2013 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 09 Sau 2014 20:55

Aš irgi Hermosa į gryčią įnešiau su visais pumpurais. Įdomu, gal ir maniškė pražydo :? Bet gali būti, kad jai drėgmės trūksta, seniai kaime nebuvau

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 10 Sau 2014 09:24

Regina, gismeteo dabar kitam savaitgaliui rodo tik max -14 :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 10 Sau 2014 09:48

Prognozės gana greitai keičiasi, nepriimu jų už visai gryną pinigą. Bet rožes reikia pabaigt dengt dėl šventos ramybės, juk dar kokie du mėnesiai žiemos prieš akis :)
Na va, jau liko tik -7 :) Gal ir visai tų šalčių nebus

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 12 Sau 2014 17:07

Šiandien pagaliau apsilankiau kaime. Orelis - tikras košmaras :( Uždengiau nedengtas rožes, liko kelios senovinės ir keletas tų, kurių dažniausiai nedengiu. Jei ne ta baisi vėtra, tai būčiau visas uždengus. Galvojau, kad ir mane nuneš kartu su visom dangom :D Nuplėštos dangos po laukus neskraidė, ant medžių nekabojo, balose neplaukė, bet tvarkyt reikėjo nemažai.
Jei nekreipsim dėmesio į suniokotą ankstesnį mano darbą, tai vaizdas rožynuose visai normalus. Niekas nesprogsta, nedygsta, nesiruošia žydėt. Rožės ir raganės ramiausiai ilsisi, miega ir laukia pavasario. Belieka tikėtis, kad normaliai pasnigs ir nebus didelių šalčių :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 12 Sau 2014 18:00

Vakar eidama apsipirkti, pagalvojau, kad puiki diena rožių dengimui, ko nepasakysi apie šiandieną. Atsiminiau, Regina, kad sakei dengsi šiandien, nors turėjau vilties, kad persigalvosi ir dengimui skirsi šeštadienį. Tikiuosi nesusirgsi :*

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 12 Sau 2014 18:11

Vakar neturėjau tokios galimybės...
Aišku, kad nesusirgsiu :) (tfu, tfu, tfu). Nesušalau visai, tik sušlapau kiaurai per striukę iki apatinių (xixi) Tik ranką labai skauda, vos pelę nulaikau :(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 12 Sau 2014 18:26

Aš visą savaitgalį apie Reginą galvojau, penktadienį baisi gi vėtra buvo, galvojau ką gi rasi kaime, kaip ten su tom dangom |( . Šiandien vėl baisi diena, rankas gal peršaldei ir nuovargis prisidėjo :(

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 13 Sau 2014 10:05

Labai gaila, Regina, kad į ranką įsimetė skausmas. Greičiau sveikit! Tokius "dieglius" puikiai žinau, neleidžia net kryptelt. Šiek tiek padeda stiprus riešo bintavimas.
Seniai noriu paklaust apie raganių dengimą, nes minėjot, kad visai to nedarot. O kaip tada su tomis, kurios auga ant pernykščių stiebų? Juk ne visas nurėžiam iki žemės? Anksčiau minėjau, kad mano rožės pradėjo sprogti, ir nemenkai. Raganės pridengtos kartu su jomis, tai taip pat ūgliai nemaži. Buvau iškedenusi visas uždangas, o vakar vėl užkamšiau, galvoju, kad dabar ypač turiu saugoti. Pokalbių temoj mačiau Aistė taip pat "džiaugiasi" raganių ūgliais, bet supratau , kad nedengtų. Pas kitas viskas tvarkoj. Tai kaip čia yr? |( Na, aš " kaltinu save, o ne saulę...").
Kitais metais dengsiu rožes pati paskutinė.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Sau 2014 10:27

Utenoje turbūt nereikėtų dengti paskutinei |( . Gal pas Jus prie namų, o ne atviroje vietoje, kaip pas Reginą, ar Jūratę. Mano vieta, dabar jau nėra labai atvira, bet ypatingo pumpurų sprogimo nemačiau - ten visada šalčiau, nei Jonavoje, bet tikrai šilčiau nei pas Jūratę. O gal rožių veislės nenustygstačios, nes senovinės kai įminga, net ir pavasarį pačios paskutinės pabunda.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 13 Sau 2014 10:44

