2013 metų pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė kukushka » 18 Bal 2013 20:53

Jūratė rašė:Kaip šiltnamyje Knirpsiukas žiemojo - buvot uždengusi jį dar papildomai?
Buvau įkasusi į žemę su vazonu, užmetusi kelis kastuvus žemių, ir sniegu apkastas buvo per visą žiemą. Tiesa, maximinei miniatiūrinei šios apsaugos priemonės nepadėjo - nušalo.

O apskritai rožės atrodo neblogai, nors visko yra - ir degligės paspalvintų šakų, ir palūžusių nuo sniego dangos, ir žalių besprogstančių. Kasdien mažinu agrodangos sluoksnius, tikiuosi, per savaitgalį nuimti visai nuo daugumos rožynėlių. Tiesa, kai kur dar yra pašalo, negaliu net dangos atkelti, prišalusi prie žemės.

Beje, krokai, snieguolės, puškinijos žydi, bet kol grįžtu namo - susiskleidžia, nespėju nufotografuoti |(

Paukštukas
Pranešimai: 596
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Paukštukas » 18 Bal 2013 23:10

Šiandien pasidarbavau sekatoriumi - iš nepilnai 40-imt rožių krūmų išėjo pilnas karutis su kaupu šakų. Turint minty, kad apie 10 rožių žiemojo po pirmos savo vasaros (t.y. dar nesuaugę), tai manau nemažai :( Daug šakų nukentėjo prie pat pagrindo, suskilo ar nujuodo žievė, kai kur panašu į degligę. Nežinau, ar dar kaupsiu žiemai pievagrybių kompostu, ko gero jis labai "pritraukė" drėgmės, pelėsio. Kita vertus, ankstesnius du metus jis labai pasiteisino. Tuneliukus stačiau antri metai, stengiausi išlaikyti oro tarpą tarp rožių ir dangos. Bendrai pernai po štaltos žiemos ir analogiško dengimo rožės atrodė geriau, nei šiemet.
Rosarium Uetersen iškirpau vieną stambią šaką prie pat pamato ir apvytusių šakų ženkliai sumažėjo. Kitas apvytusias, padžiūvusias tiesiog pakarpiau iki sveikos vietos. Pgailėjau, žiūrėsiu kas iš to bus.
Beveik nieko neliko iš Cornelia - iškirpau daug sudžiūvusių nuo viršaus, bet prie pagrindo patamsėjusių ir suskilusia žieve šakų. Taip pat ir Ballerinos, Golden Wings. Iš angliškų su viena šaka teliko Charlotte (kitas iškirpau prie pagrindo), smarkiai iškarpiau Eglantyne, Lady of Megginch, William Shakespeare 2000.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 19 Bal 2013 07:27

Matau kad kaip bedengtume rezultatai po kiekvienos ziemos labai skirtingi ..
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Bal 2013 07:37

Nežinau, bet man šiltnamiukai jau kelinti metai kaip pasiteisina. Visada rožės gerai peržiemoja. Tik pirmais metais dar durpių buvau užpylusi (seniau jų nepyliau) ir dabar jų nepilu, nes nereikalingas darbas ir išlaidos.
Aš vakar baigiau nudengti visiškai visas rožes, tad jau nuo 12 iki 19 val. darbavausi su sekatoriumi (:| . Labai daug teko genėti. Bet pas mane priešingai- sveikas rožes. Na, tiek priaugę šakų- tankumynas. Vakare jau taip delnus nuo sekatoriaus skaudėjo, kad neįsivaizdavau, kaip šiandiena reikės tuos darbus pratęsti. Bet atrodo, kad jau dabar, ryte, tas skausmas ženkliai sumažėjo (užtat užpakalį nuo sėdėjimo ant suoliuko skauda, ech, kaip sakoma, na starosti dvie radosti- kosulys ir pirdulys (xixi) )
Beje, "White Meiland" rožę niekaip neradusi jai vietos pernai (laikinai) auginau vazone, rudenį vėl jos nepasodinau. Tad, prieš žiemą neturėdama kur ją kišti apvyniojau agrodanga ir padėjau į tuneliuką su visomis rožėmis, ten pat atsidūrė augantis vazone pentinius. Dabar ištraukiau, atvyniojau- nuostabiai abu išsilaikė, žemė drėgna, lapeliai išsprogę. Galvoju, kitais metais taip sudėti šalčiui neatsparias "viksvas" :) .

