Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rita » 27 Spa 2012 13:39

Nežinau,kas geriau rožei,gal parašys,kas žino,bet aš visada viską kerpu :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 27 Spa 2012 16:11

Žiedus ir pumpurus reikia nukirpti, nes kartais jie po danga ima ir supelyja. Kad ir nesupelys, bet pumpurai jau nebeprasiskleis. Žiedai taip pat jau po danga bus nematomi, tad geriau juos pasimerkti ir taip jais pasidžiaugti. O jauni nesumedėję ūgliai dažniausiai nušąla, tik kartais jei labai gerai uždengiant išsilaiko. Tad, dėl ūglių- žiūrėkite, kaip stipriai dengiate rožes. O žiedus ir pumpurus- nukirpkite :)
zebenkstiejka , -5 naktimis nėra baisu net AH rožėms. Aš bandysiu prilenkinėti tik kitą savaitgalį, juk žada net +9C :D

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Nijola » 28 Spa 2012 00:38

Aš žiedus ir pumpurus išskinu, ką pamerkiu ką sudžiovinu :) Dėl nesumedėjusių šakų, visa / dauguma literatūros rekomenduoja iškirpti nesumenėjusias šakas.
Aš pati asmeniškai jų rudenį nekerpu, nes gal tam ir laiko nelabai būna, per pavasarinį genėjimą išgeniu, mano pastebėjimai, rožei mano manymu būtų geriau jei mes iškirptume ir lapus nukirptume, kodėl taip sakau, nes su musų atšilimais ir užšalimais kartais rožės susibalamutina ir pradeda sprogti viduržiemį, tai tos nesumedėjusios šakos greičiausiai ir sprogsta jos po šiltomis dangomis besprogdamos aukoja rožės jėgas.Žiemos metu tie lapukai ar pumpurai nušala, apšalą arba lieka, pavasarį tas pumpuras jau vėl gyvibingas ir kartais iš vieno pumpuro auga jau kelios šakos gaunasi toks kuokštas kuris naudos neatneša, išplonėja šakos, žiedai menki, tokius išsišakojimus aš geniu lauk, tai kad pavasarį susidaro daug genėjimo :D
Jei neauginame daug rožių ir turim laiko, manau geriau išgenėti :)

Mano dar vienas pastebėjimas iš praktikos, visgi kai vidurvasarį rožė augina aklus ūglius ir ne tik vidurvasarį, manau kad tai trūkumas maistinių medžiagų, nu va visai ne vietoje pastebėjimas :D :D :D :D


Šendiena pasodinau 86 vnt rožių, neklauskit kaip jaučiuosi (no) sodinau viena :D sakyčiau žiauru man ir rožėms, kasiau duobes paruoštoje žemėje, tik tiek kiek reikia, tai yra kad rožę patubdyti taip kad poskiepį žemės dengtų 10cm, grunto negerinau, gal ir būtų gerai geresnės žemės įdėti į duobes, bet :| neužteko lėšų tiek nusipirkti žemių |( labai bus gaila jei nenorės rožės augti |( matyt nuo nuovargio pesimistinės mintys (bandit)

mano pačios rožės dar žydi :D kaip ir minėjo Dalia Raimonda dar bus šilumos, tikiuosi, aš gal turėsiu savom rožėm laiko kitą savaidgalį |(

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 28 Spa 2012 06:42

Na, Nijole, Jūs verta susižavėjimo visose rožininkavimo srityse (yes) . Šitiek per dieną pasodinote (flower)
Ryte atsikėlus vaizdas jau visai žiemiškas, pas mus prisnigta apie 10 cm (tiek matosi ant stalo kieme), rožės "apkauptos" sniegu.
Vakar vyras visgi pamėgino judinti su laužtuvu riedulį, bet nesėkmingai. Nežinau, koks bus naujojo Rosarium Uetersen likimas, bet kasant iš kito jau augančios rožės šono, atsirėmiau į laistymo sistemos vamzdžius :D Toks jau jo likimas, būti pasodintam kiek per arti vyresniojo brolio (apie 60 cm).

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 28 Spa 2012 08:44

Man tas sniegas visai "ne į temą" :-\. Paėmiau keletą dienų atostogų, kad ir su vaikais pabūčiau ir rožes sutvarkyčiau. Tai dabar lauke su tiek sniego nelabai ką nuveiksi, man atrodo, kad su ateinančiom orotemperatūrom jis neskubės tirpti... Na ką, pabūsiu su vaikais :D

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Gulbe » 28 Spa 2012 09:12

Labai ačiū už išsamią info dėl pumpurų išskynimo, purtysiu sniegą, ir skinsiu :) Nes kitą savaitgalį nebūsiu, net plaukai šiaušiasi kaip čia bus su šiuometiniu dengimu. Taip netikėtai čia man tas sniegas, kaip iš giedro dangaus :D

