2013 metų pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 12 Bal 2013 08:00

Polietileną aš irgi galvoju, kad jau geriau nuimti. Senovinės mano dar mažos, apsuktos agrodangom ir prilenktos, jokių šiltnamiukų neturi, tai jų gal nejudinsiu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 12 Bal 2013 08:08

Kažkodėl man atrodo, kad savo kaime aš dar nieko negalėsiu padaryt :( Nors labai, labai norėčiau...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 12 Bal 2013 09:19

Tai pas mus aplink šiltnamukus, sakė, irgi dar sniegas, nors, tikėtina, kiek mažiau nei arčiau Vilniaus. Taip kad nuo rimto atidengimo dar susilaikysiu. Gali būti, kad teks atidenginėti kitos savaitės vidury – kai būna toks laikas: šiandien ir tik šiandien :D Na juk dar reikia, kad saulė nepliekstų, o būtų apsiniaukę. Šiandien žiūrėdama į prognozes, manau, kad toks laikas kaip tik bus trečiadienį, o gal kitą savaitgalį. Na, pagyvensim, pamatysim. Nedaug jau liko laukti ir tikro pavasario :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 12 Bal 2013 11:05

Man kol kas ramu, sniego tik prie namo nėra, visur kitur sočiai... Gal kitą savaitgalį kažką bus galima padaryt ir tai dar abejoju.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 12 Bal 2013 16:30

Aš sergu,tai nieko negaliu daryti,vyro prašau,kad atidengtų šiltnamiukų galus,o jis man aiškina,kad tikrai dar nereikia nieko daryti,nes ventiliacijos pakanka per šonus :DKol pasveiksiu-rožės ne mano :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 13 Bal 2013 06:34

Pagaliau,prisiprašiau,tūneliukų galai atidengti :) Rožės,sakė,žalios,kaip rūtos,o tulpės išaugę per visą gėlės kotelį,gerai tie tūneliukai (flower) Pietinėje namo pusėje žydi balti ir mėlyni krokai,širdis dainuoja :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 13 Bal 2013 21:07

2013 m. balandžio 13-oji

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

O taip buvo pernai kovo 18 d. :)

PaveikslėlisPaveikslėlis

Nuo kai kurių pavienių rožių šiaip taip nuėmiau polietileną, pažiūrėjau, kaip po dangomis atrodo. Vaizdas geras :)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė dale » 14 Bal 2013 08:02

Merginos. Labai prasyciua rekomendacijos!:

1) rozes dengiau eglisakiais ir storesne plevel.

Kad jus ruosiates savo rozytes nudengineti?


2) kad jau rozes sodinti - gal jau sekanti savaitgali - ar dar per anksti?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 14 Bal 2013 08:19

Dale, jei tik įmanoma rožes atidengti, tai ir atidenkit :) Galit palikt po keletą eglišakių ant krūmo, kad saulė nenudegintų.
Sodint taip pat galima, jei nėra sniego ir įmanoma iškast duobę (žinoma, jei rožės neišaugintos per žiemą šiltnamyje ;) )
Aš, deja, nei atidengt, nei sodint dar negaliu net prie geriausių norų - sniego iki kelių. Bet, manau, kitą savaitgalį tikrai tą padarysiu :)

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė dale » 14 Bal 2013 18:32

Aciu:) skambinu Dovilei, kad jau laukiu roziu:)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 14 Bal 2013 18:35

Kaip ir žadėjau - atidenginėjau rožes, nors šeštadienį maniau, kad tikrai to padaryti nepavyks. Net negalėjau vartų atidaryti, kol kirvių nenusikapojau maždaug 10 storio ledo, virš kurio dar buvo apie 20 cm grūdėto sniego. Šeštadienį pavyko gal 10 - 15 kuoliukų ištraukti, bet užtai šiandien su vyru ištraukėme iš tos pusės, kurią praeitą savaitgalį nukasiau. Nors šiandien ir buvo apsiniaukę, visiškai agrodangos nenuėmiau, pakėliau nuo žemės ir pririšau prie atramų. Dabar visi tuneliukai, kaip su parašiutais :) .
Dabar rezultatai. Vienu sakiniu - šiemet rožės pas mane peržiemojo blogiau nei pernai. Kokios to priežastys - sunku pasakyti. Gal dėl to, kad pernai labai sirgo, gal dėl užsitęsusios žiemos. Net Blush Damask, pernai iškentusi baisiausius šalčius nedengta, šiemet neatrodo taip gerai. Dalis šakų geltonos. Beje, plačiuose tuneliukuose, niekur nėra įšalusios dirvos, tik siauruose ir tai nežymiai 3 - 5 cm, ko negalima pasakyti aplink juos plytinčiuose plotuose. Prastai ar nelabai gerai atrodo apie +- 20 rožių. Į šį skaičių neįeina jau rudenį buvusios vos gyvos ir per žiemą nusibaigusios rožės.
Vaizdinė medžiaga su komentarais :) .
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 14 Bal 2013 20:35

