyšo pora cm, kad matytumėt kur pasodinot.

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai_2012

Standartinė audra » 14 Spa 2012 07:56

iškilo ir vėl toks klausimėlis :$ Šetadienį pasodinau rožes ir nedrįsau iškart apkaupt kqaip jūs sakėt,kadangi žemė pas mane sunkoka su moliu(maišiau su kompostu pirktiniu,bet vistiek sunki). Gal patikimiau durpėm, eglišakiais apklot? Nors sakot durpės nepasitvirtino...koks skirtumas žeme apkaupt ar durpėm. Ar su naujom rožėm visai kas kita...Aš kaip pirmokėlis,tūkstančiai klausimų vistiek išlenda :D

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai_2012

Standartinė nijea » 14 Spa 2012 08:13

...ir man ranka nekyla apkaupti žemėmis ;) nors pas mane priesmėlis. Todėl visada (jau 3-4 metai) užpilu durpėmis ir kol kas nieko blogo nepastebėjau - gal tai irgi nuo daug ko priklauso: kur rožė pasodinta, koks gruntas, ar neperšlapia ir pan.... nors viena apkaupta durpėmis visą pavasari išstovėjo lede, bet nieko blogo ir tai neatsitiko... |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai_2012

Standartinė Rūta » 15 Spa 2012 08:24

Svarbu apkaupt :) Ne tiek svarbu, ar durpė, ar sava žemė - kaupiau ir durpe, ir smėliu, ir daržo žeme, esminio skirtumo nepamačiau - daržo žemė (pas mane riebesnė, prie molio) gal man labiau patiko, po ja rožės kažkaip smagesnės atrodė. Bet tai gali būti momentinis dalykas. Tiesa, pavasarį daržo žemė labiau sukrinta, sunkiau nukrapštyti, o gal jums ir nereikės krapštyti, pakaks išsklaidyti aplink. Smėliu kaupti nepatiko - tai nekokia mintis :) O priesmėlis turėtų visai tikti. Dėl durpės nesirūpinkit, ji nepakenks jauniems sodinukams. Daug labiau pakenks vėjas, kuris gali išdžiovinti neapkauptas rožes, ir šaltis, ir t. t. Geriau jas apklostyt :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai_2012

Standartinė Jūratė » 15 Spa 2012 08:34

Dabar kaupiu tik naujai pasodintas rožes, iš kart supilu kaupą. Paprastai natūraliai gaunas daugiau žemių, nes prie jau iškastos žemės maišau dar mėšlą (tik perpuvusį) ar žemę nuo šampinjonų, tai taip ir gaunas, kad jos lieka tiek, kiek reikia tai rožei apkaupt. Anksčiau kaupdavau arba ta šampinjonine žeme (ten pagrindas durpės su šiaudais), bet man nepasitvirtino - maždaug pusei angliškų rožių nujuodavo ir suskilinėjo, suaižėjo žievė, ten kur buvo apkaupta, tad teko nukirpt net žemiau kaupimo ribos, arba paprasta daržo-kompostine žeme, šiuo būdu kauptos rožės peržiemojo be nuostolių. Tačiau jau pernai nekaupiau visai (išskyrus naujai pasodintas), peržiemojo visos puikiai. Nekaupsiu ir šįmet. Dengsiu tik jau turima sena agroplėvele (kai kurie gabalai tik draiskanėlės) ir, jei vis dar Pavasaris nepersigalvojo pasidalint :) , Lutrasil'u.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai_2012

Standartinė Rūta » 15 Spa 2012 09:16

Platelių rožė rašė:Rūta , o vidinis sluoksnis tai tiesiai ant rožių ar ant tuneliuko rėmo? Ar dėjot papildomai politeleną?
Platelių rože, čia Jums vaizdus atsakymas :) , kaip dengiau - suradau senoje temoje: http://www.roziudraugija.lt/forumas/vie ... &start=475" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; (šiame puslapyje žemiau).

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai_2012

Standartinė Platelių rožė » 15 Spa 2012 09:25

oij, Rūta, Jūsų tikri šiltnamiai (like) . Mes naudojam storesnės vielos lankelius, juos paremiam pagaliais ir tarpusavyje lankus sutvirtiname vielutėm, tuomet neišgriūva ir neįlenkia sniegas. Kiek rožininkių tiek dengimo būdų :) .

