2013 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 22 Lap 2013 12:41

Siaubas - aš čia apie peles ir šipulius. Kelintą kartą skaitau ir negaliu priprasti :( .
Šeštadienį dengsim rožes. Orą gerą žada - be vėjo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 22 Lap 2013 13:18

Ne tokios ir baisios tos pelės ;) Nuo jų puikiausiai apsaugo nuodai :)
Tik vienais metais, kai dėl kažkokių priežasčių nepadėjau nuodų, jos suėdė visas rožes :(
Man labiausiai patiko tokie raudoni grūdai, sufasuoti mažom porcijom kaip arbata. Primėtau tokių pokiukų po visom dangom - ir ramu iki pavasario :) Pavasarį lengva surinkti nesuėstus. Bet dabar niekur tokių nerandu pirkt :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 22 Lap 2013 13:33

Kiek žinau, mamaviete buvo padėjusi nuodų ir daug. Jos viską suėdė ir iš bado suėdė priedo dar ir rožes. Man taip pat atrodė, padėjau ir rami, pasirodo nė velnio. Praeitais metais, praktiškai, kiek padėjau tiek ir surinkau, tik nežinau kur pasidėjau :$

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 22 Lap 2013 16:22

man praeita ziema peliukai suvalge nei daug, nei mazai- 6 kg maistelio. Del to su siaubu laukiu sios ziemos :(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 24 Lap 2013 09:56

mamaviete rašė:man praeita ziema peliukai suvalge nei daug, nei mazai- 6 kg maistelio.
Siaubas! Atrodo, kad visos apylinkės pelės pas jus susirinkę. Pagalvojo maisto yra, ant galvų ir kailių nesninga- puikumėlis!

Aš šiemet pasimetusi (hit) Nežinau ar dengti rožes ar ne. Na, nėra dar tų šalčių. O uždengti nepašalus, tai ką aš žinau, pradės po to rožės šilnaniukuose sprogti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 24 Lap 2013 16:26

O ko čia pasimesti ;) :? Didelių šalčių artimiausiu metu nežada, nėra jokios būtinybės skubiai dengt.
Labai džiaugiuosi, kad kol kas nešals ir meldžiuosi, kad kuo ilgiau tie šalčiai neateitų, nes ne tik uždengt negaliu, bet net ir nuvažiuot :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2013 09:14

Uždengiau. Per 4 dengimo sezonus, pirmą kartą oras buvo idealus - absoliutus štilis. Užklostydavom po 20 - 30 metrų tunelių, ant viršaus skiautė polietileno ir visas "sumuštinis" kantriai laukdavo kol bus prismeigtas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 25 Lap 2013 09:27

Mes saviškes irgi jau užsidengėm, kartkasiukų galai dar atviri, žinoma. Taip susiklojo, kad galėjom pasikviesti pagalbos, tai susitvarkėm gana nesunkiai. Daug ankestesnių metų dengdavom jau tik tik prieš pat didžiuosius šalčius, suvargdavom baisiausiai, o rezultatas kažin ar būdavo daug geresnis, nei jei būtume užsidengę anksčiau. Oras šįkart tikrai buvo idealus dengimui.

Loreta, pasakyk, prašau, savo nuomonę dėl polietileno. Nepamenu, ar praėjusiais metais dengei visai be jo, tik su agrodanga. Ar jo būtinai reikia, Tavo nuomone? Mes dabar uždengėm be politileno, tik dvigubu sluoksniu Lutrasilo 60. Tik, tiesą sakant, nelabai jaukiai jaučiausi klausydamasi tokio stipraus lietaus šiąnakt. Nors patirtis lyg ir sako, kad tos dangos greit išdžiūsta vėjyje, kaip ir anksčiau rašiau. Ar tas polietilenas šilumos daugiau suteikia, ar labiau nuo perdrėkimo saugoti skirtas? Prašau, parašykit ir kiti, ką galvojat. Mums dar nevėlu būtų tą polietilenį uždėti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2013 10:04

Vienareikšmiškai labai sunku atsakyti. Dengiu su polietilenu, nes mano agrodangos (didžioji dalis) senos, plonos, susidevėję. Jeigu dengčiau dvigubu 60-ku, jokio polietileno nedėčiau - vakar mačiau, kaip vanduo nuo tokių kaip nuo žąsies nurieda. Plonosios, deja, jau didžiąją dalį vandens praleidžia. Vėjas, kaip sakai, jas greitai išdžiovina, bet kas yra po jomis juk neišdžiūsta, o ir šaltis košiasi kaip per rėtį - todėl ir dedu polietileną. Taip pat nedėjom polietileno ant siaurų, viena eile augančių rožių, nes tuomet susidaro pakankamai status nuolydis ir vanduo nubėga be problemų net nuo senos agrodangos. Tokių labai daug pas mane, kur rožės prisodintos patvoriais ar kurioms neturių plačių atramų, taigi dalinu rožyną pusiau ir dengiu kiekvieną pusę atskirai. Mano galva, šiemet uždengėm kruopščiausiai kiek esame dengę: ant neatsparių šalčiui rožių visur, darydama atramas, uždėjau agrodangą, jautrias "kojas" taip pat apsukau agrodanga, dengdami lepias rožes papildomai uždengėm burbuline ir viskas tik todėl, kad laiko nesurijo kova su vėju. Kaip rašo apie katilų ar krosnelių naudingumo koficientą, jis buvo lygūs 99 procentams.
Tiesa, pora rožių, sergančių rūdimis, nedengsiu visai ir porą tokių pačių uždengiau plonai - jeigu šaltis neįveiks rūdžių, tai niekas jų neįveiks.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 25 Lap 2013 10:49

