2013 metų pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Paukštukas » 20 Geg 2013 13:37

Nijolei - (flower), visa didelė puokštė, kad mūsų Lietuvėlę taip gražiai puošia, rožes populiarina :)
Kaip ir Nijolė rašė, daug kenkėjų šiuo metu ant rožių krūmų. Mano sode rožės augs tik ketvirta vasara, jų dar nedaug (beveik 40), bet jau galiu daryti kai kurias išvadas. Taigi, šį pavasarį kaip niekad daug kenkėjų, bet visokie ten amarai, rožinės cikados man šiemet atrodo kaip menkniekis (juos gali lengvai nupurkšti, nuplauti ir t.t.). Žymiai didesnė nelaimė yra lapsukiai, straubliukai ir nežinau tiksliai kurie, bet tie, kur po savęs palieka tokias juodas "krūveles" lyg aguonų, lyg smulkintos anglies. Po jų apsilankymo vysta pumpurai ir viršunėlės, dažniausiai pumpure ar arti jo randi ir kirmėlytę. Daug tokių ūgliukų išgnaibiau šiom dienom, supratau, kad daug žiedų nepamatysiu (labai mėgsta tie kenkėjai senovines rožes). Taigi, džiugino nelabai šalta žiema, bet smarkiai nuvylė vėlyvas pavasaris: nudengta mano manymu buvo per vėlai, tai daug raudonai dėmėtų šakų teko iškirpti, o dabar dar - užsigrūdinusių kenkėjų armija.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 21 Geg 2013 19:50

Nijola rašė: šį savaidgalį sodinau rožes :| darbas buvo sakyčiau (:| karštis žudantis - su kastuvu mojuoti, bet nebuvo kitos išeities, pasodinau rožių - daug (xixi) net neverta sakyti kiek, nes neskaičiavau, jau nebeįdomu :D (skaičiuoti) visgi pritrūkau jėgų, sodinau dvi dienas. Dar atradau tokį daliką, rožyne nemoku komanduoti :D (turėjau pagalbininkų) arba saviemas pagalbininkams lengviau duoti komandas :D
Aš šias metais sakiau nesodinsiu rožių, bet neišsisukau :D šendiena darbe ilsiuosi (xixi) bet labai gerai atrodau (xixi) įdegis nuostabus, kaip pabūvojus gerame kurorte :D dar viena išvada - geriausias įdegiui kremas - prakaito ir purvo mišinys :D :D :D :D
Vis laukiau detalesnio paaiškinimo, bet taip ir nesulaukiau (no) Taigi, aš ciekava Zosė neiškentus klausiu - kur, kam, kokia proga, kokios rožės, kokios veislės, kokios spalvos ir t.t.? Gal ne man vienai įdomu, kur bus galima tuo nauju didžiuoju rožynu pasigrožėt :? Ar čia ne plačiosioms masėms skirta?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 22 Geg 2013 09:40

Bus ko gero matyti ne visai plačiausioms masėms, bet platesnėms :D ką sodinau? labai gražias rožes <3 (xixi) toi pavardysiu :) puslankiu, ratu sodinau http://www.rozes.lt/lt/senovines-rozes/ ... odier.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ir http://www.rozes.lt/lt/senovines-rozes/ ... escht.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; 3vien. pirma rožė ir 3 vnt antra rožė , toks pievos įėjimo į pastatą lanko apjuosimas, gal taip pavadinsiu.

Kitoje vietoje tarp daugiamečių - antras palanas alyvos, krūmai http://www.rozes.lt/lt/vijoklines-ir-la ... elene.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; vienoje vietoje paminėtos veislės pasodinta daugiau negu 50 vnt. tiksliai neskaičiavau :$

Trečia vieta palei pastato sieną, prie pastato įėjimų http://www.rozes.lt/lt/senovines-rozes/ ... es-ii.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; po tris vienetus , palei pastatą http://www.rozes.lt/lt/senovines-rozes/ ... ragon.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ir http://www.rozes.lt/lt/senovines-rozes/ ... rends.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

vakar baigiau sodinti, rate pasodinau 50 vnt. tarp daugiamečių Louise odier

visu rožių buvo didesniais kiekias tai į vieną vietą sodinau po 4 - 5 vnt. kad gautūsi toks didelis vienas žiedų kupstas :)
Viskas tai yra pasodinta Antakalnyje, tegu tik prigis ir augs (yes)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 22 Geg 2013 10:28