Kai kuriose nuotraukose vaizdelis labai šiaip sau :(
Keista, kodėl sušuto :? Tavo tuneliukai aukšti, ventiliacijos nebuvo, bet oro pakankamai. Per vėlai atidengta? Manau, taip galėjo nutikt prieš didįjį pavasarinį snigimą, kai ištisom dienom labai skaisčiai švietė saulė. Tada tuneliai galėjo būt pavirtę šiltnamiais. Tada aš buvau sunerimus, o jūs mane raminot.
Didžiausia mįslė man, kodėl kai kurios šakos sudžiūvo :? Žemė po dangom juk nebuvo įšalus. O juodos šakos gal buvo viršutinės ir lietėsi su dangom?
Dėl bakterinio nudegimo (6 ir 9 nuotraukose man panašu į tai), manau, kalta ne žiema

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Bal 2013 21:12

Iš tiesų gana įdomu dėl tokio peržiemojimo. Ryt ir aš bandysiu atidenginėti kai kurias rožes (tik tas kurios saulės gauna mažiausiai). Kitas atidengsiu nuo savaitės vidurio, kai tik bus apsiniaukusios dienos. Polietileną nuo mano rožių nuėmė šią savaitę. Pati tik telefonu "pareguliavau" ką padaryti. Tiesiog net baimė buvo paėmusi, kai internete pamačiau rodomą Kaune +12 C temperatūrą. Oi, net nežinau ką išvysiu, nes ant kai kurių rožių dar liko polietilenas nenuimtas, nes dar sniego kalnas pupso.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 05:22

Visos arba bent jau didžioji dalis sudžiuvusių šakų, man atrodo, sušalo. Šios rožės taip augo, taip augo, dar net pagalvojau - kokią atramą turėsiu daryti, kad jas sukabinti, o pasirodo kabinti nebus ką. Vadinamas bakterinis nudegimas atsirado praeitą vasarą, o per žiemą šakos galutinai nusibaigė. Taip nemažai rožių kiekvienais metais žūsta.
Juodos šakos 7 nuotraukoje tikrai nesušalo, nes aš tiek šią rožę uždengiau (didžiausias agrodangos gabalas liko - negi kirpsi) ir pergaminą ant atramų užmečiau, o dar ir sniego kalnas buvo, kad be abejo ji sušuto. Kad buvo per šilta kai kuriuose tuneliuose, nors rožės juose peržiemojo gerai, matosi iš supelijusių pelių nuodų. Labai daug jų surinkau - žymiai daugiau nei pernai. Nugraužtų šakų nebuvo.
Regina, nenusimink, nes specialiai surinkau "geriausius" vaizdelius - negi kam įdomu žiūrėti į gerai peržiemojusias rožes :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 15 Bal 2013 07:15

Į gerai peržiemojusias rožes labai smagu žiūrėt :) o į blogai peržiemojusias - įdomu, nes kyka daug klausimų "kodėl".
Tai va, kodėl taviškės nušalo, nors tu labai kruopščiai dengi. Mano dengimas nė iš tolo neprilygsta tavajam.
Kodėl sušuto, nors tuneliukai labai erdvūs, ant rožių nelabai daug lapų, jos nelabai suspaustos. Aš saviškes tiesiog "subintavau" labai kietai su visais lapais, bet jos nesušutę, nors lapai supuvę.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 07:45

Bendras pastebėjimas - žymiai geriau, jeigu nesakyti labai gerai, žiemoja rožės dideliuose tuneliuose - šiltnamiuose ar jie su polietilenu ar be jo. Tik juose nežmoniškai karšta kai aplinkui šilta. Šeštadienį didžiajame šilnamyje buvo koks 30 laipsnių karščio, o aš negalėjau ištraukti beveik nei vieno kuolo - vos galus pajėgiau atverti. Bet kai šiltnamis 25 metrų ilgio - menka paguoda. Visos blogai peržiemojusių rožių nuotraukos yra iš dengtų pavieniui arba siauruose tuneliuose po dvi, tris. Mažuose tuneliuose be išimčių gerai žiemoja tik prancūzinės rožės, o kitos senovinės įvairiai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 15 Bal 2013 08:17

Dar nemačiau, kas dedasi mano didesniuose tuneliukuose, bet po vieną atskirai ar po dvi uždengtos rožės peržiemojo labai gerai. Nenušalo, nesušuto, nesupelijo, nors, kaip minėjau, buvo uždengtos su visais lapais, suspaustos, supresuotos ir prilipdytos prie žemės.
Nušalo Nevada ir M.Hilling, kurios buvo stačios ir niekuo nepridengtos.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 15 Bal 2013 08:46

Labas visiems, jūs jau nudenginėjat rožes |( o mano pagrindinis rožynas dar po sniegu, tik pradeda lysti iš po sniego, prieiti ir pažiūrėti ar pakrutinti nesigauna.
Kas tan bus net nežinau |( Aš šį savaidgalį su rožėmis dar nieko daryti negalėjau, daug sniego, tik pūsnis subaddžiau |(
Pas mane daug stačių rožių žiemojo, modernios kas virš sniego juodos, o senovinės pakankamai dar gerai atrodo, jei nebus labai saulėtų dienų tikiuosi taip ir išliks - gražios.