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė zebenkstiejka » 28 Spa 2012 13:04

LoretaA, ačiū. Dabar tikrai baisiai tas sniegas atrodo, bet.. nežinau ant kiek galima tikėti ilgalaikėm prognozėm, bet va čia:
http://www.accuweather.com/en/lt/vilniu ... =11/1/2012" onclick="window.open(this.href);return false;
rodo, kad ir sekantis mėnuos bus visai šiltas, jei toki orai tikrai bus, tai dengimas nusikels toli.. :) pamenu pernai po kalėdų uždengiau.
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 29 Spa 2012 08:59

Nemažą dalį rožių jau prilenkiau, liko didžiausios ir baisiausios. Lauksiu kol atšils. Dar tulpes ne visas pasodinau (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 29 Spa 2012 09:18

Nijolė kaip visuomet verta kuo didžiausio susižavėjimo <3

O sniegas tegul mūsų negąsdina :) Kiek auginu rožes, spalio pabaigoj ar net vidury prisninga, o paskui kokį mėnesį pliusas laikosi... http://www.accuweather.com" onclick="window.open(this.href);return false; - patikimas tinklalapis, juo naudojasi žvejai, o tai daug pasako :)

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė dale » 30 Spa 2012 18:39

As irgi pasiemiau atostogu. Tai visas pjaunu, skinu lapus, kalu kuoliukus ir mesiu eglisakiais. Plevele dengsiu prasidejus nuolatiniams salciams. Manau nuo eglisakiu nieko blogo nenutiks? Kaip jus manote?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 30 Spa 2012 18:43

O kas gali nuo jų nutikti? Anksčiau tik eglišakiais rožes visi ir dengė :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 01 Lap 2012 11:55

Aš pernai panašiai tokiu laiku gal irgi ant viso angliško rožyno pritempiau eglišakių iš miško. Kol atėjo šalčiai visi eglišakiai jau buvo nubarstę spygliukus, o kas liko tai tik ant juoko. Kadangi agroplėvele jų nedengiau, tai taip ir liko žiemot plikos. Bandysiu ir šįmet susiveikt eglišakių, tik gerokai vėliau. Kaimynas prieš Kalėdas genėjo savo eglių apačias, tai tokios šakos gražiausios išsilaikė iki pavasario, lyg šviežiai nupjautos.
Mano atostogos rožių klausimu buvo niekam tikusios, nes nieko nepadariau. Šiandien pabandžiau skabyt lapus, bet po dviejų rožių kantrybė baigėsi. Užmėtysit akmenimis, bet nesiruošiu daugiau skabyt jokių lapų. Savaitgalį žada daugiau šilumos, gal pavyks pradėt lenkt rožes.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 01 Lap 2012 12:07

Man pavyko daugiau rožių apskabyti, nors ir ima siaubas, kad saulė greitai leidžiasi. Praeitą savaitgalį "nulapavau" 10 rožių ir jos tikrai ne AH ar kokios neužaugos. Lapų prikarpiau beveik 1,5 durpių maišo (250 ltr). Dar anksčiau esu "nulapavus" 6 rožes. Taigi jau iš viso 16 iš kokių 330 (xixi) Verkiant dar trims turiu nukarpyti lapus. Ne visos jos serga ar sirgo rūdimis, bet visos eis žiemoti po bendra antklode su ligoniu, taigi, kad ant žalių lapų neišliktų rūdžių - karpiau nežiūrėdama ar sveika, ar ne.

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Pavasaris » 01 Lap 2012 18:48

Loreta, o jus purskiate rudeni rozes kuo nors nuo grybiniu ligu ? Idomu, nes jeigu dengiate kartu ligones su sveikom, tai ar sveikuoles neuzsikrecia nuo ligoniukiu?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 01 Lap 2012 19:16

Jeigu leidžia oro sąlygos (nelyja ir nėra vėtros) - purškiu. Šitas pasistengsiu būtinai nupurkšti, o kitas kaip išeis.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 01 Lap 2012 20:48

Dėl lapų skabymo esu visiškai rami. Kai turėjau kokių 20 rožių, vieną kartą bandžiau skabyt, ir tada man ta misija pasirodė nelabai įmanoma (no) O dabar net nesvarstau tokios galimybės. Mano rožėms palikta pačioms apsispręsti - žiemoti su lapais ar be jų (makeup) Praeitą šeštadienį rišau į pėdus ir lenkiau visas iš eilės - ir su lapais, ir be lapų. Pernai dariau taip pat. Nesupuvo, nesupelijo - tai kam be reikalo vargt :?
Žinoma, Loreta teisingai daro, kad skabo sergančių rožių lapus. Tokia profilaktinė ar gydomoji priemonė turėtų būt veiksminga. Bet kiek daug darbo...
Bet, Loreta, supratau, kad lapus karpai. Tai juk lieka kotelis. Ar nelieka? Tose pažastėlėse labai gerai slepiasi visokie ligų sukėlėjai. Pas rusus skaičiau, kad reikia lapus šalint, nepaliekant nė galiuko