... ir niekas neiškas, neišlaužys :)
Ačiū, Nijole (flower) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 22 Geg 2013 11:36

Na bet ir užmojai, Nijole... (flower) Toms platesnėms masėms pasisekė :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 22 Geg 2013 12:00

na tikiuosi <3 kad nelaužys nekas tiems kam nepriklauso, o grožėsis, džiaugsis ir uostys rožių kvapą, norėčiau, kad kas nors nuo to rožių kvapo apsvaigtų, užplūstų juos malonūs prisiminimai, būtų laimingesni geresni <3
Rūta čia netyčia eksprontu gavosi taip kaip gavosi :D vieni paprašė, kiti pasiūlė ir man tik teko viską apjungti :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 22 Geg 2013 12:06

Aha, apjungti - tu vadini pačiai šimtus rožių pasidinti :D

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 22 Geg 2013 12:16

Rūta rašė:Aha, apjungti - tu vadini pačiai šimtus rožių pasidinti :D
ne ne, turėjau tikrai daug pagalbos, paruošė žemę, ir pagalbininkų turėjau - tai labai daug - labai, kai paruošta žemė tai pasodinti nėra labai sudėtinga :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 27 Geg 2013 13:56

Padariau taip, kaip niekada nedarau - patręšiau nenuravėtas rožes. Ne visom taip nutiko, dalį nuravėjau. Bet pamačius, kad nuravėt niekaip nespėsiu, o tręšt verkiant reikia, tai patręšiau, o ant viršaus dar ir nupjauta žole užkroviau. Su ta mintim, kad mulčas gal tą nenuravėtą žolę pribaigs (xixi) Daržo žolę gal ir pribaigs, nors ji jau labai didelė, bet prie pavieniui augančių rožių yra labai daug varpučio. Kažin, kaip su juo bus :? Tikriausiai varpučiui trąšos patiks.
O nupurkšt tai visai jokių sąlygų nebuvo :( Kirminai šliaužioja, peteliškės skraido (bug) (bug) (bug)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 29 Geg 2013 06:40

Vakar prisiruošiau nukarpyti pjūklelio pažeistus ūglius. Jų žiauriai daug, ypač gaila vieną kart žydinčių rožių, kai, atrodo, krūmelis jau nemažas, žiedų galėtų būti sočiai, bet pasilieka tik kokie 5-6 ant krūmo, nes visą kitą suėdė gyvulys pjūklelis (mad) ;( . Šįmet mano rožės liko kaip ir nepurkštos, nors purškiau (nepamenu ar 15 ar 16 dieną), bet iš kart po purškimo nulijo lietus, paskutines dar purškiamas nulijo. Dar džiaugiaus anksčiau, kad šįmet spėsiu laiku nupurkšt, nes nemačiau nei vieno pažeisto ūglio, o artėjo karštas ir drėgnas savaitgalis, galvojau, na jau tada tai tikrai bus zarazų antplūdis, reikia susitvarkyti. Kai užėjo lietus supratau iš kart, kad nieko gero nebus, o vėliau negalėjau purškimo pakartoti. Kaip Loreta sakė - apnuodijau sodą, o naudos nebuvo :(
Kol kas žydi tik cinamoninis pilnaviduris erškėtis, Stanwell Perpetual pora žiedelių, po žiedelį Marguerite Hilling, Hanzos.
Gegužės pirmom dienom persodinau Alexander Mackenzie, kuri buvo kaip niekad puikiai peržiemojus, tačiau šakas trumpinau, kad geriau perkeltų kraustymasį. Buvo jau su mažais lapeliais, kurie nudžiuvo, šakos pasidarė negražios, dabar dar patrumpinau, palikau po sprindį, bet turiu įtarimą, kad aš ją praradau :|
Kai kurių rožių pastebėjau šviesiai žalius lapus, ne salotinio atspalvio, o tokie lyg tą normalią žalią spalvą būtų kas pienu praskiedę. Kenkėjų jokiu neradau, bent jau neįžiūrėjau. Gal čia trąšų trūkumas? Gal pusę rožių apdėjau perpuvusiu arklio auksu, kitom nespėjau dar (reik nusiravėt) . Kaip manot, jei tręšiu mėšlu, ar reikia dar kitų trąšų berti?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 29 Geg 2013 06:56