Tiesa Loreta, o kai tunelius atidenginėjai ar nebuvo rasos ant dangos?
Tuneliuose prikaista greitai tik pašvietus saulei, žemė atitirpsta, taip pat ir žemė pati greičiau džiūsta, gal rožėms nepakanka drėgmės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 08:55

Neatkreipiau dėmesio į rasą, bet žemė visur pakankamai drėgna - sausos nėra niekur. Aš net stebėjausi, net tose vietose kur yra stogas - žemė drėgna. Vasarą po stogu esančias rožes laistau labai dažnai - žemė labai greitai išdžiūsta, o dabar visur drėgna.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 11:02

Dar keletas keistų peržiemojimų. Labai gerai, bent kol kas, atrodo Graham Thomas - kuris tikrai nėra spartietis, lepūnėlė Angela, labai prastai: Bloosomtime, Ghislaine de Féligonde, May Queen. O kas visų keisčiausia - vasaros gale nulaužta ir bandyta šaknydinti Graham Thomas šakelė, kol kas lygiai tokia pati, kokia buvo rudenį - su mažyte išleista šakele ir žaliu lapuku :) Ir jokiame šiltnamyje ji nebuvo, tiesiog storai apsukau agrodanga, užvožiau vazoną ir apipyliau žemėmis. Kadangi tingėjau daug žemių nešti, vazono visas galas kyšojo :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 15 Bal 2013 12:04

Nieko keisto nematau :) Taip, G.Thomas nepasižymi labai geru žiemojimu, bet juk žiema šiemet buvo tikrai gera :) Aš net nebandžiau prisikast iki angliškų, nemačiau nei vienos, bet tikiuosi, kad su jomis bus viskas gerai. Tfu, tfu, tfu :) Kad šaknydinta šakelė puikiai peržiemojo, tai visai nesistebiu, juk buvo daug sniego. Pas mane šaltąją žiemą po vazonu ir kibiru nesušalo įsišaknijusi Mary Rose ir Terese Bugnett po bendrom dangom niekaip atskirai neaprengta.
Maniškė Ghislaine de Féligonde atrodo puikiai, lyg ką tik uždengta būtų. Mozart, Ballerina, Lavender Friendshipp kaip ir visada - turi apšalusių šakelių

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 12:25

Regina, tai pas tave buvo daug sniego (ir dabar dar daug) - pas mane jo daug nebuvo. Beveik visą žiemą visos šiltnamių nugaros iki vidurio kyšojo. Jau nekalbu apie kovą, kada jie buvo praktiškai pliki iki žemės. Gerai pamenu kaip atvažiavusi į kaimą apkasiau pliką vazoną su Thomu po juo ir šalia augančius gal 20 cm aukščio buksmedžius, nes pusė jų kyšojo, ant kitų buksmedžių dar šiek tiek mažesnių, prikaliau agrodangą prie žemės. Tai kiek to sniego buvo, gal 10 cm, kai kuriose vietose 20 cm :? Tik pakraščiuose, kur saulė nenutirpdė jo netrūko. Negalim mes lyginti žiemojimo rezultatų, nes sąlygos labai jau skirtingos :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 15 Bal 2013 12:58

Aš ir nesakau, kad pas mus turi vienodai peržiemot :) Mūsų rožės ne tik skirtingose klimatinėse zonose auga (xixi) , bet ir dengiam jas skirtingai.
Bet rezultatus norisi palygint

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Jūratė » 15 Bal 2013 15:04

Šįmet mane labai nustebino Nevada ir Margaret Hiling (neteisingai rašau). Sveikos iki šakų galiukų. Jaques Cartier žiemojo prilenkta, bet neužklota, pasiliks tik geriausiu atveju ~5 cm nuo žemės. Labai gaila Knirpsų, nes nėra žalių ir tų 5 cm, viskas juoda. Kaži ar verta dar iš jos kažko tikėtis ar jau atlaisvint puodą kitai rožei?..

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 16:25

Puodą visada spėsi ištuštinti. Lauk, gal kas nors ataugs, jeigu skiepo vieta buvo užkasta. Žiemai geriau vazonus, puodus, kibirus ir t.t. įkasti į žemę - tada visai kitaip augalai žiemoja. Suprantu, kad tai darbas ir gan sunkus, bet kitaip nėra gerai.

Skelbti atsakymą

Grįžti į