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Nijola » 15 Spa 2012 22:06

Noriu paminėti apie rožių palenkimą žiemai, kai rožė yra suaugusi ir jos labai storos šako.
Visas rožes galima prilenkti. jei rožės šakos storos palenkinėjeme etapiškai dabar tai labai tinkamas metas, tai daroma prie pliusinės tem. jei visvien nepasilenkia su šakėmis galima truputį atlaisvinti šaknis, bet neiškasti :D palenkinėjant etapiškai rožės gerai prisilenkia, bet visvien lenkimo vieta bus pakankamai aukšta. Ta vieta ir bus jautriausia žiemos metu, lenkimo vietą ją reik kruopščiau apdengti. Lenkimo vietą būtina saugoti ir išsaugoti tam, kad kartais būna šakos žalios, o lenkimo vieta apšalusi pažeista prie to kauburio lietėsi danga nubyrėdavo sniegas, nes ten aukščiausia vieta, tada jokios naudos iš žalių šakų.

Savo senas ir dideles rožes kaip 'Tour de Malakoff', Iceberga CL, 'Henri Martin' kitas jau ruošiu žiemai ir palengva surišinėju palenkinėju, nes kaip ir kažkur rašiau jos dabar lengvai lenkiasi.
Angliškų ir modernių rožių dar neliečiu, jos vis dar žydi.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 16 Spa 2012 06:48

Senovinės net ir senesnės yra gerokai lankstesnės už angliškas ar kitas modernias. Kaip tik pastarąsias jau reikėtų pradėt prilenkinėt, nesvarbu, kad dar žydi ;)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Spa 2012 08:06

Kaip tik šį savaitgalį žada šiltus saulėtus orus. Manau, kad puikus metas ruošti rožes žiemai, nuskabyti lapus ir žiedus (jei pas jus rožių ne šimtais vnt. skaičiuojama :D ) prilenkinėti jas ir žinoma nupurkšti vario prieparatais. Nuo pirmadienio jau tikras šaltas ruduo prasidės (hit)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 16 Spa 2012 08:14

Maniškės gulsis su lapais, kaip ir pernai. Būtų neblogai nors žliūges nuravėt, po kai kuriais krūmais jų patalai prižėlė.
Atėjus pasiruošimo žiemai laikui kasmet pradedu galvot, kad man rožių per daug :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 16 Spa 2012 08:35

Dalia Raimonda, prašom mūsų negazdinti - ramiai ruoškimės, o ne verskimės per galvas.
Kadangi turiu rožių sergančiu rūdimis, deja teks nupešti lapus. Kai kurias jau ir nupešiau. Jeigu tai nepadės, kitais metais kirpsiu iki žemės, jeigu ir tai nepadės - rausiu ir deginsiu.
Galvojau, kad tik pas mane žliūgės auga - smagu skaityti, kad ir kitose sodose jų yra (xixi) Beje, kažkas susižavėjęs yra rašęs: kaip gražiai atrodo žydintys žliūgių kilimėliai |(

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Virginija » 16 Spa 2012 10:31

Va, va, ir man buvo kilusi tokia mintis - o gal žliūgės visai gražus kiliminis augalas, visai po rožėmis tinka :D
Dalia Raimonda tikrai žada daug padirbėti - nukirpti, palenkti, nupurkšti... ir viskas per vieną savaitgalį :? :) Na, "nevaražykit "jau tokių blogų orų - ruduo yra ruduo, mes pripratę prie visko, susitvarkysim :D pas mane dar daržai "nenuimti" :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Nijola » 16 Spa 2012 11:36

Žliūgė gražus augalas, tik skaičiau, kad ypatingai žliūgėje, nes ji iš savęs daug drėgmės turinti , gerai žiemoja grybinės ligos, tai kad ji labai gerai palaiko drėgmę. o rudenį žliūgė kaip tik būna suvešėjusi graži riebi :D aš prieš dengdama su grėbliu žliūgę nugrėbstau.
Net nežinau ar tai mitas ar teisybė, bet dengiant rožes jos nepalieku po dangomis žiemoti.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Spa 2012 16:46

Pas mane pienės veši, vos ne po kiekvienu rožės krūmu po pienę. Reikės su spec. šakute prasieiti...
O dirbti juk nebūtina galvos nepakeliant :D . Ir nebūtina viską vienu savaitgaliu nudirbti :) . Rašiau gal būt tiems, kas pradeda auginti rožes ir turi jų ne tiek daug. Jūs visos žinot ką reikia daryti, jums priminti to manau tikrai nereika :)

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė dale » 16 Spa 2012 20:00

Nijole, ar prilenkineti galima guldyti ant plikos zemes , ar ka po jom patiesti, pvz egles saku? Ar roziu sakas prilenkti ir uzkloti sakomis, ar dar reikia ir kuo apvynioti, pvz agro plevele.
Simet pas mane jau irgi kelios isstypo :) norisi kuo daugiau jas issaugoti nenusalusias.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 17 Spa 2012 07:22