Jūrate, labai pesimistiškai rašai. Jei sode pakeist jau nieko negali, tai reikia keist požiūrį ;) :) Žydės tavo rožės, žydės gausiai, kai kurios - gal mažiau, bet vis tiek bus labai gražu (flower) (sun)
Dėl arklio aukso - man rodos, kad perpuvęs mėšlas savo gerą darbą atlieka tik po kurio laiko. Norint paskatint rožes dabar labiau pasistengt, reikėtų patręšt mineralinėm trąšom.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2013 07:06

Dėl šviesiai žalių lapelių - turi ir mano viena rožė. Įdomu, kad ir pernai turėjo ir šiemet tas pats, bet ne ant visų šakų. Nelabai yra laiko apžiūrėti, gal tos šakos apačioje ar kitoje vietoje yra pažeistos, nes kiek ir kokių trąšų bepyliau (pernai) - rezultato nebuvo jokio.
Mano nuomone vien mėšlo nepakanka, nes jame ko gero nėra mikroelementų. Gal juos galima (Jonavoje neteko matyti) atskirai nusipirkti ir ištirpinus palaistyti :?
Vakar pamačiau ant rožių pirmuosius amarus - smulkmena, bet yra nemažai apgraužtų pumpurų, jau nekalbant apie lapus - galvoju, kad tai karkvabalių darbas. Nes kiek juos renku, tai nuėmus vabalą lieka nuograužos. Taip pat yra labai daug juodų "rapsinių" vabaliukų, kurie "tvarko" pirmuosius žiedus taip, kad net nėra ką fotografuoti. Yra šiek tiek šviesiai žalių kirminų, taip pat pjūklelio "žymų". Kol kas sode daugiausia nuostolio padarė vėtra: išlaužė keliolika šakų, jau nekalbant apie šonines šakeles su žiediniais pumpurais, kurios atrodo taip, tarytum su jomis būtų šluotas kiemas.
Bet visumoje viskas neblogai :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 29 Geg 2013 07:33

Tokius šviesiai žalius lapus pas mane ant vienos šakos mėgsta augint Alan Titchmarsh. Ir taip kasmet. Šiemet neatkreipiau dėmesio. Gal tikrai gali būti pažeista šaka?
Apgraužtų, visai sugraužtų, iškandžiotų lapų labai daug. Yra ir deformuotų pumpurų. Amarų tik ant vienos kitos šakelės mačiau. Mano rožės dar neketina žydėt, pumpurai mažučiai, tai nieko baisaus nesimato.
Vėtrų šiemet mano kaime dar nebuvo, bet ir rožės gerokai mažesnės, dar nereikėjo nieko paremt, pakelt, parišt.
Prisimenu, kad pernai šiuo metu jau suskyniau pirmąją puokštelę, o šiemet pumpurėliai dar tik žirnio dydžio, nėra nė vieno žiedo. Net Nevada su M.Hilling nežydi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2013 07:59

Net supavydėjau Reginai, kad nieko nereikėjo pakelt - parišti. Tuo dabar tik ir užsiimu, nes rožės didelės, pilnos didelių pumpurų ir po lietaus voliojasi ant žemės arba drąsko viena kitą :( .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 29 Geg 2013 08:08

Nėra ko man pavydėt.
Net jei būtų reikėję parišinėt, tai nebūčiau turėjus tam jokios galimybės. Visą šeštadienį lijo kaip iš kiauro maišo (rain) , išvis negalėjau nieko daryt, tik susinervinus per langą žiūrėjau su viltim - o gal nustos. O sekmadienį kaip išprotėjus puoliau ravėt (dance) Šį savaitgalį pratęsiu tą "malonumą" :D :D :D (žinoma, jei vėl lietus nesukliudys |( )