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 19 Bal 2013 08:17

Pas mane taip žiemoja buksmedžiai vazonuose ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4279
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 21 Bal 2013 17:17

Pagaliau ir aš vakar atidengiau savo rožes. Oras šitam darbui buvo tikrai ne pats tinkamiausias, bet ką padarysi (sun)
Turiu pasakyti, kad žiemojimo rezultatai labai įvairūs. Yra ir papelijusių, ir pašutusių, ir pelių apgraužtų, nors nuodų buvo padėta. Kai kurios apšalo, kai kurios labai smarkiai nušalo, o gal ir visai iššalo :( , kai kurioms sutrūkinėjo žievė prie pat žemės ar išlūžo šakos. Bet dauguma peržiemojo gerai, o kai kurios - tiesiog puikiai :)
Labai gražiai atrodo senovinės ir serbiškos HP. Beveik visos angliškos taip pat gražios. Po bendra danga žiemojusi "The Pilgrim" beveik visa juoda. Visą rudenį ji labai smarkiai ir ilgai augo, tikriausiai nesumedėjo šakos. Rudenį iš vazono persodinta "The dark Lady' tikriausiai sušalo visai. "Robusta' iki žemės juoda, nors buvo gerai uždengta ir pasislėpus tarp kadagių po storu sniego sluoksniu. Kaip ir visada nušalo "Red Eden". Kitų net neminėsiu, nes nebuvo laiko labai gilintis. Pelės visai sudorojo Charles Austin (šalia radau dailiai lizdelyje gulintį lavonėlį), beveik nieko neliko iš "Souvenir du Dr.Jamain", skani buvo ir šalia auganti "Reine des Violettes II".
Žodžiu, darbo su sekatorium bus labai, labai daug (dance) Nežinau, kaip ir kada reikės suspėt.
Tiesiog neįtikėtina, kad per savaitę kaime nutirpo visas sniegas, juk praeitą šeštadienį jo buvo iki kelių |( O dabar - nė lašelio, tik ant prūdo dar ledas. Krokai, snieguolės žydi (flower), kartu su rožėmis žiemoję narcizai su pumpurais, tulpės beveik sprindinės, kai kur per dangas kiaurai peraugę :D
Gražu, smagu, linksma :) (sun) (flower)

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė D. Rita » 21 Bal 2013 18:25

Nudengiau tuneliuką, tik be oro tarpo nuo Pat Austin rožių ir labai nuliūdino. Visos šakos dėmėtos, panašu į degligę. Nors taip pat buvo uždengtos pernai, tačiau išžiemojo labai gerai. Išvada, kad nuo žiemos, o ne nuo uždengimo priklauso. Sakykite mielos rožininkės, ką daryti su tais išvien margais krūmais? Ar įmanoma išgelbėti?
Visos likusios rožės: angliškos, floribundinės taip pat dengtos- atrodo puikiai :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 21 Bal 2013 19:43

Labai gaila Lady Emma Hamilton, Falstaff, Šekspyrų 2000, The Pilgrim, Gertrude Jekyll ir dar keletos angliškų rožių (iš viso 9 rožės iš 21 mano tam rožyne beaugusių) - juodos visos šakos, nežinau ar atsigaus... :(
Tour de Malakoff sudžiuvo ;( . Reiks kirpt iki žemės ir geriausiu atveju tik šįmet nebus žiedų, o jei neatsigaus tai ten sodinsiu Mme Plantier. Seniai jos noriu, tik vietos nėra... ;)
Na ir dar gal 5 ar 6 teks taip pat kirpt iki pat žemės, išvados - šįmet turiu daugiausia nuostolių... :|

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Bal 2013 21:06

Gaila iššalusių rožių :( . Galvoju, kad pas mus Lietuvoje vis tik reikia rožes dengti rimtai. Neužtenka vieno sluoksnio Lutrasilo 60. Mano visos vijoklinės (tačiau tik vijoklinės taip dengtos) buvo prilenktos ir dengiamos keturguba ar dviguba vidutinio tankumo agrodanga, o ant viršaus dar dvigubas Lutrasilo 60 sluoksnis ir dar polietilenas storas su oro burbuliukais (mėlynas). Jokių lankų, jokių oro tarpų. Tik tiek kiek susidarė netaisyklingai sumetus agrodangą. Tačiau rožės peržiemojo puikiai, jokio sušalimo, jokio pelėsio ar sušutimo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 21 Bal 2013 21:26

Jūrate, gaila, kad daug praradimų :( O kokios buvo to priežastys, ką darei kitaip negu kitais metais?