Dale, jūsų pasirinkimo reikalas, kaip dengsit rožes :) Bandykit ir atraskit priimtiniausią sau būdą.
Manau, kad yra labai gerai ant žemės pakloti eglišakių. Ir ant prilenktų užmesti ir paskui kloti agrodanga taip pat gerai - susidaro oro tarpai, kurie puikiai saugo nuo nušalimo.
Aš tokios galimybės neturiu, tai rožes guldau ant plikos žemės ar ant pievos, priklausomai nuo to, kur auga rožė. Lenkiu maksimaliai, kiek įmanoma daugiau. Tada ant lankų kloju agrodangą ir polietileną. Pernai rožės buvo visiškai priplotos prie žemės. Šiek tiek nerimavau, ar bus gerai, bet žiemojo puikiai. Labai džiaugtis pernykščiais rezultatais gal dar nereikėtų, nes praėjusi žiema buvo labai palanki - užsnigo neįšalusią žemę. Žiūrėsim, kaip bus šiemet, tada gal bus galima daryt kokias išvadas.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Spa 2012 07:53

Dale, pas tave Dzūkijoje sausoka, tai gal ir tiesti kažko ant žemės nereikia. Geriau uždenk rožes dviem sluoksniais. Vieną agrodangą tiesk ant prilenktų rožių, o po to gal kokius lankus pasidaryk ir vėl agrodanga uždenk.
Galiu iš savo patirties parašyti, kad dengiant agrodanga dviem sluoksniais (turiu galvoje vieną tarpsluoksnį su oro tarpu ir dar ant viršaus plati juosta polietileno) tarp rožių ir žemės visada bus sausa. Jūs galite taip dengti šlapias rožes, galite dengti užsnigtas rožes šlapia stora sniego pliurza- rožės pavasarį atidengiant bus sausos ir gerai peržiemoję. Tai tiksliai žinau, nes pačiai teko dengti kai kurias rožes užverstas šlapiu sniegu. Daug pavojingiau yra plona agrodanga, oro tarpai dangoje ir -25C temperatūra. Ir politilenas paliekant iki žemės tik 10cm. yra gerai. To pilnai užtenka oro cirkuliacijai žiemą. O pavasarį, kai saulė pradeda kaitinti jau būtina padaryti vėdinimą, pakeliant polietileno kampus (jei jie nėra prišalę) ar nedideles skyles šonuose. Juoda agrodanga taip pat pasitvirtina , jei jūsų rožės auga pusiau pavėsyje. Ar pavasarį iki balandžio mėn. tame rožyno plote būna mažai saulės spindulių.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Nijola » 17 Spa 2012 09:09

Dale nesikartosiu, merginos manau atsakė pilnai :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 17 Spa 2012 11:03

Aš dar lapų nelupsiu, palaukiu, kol trupučio šalčio gaus. Mūsų rudenys po pirmų šaltukų kartais būna tokie ilgi ir šilti, o per anksti „nulapinus“ gali greičiau pradėti sprogti pumpurai ir augti nauji lapeliai. O to dabar visai nereikia. Nors rožių daug ir darbo prie tų lapų siaubingai daug, rizikuoju dar laukti :) Žinau, kad rusai gana anksti nukarpo lapus, bet man širdis ir patirtis (kiek jau jos yra) liepia dar luktelt.

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė dale » 17 Spa 2012 21:00

Aciu labai:):):)
jau sukontaktavau del tos storos pleveles, tai manau kalsiu kuoliukus, dengsiu egles sakom, o ant virsaus ta stora agroplevele. Galvoju, gal su ja maziu vedinti reiks, nes kai geles toli,tai labai nebus kada.. O kas gausis ziuresim. Labai jau gaila ka prarasti, kai tiek vasara apie jas tupineji.....

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 22 Spa 2012 07:18

Ar kas nors pradėjot dengimo darbus? Aš tai tik darbo frontą pasiruošiau, t.y. nupjoviau žolę ir viskas. Kitą savaitgalį kibsiu dirbinti atramas.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 22 Spa 2012 07:32

Aš pradėjau (xixi) Pasiėmiau sekatorių ir prasiėjau per rožes - vietoj dviejų/pustrečio metro liko 50-80 cm, na kai kur gal metras (dance) Išpjoviau daug senesnių šakų. Guli dižiausios krūvos šakų, didesnės kaip pavasarį. Kitą savaitgalį bandysiu prilenkinėt

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 22 Spa 2012 07:39

Vat su tuo išpjovimu rudenį, nežinau kaip pasielgti, nes taip knieti. Kur kokių baisingų 30 šakų prilenkinėti, o kur tik kokį desėtką šiųmečių.

Skelbti atsakymą

Grįžti į