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2013 08:18

Net per lietų parišinėjau vis persirengdama (nors ir su lietpalčiu) kol neliko kuo persirengti, nes padėtis buvo tragiška, dabar jau jau pusiau su bėda. Tiesą sakant pas mane visą šeštadienį ir nelyjo - penktą atsikėlusi, spėjau nukirpti apie 150 metrų gyvatvorės. Pradėjo lyti apie pietus.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 29 Geg 2013 08:28

o aš labai abejingai į šeštadienio lietų žiūrėjau (lijo visą dieną, protarpiais nestipriai), nes sėdėjau darbe :P :)
Loreta, gal pameni, kokio storio ir kokia yra viela, iš kurios išlankstyti lankai rožių šakoms parišti?

Gal turite patirties laistant su trąšom? Paaiškinsiu, ką turiu omeny. Kažkada bandžiau kažką taip laistyti, kantrybė labai greitai baigėsi - įmeti trąšų į laistytuvą ir lauki (maišai), kol jos ištirps.... kai reikia taip patręšti nedaug augalų dar baika, bet kai jų nemažai - taip su kiekvienu laistytuvu ir žaist? |( Skystos trąšos kitas reikalas, bet jų kaina - kosmosas (vėl gi, jei tręšt keletą augalų dar nieko, bet jei 100...). Kaip išsisukat tokiu atveju?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 29 Geg 2013 08:42

Aš jau seniai atsisakiau laistymo su trąšom. Neturiu tam nei laiko, nei sveikatos. O patirtis tokia - prisisemi laistytuvą vandens, įberi trąšų, išmaišai su pagaliu, palaistai, vėl leki, pasisemi, įberi, pamaišai, palaistai ir t.t., ir t.t., ir t.t. (dance) (dance) (dance) :D :D :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2013 08:51

Rudenį pasidariau virbų iš 6 mm storio vielos, kuriuos naudojau rožių prilenkimui prie žemės. Dabar sėkmingai naudojų parišimui. Jie apverstos netaisyklingos U formos. Žiemą masčiau, kaip juos prieš naudodama rožių parišimui gražiai su plaktukų ant medinio tašo išsilyginsiu :D :D :D . Kur gi ne! Dabar pagriebusi saują ir nusivilkusi prie rožių ant kojos bile kaip patiesinu ir grūdu į žemę. Tada paskubom šakas pririšu su virvute sukarpiusi kojines ar su laikykliu laidams, kaip ir pernai, ir lekių kitą rožę gelbėti.
Kiek išbandžiau, man geriausiai ne lankus statyti ant kojų, kaip dariau anksčiau, bet lanku apkabinti keturkojį. Taigi šiuo metu turiu nemažai kojų ir visai neliko lankų.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 29 Geg 2013 09:00

Aš vakar dalį savo rožių nupurškiau, ir pririšau Cl. Iceberg - jis vėl man nugriuvo su visa atrama :( didelis ir atramos jau jam reik konkrečios :) vat ir viskas ką spėjau nuveikti po darbo |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 29 Geg 2013 09:02

Nelabai supratau. Tai pririši prie to ištiesinto virbo ar prie U formos virbo, ar prie lankų? Ištiesint ir kitaip išlankstyt tas vielas man neužtenka jėgų, o ir laiko daug atima :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2013 09:19

Daug jėgų virbams tiesinti nereikia. Gavau juos baguotus, vingiuotus, kilpuotus. Rudenį, kai yra daug laiko, nes anksti temsta, su plaktuku ant medinio tašo išsitiesinau ir sulenkiau į U formą. Panaudojus, aišku, jie prarado labai gražią U formą. Taigi teko vėl kiek patiesinti, bet šį kartą bet kaip. Rišu paprastai :ar prie virbų kojų, kurių yra keturios, arba visai nerišu, tik ant kojų, pradėdama nuo apačios, kad suimti visas šakas, po truputį keliu ir kaip kokį sijoną užsegu lanką tokiame aukštyje, kad lankas užsisegtų ir daugiau neslystų žemyn. Virbų kojos sukišamos į žemę platėjančiai. Tuo atveju šakos sugula ant lanko ir gražiai išlinksta.
Nuotraukoje matosi virbų viršus, o maždaug ties viduriu yra užsegtas "sijonas" ant kurio guli šakos. Atrodo visai padoriai, nes po kokios savaitės nesimato nei virbų, nei "sijono".
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2013 10:00