Ačiū visoms, kad manimi taip rūpinatės :* Kada nors tas skausmas praeis. Paskutinį kartą, kai tą "džiaugsmą" turėjau, tai jis tęsėsi metus :(
Apie raganes. Kurios genimos, tai palikau apie pusmetrį, kai kurių gal tik kokių 30 cm ir paguldžiau. Žydinčios ant senų šakų kabo ant atramų net nenuleistos ant žemės.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 13 Sau 2014 10:54

Regina, smagu, kad uždengimo opercija pavyko ir linkiu kuo greičiau išsigydyti skaudulius :* Penktadienį ir pas mus buvo baisiausias vėjas, šeštadienis gražus, o sekmadienį tikra bjaurastis. Šaeštadienį dar ir lauke pasidarbavom – šlapumas neišpasakytas, per kastuvą vanduo stovi. Gerai, kad kiek pašals, sutrauks tą pliurzę.
Rudenėli, manau, dengimo laikas čia niekuo dėtas – o dengimo būdas koją pakišo. Labai jau jas aptūlojot. Vien po baltom agrodangom rožės visai normaliai jaučiausi, niekas nesprogsta.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Sau 2014 11:52

Rūta, nepamiršk kur Rudenėlis gyvena - Utenoje. Ten visada žymiai šalčiau, o ir sniego nebūna kalnai. Dar kartą pažiūrėjau kaip uždengė - nieko perdaug nėra normaliai žiemai.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 13 Sau 2014 12:08

Na gal ir taip – o nenormaliai žiemai tai jau ir per daug... :)
Žinoma, labai sunku prognozuoti, kas bus per daug, kas ne – pernykščiam užsitęsusiam pavasariui mano dangos irgi buvo – per daug... O kaip šiemet bus matysim.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 13 Sau 2014 18:00

Malonu, kad rašot, visoms didelis ačiū. Šiemet mano dengimas nepasiteisino. Didžiausia klaida (aš manau) buvo tai, kad paspaudus šaltukui, gal kokie -7 laipsniai, nuleidau dangalus šonuose, uždengiau galus, o kai atšilo, tolimesnės prognozės rodė minusą, taip ir prabuvo 3 savaites tai tikrai,vos pradengus tuneliukų galus, vis besitikint, kad šiluma baigsis. Reikėjo sėdėt neapkamšius ramiai iki šiol, nes ir dabar nėra būtinybės, nuo kritulių juk uždengta. Bet kur gaut kantrybės? Taip ramu, kai lauko darbai padaryti.
Taip, senovinės santūriausios,viso labo tik 6 turiu, labiausiai pasileidę anglės."Westerland", "Angela", "Golden Climber"(nesu tikra dėl pavadinimo),"Clb. Iceberg" auga panamėj, tai nesistebiu. Ne visas ir išknaisiojau. Bus kaip bus. Pasimokysiu iš savo klaidų.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 13 Sau 2014 20:29

Anokios čia klaidos. Niekuo dėtas čia tas dengimas, saulės nebuvo, tai ir ten šilčiau nebuvo. O žibutės neuždengtos pražydo :) Pas mane pražydo erika ir viržiai naujus žiedus skleidė, lazdynai taip pat su žiedais. Kai kurios rožės taip pat žiema suabejojo :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 17 Sau 2014 10:46

Jei paguos Rudenėlį, tai mano rajone nemažai kaimynių augina rožes ir kiek matau kai kurios žiemai tik apkaupia, kartais dar sniegu papildomai apkasa. Rezultatas- kiekvieną vasarą rožės žydi, veša, auga. Dabar taip pat matosi angliškų krūmai apie 1.2- 1,5 metrą pasiekę. Pavasarį, aišku, matosi pajuodę šakos, paskui trumpi stambariukai, nušąla ar nudžiūsta saulėje iki kaupo ko gero. Bet jau birželį žydi visai padorūs krūmai. Nesisvečiavau pas tas moteris, bet iš "cegeliukų" suprantu, kad rožės iš Sibirkos rožyno. Kiek sugebu identifikuoju angliškas, floribundines rožes, krūminę Angela. Aš per kvartalą nuo tų vietų, betgi vargstu: lenkiu rožes, statau rėmus, lankus, dengiu. Kiemas paskui pilnas "šiltnamių" :) Šį rudenį jau galvojau paliksiu kaip kaimynių, panašios sąlygos vėjo ir saulės atžvilgiu, pavasarį vistiek iškerpu šakų, būna ir patrumpinu nemažai kai kurias. Bet...pagailo ir vėl lenkiau, paskui delsiau su dengimu, galop vakarais prie lempos šviesos visas ir vėl uždengiau, vakar baigiau. Taigi, Rudenėli, nesijaudinkite dėl savo rožių, tikrai augs ir žydės!