Šį savaitgalį ir aš pamačiau savo peržiemojusias rožės :) Pirmiausia apie nuostolius - prastai peržiemojo 'Malvern Hills' :( , kuriuo taip džiaugiausi, teko gerokai jį patrumpinti, nes šakos buvo pasiraukšlėjusios. Dėl to pati kalta, nes bendrame šiltnamiuke jis gulėjo ant kitų rožių viršaus, o ne po apačia (na čia kai jas kaip šluotas riši prilenkdamas vieną prie kitos - viena atsiduria apačioj, kita viršuj). Per vėlai apsižiūrėjau, kad blogai ją dedam, buvo dar tada mintis, kad bus blogai, bet jau nebeatrišinėjom kitos rožės, nes laikas spaudė. Be to, šiltnamiukas jai buvo kiek per ankštas, nes likęs iš pernai, kai buvo mažesnės rožės, o neperdarinėjom. Taigi rožė savo nugara rėmėsi į šiltnamiuko stogą, lietėsi su sniego sluoksniu. Žinoma, buvo dar ir vidinis dangalas, bet neišgelbėjo. Žodžiu, patys kalti (stupid)

Kitas rimtas nuostolis - erškėtis Rosa helenae, pamenu, dar žiemą diskutavom dėl josios atsparumo. Galiu pakartoti tą patį, ką ir sakiau žiemą – 6 zona, ir nieko čia nepadarysi... Kadangi ji suaugo tokia didžiulė, kad prilenkti prie žemės neįmanoma, žiemojo su didele kupra, uždegta „Lutrasilo“ vienu sluoksniu (30 gr.). Tai žiauriai mažai. Norint ją išsaugoti gerai, tikriausiai reikėtų namuką, kaip kitoms statyti. Ant jos ir degligės matyti, ko ant kitų rožių beveik nėra, tai tik rodo, kad ligos puola nusilpusias, nusikankinusias rožes. Žodžiu, vėlgi patys kalti, kad neparūpinom rožei tinkamos priedangos :|

O šiaip bendras įspūdis, kad daugumai rožių žiemos nė nebuvo – tokios žalios, sveikos, nesuskeldėjusios. Nei pelėsio, nei sušutimo nė ženklo. Žiemojo jos pas mane labai šiltai, dėl to, matyt, ir nenušalo. Parudusios buvo tik nesumedėjusios ūglių viršūnės ir šakos, kurios prilenkiant įlūžo. Vadinasi, šiltnamiukai, nors ir stačiašoniai, savo darbą gerai daro, taigi jie išrinkti, sunumeruoti vėl nukeliavo į klojimą laukti kito rudens, kol kas neketinu jų kuo nors keisti. Pelės nuostolių nepridarė, nors į kelias rožes keliose vietose buvo dantis pagalandusios. Bet žaizdos atrodo nepavojingos, negilios, kol kas užpurškėm sodo tepalu ir palikom. Nenugraužė ir prie namo augusių rožių, nors paprastai kasmet ten pasidarbuoja. Iš pernykštės patirties buvau nuodų tiek prikrovusi tose vietose, kad nepritrūktų iki pavasario...

Susidaro įspūdis, kad žiemojimo sėkmingumas priklauso nuo dengiamosios medžiagos kiekio ir storio:
:( 2010/2011 m. žiema - šiltnamiukai dengti dvigubu sluoksniu „Lutrasilo“ (30), vidinio sluoksnio nėra - rezultatas neįkvepiantis, arčiau šiltnamiuko stogo buvusios šakos smarkokai pašalo.
:| 2011/2012 m. žiema - šiltnamiukai dengti tuo pačiu dvigubu sluoksniu „Lutrasilo“ (30), vidinis sluoksnis dviguba 30 mikronų agrodanga (ne Lutrasilas) - rezultatas gan geras ir stabilus.
:) 2012/2013 m. žiema - šiltnamiukai dengti dvigubu sluoksniu „Lutrasilo“ (60), vidinis sluoksnis ta pati dviguba 30-ine agrodanga (ne Lutrasilas) - rezultatas labai geras, rožės atrodo labai sveikos, nėra žievėplaišų.