Jūratė rašė:Gal turite patirties laistant su trąšom? Paaiškinsiu, ką turiu omeny. Kažkada bandžiau kažką taip laistyti, kantrybė labai greitai baigėsi - įmeti trąšų į laistytuvą ir lauki (maišai), kol jos ištirps.... kai reikia taip patręšti nedaug augalų dar baika, bet kai jų nemažai - taip su kiekvienu laistytuvu ir žaist? |( Skystos trąšos kitas reikalas, bet jų kaina - kosmosas (vėl gi, jei tręšt keletą augalų dar nieko, bet jei 100...). Kaip išsisukat tokiu atveju?
Įmesk daug trąšų, pvz. šiandien, jos iki ryt - poryt ištirps, tada pasisemsi stiklinę, samtį ar dar kokią talpą, priklausomai nuo koncentracijos, įpilsi į laistytuvą ar kibirą ant viršaus vandens ir laukti reikės tik vieną kartą :) Taip tręšiu rožes raugintu mėšlu. Įdrebiu raugo ant viršaus vandens ir laistau. Kad nereikėtų toli nešioti, bakus vandeniu užpilu netoli laistomų rožių. Bet ... reikia turėti nemažai talpų vandeniui. Laukiu kol prileistas iš čiaupo vanduo sušils ir išgaruos chloras. Per laukymo pauzes, oi kiek daug yra veiklos :) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 29 Geg 2013 12:58

Jūrate, jei nori super greito trąšų efekto, gal būtų verta purkšti trąšų tirpalu. Kad tokių trąšų kosminė kaina, tai nepaskyčiau. Mano mylimosios „Humistar“, „Ruter“ ir „Delfan“, kai didesnį kiekį perki (po 5 litrus), tai tikrai ne per brangiai išeina, o užtenka labai ilgam. Tik aš nepurškiu, o laistau sezono pradžioj jomis, nors tinka ir purškimui. Ypač Delfanas, kuriame daug azoto, jis kaip ir augimo skatintojas, reanimuotojas. Mama tom trąšom visą daržą, gėles, net medelius laisto, visiem augaliukam labai patinka. Delfano nedidelį kiekį (gal 200 g) galima nusipirkti visose didesnėse sodininkų parduotuvėse.

O laistymo organizuoti neišeitų su siurbliuku į kokį vandens telkinuką įleidus? Toks būna mūsų pavasarinis pirmasis laistymas su minėtom trąšom. Siurbliukas į tvenkinuką - žarna vanduo iki kibirų ir laistytuvo - vienas pila vandenį į kibirus, kitas kiekvienam kibirui po šaukštą kiekvienų trąšų seikėja - o trečias su kibirais laksto tekinom, nes reikia suspėti, kol prisipildys nauji kibirai. Bet užtat viską taip susiorganizavus ir paplušėjus truputį galima per valandą pusantros visas rožes palaistyti.

Loretos rožių parišinėjimo būdas - super! Tik va tokios storos vielos gauti tai jau čia užduotis ne iš lengvųjų :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 29 Geg 2013 15:34

tvenkinio mes neturime, bet vanduo ne problema. Ir lakstymas ne problema :D Aš taip lakstau, kai vyras įmeta siurblį į antrinį kanalizacijos šulinį ir laisto vaismedžius, jis vadina - kompotu. Mes nuolatos naudojam bakterijas, o pastovėjas toks kanalizacijos vanduo su bakterijom yra nuostabi trąša augalam. Tai jis pila tam, kam reikia (čia pagal jį), o aš kiek nugriebiu, tiek to vandens tenka rožėm. Tai lakstau po kiemą kaip akis išdegus, kad tik kuo daugiau rožių spėčiau palaistyti. Šįmet laisčiau tik vieną kartą ir jau senokai...

Skelbti atsakymą

Grįžti į