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 17 Sau 2014 13:54

Buvau prirašius nemažai, bet kai užpuolė "pašaliniai darbai", nujungė mane nuo forumo su visa žinute. Dėkoju, Paukštukui, Loretai už rūpestį. Kad rožės mirtinai sušals negalvoju, tik labai būtų gaila, kad joms vėl reikėtų augti nuo kelmo. Būtent tam jas ir lenkiam, kad išsaugot su "visom kasom". Mano seniausiom rožėm 4 metai, kitos dar jaunesnės. O mano kaimynės savo rožes "kerpa" rudenį, palieka gal 10 cm, apipila durpėm, o pavasarį krūmeliai atauginėja. Viena augina AH, kelias floribundines,vienąkart žydinčią vijoklinę, kurios žiedų per 4 metus nemačiau nė karto. Kita turi 2 krūmus, man labai panašūs į angliškas. Tai va: vasaros pradžioj pražįsta, gražu , o paskui greit "meta lapus" ir žydi plikos šakos, arba tik šakos. Ir kasmet atrodo skurdžiau. Trečioji kaimynė šiemet lenkė ir dengė, nes jai patiko mano nemažų krūmų "kasos". Patarinėjau kiek sugebėjau. Ot bus gražu, kai patarėja liks "ant ledo". (xixi)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 17 Sau 2014 14:15

Daugumai mano rožių trečia žiema. Panašiai tiek laiko pastebiu, kaip auginamos rožės kitur (anksčiau neatkreipdavau dėmesio ;) ) Mano aprašyti kaimynystės pavyzdžiai kaip tik parodo ką kitą: rožių augina apie 20-30 krūmų (apytikriai tiek matosi), kaip minėjau jau birželį atrodo neblogai ir žydi pakankamai gausiai visą vasarą, neatrodo labai nuplikę. Angliškomis apsodintos terasos - žiedų apsupty. Ką galiu palyginti ir mano dengimas gal čia padeda, tai Angela. Nedengiama, tik apkaupiama, kaimynystėje tikrai ne tokia vešli, kaip manoji :) Savo rožių nedengti grasinu dengimo metu, kai oras bjaurus, kažko nespėju... ir dar kai kuriais atvejais pavasarį, kai iškerpu, gerokai trumpinu pajuodusias ar padžiuvusias šakas, kai liepos mėnesį matau rodos niekuo neatsiliekančius kaimynių krūmus.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 17 Sau 2014 16:03

Tikriausiai Jūsų aplinkoj rožės dar jaunos. O pas mano kaimynes gerokai pagyvenę, tai man atrodo, kad jos pavargę vis atauginėt, be to dar nepurškia nuo ligų, tai ir stovi plikos.
Mano "Angela" prie tų 4- mečių, seniausių. Peržiemoja (peržiemodavo) puikiai, bet visas 3 vasaras buvo kitokia. Pirmoji niekuo neišskirtinė, pernai žydėjo 3 kartus, o šiemet pirmoji banga buvo rausvas kamuolys, o antras žydėjimas neperdaug gausus, nusitęsė , bet šakas užaugino 1,80 m tai tikrai. Tai jas šiaip ne taip palenkiau ir apklojau. Norėjau pažiūrėt kas iš tokios išeitų.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė lelijele » 29 Sau 2014 11:46

Perskaičiau visus, Jūsų visų, pasiruošimo žiemai vargus ir rūpesčius. kitais metais mielai kam nors padėčiau apdengt rožes. Nes atlikta praktika, pas profus pati geriausia patirtis. Nebuvau mačius tokių dengimo būdų, o rožynėlis atsirado spontaniškai. Sukau, sukau galvą kaip ir iš ko tuos stebuklus sutvert. Ir sutvėriau iš karklų šakų, nes vielų neturėjau. Kitam sezonui reiks pasirūpint.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 29 Sau 2014 12:04