Ačiū, Loreta. Na matysim, kaip dangos elgsis. Patirtis rodo ir logika sako, kad dvigubo sluoksnio 60-inio Lutrasilo neperlyja taip, kad sušlaptų vidus, o išorė išdžiūva. Šiemet mažas ir paskirai išsimėčiusias rožes, kurioms nebuvo šiltnamukų, dengiau ir difuzine plėvele. Viduje - agrodanga puri ir daug sluoksnių, o išorėje difuzinė plėvelė. Nupirkau plėvelės kakavinės spalvos paviršiumi, netamsiu, kad šilumos per daug netrauktų, kuo labai džiagiuosi. Tai nuo tos plėvelės vanduo kaip nuo celofano nurieda. Namuose dar buvo senesnės plėvelės, truputį kitokios. Toji aplyta neatrodė taip gerai. Bus bandymas su šiom plėvelėm.

Mums labai darbus paspartino tai, kad pavasarį tėtis labai tvarkingai sudėjo visas medžiagas: atskirai kiekvieno šiltnamiuko surišo visas medines konstrukcijas, išorinius dangalus ir vidinius dangalus. Beliko pagal pavasarį jo nubraižytą planiuką sunešioti, kas kam priklauso. Ir rožes jau prilenkinėjom pagal tą planelį. Nors, žinoma, yra pakitimų, pasodinta naujų rožių, bet didžioji dauguma šiltnamiukų tiko ir šiemet.

Dar vienas dalykas, kuris paspartino darbus – pernai metų išradimas, kad agrodangą prie medinių rėmų galima prišaudyti kabėm. Tokiu būdu du žmonės uždengia didžiausius šiltnamukus, kai anksčiau reikėdavo už kiekvieno kampo laikyti. Na ir vėjo, nebuvo, žinoma. Jei kas dengia su medinėm konstrukcijom, rekomenduoju, kabės tikrai geras daiktas.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 25 Lap 2013 14:11

Aš dedu polietileno plėvelę kruopščiau ten, kur neišeina neraukšlėtas agro dangos paviršius, kad neperdrėktų, neįdubtų danga nuo kritulių. Lutrasilo neturiu ir niekad nenaudojau, tad stengiuosi visur bent ant "stuburo", ar ant labiausiai iškilusių šakų uždengti ir burbulinės plėvelės.
Savaitgalį rožes tik suguldžiau. Dengsiu šią savaitę.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 25 Lap 2013 14:32

Aš dar savo rožių nedengiau jokia danga, tik paguldžiau (žinoma ne visas). Vakar savo Iceberg Cl. guldžiau |( visgi pavyko man jį paguldyti ant šono, ir Alchimistą paguldžiau |( :P :P vat taip buvo man jau kai paguldžiau tai liežuvis buvo ant peties :D
Aš dabar drysčiau manyti kad visas rožes galima paguldyti :D ar visgi yra pas ką nors nepaklusnios rožės kurios nepasiguldo žiemos miegui ???

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2013 14:48

Yra - pusiau erškėtis "Robusta". Pažiūriu į spyglius ir net nebandau guldyti. Tiesa, vienais metais bandžiau Nevada ir M.Hilling patiesti - išlūžta šakos iš pagrindo net nespėjus "įtrečdalėti" (xixi) lenkimo. Alchymist-ą labai neraitau - maždaug 0,8 - 0,9 m nugara gaunasi, bet peržiemoja labai gerai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 25 Lap 2013 15:41

Nijola rašė:Aš dabar drysčiau manyti kad visas rožes galima paguldyti :D ar visgi yra pas ką nors nepaklusnios rožės kurios nepasiguldo žiemos miegui ???
Yra, yra!!! :D Tai būtent tos dvi Loretos paminėtos "Nevada" ir "M.Hilling" - neverta net bandyt lenkt, nes vis tiek viskas išluš. O "Robusta" aš paguldžiau pilnai, guli priplota prie žemės po šliaužiančiu kadagiu natūraliai juo pridengta :D Gal daugiau ir dengt nereikia :?
Visas kitas bandau paguldyt maksimaliai - "kupra" virš žemės būna daugių daugiausia kokių 30 cm. Tik kelios gigantiškos senovinės išsirietusios beveik apie pusmetrį

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 25 Lap 2013 15:54

Mano šiais metais atradimas - kumštinės storos pirštinės, juodos tokios. Pirkau Senukuose, buvo akcija -30 proc., nors ir taip nebrangios, bet gavosi dar pigiau. Anksčiau bandydavau rožes prilenkinėt su suvirintojo pirštinėm, vis tiek labai durdavo, o šitos - nerealios! niekas neduria, galiu didžiausius spyglius spaust ir nieko!