Tokių šiltų kailinių šalutinis rezultatas - rožės gerokai prasprogusios, net su ūgliukais ir lapukais. Todėl nesinorėjo to ūglių miško palikti augti dar visą savaitę. Teko suspurtuoti, pasiruošti maratonui ir... nugenėti beveik visas rožes. Per šias kelias savaitgalio dienas, žinoma, tai nebuvo labai lengva, bet kadangi buvom dviese, tai ne taip ir sunku :) Prigenėjom kalną šakų, sveikų, žalių šakų... Visa pieva kaip po mūšio buvo nusėta nugenėtom šakom. Paskui po rožėm šakėm supurenom žemę ir paliejom firminiu kokteiliu - skystų trąšų mišiniu (Humistar + Delfan + Ruter), po kibirą kiekvienam krūmui. Gerai, kad šiam darbui turėjom pagalbininkų - vienas į kibirus ir laistytuvus pila vandenį (iš žarnos, su siurbliuku), kitas pila į kibirus trąšų, o aš su kibirais bėgte kaip per minų lauką tarp nugenėtų šakų prie rožių. Tas kokteilis ir toks laistymas rožių po nugenėjimo tai mano „išmislas“, bet man labai gerai veikia ir nematau jokio reikalo jo atsisakyti. O bėgte todėl, kad reikėjo anksčiau išvažiuoti - šeštą turėjom jau būti Vilniuje. Įsivaizduojat, ką reiškia iš kaimo išvažiuoti penktą, kai dar šviesu, saulė šviečia ir dar tiek daug būtų galima nuveikti... :(

Beje, senovinės, dar mažutės - pasodintos užpernai rudenį, žiemojo suvyniotos į agrodangą ir prismeigtos prie žemės. Išsilaikė puikiai iki galiukų, tik nežinau, kaip jas reikės dengti, kai bus dideli krūmai, o joms namukų statyt tai nesinorėtų.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Bal 2013 05:52

Rūta, puikiai viską apibendrinai :) . Pasiskaičius tampa aišku, kaip dengei rožes ir kokie tokio dengimo rezultatai.
O senovinės rožės puikiai prisilenkia, tad galima tų šiltnamiukų nestatyti, tik dengti su daugiau agrodangos, dar polietileno galima užmesti. Prieš tai aš rašiau kaip dengiau savo vijoklines rožes- puikiai peržiemojo, tad ir senovinės tavo rožės taip uždengtos neįšals.
Na, pasidarbavote savaitgalį kaip reikiant (dance)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 22 Bal 2013 07:43

Savaitgalis buvo gan vėjuotas, tad po genėjimo nepavyko nepurkšti Championu, o tik užpurškiau didesnes žaizdas tokiu žaliu purškalų. Bandysiu tai padaryti šią savaitę (bandit)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 22 Bal 2013 07:59

Aš tai „Championu“ pavasarį jau nebepurkšiu, nes purkšta iš rudens, dar ir dabar šakos mėlynos.
Beje, (čia ne į temą) dabar man atrodo, kad šakų pasiraukšlėjimas – būtent pašalimo padarinys.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Gulbe » 22 Bal 2013 09:03

Rūta, o kodėl reikia nugenėti prasprogusius ūglius? Jie neišgyvens?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 22 Bal 2013 09:40

Gulbe rašė:Rūta, o kodėl reikia nugenėti prasprogusius ūglius? Jie neišgyvens?
Ne, ne, pačių ūglių genėti nereikia, gink Dieve. Reikia pačią rožę nugenėti, kad ji neeikvotų jėgų be reikalo augindama ūglius, kuriuos vėliau vis tiek teks nukirpti genint. Taip rožė sunaudoja daug jėgų be reikalo, o nugenėjus ji visas jėgas atiduos tik tiems ūgliams, kuriuos paliekame, kad būtų harmoningas krūmas. Jeigu rožės peržiemoja labai gerai, t. y. tu jas atsidengi lygiai tokias pačias, kokias uždengėm rudenį, įsivaizduokit, koks tai šakų raizgalynas, koks tankumas. Jeigu visa ta didžiulė šakų masė pradės sparčiai lapukus auginti, koks tai bus rožės eikvojimasis, o paskui šnai ir nukerpam iki trečdalio. Be to, kai kurios buvo ir su nemenkais ūgliukais, net iki kokių 5 cm, bet jie buvo daugiausia viršutinėj šakų daly, kurią paprastai trumpinam. Tokie ūgliai (turiu galvoj jau nemažus ūglius su lapukais), mano manymu, nebus labai visaverčiai, nes jiems formuojantis trūko šviesos, maisto medžiagų, todėl genėdamos tų ūglių nelabai paisėm, žiūrėjom pačios krūmo logikos. Taigi išgenėtos rožės anaiptol neatrodo lapuotos.