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 02 Lap 2012 07:31

Sergančių roviau, o sveikų karpiau, nes raunant net šakelės nusirauna, nekalbant apie besilupančią žievę. Sveikos pas mane prancūzinės, jų šakelės plonos, ne tokios kaip HP (hybrid perpetual), o ir laikosi tie lapai atsakančiai. Žinau, kad gali likti ligų ar kenkėjų. Bet taip pat gali jų likti ir ant šakų, taigi, kad neliktų, reiktų viską nurėžti iki žemės - ir greit, ir gerai būtų (xixi)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 02 Lap 2012 10:22

Mažiau susižaloja rožių šakelių žievė, kai lapai skinami lenkiant į šoną, kaip pomidorų. Dabar visada stengiuosi taip skabyti rožių lapus.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 02 Lap 2012 10:26

Ir aš taip skabiau, bet, kad jie nuo kai kurių rožių niekaip nesiskabė.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė nijea » 02 Lap 2012 20:03

netikėtai gavau mėšlo - dabar galvoju ar neuždėjus dar ir jo apkaupiant rožes žiemai? ar aš čia visai nusišnekėjau? gal vis dėlto geriau palikti pavasariui?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rita » 02 Lap 2012 20:35

Aš tai nieko nenusimanau apie rožes ir mėšlą,nes niekada jo neturėjau,bet ,jei kas padovanotų (xixi) ,tai tikrai neiškęsčiau jo nedėdama,dėčiau,bet palaukčiau kol pašals ir atsargiai ant jau apkauptų rožių uždėčiau dėl šilumos :) Pavasarį jau bus peršalęs ,išsivėdines ,perlytas ir ne toks "stiprus",turbūt tinkamas rožėms :)

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė dale » 02 Lap 2012 22:23

As irgi atsiveziau meslo, tai sukroviau ant kompostuojamu augalu kruvos, dar uzbersiu durpemis ir metus palaikysiu. Naudosiu tik kita rudeni ar sekati pavasari, kai viskas pavirs i komposta. Taip darau pirma karta-ziuresiu kas gausis.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 05 Lap 2012 08:44

Bandžiau pradėt prilenkinėt rožes ir supratau, kad visai esu nepsiruošus šiems darbams. Bandžiau jas prispausti su viela, taip darydavau visus rudenius lig šiol, bet tai pasirodė misija neįmanoma. Rožės jau tiek suaugusios, kad vielas plėšia lauk. Reikia rišti su virve ir tvirtinti prie kuoliuko, o nei virvės, nei kuoliukų neturėjau. Taip ir nusikėlė visi darbai ateičiai.
Turiu klausimą, kaip patartumėt daryt. Yra kelios angliškos rožės, kurios nors ir ūgiu nemažos, bet turi nedaug šakų, o šakos nuo pat žemės negražios, pajuodę, suskilinėję, suaižėję. Blogai padariau, kad jas tokias palikau pavasarį, vienas iškirpau, bet ne viską, nes pamačiau, kad sprogsta ir pagailėjau. Ir visai be reikalo, nes krūmai liko vis tiek vargani, žiedų buvo mažai. Taip, kad reikia kirpti viską iki pat žemės paviršiaus, tik kada tai daryt? Ar kankintis ir jas lenkt žiemot ir viską nukirpt tik pavasarį ar jau dabar galima būtų tai sutvarkyt? ai, nepasakiau kokios rožės, tai Gertrude Jekyll, Summer Song, ir visiškai nepasiduodanti lenkimui, nes iš kart lūžta - Lady og Megginch.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Nijola » 05 Lap 2012 08:51

Aš vakar lenkiau rožes, taip pat teko kai kurias šakas iškirpti, jo tikra tiesa pas Lady of Megginch šakos kaip geležinės trumpinau |( o aš nesveikas šakas iškirpinėjau jei tokių rasdavau, kam jos žiemai, kam vargti tai rožei.
Surišimui, pririšimui prie kitų šakų naudojau kabelių tvirtinimo pasaitėlius, labai gerai :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 05 Lap 2012 09:17

Man Lady of Megginch palinko gal 45 laipsnių kampu, toliau lenkiant viena šaka išlūžo. Palikau kol kas surištas "pėduose" taip. Man įkyriai kirba mintis prilenkti tik jų jaunas šakas ir plonas (tokios linksta), o senesnes tvirtas - patrumpinti. Pernai prisilenkė taip pat nekažkiek, stovėjo gero pusmetrio aukščio namelis-šiltnamukas.

Skelbti atsakymą

Grįžti į