Ačiū, lelijele :* Talka - puikus dalykėlis. Žinoma, nesitikiu, kad Jus važiuosit pas mane (xixi) . O kas dėl dengimo priemonių - visos geros, kurios atlieka savo funkciją. Aš neturiu karklų, be to jų man laaaabai daug reikėtų, todėl pradėjau naudoti vielas, kurias vasarą dar ir atramom panaudoju. Kiek atsimenu, Regina, taip pat naudoja karklus, paskui jie tampa malkomis. Jokio skirtumo ką naudosim. Dabar aš jau nepirkčiau vielos, o pirkčiau 10 mm diametro rifliuotą armatūrą. Viela per liauna. Šiemet nėra sniego (kol kas), tai puikiai laiko, bet jeigu jo daugiau, randu ir sulaužytų šakų, pavieniui, bet randu. Kiek žinau, kai kas dengia tiesiai ant šakų - be atramų ir nieko: rožės ne tik išgyvena, bet ir fantastiškai žydi :) Man ramiau taip kaip aš darau. Kiekvienas suranda sau priimtiniausią būdą.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Vas 2014 09:23

Loreta, vielos tikrai neatlaiko didesnio sniego kiekio, kai yra platūs rožynai. Tuomet reika daryti "du stuburus". O 10 mm diametro rifliuotą armatūrą ar galima išlenkti? Aš gal naudočiau šiltnamių lankus ant savojo plačiojo rožyno, bet turiu vielos, tad naudoju ją. Mišrius rožynus, kur rožės susodintos viena eile iš vs dengiu be jokių atramų, vijoklines rožes taip pat dengiu be atramų. Pernai, kai sniego buvo daug- niekas neišlūžo.
Šiemet rožės uždengtos be polietileno sluoksnio. Kažkaip ilgai trukusi šiluma sustabdė nuo dengimo dar ir polietilenu. O kai atšalo ir vėjas pradėjo nežmoniškai pūsti, jau noro dengti nebuvo. Bus, kaip bus. Ant dangalų viršaus kelių centimetrų gražaus sniegelio sluoksnis atrodo šiek tiek šalčio turėtų sulaikyti. Tik neramina statūs šiltnamiukų šonai, kurie tik iš storos agrodangos. Ir dar keli atviri tarpeliai prie pat žemės :( . Niekaip neišeina jų uždengti, nes žiemą tai tapo katino keliu. Nežinau ar tai jam tik sportinis interesas praeiti kuo blatniau, ar ten jis medžioja |( Uždengiu atrodo, o po pusdienio, jau pralysta ir vėl tarpas.
O dabar pažiūrėjus orų prognozes tai man linksma darosi (sun) ( atsiprašau visų, kam patinka žiema, aš kaip ir Regina, ir Nijolė jos nemėgstu) (dance) (dance) (dance) Atėjo pavasaris! Dar žinoma ne toks, kad su megztiniais gaėtume rožes atidenginėti, bet nedidelis pliusas dieną ir nedidelis minusas naktį man labai patinka :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 05 Vas 2014 10:23

Dalia, o vidinį sluoksnį irgi dengei, ar šįkart nusprendei be jo apsieiti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 05 Vas 2014 10:36

DaliaRaimonda, galima 10 mm vielą išlenkti - netgi labai lengvai. Galvoju, kad ir 12 mm imanoma. Kuo ilgesnį strypą lenki, tuo lengviau, tik lenkiant reikia žiūrėti, kad kupra nesigautų. Šešių metrų man buvo per ilga, dalį, maždaug 1,2 -1,4m nupjoviau. Šiuos galus buvo žymiai sunkiau suraityti, bet taip pat imanoma. Iš trumpų superinės atramos išėjo - labai tinkamos kietoms - trapioms rožėms apsmaigstyti.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Vas 2014 20:23

Rūta rašė:Dalia, o vidinį sluoksnį irgi dengei, ar šįkart nusprendei be jo apsieiti?
Taip Rūta, vidinis agrodangos sluoksnis- oro tarpas ir Lutrasilo storiausio sluoksnis. Nežinau, jau kaip bus taip.

Skelbti atsakymą

Grįžti į