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 25 Lap 2013 15:59

Tai jos odinės, tos pirštinės? Ir kaip sekasi sučiupinėt be pirštų?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2013 17:03

Lankstau su suvirintojo pirštinėmis, kurios turi storą pūkuotą pamušalą - spygliai nepralenda. Robusta į vasaros galą pas mane pradeda myrioti (Jūratė pamačiusi net nustebo "juk ji miršta" (xixi) ), užtai kiekvieną rudenį nukerpu, net nebandydama lenkti. Kadagio apklojimo jai neužtenka, ją reikia nemažiau kaip angliškas klostyti, o gal net daugiau.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Dausa » 25 Lap 2013 23:18

O jeigu tas užsispyrėles ruošti žiemai nuo pavasario? Auginti ne stačiai, o pririšant įstrižai. Gal tada nelūžtų?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 26 Lap 2013 06:13

Dausa, jos labai didelės rožės, turiu galvoje "Nevada" ir "Marguerite Hilling". Net nelabai ir primena rožes, greičiau žydintys krūmai 2 - 2,5 m aukščio. Būna, kad po labai šaltos, pvz. tokios kaip 2009/2010 metų žiemos nieko nelieka, bet šiaip senosios šakos iššąla, o jaunosios dažniausiai išgyvena, bent jau didžioji dalis ir to beveik pakanka. Kartais krūmas tampa nesimetriškas, bet per vasarą pilnai atauga.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 26 Lap 2013 07:39

Regina rašė:Tai jos odinės, tos pirštinės? Ir kaip sekasi sučiupinėt be pirštų?
Jos ne odinės, o tokios, nežinau kaip apibūdint, būna tokie sintetiniai bliuzonai, toks minkštas audinys. Sučiupinėt užtenka pirštų, tik kai reikia virves surišti, tada jau nusimaunu, bet jei reik koja krūmą prispaust, tai po keliu pirštinę pasidedu.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 26 Lap 2013 11:41

Icebergo CL. paguldymas buvo gan ydomus užtrukau prie jos geras dvi valandas, ji vis kiekvienais metais daugiau vietos užima, kupra ir visas kupstas šakų, gal daugiau negu metras, tos sumedėjusios storos šakos linksta tiek kiek linko daugiau nespaudžiau, bet visvien manau geriau negu stačią ją palikti :)
Aš kai prilenkiu tokius gigantus ir jei po to dar lenkiu kitas kaip angliškas tai per penkiolika minučių dešimtis palenkiu :D tadus tik puf ir viskas :D atrodo taip lengva :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 26 Lap 2013 11:51

Bais norėčiau pamatyti tą "Ledkalnį" gyvai vasarą. Gal man reiks išrauti Blairii Nr. 2, o pasodinti "Ledkalnį" :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 26 Lap 2013 11:59

Taip, su Cl. Iceberg yra ką veikti. Pas mus jos trys - tai pūškėjom lenkdami... (:| Lenkėm po šaką, nes iškart suvaldyti tokius gigantus nelengva. Ir šitnamukas joms išėjo gerokai aukštesnis nei pernai...

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 26 Lap 2013 13:49

LoretaA rašė:Bais norėčiau pamatyti tą "Ledkalnį" gyvai vasarą. Gal man reiks išrauti Blairii Nr. 2, o pasodinti "Ledkalnį" :?
Gražus tas "ledkalnis" tikrai ir šiais metais keliais žiedais pradžiugino pakartotinu žydėjimu, sakau taip, nes kai pirmą kart žydi lapų nesimato, o antras tada atrodo tik keli žiedukai, visgi reiktų sakyti, kad ji žydi pakartotinai, bet žydi tik pilnai subrendusi rožė :D nu jau gražaus amžiaus, palyginimui, kaip aš pačiame jėgų žydėjime (xixi)
Loreta, parodysiu šių metų (kada nors) bet ne rytoi :P reik pasiknisti nuotraukose man atrodo fotkinau šiais metais :|

Taip tokias rožes gigantus palenkinėji po vieną šaką, pirma nukerpu (arba paeiliui) visus vasarinius tvirtinimuos prie atramų, teko genėti, nes buvo senų nesveikų šakų, ir taip guldai :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 27 Lap 2013 08:02

Kažin, ar po šitų nedidelių šaltukų man dar pavyks bent kiek prilenkt "Laguna", ar ji taip ir liks žiemot stačia ir nuoga :?
Čia buvo toks retorinis mano klausimas ;)
Kaip aš pavydžiu visoms, kurios jau užsidengė savo rožes!

Skelbti atsakymą

Grįžti į