Dėl išgyvenimo tai išgyventų, šalnų jau lyg ir nenumatoma.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 22 Bal 2013 13:53

D. Rita rašė:Nudengiau tuneliuką, tik be oro tarpo nuo Pat Austin rožių ir labai nuliūdino. Visos šakos dėmėtos, panašu į degligę. Nors taip pat buvo uždengtos pernai, tačiau išžiemojo labai gerai. Išvada, kad nuo žiemos, o ne nuo uždengimo priklauso. Sakykite mielos rožininkės, ką daryti su tais išvien margais krūmais? Ar įmanoma išgelbėti?
Visos likusios rožės: angliškos, floribundinės taip pat dengtos- atrodo puikiai :D
D. Rita, viskas priklauso, nuo to, kiek liga išplitus. Ar tai tik taškučiai, ar didelės dėmės? Būtų gerai nuotraukėlė, kad būtų galima patarti. Rožininko vadovėlis (jeigu toks būtų) tikriausiai jums patartų viską kirpti. Bet aš žiūrėčiau pagal situaciją, manau, visko „na lyso“ nekirpčiau, jei liga neišplitusi. Degligei jau tuoj bus per aukštos temperatūros, ji neturėtų plisti.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė D. Rita » 23 Bal 2013 14:21

Rūta, siunčiu foto Pat Austin krūmų. Būtų labai gaila nugenėti iki žemės, nes krūmai dideli. Tačiau šiuo atveju svarbu kaip jas išsaugoti, nes man atrodo, kad tai liga?

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 23 Bal 2013 15:08

Taip, D. Rita, tai degligės požymiai. Labai išmargintos šakos atrodo negražiai – tokias tikrai geriau nukirpti, nesirūpinkit, rožės išaugins kitų naujų stiprių ir sveikų šakų. Bet, regis, yra ir nepažeistų ar mažai pažeistų šakų. Tokias aš palikčiau. Juk vis tiek krūmus genėsit, retinsit, tai ir iškirpkit dėmėčiausias, o sveikiausias palikit ir stebėkit.

O pagydyti jau susirgusias šakas, deja, neįmanoma. Na, literatūroj rašoma, kad jei dėmių nėra daug ir jos nėra tiek išplitusios, kad apjuostų visą šakelę (tada ji nudžiūva), tai galima „operuoti“ – aštriu peiliuku išpjauti dėmės pažeistą vietą, užpurkšti sodo tepalu ar užrišti kaip žaizdą. Esu taip dariusi, tose vietose degligė neatsinaujino, bet taip žaidžiau, kai turėjau dešimt rožių :)

Taip pat svarbu apmąstyti, kodėl čia galėjo išplisti degligė. Ar nebuvo iš rudens pertręštos azotu? Kaip uždengtos jos žiemojo (ar netamsiai, nedrėgnai)? Kokia vieta - saulėta ar pavėsinga? Kaip augo praėjusį sezoną - ar nesirgo, nenusilpo?

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė D. Rita » 23 Bal 2013 15:54

Rūta, labai ačiū už išsamų atsakymą. Mano dvejones išsklaidėte, teks nurėžti be gailesčio ;( Nėra ką palikti, beveik visos šakos daugiau, mažiau dėmėtos.
Nesuprantu kodėl taip nutiko, auga vienos rūšies atskirai nuo visų kitų rožių, pietinėje namo pusėje prie sienos. Klojau taip pat kaip ir pernai, tuneliuke su keliais sluoksniais agrodangos. Tręšiau pernai Schultz trąšomis. Rudeniop buvo pasirodę ligos požymių, bet nežymiai.
Sakykite, ką profilaktikai būtų galima purkšti, iš esamų chemijos priemonių, kad kitos rožės nesusirgtų. Pernai kiek klausinėjau, tai labai daug priemonių buvo išimta iš prekybos.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 23 Bal 2013 20:19

Profilaktiškai "Championu" ar bordo mišiniu,dabar jis pervardintas šiltnamių dezinfekcijai.


Keletas šios dienos nuotraukyčių .
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Pirmoje nuotraukoje Louise Odier botagėliai apie 5m . Antroje Paul's Himalayan Musk ir apie 5-6 m ilgio. Ir ką daba su jais daryt ?
Nemažai rozių pajuodusiu kaip trečioje nuotraukoje,na su jom viskas aišku kas daryt :) Paskutinėje,šiltnamyje rožės, Adam tolimesnė.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 23 Bal 2013 20:31

D. Rita, deja, jokių profilaktikos priemonių prieš šią negandą nėra. Kai kur patariama purkšti vario preparatais pavasarį ir rudenį, bet nėra tikrai žinoma, kad tai padeda. Jei savo rožių iš rudens nepurškėte „Championu“, galite nupurkšti dabar, bus ramiau.
Kai iškirpsite sergančius ūglius, nepamirškit, kad juos reikia stropiai surinkti ir sudeginti, kad liga neplistų, o sekatorių gerai dezinfekuoti.

Apie degligę truputį pasakojama šiame vaizdelyje iš rusiškos laidos apie rožes http://www.youtube.com/watch?v=n2q9rXJjDYw" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; (jeigu rusų kalba ne problema :))

Apie žiemojimą klausiau todėl, kad manoma, jog degligės sukėlėjai ypač gerai jaučiasi, jei yra tamsu ir drėgna. Seniau, kol nebuvo į madą atėjęs dengimas tuneliukais ir agrodangom, rožininkai iš lentinių skydų ręsdavo priedangas rožėms, ten būdavo tamsu ir drėgna, idealios sąlygos degligei. O mes turim saugotis, kad pas mus nebūtų sukurtos tokios sąlygos.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė D. Rita » 24 Bal 2013 06:14

Rūta, dėkinga už nuoširdžius patarimus. Einu genėti, o taip gaila... pernai džiugino labai gausiai žydėdamos ir žiedai buvo dideli.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 24 Bal 2013 06:24

D.Rita, jūsų rožė žydės ir šiemet. Genėjimas skatina naujų šakų augimą. Tad ir rekomenduojama rožes pavasarį genėti jau prabudusias t.y., jau šiek tiek prasprogusias. O iš ligotų šakų nieko gero rožei nebus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 24 Bal 2013 06:38

Tadai, vaizdeliai džiuginantys :) (neskaitant tų pajuodusių). Na dabar 'Paul's Himalayan Musk' teks galingą atramą įrenginėti :D Labai įdomu, kaip ši rožė toliau augs, nes ji mane irgi labai domina. Kad gerai žiemoja - jau pliusas.

Gal galima būtų papasakoti plačiau apie rožių žiemojimą šiltnamyje - koks jis, kaip dengta, nors kai kas ir matyt nuotraukoj iš dengiamų medžiagų. Klausiu todėl, kad pakluonėj prikastos rožės vazonuose prastai peržiemojo, reikia ieškoti kitų būdų :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Tadas » 24 Bal 2013 07:26

Rūta rašė:Tadai, vaizdeliai džiuginantys :) (neskaitant tų pajuodusių). Na dabar 'Paul's Himalayan Musk' teks galingą atramą įrenginėti :D Labai įdomu, kaip ši rožė toliau augs, nes ji mane irgi labai domina. Kad gerai žiemoja - jau pliusas.

Gal galima būtų papasakoti plačiau apie rožių žiemojimą šiltnamyje - koks jis, kaip dengta, nors kai kas ir matyt nuotraukoj iš dengiamų medžiagų. Klausiu todėl, kad pakluonėj prikastos rožės vazonuose prastai peržiemojo, reikia ieškoti kitų būdų :)
'Paul's Himalayan Musk' tik pirmi metai taip išsisaugojo,anksčiau apšaldavo.Pasistengiau išsaugoti :) po ja dėjau šakas medžių,ant viršaus taip pat ir agro 6 sluoksniai .Ir žinoma labiausiai sniegas padėjo.
O šiltnamyje tai(politileninis) iškasiau duobes ,vazonus į šiukšliu maišus,kad paskiau jų plaut nereikėtu :).Apkasiau žemėmis.
Per šalčius maišus užrišu,vėliau kai atšila,praskleidžiu.Ant viršaus dar agrodanga ,kokie 4 sluoksniai.

Skelbti atsakymą

Grįžti į